Протистояння. Том 1
Паперова книга | Код товару 736423
Yakaboo 4.7/5
Автор
Стівен Кінг
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2017
Рік першого видання
2012
Перекладач
Ганна Яновська, Сергій Крикун
Ілюстратор
Берні Райтсон
Кількість сторінок
576

Усе про книжку Протистояння. Том 1

Пропонуємо вашій увазі книгу Стівена Кінга «Протистояння. Том 1» українською мовою від видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля»!

Про книгу:

Ця історія починається з аварії, що забрала життя молодої сім'ї. Але навряд чи доля була б до них прихильною, адже те, від чого вони так відчайдушно втікали, вже почало свій смертоносний шлях із лабораторії. Це пацієнт, в чиєму організмі живе жахливий вірус, здатний знищити більшу частину населення земної кулі лише за пару тижнів... Але навіть коли все навколо охоплено страшною хворобою, у світі залишається місце для боротьби добра та зла.

Матінка Ебігейл у свої 108 років збирає навколо себе тих, хто не втратив ще світло в душі, в той час як Рендалл Флеґґ бачить майбутнє у пітьмі. Знедолені люди, які вижили, втративши близьких та друзів, повинні будуть прийняти одну зі сторін та почати протистояння...

Чому варто купити книгу «Протистояння. Том 1» Стівена Кінга?

«Протистояння. Том 1» — перша частина масштабного апокаліптичного шедевра Короля Жахів, яка по праву вважається одним із найкращих творів автора.

В даному виданні використані оригінальні ілюстрації Берні Райтсона.

Відгуки про книгу «Протистояння. Том 1»:

«Кінг — безперечний майстер напруги та терору».

The Washington Post

«У книзі Протистояння» є все. Пригода. Пророцтво. Алегорія. Сатира. Фантастика. Реалізм. Апокаліпсис. Це просто чудово!»

The New York Times Book Review

«Ця книга для тих, кому подобається горрор в глобальних масштабах».

Los Angeles Times

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Стівен Кінг
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2017
Рік першого видання
2012
Перекладач
Ганна Яновська, Сергій Крикун
Ілюстратор
Берні Райтсон
Кількість сторінок
576
Рецензії
 •  
  Кінець знайомого нам світу... 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Хочете прочитати якусь захопливу велику книгу, тоді роман "Протистояння" - це саме те! Мені було надзвичайно цікаво навіть перечитувати. Такий об'ємний двотомник, а я його просто "проковтнула" за кілька днів! (Ну, добре, ще за кілька ночей.)
  "Протистояння" - одна з моїх улюблених книг Стівена Кінга. Колись я вже читала її російською, та виявилося, що то був не весь роман... Це двотомне видання більше майже на 400 сторінок! Тому такому "кінгоману", як я, просто необхідно було прочитати й український варіант. Ну, і зізнаюся, я ще трішки сподівалася, що в доповненому виданні можуть змінитися долі деяких героїв. Але вже передмова розбила мої ілюзії щодо цього.

  Обережно, спойлери!

