Син
Паперова книга | Код товару 747438
Yakaboo 4.9/5
Автор
Філіпп Майер
Видавництво
Vivat
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Тетяна Скрипник
Кількість сторінок
576
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
130х205мм

Усе про книжку Син

Пропонуємо вашій увазі книгу Філіппа Майєра «Син» українською мовою від видавництва «Віват»!

Про книгу:

У тринадцять років життя Ілая Мак-Каллоу перевернулося — його сім'я була убита, а самого забрали до полону. На цьому історія хлопчика не закінчилася — він освоївся в племені команчів та прийняв їх культуру. Але доля забрала у нього сім'ю вдруге, коли разом з чумою рідне плем'я вимерло. Не бачачи для себе іншого шляху, він вирішив повернутися до світу білих людей.

Чи був правильним цей шлях? Це питання постає перед Джіні Мак-Каллоу — власницею та директоркою найвпливовішої компанії Техасу, яка відчуває себе чужою...

Роман «Син» про життя та смерть, пристрасть та кохання, друзів та ворогів родини Мак-Каллоу.

Чому варто купити книгу «Сін» Філіппа Майєра?

«Син» — друга книга американського письменника Філіппа Майєра. Це історія про кровних зв'язки та вибір, наслідки якого переслідують десятиліттями нащадків.

Роман «Син» став фіналістом Пулітцерівської премії 2014 року та був позитивно сприйнятий багатьма читачами в усьому світі.

Відгуки про книгу «Син»:

«З таким широким розмахом, «Син» претендує на те, щоб стати великим американським романом, як і книжки Джона Дос Пассоса та Френка Норріса...»

Washington Post

«У великій та захопливій техаській сазі Філіппа Майєра є неймовірна кількість народжень, смертей та пристрастей».

Wall Street Journal

«Найкраще в «Сині» — його масштаб та амбіції... Це майстерно написаний популярний роман, який викликає яскраві роздуми про людей, місця і битви. І затягує».

New York Times

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Філіпп Майер
Видавництво
Vivat
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Тетяна Скрипник
Кількість сторінок
576
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
130х205мм
Рецензії
 •  
  Цікаво, достовірно, захоплююче, просто шикарно! 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Нещодавно я прочитав чотири відомі книги на історичну тематику:
  1. "Підземна залізниця" Колсона Вайтхеда;
  2. "Симпатик" В`єт Тан Нґуєн;
  3. "Паризький архітектор" Чарльза Белфора;
  4. "Син" Філіппа Майєра.

  Не дивлячись на те, що перші дві книги були нагороджені престижною Пулітцерівською премією, особисто мені найбільше сподобалась книга-фіналіст Пулітцерівської премії американця Філіппа Майєра - "Син". Більше того, в моєму особистому рейтингу, ця книга перемогла з великим відривом!

  З аннотації книги дізнаємось, що "Син" - це епічна сімейна сага, яка розповідає про життєві перепетії однієї техаської родини в часовому проміжку з середини XIX століття і до сьогоднішніх днів.

  Розповідь у книзі ведеться від імені трьох головних героїв: засновника роду Ілая Мак-Каллоу, його сина Пітера та правнучки Джинн Енн. Сім`я Ілая Мак-Каллоу в середині XIX століття жила на території Техаського фронтиру за що і поплатилась - одного дня на їхню оселю напали індіанці з племені Команчі, матір та сестру було жорстоко вбито, а підлітка Ілая і його брата викрали. З часом індіанці всиновили Ілая і він став справжнім команчем: полював, ходив в військові походи, знімав скальпи з ворогів. Ілаю подобалось вільне життя в американській прерії, однак епідемія віспи викосила плем`я і Ілай був змушений повертатись до життя серед бліднолицих. Набуті під час життя з команчами звички не залишають Ілая і завдяки відвазі, жорстокості та цілеспрямованості він досягає неабиякого успіху.

  Наступна сюжетна лінія - це щоденник Пітера Мак-Каллоу, сина Ілая. Щоденник ведеться з 1915 року та розповідає про американсько-мексиканські пограничні війни. Пітер повна протилежність свого батька, відносини між ними не складаються. Ілай жорстокий прагматик, що ненавидить мексиканців, Пітер освідчений чоловік, що приязно ставиться до них. До кінця книги незрозуміло чим закінчиться цей конфлікт, не буду спойлерити і я.

