Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)

Усе про книжку Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)

Yakaboo приєднується до проєкту "Живі письменники. Батькам" – спільного проєкту ГО "Смарт освіта" та ДУ "Український інститут книги", реалізованого у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

У рамках проєкту розроблено посібник "Живі письменники. Батькам", який допоможе школярам 1-4 класів полюбити книжки та читання.

Посібник вміщує:

  • описи 50-ти дібраних експертами книжок сучасних українських письменників;
  • запитання для бесід із дитиною про зміст;
  • ідеї для спільної гри;
  • коментарі психолога.

Книжковий бокс для молодших школярів та посібник, які допоможуть “закохати” дітей у читання.

Корисний інструмент для спільного занурення у світ книжок і промоції родинного читання

50 дібраних експертами книжок сучасних українських письменників, а також практичний посібник «Живі письменники. Батькам», який містить запитання для бесід із дитиною про зміст, ідеї для спільної гри, коментарі психолога.

Усі запропоновані книги в боксі стосуються важливих та актуальних тем для дітей 6–10 років. Розраховані на різний рівень читацької компетентності – як для дітей, котрі тільки починають читати, так і для вправних читачів.

Бокс може стати особистою бібліотекою для молодших школярів, при його формуванні враховані вікові особливості малих читачів, тематичні  (пригоди, тварини тощо) і психологічні (наприклад, дорослішання, пошук свого “я”) теги допоможуть батькам обрати найактуальніше для їхньої дитини. Два основні блоки — «Про що поговорити» та «Як із цим гратися» – орієнтуватимуть у напрямах роботи. Книжки на складні теми (втрата, агресія, дискримінація) містять докладні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.

Бокс актуальний як для домашньої бібліотеки, так і для шкільної або публічної. 

“Родинне читання – це не лише прекрасна сімейна традиція, яка залишиться теплим спогадом дитини на все життя, але й потужний внесок, який батьки можуть зробити для її розвитку. Міжнародне дослідження PISA доводить: ті учні, яким батьки багато читали змалечку і під час навчання в початковій школі, досягають кращих результатів у навчанні, ніж інші учні. Ще на успішність позитивно впливає обговоренням різних тем, щоденних подій та шкільного життя. Цей посібник вміщає як чудові тексти для читання з дитиною і читання самою дитиною, так і плани бесід для ще більшого занурення у світ книжок”, — каже очільниця ГО «Смарт освіта» та укладачка посібника Галина Титиш.

“Проєкт покликаний промотувати читання одразу в декількох напрямках. По-перше, батьки отримають можливість якісно провести час разом з дітьми. По-друге, діти зможуть заглибитися у літературний світ, зрозуміти, скільки цікавого в ньому можна знайти – і теж полюбити читання. А ще, завдяки порадам експертів, батькам буде простіше розмовляти з дітьми та розвивати у малечі навички аналізу та співпереживання персонажам», – розповіла Анастасія Євдокимова, начальниця відділу промоції читання “Українського інституту книги”. 

“Сучасні діти живуть у цифрову епоху. Їм часто бракує живих контактів, вони бувають самотніми, дуже чутливими, але водночас не до кінця усвідомлюють власні емоції. Читання разом із дорослими стає для них не тільки розвитком навички, а й психотерапією, тренінгом з емпатії, коли твориться спільний емоційний та ціннісний простір, а герої книжок перетворюються на безпечних провідників у стабільний світ. Дітям цікавіше читати, якщо є з ким обговорювати прочитане. Це одна з форм родинного спілкування”, — коментує дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз, яка є однією з експерток проєкту.

“Українським школярам, перегодованим неапетитною, малостравною “класикою”, сьогодні потрібно не просто “захопливе читання”. Вкрай важливо запропонувати їм тексти про актуальний для них світ, важливі для їхнього віку виклики та корисні інструменти в тому числі для самопізнання, психологічної стійкості та формування національної ідентичності. Для покоління, що виростає в нестабільні часи громадянського становлення, у просторі, де навіть дорослі люди неабияк потребують опори, надійними помічниками стануть твори сучасної вітчизняної літератури. Твори не про страждання та плачі історичної давнини, а про однолітків, про знайомі дитині ситуації, міста та місця — від освічених творчих людей, які живуть у тому ж світі, що й вони”, — наголошує фахівчиня з дитячого читання Тетяна Стус.

Експертки, які обирали книжки для боксу та описували методи роботи з ними:

Світлана Ройз — дитяча й сімейна психологиня, авторка семи дитячих і дорослих психологічних книжок, авторка й ведуча вчительських семінарів і тренінгів із вікової психології та профілактики вигорання.