  Події першого тому тривають з середини червня до середини липня. Все розпочинається розповіддю про те, як внаслідок недбальства та безвідповідальності урядовців серед людей починає розповсюджуватися смертельний вірус із дослідницької військової лабораторії США. "Капітан Трипс", як нарекли його люди, діє надзвичайно швидко й агресивно - всього за півмісяця країна майже обезлюдніла (гадаю, що те саме сталося й з усім іншим світом. Прочитавши, ви зрозумієте чому). Та є й такі, на кого пандемія чомусь не поширилась, але все-одно торкнулася вона всіх, забравши життя рідних людей і змінивши до невпізнаваності все навколо. Кожен сприймає це по-своєму: у когось депресія, у когось паніка, хтось намагається допомогти іншим, а хтось просто перестає приховувати свою справжню натуру. Мабуть, саме в такі трагічні моменти і проявляється вся сутність людини. Та рано чи пізно шляхи всіх, хто вижив, перетнуться...
  Героїв у книзі чимало і всі вони певним чином відіграють важливу роль у подальшому розвитку подій. Але, зрозуміло, що я в цьому відгуку згадаю далеко не всіх.
  Спочатку люди розгублені й перелякані, вони ж бо стали свідками апокаліпсису. Та згодом кожен починає йти кудись, шукати інших живих. І поступово формуються три головні групи, про які йтиме мова. А очолять їх Стю Редман, звичайний робітник із маленького техаського містечка, Ларрі Андервуд, музикант із Нью-Йорка, та Нік Андрос, глухонімий мандрівник із Небраски. Ці групи людей рухаютимуться в одному напрямку, на схід. Але згадуватимуться й такі люди, як Дональд Мервін Елберт, або просто Чувак-Сміттєбак, що йдуть на захід, часто поодинці.
  А ще водночас усім починають снитися дивні сни. Хтось бачить у них усміхненого чоловіка, якого звуть Рендал Флеґґ і який рухається на захід, інші ж бачать стару жінку, Ебіґейл Фрімантл, що живе десь у східній частині країни. А декому сняться й вони обидвоє...
  Навколо Флеґґа і матінки Ебіґейл, як ще її називають, починають формуватися два різні табори та збиратися протилежні сили, між якими споконвіку триває боротьба - сили добра і зла. Так розпочинається історія нової Америки, нового світу.
  Крім усіх уже згаданих головних героїв, у "Протистоянні" письменник змалював й інших не менш цікавих персонажів, яких не варто обходити увагою. Серед них: Ллойд Генрейд, злочинець, що вмирає з голоду, покинутий напризволяще у в'язниці; Гарольд Лодер (хоча, певно, правильніше було б Лаудер тому, що англійською його прізвище пишеться Lauder), шістнадцятирічний закомплексований розумник; Ґлен Бейтман, гострий на язик та песимістичний професор соціології; Том Каллен, розумово відсталий, але надзвичайно позитивний герой, який не раз здивує всіх своїми вчинками; веселий фермер Ральф Брентнер; Джо, хлопчик-дикун (приблизно 10-13 років), що не розмовляє; Надін Кросс, вчителька, яка опікується Джо і єдина стверджує, що їй не сниться ні Рендал Флеґґ, ні матінка Ебіґейл; і навіть Коджак, ірландський сетер і поки що єдиний пес, який вижив після епідемії. Виявляється, що цей смертельний вірус вразив не тільки людей, але й деяких із тварин...
  Ну, і єдина головна героїня, кого я ще не згадала - це Френні Ґолдсміт, вагітна студентка, що починала свою подорож разом із Гарольдом Лодером. От саме з її вагітністю в мене виникло багато питань, коли я читала російський переклад, бо згідно нього виходило, що Френ уже на сьомому місяці вагітності, та ніхто навколо цього не помічає... А завдяки українському виданню все стало на свої місця, насправді вона була на 4 місяці. Тож, правильний переклад має велике значення! Виявляється, помилки припустилися в одному реченні, та при цьому повністю змінилася і його суть.
  Ну, а загалом, "Протистояння" - це моторошний постапокаліптичний роман, але, як мені здалося, з елементами фентезі. Багато чого в ньому мені нагадало сюжети деяких книг цього жанру. Одним з таких постійних нагадувань став Рендал Флеґґ. Наприклад, інші герої часто не наважуються називати його на ім'я і, згадуючи його, кажуть "чорний чоловік" або просто "він" або ж вигадують ще якусь назву для нього. Вам це ні на що не схоже? Бо мені якось одразу спав на думку інший герой із нині добре відомого фентезійного світу... Сам же Кінг колись сказав, що на написання цієї книги його надихнула трилогія "Володар перснів" Дж. Р. Р. Толкіна. Він також захотів створити епічне фентезі, але таке, дії якого відбувалися б у сучасних Сполучених Штатах Америки. Так і з'явилося "Протистояння", де роль гобіта грає Стю Редман, Саурона - Рендал Флеґґ, а Мордор в якому перетворився на Лас-Вегас. І відбувається все у 1990 році (хоча спочатку був 1980 рік, бо цей роман був написаний у 1978, але в доповненому виданні Кінг вирішив замінити цю дату).
  Книга має ще кілька плюсів.
  Перший, обкладинка. Вона цілком відповідає змісту. А от у вже згаданому російському варіанті я так і не зрозуміла, що саме намагалися зобразити (там на обкладинці - зима, хатинка в лісі й над усім цим похмурий погляд)...
  Другий, оригінальні ілюстрації Берні Райтсона, такі ж, як і в першому повному англомовному виданні "Протистояння" 1990 року.
  Третій, передмова до книги від самого "короля жахів" - Стівена Кінга! У ній він, між іншим, пояснює, чому перше видання роману 1978 року вийшло у скороченому вигляді і для чого було прийняте рішення видати нарешті його повний текст.

