Україна. Поезія тисячоліть
Паперова книга | Код товару 827179
Видавництво
КРІОН
Мова
Українська
Рік видання
2008
Кількість сторінок
1294
Ілюстрації
Кольорові, Чорно-білі
Формат
210 х 297 мм
Палітурка
Тверда, Шкіряна
ISBN
978-966-1658-04-1

Усе про книжку Україна. Поезія тисячоліть

Кілька тисячоліть історії України крізь призму поезії – така головна ідея антології. Поезія супроводжувала українську націю впродовж усього її існування; саме Поезія спонукала українців до боротьби, непокори утискам і гнобленню, до самопізнання, творення. Поезія сприяла націєтворенню і віддзеркалювала всі – як трагічні, так і героїчні – аспекти історії України.

Видання «Україна: поезія тисячоліть» отримало:

- Гран-прі VIІ Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» (на ХХІІІ Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку 2010 р.);

- І місце на XI Київському міжнародному книжковому ярмарку «Книжковий світ – 2008» у номінації «Краще літературно-художнє видання».

Роксоланія: вигнання з раю (Том 1)

До першого тому ввійшли стародавні поетичні пам`ятки – рештки епосів протошумерів, аріїв і скіфів, фрагменти з давньогрецької і давньоримської поезії з України або про Україну прадавню, пісенна архаїка давніх слов`ян, уламки норманських і тюркських епосів, тематично прив`язаних до нашої правітчизни. Продовжують поетичну хронологію України духовна і героїчна поезія княжої доби, твори майстрів українського Ренесансу XVI-XVII ст., шедеври українського народного мелосу доби Гетьманщини і Просвітництва, твори іншомовних поетів, які писали про Україну або залишили непроминальний для української культури спадок.

Вітчизни дим: повернення до себе (Том 2)

Другий том антології присвячено Українському Поетичному Світові, його найяскравішим представникам. Від зародження української літератури (Іван Котляревський, Левко Боровиковський, Амвросій Метлинський) до поетів-шістдесятників (Іван Драч, Ліна Костенко, Павло Мовчан) та від поетів Російської імперії, які добре знали й любили Україну і неодноразово зверталися до неї у своїй творчості (Васілій Жуковський, Алєксандр Пушкін, Фьодор Тютчев), до полум`яних представників вигнаної з рідних теренів української еліти (Євген Маланюк, Василь Барка, Віра Вовк) – ось той величезний обшир, спробу охопити який здійснено в цьому томі. Зміст прикрашають кілька цікавих «прем`єр» - уперше читачеві представлено сонети нашого співвітчизника Віктора де Гриценко, українського шляхтича, який вів богемне життя у Парижі і був одним з членів «нового Парнасу»; ліро-епічну драму малознаного у нас французького ексцентрика Поля Дерулєда «Гетьман», головного героя якої списано з Богдана Хмельницького; маловідому у нас поезію європейських поетів, присвячену Україні; англомовного українського поета-епіка Ендрю Сукнацькі, творчість якого ще зовсім не вивчено. Також до уваги читача – твори майстрів планетарного масштабу – Байрона, Гюго, Рільке, Прешерна, Сандрара, пов`язані з українською тематикою. Не менш цікавими є й такі постаті, як талановитий поет-самітник Яків Щоголів, нащадок великого Гетьмана російський драматург Ніколай Хмельницький, поет і добрий знайомий Вінстона Черчілля Юрій Будяк, обдаровані молоді поети, що дуже рано пішли з життя, - Володимир Маккавейський і Леонід Кисельов, сумний шерег закатованих «зірок» Українського Відродження (Василь Чумак, Марко Вороний, Володимир Свідзинський та інші). Ряд представлених авторів обмежується шістдесятництвом – адже ті процеси, які відбувалися в українській поезії, починаючи з 1970-х рр. (і відбуваються досі), заслуговують на прискіпливе вивчення і висвітлення в окремій антології.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Видавництво
КРІОН
Мова
Українська
Рік видання
2008
Кількість сторінок
1294
Ілюстрації
Кольорові, Чорно-білі
Формат
210 х 297 мм
Палітурка
Тверда, Шкіряна
ISBN
978-966-1658-04-1
Рецензії
Купити - Україна. Поезія тисячоліть
Україна. Поезія тисячоліть
11 700 грн
Відправлення
01.06.2020
 

Рецензії Україна. Поезія тисячоліть

 
Характеристики Україна. Поезія тисячоліть
Видавництво
КРІОН
Мова
Українська
Рік видання
2008
Кількість сторінок
1294
Ілюстрації
Кольорові, Чорно-білі
Формат
210 х 297 мм
Палітурка
Тверда, Шкіряна
ISBN
978-966-1658-04-1
Подарункові видання та комплекти
Подарункове оформлення
Тип
Паперова
Привід
День народження, Ювілей
Кому
Чоловікові, Жінці, У кого все є, Колезі
За стилем
Дорогий
Література країн світу
Українська література