  Третя сюжетна лінія - це життєві спогади Джинн Енн Мак-Каллоу, правнучки Ілая. Джинн Енн, вже в наш час, лежить на смертному одрі та згадує своє дитинство, юність, заміжжя, роздумує над суспільними змінами, що відбулись в другій половині ХХ століття.

  В кінці книги з’являється і четвертий розповідач, однак не буду розкривати хто це.

  Книга побудована таким чином, що розповіді головних героїв постійно чергуються: один розділ це розповідь від імені Ілая, наступний - від імені Пітера, далі від імені Джинн Енн і так по колу. Читач постійно переноситься в часі: з середини XIX століття Ілая, в 1915-1917 роки Пітера та у другу половину XX століття Джинн Енн. У кінці книги всі розповіді складаються в одне ціле, як пазл.

  Книга написана надзвичайно цікаво, доступно, пізнавально. Книга дуже достовірна, особисто я в багатьох історичних книгах знаходжу неточності, або і відверті недостовірності, однак в творі Філіппа Майєра ляпів не виявив. "Син" містить багато цікавої та рідкісної інформації про життя індіанських племен, відчувається, що автор серйозно підійшов до вивчення традицій, побуту та вірувань команчів. Прочитавши "Сина" навіть задався пошуками нон-фікшин книги про індіанські племена Північної Америки, нажаль нічого вартого уваги поки не знайшов.

  Читаючи книгу, відчуваєш особливий високий стиль автора, Філіпп Майєр пише просто, але в той же час надзвичайно майстерно! Автор дуже тонко передає психологічні моменти відносин між батьками та дітьми, чоловіками та жінками, багатими та бідними.

  Книгу можна було б рекомендувати школярам, адже в ній дуже точно передано атмосферу та дух Сполучених Штатів середини XIX-початку XX століть, однак слід застерегти, що в книзі багато жорстокості та насильства; є і відверті сцени сексуального характеру.

  На російських сайтах читав відгуки, в яких росіяни нарікали, що в російському виданні книги не було генеалогічного дерева родини Мак-Каллоу і через це було дуже не просто розібратись в заплутаному родоводі. Приємно, що українське видавництво "Віват" в своєму виданні книги передбачило цей недолік і додало генеалогічне дерево, чим полегшило читачам сприйняття книги.

  Якщо коротко - однозначно рекомендую дану книгу читачам!
 •  
  Родинна сага яка перехоплює подих... 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Філіпп Майєер, як ніхто інший, розкриває перед читацьким оком всю історію Техасу.
  Захопливо та інтригуюче автор провадить, ніби сторінками фотоальбому великої родини з непересічними історіями, кожного, хто відважується відкрити роман "Син". Сімейна сага родини Мак-Каллоу - це щось більше як звичайний роман про події в Техасі наприкінці 19-го початку 21-го століть.
  Це історія про людину яка володіє шаленим прагнення вижити, коли навколо смерть, яка кохає, коли навколо всі проти, яка мріє про нечуване багатство, коли вже всього й так вдосталь... Три різні історії життя: Іллая, Пітера та Джинні об'єднанні не лише одним прізвищем, а нестримною жагою брати від життя максимум. Тільки в кожного різні цінності... хтось прагне цілковитого лідерства та незалежності, інший вважає вбивство єдиним шляхом виживання, або залишити все багатство, добробут і навіть родину для того, аби бути вірним справжньому коханню.
  Автор розповідає про реальні події з реальними людьми, які тривають протягом семи поколінь Мак-Каллоу. Проте, тільки троє залишають особисті щоденники, на сторінках яких дозволять собі бути справжніми. Іллай (Полковник) доживає глибокої старості, коли бачить у своїй правнучці гідне продовження своєї справи, а його син Пітер, безслідно зникає на території Мексики, правнучка Джинні трагічно і абсурдно прощається з життям, усвідомлюючи закінчення славетного роду.
  Як на мене, то це вдале поєднання справжнього вестерну, любовного та історичного роману.
  Чудова книга у неймовірно якісному перекладі.
Купити - Син
Син

Звичайна ціна: 178 грн

Спеціальна ціна: 106 грн

Є в наявності
 
Інформація про автора
Філіпп Майер
Філіпп Майер

Жертви, на які доводиться йти багатьом акторам заради гарної ролі, вже стали настільки буденним явищем, що останнім часом не сприймаються як щось героїчне. Хтось худне, хтось товстішає, хтось відрощує волосся, хтось голить голову наголо, хтось півроку не вилазить зі спортзали... Чого не скажеш про тих, хто вигадує ці образи, яким потрібно відповідати, тобто про письменників. Як правило, автори суч...