  На мою думку, книга дуже хороша, одна з найкращих у письменника. Читати рекомендую, а позаяк прочитала вже й другу частину, то можу запевнити, що й вона не розчарує! Закінчення ж роману не просто здивує, а навіть шокує безліччю непередбачуваних подій... Отож, приємного всім читання!

  P. S. До речі, для поціновувачів коміксів створили графічну серію "Протистояння", що побачила світ у 2008 році. За мотивами роману був створений і міні-серіал у 1994 році. Кажуть, досить непоганий. А от щодо повнометражного фільму дебати тривають аж із 2011 року, та, на жаль, до сьогодні вони не принесли жодного результату.

  Цитати не добавлятиму, бо, мабуть, їх і так вилучать. Дуже сподіваюся, що я набрала необхідну кількість слів, тобто 1000, бо для мене - це точно рекорд.
 •  
  Неймовірно атмосферно 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Так вже склалося, що своє знайомство із творчістю Стівена Кінга я розпочала саме з цієї книги, хоча планувалось з "112263". Проте я не жалкую.

  Книга просто бомбічна. Напевно, шанувальникам Кінга може бути смішно читати такий відгук, але ті, хто, так як я, вперше взявся за його книги, мене зрозуміють.

  Кінг жорсткий, прямолінійний і без гальмів. Та це все в хорошому сенсі все ж таки. Колись моя ніжна і чутлива душа вважала, що ніколи не буде читати подібної літератури, та ніколи не треба казати "ніколи". Зараз я розумію, наскільки такі книги виявляються життєві. І, здається би, прості, брутальні та таки чіпляють. В наші дні, для нашого суспільства це вже ніби так і має бути. Звично і по-хлопськи, я б сказала. Я ще не знаю, як буде в інших книгах Кінга, та на цій я вже загартувалась для його стилю. Пройдусь по самій книзі. Ще додам, що такий жанр, як апокаліпсис, я читаю вперше. Звичайно, хто зараз не захоплюється фільмами чи серіалами, де людство вимирає від хвороб чи гине від катаклізмів? Але читати таке - це інша справа. І цю історію Кінг передав настільки круто, що в моїй голові крутилась апокаліптична голлівудська стрічка. А це вже жирнющий плюс. Так ось.

  По-перше, знову ж таки, стиль Кінга. Грубий, дуже грубий, розповідь кишить нецензурними слівцями, як тіла мерців личинками (у цій книзі особливо). Спочатку я трохи хмурилася, бо деколи концентрація тих словечок на одну сторінку могла зашкалювати. Та потім втягнулась. Чи ж не кожен день ми таке чуємо на вулиці чи в компанії друзів, врешті-решт? Тут не потрібно дивуватись. Проте попередити дуже вже вразливих до вульгарщини особистостей все ж потрібно, я вважаю. Та такий от жорсткий виклад тексту і показує цю історію ще більш реалістично.

  По-друге, Кінг неймовірно чітко, достовірно, глибоко описує кожного персонажа. Ця книга лише початок, весь смак буде в другій частині, яку я вже з нетерпінням чекаю. Тут же ми знайомимось з головними героями. Дізнаємось про них все, буквально до самих дрібниць. І головне, це зовсім не змушує нудитись над читанням. Навпаки, завдяки цьому для читачів складається повний образ героїв, вже формується відношення до кожного: повага, симпатія, та вже й любов. Відраза, страх, зневага. Палітра емоцій величезна. Персонажі настільки живі, що ти ніби сидиш десь недалеко і спостерігаєш за ними. Схвалюєш чи осуджуєш їхні вчинки. Хвилюєшься, жалієш, а когось і послати хочеться.

  По-третє, опис місцевостей, природи. Ну, і якщо вже така тема тут, як вимирання людства, то і смерті. Кінг так майстерно (це вже і не дивно) описує нам різні локації, що вони настільки чітко промальовуються в голові, ніби ти це бачив і вже знаєш все. Наприклад, я ніколи на бачила тунелю Лінкольна, але коли один із героїв пробирався через нього, в мене настільки сформувалась картинка, що, коли я потім знайшла його в інтернеті, я навіть здивувалась як все співпало з моєю уявою. Мегаполіси, містечка, села, парки, сади, океан, кукурудзяне поле - все живе. Чого не скажеш про людей. Капітан Трипс косив безжально і бридко. Не буду описувати деталі, та всі оці звуки, хлюпання, чавкання, весь сморід рвоти, крові і гнилі просто таки аж виривались зі сторінок. Хотілось тікати від цього всього разом із героями.

