Українська література. 5 клас (комплект із 7 книг)
Паперова книга | Код товару 1201857
Автор
Іван Франко, Євген Гуцало, Василь Симоненко
Подивитися всі
Видавництво
Фоліо, Знання
Серія книг
Шкільна бібліотека, Скарби, Скарби: молодіжна серія
Подивитися всі
Мова
Українська
Рік видання
2019
Ілюстратор
Кость Лавро
Кількість сторінок
1619
Ілюстрації
Немає ілюстрацій

Усе про книжку Українська література. 5 клас (комплект із 7 книг)

Книга 1. Василь Симоненко. Ти знаєш, що ти – людина?

Василь Симоненко (1935–1963) – український поет-шістдесятник і журналіст – пішов із життя у неповних 28 років. Лише одна книжка була видана за життя поета. Але вже тоді набули великої популярності самовидавні поезії Симоненка, що поклали початок українському рухові опору 1960—1970-х pоків. Провідною темою його творчості є любов до України, її безталанного народу (i в цьому пряме продовження шевченкiвських традицiй). Тільки в незалежній Україні вiршi поета були надруковані у повному обсязі та без цензурних втручань. У 1995 році Василю Симоненку посмертно присуджено Державну премію України імені Т. Шевченка.

До цієї книжки включено поезії, які були надруковані у збірках, що вийшли за життя («Тиша і грім») та після смерті поета: вірші, поеми, сонети, балади, казки, байки, а також окремі новели. Усі вони пережили випробування часом і є актуальними й сьогодні.

Книга 2. Євген Гуцало. Лось

До цієї книжки увійшли твори відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Євгена Гуцала (1937—1995), тонкого лірика, визнаного майстра психологічної прози. Герої його оповідань — діти, котрі відкривають для себе красу навколишнього світу, пізнають дивовижне багатство рідної природи й водночас вчаться захищати її. Адже саме в дитинстві формується сві­тогляд людини, уміння приймати самостійні рішення та обстоювати власні переконання.

Книга 3. Григір Тютюнник. Дивак. Вибрані твори

Твори Григора Тютюнника (1931—1980), включені до цієї збірки, по праву можна назвати маленькими шедеврами. Читаючи їх, переймаєшся і болем пораненої війною дитячої душі, і трепетом та ніжністю героїв у ставленні до навколишнього світу, гармонії з яким вони прагнуть, і великими та малими людськими проблемами, багато з яких до цього часу належним чином не осмислені й не вирішені. Персонажі творів Григора Тютюнника стають нам до болю рідними і залишаються в серці на все життя.

Книга 4. Василь Королів-Старий. Хуха-Моховинка. Вибрані казки

Казки Василя Короліва-Старого (1879—1943) — справжня перлина української літератури. Автор переосмислив і оживив багатьох персонажів української міфології. Усі вони чесно живуть невидимими поруч із людьми, де можуть, допомагають їм, оберігають від лиха, злих вчинків, поганих думок. Письменник прагне облагородити українську “нечисту силу”, позбавити дітей почуття жаху перед вигаданими страшними істотами, зацікавити молодь міфологією. Книга вчить розрізняти добро і зло як у казках, так і в житті.

Книга 5. Павло Тичина. Не бував ти у наших краях!

До цієї збірки увійшли чудові самобутні вірші видатного українського поета-модерніста Павла Тичини (1891—1967). Його лірика — це нескінченна симфонія, де все звучить і співає, відтворюючи всезагальну єдність буття, це юна, весняна свіжість, легкокрила радість, напрочуд ніжна, трепетна, хвилююча.

Наскрізна музичність поезії, віртуозна ритмомелодика, підвищена емоційність, вишукана поетична мова зачаровують і сповнюють душі вічною рятівною мелодією “космічного оркестру”.

