Скарби Сходу (комплект із 4 книг)
Паперова книга | Код товару 969012
Автор
Сааді Ширазі, Абулькасим Фірдоусі
Видавництво
Навчальна книга - Богдан
Серія книг
Скарби Сходу
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Роман Гамада, Микола Ільницький
Кількість сторінок
1344
Ілюстрації
Чорно-білі

Усе про книжку Скарби Сходу (комплект із 4 книг)

Книга 1. Сааді Ширазі. Ґулістан

«Ґулістан» («Трояндовий сад», 1258) — вершинний твір перського поета Сааді Ширазі (1210–1291). Написаний у формі повчальних та захопливих оповідок, доповнених поетичними афоризмами, він увійшов до золотого фонду не лише перської, а й світової літератури. Понад сім століть «Ґулістан» правив за основний навчальний посібник з перської мови та літератури не лише в іранських школах, а й у тих країнах, де була поширена перська мова та споріднені їй таджицька й фарсі-кабулі. Книга переписувалася й поширювалась у неймовірній кількості в Ірані, Середній Азії, Туреччині, Єгипті, Індії та інших країнах. «Ґулістан» цілком заслужено здобув славу неперевершеного взірця перської прози, в якому досягнуто чудової гармонії форми і змісту. Переклад «Ґулістану» здійснено за критичним текстом відомого іранського вченого Мохаммеда Алі Форуґі.

Книга 2. Сааді Ширазі. Бустан

«Бустан» («Плодовий сад», 1257) — видатний твір перського поета Сааді Ширазі (1210–1291). Написаний у формі віршованої поеми-маснаві, він визнаний найпоетичнішим твором серед усієї суфійської літератури. Неперевершений майстер поетичної техніки, Сааді притчами, приповістками та історіями пропагує цілком житейський, практичний суфізм. Описуючи любов, Сааді показує її обмеженість, оскільки предметом кохання є лише людина, «яка сотворена, як ти, з води і глини». Істинна ж любов, «духовна любов», за словами поета, може бути лише до Бога. Вона водночас і окриляє, і завдає страждань. У ній закохані зрікаються себе, стаючи схожими на метеликів, які згоряють в полум’ї свічки. «Для них важливе почуття духовне й відречення від цього світу повне», — наголошує Сааді. Переклад «Бустану» здійснено за найновішим критичним виданням відомого іранського вченого Ґулям-Хусейна Юсуфі.

Книга 3. Абулькасим Фірдоусі. Шах-наме. Розділи з поеми. Книга 1

Поема Абулькасима Фірдоусі «Шах-наме» - одне з вершинних явищ світової літератури, епопея іранського народу. Вона охоплює період правління п’ятдесяти легендарних шахів Ірану і поділяється на міфологічну, героїчну та історичну частини. Поет з великою майстерністю поєднав народні перекази та історичні свідчення багатьох джерел. Окрім цікавих сюжетів, поема знайомить сучасного читача з основами зороастрійського релігійного світогляду, в основі якого - боротьба світлих і темних сил, добра і зла, ідеали високої моралі та справедливості.

Поема перекладена багатьма мовами світу, українською її окремі розділи переклали Агатангел Кримський та Василь Мисик. Пропоноване видання містить повний переклад семи перших розділів поеми та кілька фрагментів із наступних.

Книга 4. Абулькасим Фірдоусі. Шах-наме. Розділи з поеми. Книга 2

Поема Абулькасима Фірдоусі «Шах-наме» — одне з вершинних явищ світової літератури, епопея іранського народу. Вона охоплює період правління п’ятдесяти легендарних шахів Ірану і поділяється на міфологічну, героїчну та історичну частини. Поет з великою майстерністю поєднав народні перекази та історичні свідчення багатьох джерел. Окрім цікавих сюжетів, поема знайомить сучасного читача з основами зороастрійського релігійного світогляду, в основі якого — боротьба світлих і темних сил, добра і зла, ідеали високої моралі та справедливості.

Поема перекладена багатьма мовами світу, українською її окремі розділи переклали Агатангел Кримський та Василь Мисик. Друга книга епопеї Абулькасима Фірдоусі «Шах-наме» містить розділи поеми, які охоплюють період правління шахів Манучегра, Навзара та Зава. У них простежується поступовий перехід від міфологічної до героїчної частини твору, пов’язаної передусім з образом Рустама як втіленням лицарської відваги та справедливості, про основні подвиги якого йтиметься у наступних книгах.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Сааді Ширазі, Абулькасим Фірдоусі
Видавництво
Навчальна книга - Богдан
Серія книг
Скарби Сходу
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Роман Гамада, Микола Ільницький
Кількість сторінок
1344
Ілюстрації
Чорно-білі
Купити - Скарби Сходу (комплект із 4 книг)
Скарби Сходу (комплект із 4 книг)
486 грн
Немає в наявності
 
Характеристики Скарби Сходу (комплект із 4 книг)
Автор
Сааді Ширазі, Абулькасим Фірдоусі
Видавництво
Навчальна книга - Богдан
Серія книг
Скарби Сходу
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Роман Гамада, Микола Ільницький
Кількість сторінок
1344
Ілюстрації
Чорно-білі
Формат
120х165 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
Шрифт
Journal
ISBN
978-966-10-4609-1, 978-966-10-4610-7, 978-966-10-5121-7, 978-966-10-0388-9, 978-966-10-5571-0
Вага
1 038 гр.
Подарункові видання та комплекти
Комплекти
Тип
Паперова
Література країн світу
Література інших країн Азії та Африки
Література за періодами
Середньовічна література. Відродження