Вхід або реєстрація
Для відслідковування статусу замовлень та рекомендацій
Щоб бачити терміни доставки
Terror, horror та revulsion — три емоції, які експлуатує вся література жахів. Про це ударне тріо, що поєднує чистий жах, страх і нотки огиди, писав у своїй «Танці смерті» визнаний метр цього жанру Стівен Кінг. Книги цього чудово автора ви можете купити на сайті національної книжкової платформи України Yakaboo та за бажання замовити відправку по Києву або доставку в інші населені пункти країни.
При цьому найтоншою емоцією Кінг вважає terror, чи чистий жах. Але щоб занурити в цей світ, змусити читача відчути холодок жаху, лише поглинаючи слова, надруковані на папері, необхідні незвичайна проникливість і письменницька майстерність аж ніяк не фентезійної властивості.
Саме тому найуспішніші та найпопулярніші хорори пишуться у традиції реалістичного роману. Як правило, з безліччю дрібних та точних деталей, що надають повної достовірності світу. І раптом у цьому пізнаваному, такому твердому у своїй описуваній реальності світі з'являється щось нереально жахливе…
У цьому відмінність якісного хорору від бульварних історій, які, слід визнати, масово випускаються багатьма видавництвами. У них акцент робиться на монструозності героїв, тоннах крові, що проливається або випивається, збочених сценах насильства та інше, що викликає той самий revulsion.
При цьому й умовно високий і умовно низький стиль в цьому напрямі є поділений між братами спадщиною готичного роману — предка містики, детективів, хорорів і фентезі. Власне, один із перших готичних романів — «Замок Отранто» Горація Волпола — вважається заслужено і класикою хорору.
Але при цьому готика досить схематична і, як правило, конструює внутрішній простір через набір добре знайомих деталей (дивні звуки, привиди, відьми, упирі тощо) та обов'язкове звуження простору (печера, замок, кімната, склеп, церква тощо).
Логічно, що типова готика — це середньовічний світ. І, правду кажучи, на наші вже забиті кінохорорами нейрони більшість старих готичних оповідань, особливо так званих елегічних серій, не справляють належного впливу.
У списку класики цього жанру від класиків слов'янської літератури, звичайно, «Вій» та «Портрет» Гоголя, «Пікова дама» Пушкіна, «Двійник» Достоєвського, «Оповідання отця Олексія» Тургенєва, «Чорний чернець» Чехова. Окремим блоком стоять цілі серії оповідань Леоніда Андрєєва, за якими буквально розлитий не якийсь потойбічний, а абсолютно екзистенційний жах: «Червоний сміх», «Безодня», «Він».
А потім дедалі жорсткіше цензурована радянська та «підрадянська» українська література практично вихолостила з себе цей жанр, хоча деякі його елементи читачі СРСР спостерігали в геніальному «Майстері та Маргариті» Булгакова.
Пропаленим поціновувачам жанру, окрім визнаних класиків в особі Говарда Лавкрафта, Стівена Кінга, Едгара По, Брема Стокера, варто розширювати свій кругозір, знайомлячись з історіями інших авторів.
Якщо ви тільки знайомитеся з цим жанром, обирайте антології жахів, у яких видавництва збирають найкращі оповідання майстрів цього жанру. Так ви зможете за помірною ціною вивчити цілий асортимент авторів, вибрати для себе найцікавіших письменників, а потім купити їх обрані твори та за необхідності замовити доставку до українського населеного пункту. Читайте! Буде захоплююче!