Детальніше

Рецензії Син

4.9/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Цікаво, достовірно, захоплююче, просто шикарно! 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Нещодавно я прочитав чотири відомі книги на історичну тематику:
  1. "Підземна залізниця" Колсона Вайтхеда;
  2. "Симпатик" В`єт Тан Нґуєн;
  3. "Паризький архітектор" Чарльза Белфора;
  4. "Син" Філіппа Майєра.

  Не дивлячись на те, що перші дві книги були нагороджені престижною Пулітцерівською премією, особисто мені найбільше сподобалась книга-фіналіст Пулітцерівської премії американця Філіппа Майєра - "Син". Більше того, в моєму особистому рейтингу, ця книга перемогла з великим відривом!

  З аннотації книги дізнаємось, що "Син" - це епічна сімейна сага, яка розповідає про життєві перепетії однієї техаської родини в часовому проміжку з середини XIX століття і до сьогоднішніх днів.

  Розповідь у книзі ведеться від імені трьох головних героїв: засновника роду Ілая Мак-Каллоу, його сина Пітера та правнучки Джинн Енн. Сім`я Ілая Мак-Каллоу в середині XIX століття жила на території Техаського фронтиру за що і поплатилась - одного дня на їхню оселю напали індіанці з племені Команчі, матір та сестру було жорстоко вбито, а підлітка Ілая і його брата викрали. З часом індіанці всиновили Ілая і він став справжнім команчем: полював, ходив в військові походи, знімав скальпи з ворогів. Ілаю подобалось вільне життя в американській прерії, однак епідемія віспи викосила плем`я і Ілай був змушений повертатись до життя серед бліднолицих. Набуті під час життя з команчами звички не залишають Ілая і завдяки відвазі, жорстокості та цілеспрямованості він досягає неабиякого успіху.

  Наступна сюжетна лінія - це щоденник Пітера Мак-Каллоу, сина Ілая. Щоденник ведеться з 1915 року та розповідає про американсько-мексиканські пограничні війни. Пітер повна протилежність свого батька, відносини між ними не складаються. Ілай жорстокий прагматик, що ненавидить мексиканців, Пітер освідчений чоловік, що приязно ставиться до них. До кінця книги незрозуміло чим закінчиться цей конфлікт, не буду спойлерити і я.

  Третя сюжетна лінія - це життєві спогади Джинн Енн Мак-Каллоу, правнучки Ілая. Джинн Енн, вже в наш час, лежить на смертному одрі та згадує своє дитинство, юність, заміжжя, роздумує над суспільними змінами, що відбулись в другій половині ХХ століття.

  В кінці книги з’являється і четвертий розповідач, однак не буду розкривати хто це.

  Книга побудована таким чином, що розповіді головних героїв постійно чергуються: один розділ це розповідь від імені Ілая, наступний - від імені Пітера, далі від імені Джинн Енн і так по колу. Читач постійно переноситься в часі: з середини XIX століття Ілая, в 1915-1917 роки Пітера та у другу половину XX століття Джинн Енн. У кінці книги всі розповіді складаються в одне ціле, як пазл.

  Книга написана надзвичайно цікаво, доступно, пізнавально. Книга дуже достовірна, особисто я в багатьох історичних книгах знаходжу неточності, або і відверті недостовірності, однак в творі Філіппа Майєра ляпів не виявив. "Син" містить багато цікавої та рідкісної інформації про життя індіанських племен, відчувається, що автор серйозно підійшов до вивчення традицій, побуту та вірувань команчів. Прочитавши "Сина" навіть задався пошуками нон-фікшин книги про індіанські племена Північної Америки, нажаль нічого вартого уваги поки не знайшов.

