Вибрані твори (комплект із 8 книг)
Паперова книга | Код товару 1330299
Автор
Іван Франко, Пантелеймон Куліш, Олександр Довженко
Подивитися всі
Видавництво
Андронум
Мова
Українська
Рік видання
2021
Кількість сторінок
1258
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
145x205 мм
Палітурка
М'яка

Усе про книжку Вибрані твори (комплект із 8 книг)

Книга 1. Вибрані твори. Маруся. Інститутка. Отець Андрій. Максим Гримач

Глибокий психологізм, акцент на почуттях і ліричність є характерними для творів Марко Вовчок. 

«Маруся» — повість про пригоди українки Марусі у часи української Руїни та намагання дівчини допомогти визволити України з-під іноземного панування.

«Інститутка» — це соціально-побутова психологічна повість, у якій гостро піднято проблему панської влади над простими людьми. Пиха і вередливість панів викликають обурення, а чесність і доброта підневільних людей — симпатію і співчуття.

«Отець Андрій» — оповідання про щастиву долю закоханих Тимоша та Оксани, яким вдалося повінчатися і оминути гнів пана, що хотів збезчестити дівчину. Образ отця Андрія є втіленням справедливого суду і гідності. У творі зображується тема згубної влади панів.

«Максим Гримач» — оповідання, написане в дусі романтизму. Сила кохання і невідворотність фатуму поєдналися в трагічних образах молодої дівчини і парубка, яким не судилось дочекатися весілля. Домовина стала весільною постіллю, і лише вічний біль у серці буде нагадувати батькові про його старшу доньку.

Книга 2. Микола Куліш. Вибрані твори. Маклена Граса. Мина Мазайло. Патетична соната

Микола Гурович Куліш — український драматург, представник Розстрілянного Відродження. 

Микола Куліш займався літературною діяльністю майже все своє життя — 30 років із 45. Драматург писав навіть тоді, коли перебував на Соловках, в ув'язненні. За 1923-1934 роки Куліш створив близько 15 п'єс.

Творчою вершиною стали п'єси  «Мина Мазайло», «Патетична соната», «Маклена Граса».

Більшість його творів були поставлені на сцені театру «Березіль» Л. Курбаса.

Книга 3. Пантелеймон Куліш. Вибрані твори. Чорна рада. Оповідання

Пантелеймон Куліш зробив значний внесок у розвиток української культури та мови. Автор найрізноманітніших за жанром публікацій, серед яких історичні книги, оповідання та повісті, поезія, навчальна література, статті та замітки. Куліш також був двигуном, який підтримував рух українофілів. За свою діяльність він неодноразово засуджувався, навіть був на засланні, проте, не дивлячись ні на що, не припиняв літературно-просвітницької діяльності, якій присвятив усе своє життя.

Книга 4. Євген Гребінка. Вибрані твори. Чайковський. Байки та вірші

Євген Гребінка — яскравий представник українського романтизму, письменник-новатор, який створив невмирущі образи, розбудував жанрову систему української літератури, збагатив її новими темами. Його літературна діяльність вирізняється в епічних жанрах історичністю, ідеалізуванням минулого й національними мотивами, в ліричних — нахилом до форм пісенної творчості.

У своїй поезії та прозовій спадщині Гребінка подав портрет своєї епохи, виявивши при цьому глибоку мистецьку індивідуальність, яка, ідучи услід за покликом віку, зосталася, проте, вірною високим моральним цінностям.

До книги ввійшли найкращі зразки з творчої спадщини відомого українського письменника — вірші українською та російською мовами.

Книга 5. Поезії. Вишеньки. Плач Єремії. На роковини. Колискова. Скрізь плач, і стогін, і ридання…

Леся Українка — українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики і брала активну участь в українському національному русі. Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903-1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.

Книга 6. Вибрані твори. Захар Беркут. Украдене щастя. Казки. Лірика

Іван Якович Франко — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і поетичний діяч.

Його творчий доробок, писаний українською (якою її вважали в Австро-Угорщині), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 1000 творів.

Книга 7. Олександр Довженко. Вибрані твори. Україна в огні. Ніч перед боєм. Зачарована Десна

«Зачарована Десна» — опоетизовані спогади Олександра Довженка (1894—1956) про його дитинство. Це своєрідний «міф» про дитячі роки, побачені з висоти життєвого досвіду, і чарівну Десну, на берегах якої автор виріc. Зі сторінок книги постають колоритні картини неповторного, часом драматичного життя людини того часу, звичаї народу, які не можна сприймати без захоплення і зворушення. У кіноповісті «Україна в огні» відображено початок Другої світової війни — один із найтрагічніших періодів, коли під тиском ворога війська відступали, залишаючи без захисту беззбройних людей.