Книга 6. Іван Франко. Фарбований Лис. Казки

До книги увійшли казки з циклу “Коли ще звірі говорили”, створені Іваном Франком (1856—1916) на основі байок та оповідань різних народів світу. “Фарбований Лис” — одна з кращих казок цієї збірки. Хитрий і хвалькуватий Лис вирішив довести звірам, що зможе викрасти курку з базару прямо серед білого дня. І все б йому вдалося, якби не собаки та діжа із синьою фарбою. Легко здогадатися, що на прикладі звірів Франко показує нас самих, характери й вади людей, вчить думати та співпереживати. У казках безліч комічних сцен і ситуацій, сповнених щирого й доброзичливого гумору.

Книга 7. Зірка Ментазюк. Ангел Золоте Волосся

Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не “круті” батьки, а головне — хвороба братика, через яку життя перетворилося на геть нестерпне. І що для цього потрібно зробити Галі? На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і часом небезпечних, мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й захопливу історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі — геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг — Ангел Золоте Волосся. Він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь — уміння бути щасливою.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Іван Франко, Євген Гуцало, Василь Симоненко
Подивитися всі
Видавництво
Фоліо, Знання
Серія книг
Шкільна бібліотека, Скарби, Скарби: молодіжна серія
Подивитися всі
Мова
Українська
Рік видання
2019
Ілюстратор
Кость Лавро
Кількість сторінок
1619
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Купити - Українська література. 5 клас (комплект із 7 книг)
Українська література. 5 клас (комплект із 7 книг)
779 грн
Немає в наявності
 
Інформація про автора
Іван Франко
Іван Франко

Іван Франко - знаменитий український письменник, поет, драматург, публіцист. Якщо хто в Україні і заслуговував стати лауреатом Нобелівської премії, так це точно Франко. Такі відгуки залишають про нього сучасні критики. Франко народився 27 серпня 1856 року. Батьки дбали про те, щоб їхній син отримав гідну освіту. У 1875 році письменник починає навчання у Львівському університеті і приєднується до г...

Детальніше

Євген Гуцало
Євген Гуцало

Вірність слову, віра в його вічність. З таким слоганом виступав по життю Євген Гуцало. Народився Євген 14 січня 1937 року. Дитинство пройшло в роки війни, що залишило не малий відбиток у душі самого Євгена. Ці події і стали основою його творчої діяльності. У 1959 році Гуцало успішно закінчив Ніжинський педагогічний університет і незабаром став працювати в редакціях газет. Захоплююча робота привела...

Детальніше

Григір Тютюнник
Григір Тютюнник

Григір Тютюнник з'явився яскравою особистістю в історії України. Він усією душею любив рідну культуру і мову і творив справжні витвори мистецтва, проте не всі його роботи були гідно оцінені. Автора загнали в жорсткі рамки, виходити з яких у своїй творчості йому заборонялося, всьому виною диктатура в Радянському Союзі, яка забороняє вільнодумство. Кожна повість, стаття або навіть вірш підлягали жор...

Детальніше

Характеристики Українська література. 5 клас (комплект із 7 книг)
Автор
Іван Франко, Євген Гуцало, Василь Симоненко, Григір Тютюнник, Павло Тичина, Зірка Ментазюк, Василь Королів-Старий
Видавництво
Фоліо, Знання
Серія книг
Шкільна бібліотека, Скарби, Скарби: молодіжна серія, Скарбничка
Мова
Українська
Рік видання
2019
Ілюстратор
Кость Лавро
Кількість сторінок
1619
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
135х205 мм, 148х222 мм, 110х170 мм, 145х220 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-966-03-7138-5, 978-617-07-0563-1, 978-617-07-0237-1, 978-617-07-0602-7, 978-617-07-0703-1, 978-617-07-0164-0, 978-617-07-0723-9, 978-617-07-0729-1
Вага
2 100 гр.
Подарункові видання та комплекти
Комплекти
Тип
Паперова
Клас
5-й клас
Література
Українська
Література країн світу
Українська література
Література за періодами
Література XX ст.
 

Про автора Українська література. 5 клас (комплект із 7 книг)