  Напевно, я ще багато можу розповісти про цю книгу, хоча це тільки перша частина, та її все ж варто прочитати, щоби відчути і зрозуміти всю катастрофічність того кінця світу.

  Кінг вражає. Я вже переконалась, що його не задарма називають королем жахів. І нехай тут весь жах ще тільки попереду, я вже розумію і відчуваю ту силу впливу на нас, читачів. І нехай це далеко не найстрашніша книга автора, та трохи тремору я зловила. А особливо атмосферно було читати, самій кашляючи, чхаючи і хлюпаючи носом. Ото було справді моторошно.

  Не знаю, чи стану я палкою прихильницею містера Кінга і візьмусь за його справжні жахи, та однозначно щось іще я читати буду. Підкупило мене, наскільки просто і без якихось літературних викрутасів він цю історію нам виклав. Ніби сів в барі з друзяками і давай страшну казочку розказувати. Кінг, як я знаю, різноманітний. І деякі його сторони (літературі, звичайно) я все ж тепер не проти дослідити.
Купити - Протистояння. Том 1
Протистояння. Том 1
135 грн
Немає в наявності
 
Інформація про автора
Стівен Кінг
Стівен Кінг

Один з найбільш відомих американських письменників сучасності, що отримав неофіційний титул «Короля жахів». Романи та оповідання Стівена Кінга розійшлися по світу сумарним тиражем понад 350 мільйонів примірників, багато творів отримали повнометражні екранізації, телевізійні і навіть театральні постановки. Літературному стилю автора властива гострота, моторошні сюжети, увага до діалогів...

Детальніше

Рецензії Протистояння. Том 1

 •  
  Кінець знайомого нам світу... 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Хочете прочитати якусь захопливу велику книгу, тоді роман "Протистояння" - це саме те! Мені було надзвичайно цікаво навіть перечитувати. Такий об'ємний двотомник, а я його просто "проковтнула" за кілька днів! (Ну, добре, ще за кілька ночей.)
  "Протистояння" - одна з моїх улюблених книг Стівена Кінга. Колись я вже читала її російською, та виявилося, що то був не весь роман... Це двотомне видання більше майже на 400 сторінок! Тому такому "кінгоману", як я, просто необхідно було прочитати й український варіант. Ну, і зізнаюся, я ще трішки сподівалася, що в доповненому виданні можуть змінитися долі деяких героїв. Але вже передмова розбила мої ілюзії щодо цього.

  Обережно, спойлери!