Книга 8. Ольга Кобилянська. Вибрані твори. Valse melancolique. В неділю рано зілля копала

Ольга Кобилянська – українська письменниця доби модернізму, рання учасниця феміністичного руху на Буковині, Майстриня драматичної повісті та оповідань на теми утиску українського жіноцтва, кризового становища села.

«Valse melancolique» - новела, в якій ідеться про долю трьох незалежних, сильних і вольових жінок Марти, Ганни та Софії. Для новели характерний багатий символізм образів, наскрізною є тема музики.

«У неділю рано зілля копала» - соціально-побутова повість, за сюжетну основу якої авторка взяла відому пісню «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Головний герой твору Гриць покохав водночас двох дівчат, за що і поплатився життям.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Іван Франко, Пантелеймон Куліш, Олександр Довженко
Подивитися всі
Видавництво
Андронум
Мова
Українська
Рік видання
2021
Кількість сторінок
1258
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
145x205 мм
Палітурка
М'яка
Рецензії
Купити - Вибрані твори (комплект із 8 книг)
Вибрані твори (комплект із 8 книг)

Звичайна ціна: 699 грн

Спеціальна ціна: 664 грн

Є в наявності
 
Інформація про автора
Іван Франко
Іван Франко

Іван Франко - знаменитий український письменник, поет, драматург, публіцист. Якщо хто в Україні і заслуговував стати лауреатом Нобелівської премії, так це точно Франко. Такі відгуки залишають про нього сучасні критики. Франко народився 27 серпня 1856 року. Батьки дбали про те, щоб їхній син отримав гідну освіту. У 1875 році письменник починає навчання у Львівському університеті і приєднується до г...

Детальніше

Пантелеймон Куліш
Пантелеймон Куліш

Важко недооцінити внесок Пантелеймона Куліша у розвиток української культури та мови. Автор найрізноманітніших за жанром публікацій, серед яких історичні книги, оповідання та повісті, поезія, навчальна література, статті і замітки. І хоча часом більше уваги приділяють його сучасникові - Тарасу Шевченку, Куліш також був двигуном, який підтримував рух українофілів. За свою діяльність він неодноразов...

Детальніше

Олександр Довженко
Олександр Довженко

Олександр Довженко Знаменитий радянський письменник і кінорежисер, Олександр Довженко, народився у вересні 1894 року, в районі Сосниці, Чернігівської області. Його сім'я була небагатою і великою, а батьки неписьменними. На жаль, з 14 дітей, залишилося тільки двоє - Олександр і Поліна, а інші померли ще маленькими. Юні роки Навчався він у початковій школі, у Сосниці, після якої вступив до...

Детальніше

Марко Вовчок
Марко Вовчок

Справжнє ім'я української письменниці Марко Вовчок - Марія Олександрівна Вілінська. Вона народилася 22 грудня 1833 в дворянській сім'ї. Її мати була освіченою жінкою і мала гарний смак. Не дивно, що Марія і її молодший брат Дмитро зайнялися літературною творчістю. В 1840 помер батько майбутньої письменниці, і мати вдруге вийшла заміж. Вітчим виявився досить жорстокою людиною і щоб вберегти своїх д...

Детальніше

Леся Українка
Леся Українка

Леся Українка - відома українська поетеса, драматург і культурний діяч. Справжнє ім'я письменниці - Лариса Петрівна Косач-Квітка. Вона народилася 25 лютого 1871 року в Новоград-Волинську в родині відомих культурних діячів. Мати Лесі - відома письменниця, що писала під псевдонімом Олена Пчілка, активна учасниця жіночого руху. У сім'ї дуже часто збиралися різні українські культурні діячі, серед яких...

Детальніше

Ольга Кобилянська
Ольга Кобилянська

Українська письменниця, представниця модернізму в літературі Ольга Кобилянська з'явилася на світ 27 листопада 1863 року. Ольга народилася в сім'ї галицької шляхти. Мати письменниці була німкенею, так що з дитинства дівчинка володіла не лише українською, а й німецькою мовою. До слова, свої перші твори Ольга писала також німецькою. У дівчинки було кілька братів, один з яких був непоганим живописцем,...

Детальніше

Рецензії Вибрані твори (комплект із 8 книг)

 
Характеристики Вибрані твори (комплект із 8 книг)
Автор
Іван Франко, Пантелеймон Куліш, Олександр Довженко, Марко Вовчок, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Микола Куліш, Євген Гребінка
Видавництво
Андронум
Мова
Українська
Рік видання
2021
Кількість сторінок
1258
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
145x205 мм
Палітурка
М'яка
Папір
Офсетний
Подарункові видання та комплекти
Комплекти
Тип
Паперова
Література країн світу
Українська література
Література за періодами
Література XIX - поч. XX ст. (до 1918 р)
 

Про автора Вибрані твори (комплект із 8 книг)