  Читаючи книгу, відчуваєш особливий високий стиль автора, Філіпп Майєр пише просто, але в той же час надзвичайно майстерно! Автор дуже тонко передає психологічні моменти відносин між батьками та дітьми, чоловіками та жінками, багатими та бідними.

  Книгу можна було б рекомендувати школярам, адже в ній дуже точно передано атмосферу та дух Сполучених Штатів середини XIX-початку XX століть, однак слід застерегти, що в книзі багато жорстокості та насильства; є і відверті сцени сексуального характеру.

  На російських сайтах читав відгуки, в яких росіяни нарікали, що в російському виданні книги не було генеалогічного дерева родини Мак-Каллоу і через це було дуже не просто розібратись в заплутаному родоводі. Приємно, що українське видавництво "Віват" в своєму виданні книги передбачило цей недолік і додало генеалогічне дерево, чим полегшило читачам сприйняття книги.

  Якщо коротко - однозначно рекомендую дану книгу читачам!
 •  
  Родинна сага яка перехоплює подих... 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Філіпп Майєер, як ніхто інший, розкриває перед читацьким оком всю історію Техасу.
  Захопливо та інтригуюче автор провадить, ніби сторінками фотоальбому великої родини з непересічними історіями, кожного, хто відважується відкрити роман "Син". Сімейна сага родини Мак-Каллоу - це щось більше як звичайний роман про події в Техасі наприкінці 19-го початку 21-го століть.
  Це історія про людину яка володіє шаленим прагнення вижити, коли навколо смерть, яка кохає, коли навколо всі проти, яка мріє про нечуване багатство, коли вже всього й так вдосталь... Три різні історії життя: Іллая, Пітера та Джинні об'єднанні не лише одним прізвищем, а нестримною жагою брати від життя максимум. Тільки в кожного різні цінності... хтось прагне цілковитого лідерства та незалежності, інший вважає вбивство єдиним шляхом виживання, або залишити все багатство, добробут і навіть родину для того, аби бути вірним справжньому коханню.
  Автор розповідає про реальні події з реальними людьми, які тривають протягом семи поколінь Мак-Каллоу. Проте, тільки троє залишають особисті щоденники, на сторінках яких дозволять собі бути справжніми. Іллай (Полковник) доживає глибокої старості, коли бачить у своїй правнучці гідне продовження своєї справи, а його син Пітер, безслідно зникає на території Мексики, правнучка Джинні трагічно і абсурдно прощається з життям, усвідомлюючи закінчення славетного роду.
  Як на мене, то це вдале поєднання справжнього вестерну, любовного та історичного роману.
  Чудова книга у неймовірно якісному перекладі.
 •  
  Сага про Мак-Каллоу 66% користувачів вважають цей відгук корисним
  ,,Син" Філіппа Майєра - справжня знахідка для всіх поціновувачів історій про індіанців. Тут дуже захопливо та детально описана історія штату Техас, звичаї та традиції племені команчів, а на фоні усього цього - сага роду Мак-Каллоу, коріння якого сягає 19-го століття, але обривається у 21-му...

  Головні герої - трійко Мак-Каллоувців, які вели особисті щоденники, що дозволило вціліти історії семи поколінь. Кожен з них веде оповідь від свого імені: Ілай, Пітер, Джинні Енн. З уст Ілая читач довідується про його нелегку долю, девізом якої може стати фраза ,,все, що не вбиває нас, робить нас сильнішими". І вже з перших сторінок можна здогадатися, чому автор дав таку назву роману. Полковник Ілай мав сина, але який мав діаметрально протилежні погляди з його на життя, тож старигань будучи однією ногою на смертному одрі, ніяк не може змиритися з позицією Пітера. Але його тішить правнучка Джинн, яка стає достойною спадкоємицею Мак-Каллоу та успішною керівницею потужної сімейної компанії. Однак Джинн накладає на себе руки...