  Події першого тому тривають з середини червня до середини липня. Все розпочинається розповіддю про те, як внаслідок недбальства та безвідповідальності урядовців серед людей починає розповсюджуватися смертельний вірус із дослідницької військової лабораторії США. "Капітан Трипс", як нарекли його люди, діє надзвичайно швидко й агресивно - всього за півмісяця країна майже обезлюдніла (гадаю, що те саме сталося й з усім іншим світом. Прочитавши, ви зрозумієте чому). Та є й такі, на кого пандемія чомусь не поширилась, але все-одно торкнулася вона всіх, забравши життя рідних людей і змінивши до невпізнаваності все навколо. Кожен сприймає це по-своєму: у когось депресія, у когось паніка, хтось намагається допомогти іншим, а хтось просто перестає приховувати свою справжню натуру. Мабуть, саме в такі трагічні моменти і проявляється вся сутність людини. Та рано чи пізно шляхи всіх, хто вижив, перетнуться...
  Героїв у книзі чимало і всі вони певним чином відіграють важливу роль у подальшому розвитку подій. Але, зрозуміло, що я в цьому відгуку згадаю далеко не всіх.
  Спочатку люди розгублені й перелякані, вони ж бо стали свідками апокаліпсису. Та згодом кожен починає йти кудись, шукати інших живих. І поступово формуються три головні групи, про які йтиме мова. А очолять їх Стю Редман, звичайний робітник із маленького техаського містечка, Ларрі Андервуд, музикант із Нью-Йорка, та Нік Андрос, глухонімий мандрівник із Небраски. Ці групи людей рухаютимуться в одному напрямку, на схід. Але згадуватимуться й такі люди, як Дональд Мервін Елберт, або просто Чувак-Сміттєбак, що йдуть на захід, часто поодинці.
  А ще водночас усім починають снитися дивні сни. Хтось бачить у них усміхненого чоловіка, якого звуть Рендал Флеґґ і який рухається на захід, інші ж бачать стару жінку, Ебіґейл Фрімантл, що живе десь у східній частині країни. А декому сняться й вони обидвоє...
  Навколо Флеґґа і матінки Ебіґейл, як ще її називають, починають формуватися два різні табори та збиратися протилежні сили, між якими споконвіку триває боротьба - сили добра і зла. Так розпочинається історія нової Америки, нового світу.
  Крім усіх уже згаданих головних героїв, у "Протистоянні" письменник змалював й інших не менш цікавих персонажів, яких не варто обходити увагою. Серед них: Ллойд Генрейд, злочинець, що вмирає з голоду, покинутий напризволяще у в'язниці; Гарольд Лодер (хоча, певно, правильніше було б Лаудер тому, що англійською його прізвище пишеться Lauder), шістнадцятирічний закомплексований розумник; Ґлен Бейтман, гострий на язик та песимістичний професор соціології; Том Каллен, розумово відсталий, але надзвичайно позитивний герой, який не раз здивує всіх своїми вчинками; веселий фермер Ральф Брентнер; Джо, хлопчик-дикун (приблизно 10-13 років), що не розмовляє; Надін Кросс, вчителька, яка опікується Джо і єдина стверджує, що їй не сниться ні Рендал Флеґґ, ні матінка Ебіґейл; і навіть Коджак, ірландський сетер і поки що єдиний пес, який вижив після епідемії. Виявляється, що цей смертельний вірус вразив не тільки людей, але й деяких із тварин...
  Ну, і єдина головна героїня, кого я ще не згадала - це Френні Ґолдсміт, вагітна студентка, що починала свою подорож разом із Гарольдом Лодером. От саме з її вагітністю в мене виникло багато питань, коли я читала російський переклад, бо згідно нього виходило, що Френ уже на сьомому місяці вагітності, та ніхто навколо цього не помічає... А завдяки українському виданню все стало на свої місця, насправді вона була на 4 місяці. Тож, правильний переклад має велике значення! Виявляється, помилки припустилися в одному реченні, та при цьому повністю змінилася і його суть.
  Ну, а загалом, "Протистояння" - це моторошний постапокаліптичний роман, але, як мені здалося, з елементами фентезі. Багато чого в ньому мені нагадало сюжети деяких книг цього жанру. Одним з таких постійних нагадувань став Рендал Флеґґ. Наприклад, інші герої часто не наважуються називати його на ім'я і, згадуючи його, кажуть "чорний чоловік" або просто "він" або ж вигадують ще якусь назву для нього. Вам це ні на що не схоже? Бо мені якось одразу спав на думку інший герой із нині добре відомого фентезійного світу... Сам же Кінг колись сказав, що на написання цієї книги його надихнула трилогія "Володар перснів" Дж. Р. Р. Толкіна. Він також захотів створити епічне фентезі, але таке, дії якого відбувалися б у сучасних Сполучених Штатах Америки. Так і з'явилося "Протистояння", де роль гобіта грає Стю Редман, Саурона - Рендал Флеґґ, а Мордор в якому перетворився на Лас-Вегас. І відбувається все у 1990 році (хоча спочатку був 1980 рік, бо цей роман був написаний у 1978, але в доповненому виданні Кінг вирішив замінити цю дату).
  Книга має ще кілька плюсів.
  Перший, обкладинка. Вона цілком відповідає змісту. А от у вже згаданому російському варіанті я так і не зрозуміла, що саме намагалися зобразити (там на обкладинці - зима, хатинка в лісі й над усім цим похмурий погляд)...
  Другий, оригінальні ілюстрації Берні Райтсона, такі ж, як і в першому повному англомовному виданні "Протистояння" 1990 року.
  Третій, передмова до книги від самого "короля жахів" - Стівена Кінга! У ній він, між іншим, пояснює, чому перше видання роману 1978 року вийшло у скороченому вигляді і для чого було прийняте рішення видати нарешті його повний текст.

  На мою думку, книга дуже хороша, одна з найкращих у письменника. Читати рекомендую, а позаяк прочитала вже й другу частину, то можу запевнити, що й вона не розчарує! Закінчення ж роману не просто здивує, а навіть шокує безліччю непередбачуваних подій... Отож, приємного всім читання!

  P. S. До речі, для поціновувачів коміксів створили графічну серію "Протистояння", що побачила світ у 2008 році. За мотивами роману був створений і міні-серіал у 1994 році. Кажуть, досить непоганий. А от щодо повнометражного фільму дебати тривають аж із 2011 року, та, на жаль, до сьогодні вони не принесли жодного результату.