Таня Стус — дитяча письменниця, керівниця проєкту підтримки дитячого читання «БараБука» та Лабораторії дитячого читання Національного центру "Мала академія наук України".

Марія Артеменко — дитяча письменниця, експертка проєкту підтримки дитячого читання «БараБука», методистка Національного центру «Мала академія наук України», членкиня журі літературних конкурсів.

Іванна Коберник — консультантка з комунікацій, ексрадниця міністра освіти і науки України, співзасновниця ГО «Смарт освіта» та «Батьківський контроль», членкиня редакційної колегії видання для молодшої школи «Хрестоматія сучасної дитячої літератури» та координаторка цього проєкту з боку МОН.

Катерина Волик — тренерка «Нової української школи», педагогиня, методистка методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради, учасниця проєкту «Фінська підтримка реформи української школи».

«Живі письменники. Батькам» - спільний проєкт ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги”, реалізований у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

Читати повний опис
Згорнути
Купити - Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)
Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)
5 010 грн
Немає в наявності
 
Інформація про автора
Галина Ткачук
Галина Ткачук

Галина Ткачук - письменниця, літературознавиця. Народилася 27 серпня 1985 року в Хмельницькому, виросла та живе на Київщині. Вивчала літературознавство й історію літератури в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», в аспірантурі досліджувала образ міста в українській дитячій літературі. У 2011 навчалася на стипендійній програмі Міністра культури і національної спадщини...

Детальніше

Андрій Кокотюха
Андрій Кокотюха

Автор детективу для дітей «Таємниця козацького скарбу», український письменник Андрій Кокотюха народився в сім'ї зварника і медсестри. Перші літературні спроби майбутнього письменника припадають на 7 років, коли юний Андрій написав свій перший художній твір. До 12 років читав і писав тільки казки. В юності мріяв стати бібліотекарем, але на хліб заробляв, працюючи різноробочим і малярем. Закінчив...

Детальніше

Лариса Денисенко
Лариса Денисенко

Молода, енергійна українська письменниця Лариса Денисенко радує читача самих різних жанрів. Список літературних напрямів, в яких пише Денисенко просто вражає - серед її творів можна знайти як дитячі оповідання, так і історичні новели, детективні розповіді і пригодницькі історії, жіночі романи та психологічні книги. Така кількість жанрів, їх переплетення в одному творі викликає інтерес літературно...

Детальніше

Оксана Лущевська
Оксана Лущевська

Оксана Лущевська - авторка понад 35 книжок для дітей і підлітків, перекладачка, докторка наук у галузі освіти. Спеціалізація – «Дитяча література і грамотність» (Джорджіївський університет, США). Членкиня PEN-Україна. Оглядачка перекладних дитячих книжок для міжнародної організації US-IBBY. Ініціаторка успішних проектів: нон-фікшн для дітей «Цікава Україна», книжки-...

Детальніше

Леся Вороніна
Леся Вороніна

Леся Воронина - українська письменниця для дітей, найбільш відомими творами якої є іронічні дитячі детективи, об'єднані в серію "Суперагент 000". Воронина також є членом Спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Леся народилася 21 березня 1955 року в Києві. Вищу освіту отримувала в Київському університеті, закінчивши його філологічний факультет в 1979 році. Навчання вона н...

Детальніше

Мирослав Лаюк
Мирослав Лаюк

Лаюк Мирослав Миколайович - сучасний український письменник і поет. Народився 31 липня 1990 року в с. Смодна. У 2013 році у видавництві «Смолоскип» був опублікований перша збірка поезії автора. У 2015 році вже у видавництві «Видавництво Старого Лева» була опублікований наступна збірка поезії «Метрофобія». У тому ж видавництві в 2016 році виходить перший роман «Баборня», а вже через два роки,...

Детальніше

Надійка Гербіш
Надійка Гербіш

Надійка Гербіш — письменниця і перекладачка, фахівчиня з управління проектами у сфері міжнародних прав американської компанії Riggins Rights Management для Європи та Нордичних країн. Надійчині книжки стали українськими бестселерами й були відзначені нагородами. Кілька дитячих книжок вийшли також шрифтом Брайля та в аудіоформаті для використання в програмах інклюзивної освіти. Надійка перек...

Детальніше

Валентина Вздульська
Валентина Вздульська

Валентина Вздульська - українська дитяча письменниця, авторка книжок «Подорож листа», «Плутон», «Я — Кіліманджаро», «Велике перевтілення», «Євині ями», «Українські диковиська», біографій Вільяма Шекспіра і Генрі Форда для дітей та інших. Упорядкувала низку книжок для дітей і підлітків. Валентина Вздульська — спів...