  Роман зачаровує з перших рядків. Відчувається, наскільки копіткою була дослідницька робота автора, аби так майстерно та водночас легко передати життя та побут індіанців, їхні вірування та навіть спосіб мислення. Хоч книга містить чимало сцен насилля та відвертих сексуальних моментів, вона написана дуже гарно. Плюс, красивий український переклад, обрамлений чудовою обкладинкою. Однозначно раджу прочитати всім шанувальникам хорошого, якісного чтива!
 •  
  Лучшее, что я читала за последнее время. 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Сага, которая показывает нам историю семьи Мак - Каллоу продолжительностью в 200 лет. И с первой же страницы мы погружаемся в столь динамические события, что становится невозможно оторваться от чтения.
  Ключевой герой - Илай. Мы наблюдаем за мальчиком, которого индейцы похитили из его дома, при этом жестоко убив всю его семью. Илай, пережив многочисленные приключения, в итоге становится полноправным членом племени команчей, но потом, так складываются обстоятельства, что он вынужден вернуться к жизни с белыми людьми. Почитать о том, как был налажен быт у индейцев, об их жизни и традициях было очень интересно, прежде всего потому, что автор не перенасытил свой рассказ скучными деталями.
  Далее видим Илая отцом, а главный герой - это уже его сын Питер. Отношения у них не складываются, потому что Питер абсолютная противоположность своего отца, ему не понятны поступки Илая, он их осуждает. Мы видим события со стороны Питера, наблюдаем уже за его жизнью.
  Илай дедушка. История его правнучки Джинни, которая хоть и девушка, но имеет мужской характер. Она достигла значительных успехов в семейном бизнесе, но никогда не имела тихого семейного счастья.
  Очень поразил конец романа, там, где появляется четвертый персонаж. И нам становится очевидной мораль произведения - грехи предков не исчезают сами собой, за них все равно рано или поздно расплачиваются следующие поколения. Нет плохих людей, есть плохие поступки и то, при каких обстоятельствах они совершены, имеет решающее значение.
  Итак, Филипп Майер написал книгу, которую необходимо читать для лучшего понимания истории американского запада середины XIX начала XX веков. В романе Сын энциклопедическая информация подана так мастерски, что воспринимается легко и интересно. Мне очень понравилась книга, советую.
 •  
  Непростий, але дуже цікавий роман
  Син - родинна сага... Одразу сподіваєшся, що роман буде легким для сприймання як психологічно так і фізично. Але не в цьому випадку. За пару вечорів прочитати роман не вдалось тому, що була подтреба усвідомити прочитане. Як? Чому? Навіщо? І раптом розумієш, що історія вона ж циклічна і по ту сторону океану народи теж страждали.

  Раджу роман прихильникам епістолярного жанру. Завдяки використаню даного стилю є можливість самому бути учасником подій роману, наприклад, Ілай/Пітер розповідає і відчуває суб'єктивно, а читач має можливість оцінити інакше одну й ту ж подію. Зміна часу і простору використана автором шедеврально, але на початку читання роману раджу окремим листочком все ж таки тримати при собі генеалогічне дерево родини Мак-Каллоу

  На мій погляд книга дуже цікава, але читати її бажано вже в тому віці, коли сцени насильства не лякають і не залишаються в пам'яті. Наприклад, я такої суперздібності не маю - місцями мені було досить важко читати.