  Цитати не добавлятиму, бо, мабуть, їх і так вилучать. Дуже сподіваюся, що я набрала необхідну кількість слів, тобто 1000, бо для мене - це точно рекорд.
 •  
  Неймовірно атмосферно 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Так вже склалося, що своє знайомство із творчістю Стівена Кінга я розпочала саме з цієї книги, хоча планувалось з "112263". Проте я не жалкую.

  Книга просто бомбічна. Напевно, шанувальникам Кінга може бути смішно читати такий відгук, але ті, хто, так як я, вперше взявся за його книги, мене зрозуміють.

  Кінг жорсткий, прямолінійний і без гальмів. Та це все в хорошому сенсі все ж таки. Колись моя ніжна і чутлива душа вважала, що ніколи не буде читати подібної літератури, та ніколи не треба казати "ніколи". Зараз я розумію, наскільки такі книги виявляються життєві. І, здається би, прості, брутальні та таки чіпляють. В наші дні, для нашого суспільства це вже ніби так і має бути. Звично і по-хлопськи, я б сказала. Я ще не знаю, як буде в інших книгах Кінга, та на цій я вже загартувалась для його стилю. Пройдусь по самій книзі. Ще додам, що такий жанр, як апокаліпсис, я читаю вперше. Звичайно, хто зараз не захоплюється фільмами чи серіалами, де людство вимирає від хвороб чи гине від катаклізмів? Але читати таке - це інша справа. І цю історію Кінг передав настільки круто, що в моїй голові крутилась апокаліптична голлівудська стрічка. А це вже жирнющий плюс. Так ось.

  По-перше, знову ж таки, стиль Кінга. Грубий, дуже грубий, розповідь кишить нецензурними слівцями, як тіла мерців личинками (у цій книзі особливо). Спочатку я трохи хмурилася, бо деколи концентрація тих словечок на одну сторінку могла зашкалювати. Та потім втягнулась. Чи ж не кожен день ми таке чуємо на вулиці чи в компанії друзів, врешті-решт? Тут не потрібно дивуватись. Проте попередити дуже вже вразливих до вульгарщини особистостей все ж потрібно, я вважаю. Та такий от жорсткий виклад тексту і показує цю історію ще більш реалістично.

  По-друге, Кінг неймовірно чітко, достовірно, глибоко описує кожного персонажа. Ця книга лише початок, весь смак буде в другій частині, яку я вже з нетерпінням чекаю. Тут же ми знайомимось з головними героями. Дізнаємось про них все, буквально до самих дрібниць. І головне, це зовсім не змушує нудитись над читанням. Навпаки, завдяки цьому для читачів складається повний образ героїв, вже формується відношення до кожного: повага, симпатія, та вже й любов. Відраза, страх, зневага. Палітра емоцій величезна. Персонажі настільки живі, що ти ніби сидиш десь недалеко і спостерігаєш за ними. Схвалюєш чи осуджуєш їхні вчинки. Хвилюєшься, жалієш, а когось і послати хочеться.

  По-третє, опис місцевостей, природи. Ну, і якщо вже така тема тут, як вимирання людства, то і смерті. Кінг так майстерно (це вже і не дивно) описує нам різні локації, що вони настільки чітко промальовуються в голові, ніби ти це бачив і вже знаєш все. Наприклад, я ніколи на бачила тунелю Лінкольна, але коли один із героїв пробирався через нього, в мене настільки сформувалась картинка, що, коли я потім знайшла його в інтернеті, я навіть здивувалась як все співпало з моєю уявою. Мегаполіси, містечка, села, парки, сади, океан, кукурудзяне поле - все живе. Чого не скажеш про людей. Капітан Трипс косив безжально і бридко. Не буду описувати деталі, та всі оці звуки, хлюпання, чавкання, весь сморід рвоти, крові і гнилі просто таки аж виривались зі сторінок. Хотілось тікати від цього всього разом із героями.

  Напевно, я ще багато можу розповісти про цю книгу, хоча це тільки перша частина, та її все ж варто прочитати, щоби відчути і зрозуміти всю катастрофічність того кінця світу.

  Кінг вражає. Я вже переконалась, що його не задарма називають королем жахів. І нехай тут весь жах ще тільки попереду, я вже розумію і відчуваю ту силу впливу на нас, читачів. І нехай це далеко не найстрашніша книга автора, та трохи тремору я зловила. А особливо атмосферно було читати, самій кашляючи, чхаючи і хлюпаючи носом. Ото було справді моторошно.