Детальніше

Катерина Міхаліцина
Катерина Міхаліцина

Катерина Міхаліцина - письменниця, перекладачка, редакторка, членкиня Українського ПЕН, волонтерка ГО «Горизонталі». Родом з містечка Млинів, що на Рівненщині, але вже давно мешкає у Львові. Має дві освіти ‒ викладачка біології та англійський філолог. Учасниця багатьох літературних фестивалів, стипендіатка Frankfurt Fellowship-2016 при Франкфуртському книжковому ярмарку. Перекладал...

Детальніше

Олеся Мамчич
Олеся Мамчич

Олеся Мамчич - поетка, редакторка, співорганізаторка альтернативного шкільного проекту «БеркоШко». Пише для дорослих і дітей. Народилася 1981 року в Києві, де й мешкає. Закінчила відділення «Літературна творчість» Київського університету ім. Т. Шевченка, втрапивши у першу експериментальну групу цього напряму. Авторка поетичних збірок «Перекотиболе» (Пульсари, 2...

Детальніше

Аня Хромова
Аня Хромова

Аня Хромова - авторка віршів, прози, перекладачка. Народилася 1982 року в Києві. 2008 року переїхала до Ізраїлю. Має двох синів. Одна з авторів колективної поетичної збірки «Jazzove Trio» (Київ: Port-Royal, 2005). Серед авторів антологій «АЗ, два, три… дванадцять — лист у пляшці: антологія авторського зарубіжжя» (Львів: ЛА «Піраміда», 2010), «...

Детальніше

Ольга Купріян
Ольга Купріян

Ольга Купріян — письменниця, літературний критик і координатор проекту BaraBooka. Простір української дитячої книги. Народилася Ольга 23 травня 1988 року в селі Маковище Київської області. На даний момент проживає в Києві. Закінчила Києво-Могилянську академію зі ступенем магістра філології. Авторка декількох дитячих книг, серед яких: «Беркіць проводжає дідуся» і «Суперклей...

Детальніше

Характеристики Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)
Автор
Галина Малик, Галина Ткачук, Юлія Смаль, Андрій Кокотюха, Лариса Денисенко, Григорій Фалькович, Оксана Лущевська, Володимир Аренєв, Леся Воронина, Мирослав Лаюк, Надійка Гербіш, Валентина Вздульська, Олександра Орлова, Катерина Міхаліцина, Олеся Мамчич, Катя Штанко, Аня Хромова, Марьяна Князевич, Саша Кочубей, Сергій Лоскот, Ольга Купріян, Оксана Була, Мія Марченко, Таня Стус, Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак, Ольга Голубєва, Наталія Космолінськая, Ірина Магдиш, Маша Сердюк, Олександр Ільков, Андрій Стельмащук, Альона Шуліма, Ірена Панаріна
Видавництво
Ранок, Видавництво Старого Лева, А-ба-ба-га-ла-ма-га, IPIO, Талант, Vivat, #книголав, Крокус
Серія книг
Кольорові казки, Ілюстровані історії та казки, Мистецтво і культура, Книги-картинки, Вірші для дітей, Пізнавальні книги, Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей, Читальня, Пригоди, Слухай серцем, Цікава Україна
Мова
Українська
Рік видання
2020
Вік
Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років, Батькам
Ілюстратор
Катерина Штанко, Юлія Шалімова, Світлана Балух, Максим Паленко, Марина Шутурма, Іван Сулима, Інна Черняк, Грася Олійко, Оксана Була, Галина Рогова, Марія Фоя, Мар'яна Микитюк, Ірена Панаріна, Олена Кобілінська, Ірина Жук, Віталій Бугара, Оксана Драчковська, Катерина Сад, Ольга Музиченко, Ліна Квітка, Настя Сорожинська
Кількість сторінок
2508
Ілюстрації
Кольорові, Чорно-білі
Формат
220х290 мм, 205х260 мм, 215х265 мм, 255х230 мм, 205х270 мм, 230х285 мм, 150х185 мм, 170x240 мм, 240х300 мм, 168х228 мм
Палітурка
М'яка, Тверда
Папір
Офсетний, Крейдований
ISBN
978-617-09-5778-8, 978-617-679-715-9, 978-617-679-335-9, 978-966-97912-3-8, 978-966-97912-2-1, 9789669791993, 978-966-97912-1-4, 978-966-97912-0-7, 978-617-679-692-3, 978-966-9421-05-0, 978-617-09-3403-1, 978-617-09-5774-0, 978-617-09-3406-2, 978-617-09-3
Подарункові видання та комплекти
Комплекти
Тип
Паперова
 

Про автора Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)