  Отже, раджу книгу всім прихильникам історичного, а також епістолярного роману. Також якщо ви бажаєте дізнатись більше про культуру та звичаї індіанських племен - обов'язкова книга до прочитання!
 •  
  Син
  "Син" - роман американського письменника Філіппа Майєра. Це оповідь про кілька поколінь сім'ї Мак-Каллоу.
  Розповідь ведеться від імені Ілая Мак-Каллоу, його сина Пітера та правнучки Джинн Енн (наприкінці твору з'явиться ще один персонаж-оповідач).
  Ілай згадує своє життя: від вбивства його матері, сестри та брата, спаленого вщент дому до власної ферми, де його сім'я розводила худобу і добувала нафту. Тринадцятирічний Ілай Мак-Каллоу пережив велику трагедію - втратив сім'ю, потрапивши в полон до команчів. Він вижив серед індіанців та зміг прийняти їх культуру, призвичаїтись до їхнього способу життя. Він став там своїм, але невблаганна доля вирішила відібрати і цю червоношкіру родину. І йому нічого не залишалось, як повернутись назад до білих.
  Пітер же був надто вже м'яким, чутливим, совісним, добрим та людяним. За його ж словами, він народився не в той час і не в тому місці. Почуття в його житті були понад усе. Події, що відбуваються він оцінює з позицій совісті і честі. У нього немає справжніх друзів, непрості відносини з сім'єю. Пітер вів щоденник, в якому розповів історію своєї родини з його погляду.
  Джинн Енн Мак-Каллоу, правнучка Ілая, жінка, яка випередила свій час. І саме в ній Ілай бачив продовження себе, свою спадкоємицю. Змалку Джинні проводила досить багато часу з ним, за який багато що почерпнула і навчилася. Вона керувала нафтовими свердловинами, заводами, фондами в той час, коли жінку в великому бізнесі ніхто серйозно не сприймав. Але вона змусила себе поважати, вважати рівноправною з чоловіками і рахуватися з собою. Вона досягла небачених фінансових висот, але натомість втратила сім'ю. Лежачи самотнім і безпомічним тілом на підлозі у великому будинку, жінка згадує прожиті роки від самого початку, які проносяться у неї перед очима.
  Книгу читати надзвичайно цікаво. Під час прочитання виникає плутанина з тим, хто кому в родині доводиться, але на початку розміщене генеалогічне дерево, до якого час від часу звертаєшся. Автор виконав дуже якісну роботу. Переклад теж чудовий. Роман залишає безліч вражень та емоцій. Це книга, яка, безперечно, варта уваги.
 •  
  Дуже правдива історія
  Книга Філіпа Майєра «Син», справила на мене не абияке враження. Книгу можна віднести до більше чоловічого читання. Якщо є книги, передбачені для жінок то існують і ті, які краще читати чоловікам. Ця книга саме така: наповнена чоловічими справами, війнами, конфліктами, протистоянням людей та жорстокістю. Перед нами історія, яка розгортається в Техасі на початку двадцятого століття. Перед читачами постає війна між сім’ями білих людей та корінних індіанців. Головний герой будучи білим потрапляє на виховання до індіанців. Раптом його плем’я гине від недуги і він вже дорослою людиною повертається до білого суспільства, та будує своє дуже успішне та блискавичне життя. Маємо справу з сімейною сагою у якій історія охоплює двісті років подій з життя та побуту Америки. Книга містить дуже великий об’єм історичної інформації, яка дуже корисна правдива та цікава. За ці роки у масштабах країни Сполучених Штатів Америки відбулося дуже багато змін: відвоювання земель від індіанців, розвиток сільського господарства за зародження нафтової промисловості. У книзі багато персонажів, багато зв’язків та історій. Книга чіпляє і є досить трагічною за настроєм. Оформлення дуже якісне. Рекомендую всім читачам.
 •  
  Рецензія
  Книга сучасного американського письменника Філіппа Майєра, "Син" розповідає історію життя родини нафтовиків протягом кількох поколінь. Основні сюжетні лінії зосереджуються на життєписах Ілая Мак-Каллоу, котрий є засновником династії, його сина Пітера та правнучки Джинні Енн. Це люди різних характерів та доль, проте усім трьом жилося далеко не просто. Ілай - суворий, твердий першопрохідник з надзвичайно важкою долею, яка, проте не зламала його, а загартувала характер, викувала залізну волю та бажання досягти успіху. Пітер - м'яка романтична натура, що ніяк не може знайти спільної мови з жорстким, навіть жорстоким батьком. Власний світогляд та кохання роблять його паршивою вівцею в заможній родині. Джинні ж багато в чому схожа на знаменитого прадіда, улюбленицею котрого вона була в дитинстві. Торувати свій шлях їй доводиться крізь упереджене ставлення до її статі у колі нафтових магнатів - суто чоловічої компанії.