  Не знаю, чи стану я палкою прихильницею містера Кінга і візьмусь за його справжні жахи, та однозначно щось іще я читати буду. Підкупило мене, наскільки просто і без якихось літературних викрутасів він цю історію нам виклав. Ніби сів в барі з друзяками і давай страшну казочку розказувати. Кінг, як я знаю, різноманітний. І деякі його сторони (літературі, звичайно) я все ж тепер не проти дослідити.
 •  
  Коротко о том, как подарить Стивену Кингу неделю своей жизни
  Сказать, что чтение это мучительно сложный и запутанный процесс - невозможно, но эта книга (а точнее сказать 2 книги) изменили моё отношение к чтению некоторой литературы.
  От главы к главе идёт несколько сюжетных линий, которые происходят в разных временных рамках, в разных локация, от разных лиц.
  Если Вы, как и я, любите читать вечером, после работы, учёбы и т.д. - то понимание книги пропадёт после первого же перерыва во время прочтения.
  Первый том нужно читать не отрываясь - тогда Вы сможете осознать всю прелесть этой замечательной истории.
  В книге описывается не просто конец человечества, а конец жизни главного линейного персонажа.
  На столько они становятся родными, что каждое их поражение, каждая покорённая вершина приравнивается к собственной.
  Однозначно - читать "Противостояние" сложно, но не более 100-150 страниц, а дальше Вы просто погружаетесь.
  Если Вы увлекаетесь темами конца света - то эта книга однозначно для Вас, такого ещё не было, идея книги была максимально удачно реализована на страницах книги.
  Любите Кинга, едете в отпуск, появилось свободное время для чтения - возьмите "Противостояние" с собой, скучать Вам не придётся.
 •  
  Біблія постапокаліпсису
  До "Протистояння" я не був знайомий із жодним твором Стівена Кінга, хоча багато чув про його великий письменницький талант і бачив велетенський доробок. З "Протистояння" я почав тому, що майже у всіх рейтингах він вважається вершиною творчості автора і його так палко люблять фанати. Не буду писати очевидні речі й переказувати сюжет, а тільки висловлю власні думки та емоції, викликані прочитанням першого тому, а ще дам одну важливу пораду.
  Після невеликого вступу, у якому Кінг розповідає про розширене видання цього роману, починається дія. Спершу мені здалося, що автор аж занадто здалеку починає цю історію, точніше історії, адже персонажів тут багато. І от нам розкривається життя кожного з них за кілька днів до світової трагедії. Він описує події з подробицями, на перший погляд дрібними, але суттєвими, із такою точністю та послідовністю, що здається, ніби це не художній твір, а якась документальна хроніка. Персонажі - це окрема тема, у якій я можу довго хвалити Стівена Кінга. Вони мають свою манеру спілкування(акцент, лексика, інтонації), свої переживання, емоції, проблеми, інтереси - індивідуальність. Місцями мене дивувала думка, як взагалі одна людина може створити такий багатий, деталізований внутрішній світ десятків персонажів. Монологи, діалоги, полілоги прописані настільки майстерно, що ти ніби слухаєш реальну людину. Широкі описи місцевостей, екс- та інтер'єрів(а всього цього тут дуже багато в силу зрозумілих обставин), глибокі та цікаві екскурси у минуле, жахаючі своєю реалістичністю сцени останніх днів людства, комічні, смішні моменти, що трапляються не зважаючи на апокаліптичну тематику. Мушу додати, що всього цього подано в міру(думаю, дивно читати такі слова, бачачи дві книги обсягом 1200 сторінок), воно не обтяжує сприймання(на противагу "Щиголю" Донни Тартт, яку похвалив сам Стівен Кінг), лише деталізує нашу уяву.
  Попри реалістичну складову твір має містичні елементи і якщо на початку це знаходиться у межах допустимості, то далі стається все більше і більше фантастичного. Місцями нагадує фентезі в декораціях США середини-кінця 1990-го року.
  Хочу звернути увагу на те, що "Протистояння" - це роман дуже колоритний, він містить багато реалій побуту, культури, історії як свого часу, так і загалом, як всього людства в цілому, так і конкретно США. Згадується велика кількість постатей, серед яких письменники, музиканти, актори, громадські діячі, міст, через які подорожують головні герої, твори світової літератури(Біблія, Г.Лавкрафт, Д.Мільтон, Е.По, Д.Кіз, А.Крісті, Дж.Геллер). Читайте уважно, бо можна побачити алюзії та натяки на інші твори, схожі елементи між ними.
  Що ж до самого видання, то нічим воно вас не здивує: класична обкладинка(якраз у дусі змісту книжки), звичайний папір(добре, що не такий кошмарно прозоро-тонкий, як у деяких виданнях КСД), чорно-білі ілюстрації Берні Райтсона(яких і парочки не набереться).
  Що мені цікаво, то чому це видавництво вирішило розділити цей роман на дві частини, але продавати окремо, тобто не комплектом. Як читач, не знайомий із творчістю письменника, я вирішив спочатку взяти перший том, почитати й дізнатися чи сподобається мені. Невдовзі я зрозумів, що це шедевр і я закоханий у Кінга, пішов на Якабу і, от прикрість, - другого тому немає в наявності. Знадобилося багато часу й нервів на його пошуки, але все ж таки він стоїть у мене на полиці. Наразі на Якабу є тільки перший том. Тому ось моя пересторога - якщо ви, як і ваш покірний слуга, схиблені на пост- і апокаліптичній тематиці, хочете дізнатися, що Стівен Кінг думає щодо Кінця Світу, то, закликаю, за можливості ОДРАЗУ беріть два томи "Протистояння". Ви не пошкодуєте.
 •  
  Обережно, "Капітан Трипс"!
  "Протистояння" - це найоб'ємніший роман Стівена Кінга, який навіть перевищує по кількості сторінок його популярний твір "Воно". Але прочитала і навіть не помітила, як пролетіла перед моїми очима ця історія.
  По сюжету, світ охоплює вірус, ім'я якому "Капітан Трипс". Майже усі жителі Землі гинуть, а ті, хто вижив розділяються на два лагері - "поганці" та "добрі". Треба будувати новий світ, але спершу треба вирішити, кому буди у руля, тому добро та зло зійдеться в протистоянні.
  В цьому творі Короля жахів рекордна кількість персонажів, у кожного своя роль, своя історія, свій характер. Але я не плуталась в іменах, мені взагалі цей роман дався дуже легко. Плюс було дуже цікаво читати, хотілось дізнатися, що ж буде далі.
  Порадував Стівен Кінг і фанатів Темної вежі, до яких я належу, бо головним на боці злодюг виступав один з героїв грандіозної саги.
  Взагалі, історія поглинає, на стільки автор відпрацював кожну деталь, кожний момент, кожний символ. Грандіозний труд письменника неможливо не оцінити.
  Дуже раджу прочитати цей твір усім!
 •  
  Життя - колесо, на якому нікому довго не втриматися
  "Протистояння" — один з найяскравіших прикладів світу, який може створити тільки Кінг. Читаючи цей роман ви відчуєте, що все крутиться не тільки навколо ключових персонажів.