  Роман глибоко психологічний та, багато в чому, трагічний. Персонажі розкриваються перед читачем у всій можливій глибині, навіть наймерзенніші їх вчинки мають сенс та глибоке коріння, що, звичайно, не виправдовують їх, проте дають ясну картину для розуміння подій та їх наслідків. Надзвичайно сильна і захоплива книга.
 •  
  Якщо довго блукати власними слідами, то можна побачити, що то сліди хижака...
  Досвід підказував, що не варто купляти книгу лише за зовнішнім виглядом, проте роман «Син» Філіппа Майєра, від видавництва «Віват» виглядав надзвичайно привабливо, та ще й надпис «Фіналіст Пулітцеровської премії» на обкладинці натякала на якість літературного тексту. Тож, книгу я придбала і гадки не маючи про її зміст та наповнення. І мушу сказати після прочитання, що я вражена, зачарована та збентежена від тої хвилі почуттів, яку викликав цей роман. Не можу сказати, що читала на одному диханні, авжеж ні. Іноді я закривала книгу, щоби перетравити якусь особливо зворушливу сцену, іноді потрібно було зібрати усі свої сили, щоби прочитати деякі сторінки, особливо з епізодами бійні, насильства та катування. Деякі моменти викликали відчуття огиди, проте автор не плескався у кровожерливості, а неначе хроніст, суворо констатував факти, які не можна було ігнорувати. Тож, сум, гнів, жаль, радість, надія - геть увесь спектр емоцій, окрім байдужості до персонажів роману. Бо за час читання автору вдалося так глибоко занурити читача у життя своїх героїв, що ті начебто поставали живими людьми, а не тільки книжковими вигаданцями.
  По суті, це сімейна сага про заможну родину з Техасу. Часовий період роману охоплює відрізок у півтора століття: від колонізації та фактичного панування індейських племен на теренах штату, через часи громадянської війни до сучасності, коли відкриття нафтових родовищ назавжди перетворило Техас із території ковбоїв на територію нефтяних магнатів. Головними героями постають «полковник» Ілаї, його син Пітер, та правнучка Джин-Енн. Нелінійна форма розповіді спочатку збиває з пантелику: потрібен деякий час, щоби розібратися, хто кому ким доводиться. Але з часом розумієш, чому саме автор вибрав таку мозаїчну форму. Бо, одна ж та сама подія очима різних людей виглядає по-іншому, мораль часто заходить у «сіру зону». І немає добрих чи поганих людей, а добрими чи поганими постають лише вчинки.
  У першій половині книги цікавіше було спостерігати за Ілаєм, який із бранця перетворювався на одного з племені команчів, за роками становлення його мужності як воїна, рейнджера та «полковника». Якщо б автор оминув це все, то ми ніколи б не збагнули, чому для Ілая людське життя взагалі нічого не варте, як він навчився так легко та без жалю вбивати, незважаючи на вік та стать жертви. У другій половині книги центральною постаттю постає Пітер, його вагання, неспроможність змиритися з оточенням та прийняти життя таким, як воно є. І, нарешті, лінія Джин-Енн кольоровою стрічкою зшиває розповіді двох інших героїв та фінально вінчає роман. Автор підіймає найболючіші теми: вартості життя та ціну смерті, гендерної нерівності та становища жінки у чоловічому світі, непорозуміння між батьками та дітьми і здатності кохання подолати будь-що. На мій погляд, цей роман є найяскравішим представником у жанрі сімейної саги, і я однозначно рекомендую його до прочитання.
 •  
  Чудова сімейна сага
  Про книгу я дізналась з посту про сімейні саги видавництва Vivat. А сімейні саги я просто обожнюю! До того ж фільми про індіанців я дивилась, а ось книги не читала. Було неймовірно цікаво!

  Дуже зручно що на початку книги є родовід головних героїв. Можна було у будь-який момент підгледіти хто кому приходиться (тому що історія розповідається не по порядку).

  Спочатку мені було цікавіше читати історію від Ілая, але десь із середини книги історії усіх героїв були захоплюючі. Я взагалі дуже люблю сімейні саги і ця мене на щастя не розчарувала!

  Є екранізація. Серіал із Пірсом Броснаном. Обов'язково перегляну!

  P.S. Дуже незвичні імена індіанців з книги:

  Ліниві Ноги
  Спробуй-Но Відшукай
  Любить Ходити В Гості
  Перечипився Впав Розквасив Носа
  Ні За Холодну Воду
 
Характеристики Син
Автор
Філіпп Майер
Видавництво
Vivat
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Тетяна Скрипник
Кількість сторінок
576
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
130х205мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-617-690-888-3
Вага
450 гр.
Тип
Паперова
Література країн світу
Література США і Канади
Література за періодами
Сучасна література
 

Про автора Син