  Перший том — це знайомство. Ми бачимо процес поширення вірусу, його наслідки та перегорнутий з ніг на голову світ. Також нам показують героїв, які жили в нашому світі та тих, які залишилися аби виживати у новому. Це класичний роман-апокаліпсис із протистоянням добра і зла, але в кінгівській обгортці. Містифікація, рай та пекло, Бог та диявол — всі зібралися на сторінках цієї книги.

  Всі вони — ті, що вижили. Кожен з них має своє минуле і бачить майбутнє по-своєму. Вони — це все, що залишилось від звичного світу. Тепер їм доведеться йти на компроміси та виживати.

  З точки зору самого сюжету: цікавий екшн, антиутопія з елементами трилеру. Але ця історія являє собою не тільки пригоди. Персонажі книги своєю поведінкою відображають думки автора про природу існування, дружбу, добро та зло, людську душу і психологію, протистояння поглядів і вподобань тощо.

  Якщо ви хочете "побачити" як можна майстерно відобразити справжній живий світ у книзі, де кожен персонаж важливий і має своє унікальне життя, обидва томи "Протистояння" для вас.

  Але, як на мене, трошки затягнуто. Справжній екшн почнеться в середині другого тому.
 
Характеристики Протистояння. Том 1
Автор
Стівен Кінг
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2017
Рік першого видання
2012
Перекладач
Ганна Яновська, Сергій Крикун
Ілюстратор
Берні Райтсон
Кількість сторінок
576
Ілюстрації
Чорно-білі
Формат
135х205 мм
Палітурка
Тверда
Шрифт
Minion
Тираж
7000
ISBN
978-617-12-2462-9
Вага
448 гр.
Тип
Паперова
Література країн світу
Література США і Канади
Література за періодами
Сучасна література
 

Про автора Протистояння. Том 1