Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір
Паперова книга | Код товару 749398
Yakaboo 3.7/5
Автор
Річард Талер, Касс Санстейн
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Ольга Захарченко
Кількість сторінок
312
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
140х210 мм

Усе про книжку Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір

Книжка Річарда Талера та Каса Санстейна стала бестселером New York Times та Amazon. Її визнали найкращою книжкою року Financial Times і Economist. У світі продано понад 750 тисяч примірників.

Тематика

Психологія, поведінкова економіка, соціологія

Про книжку

Приймати рішення — це наче шукати потрібні двері у закручених коридорах багатоповерхового будинку. Тому й не дивно, що ми часто опиняємося не там, де хотіли б.

Щоб вирішити цю проблему, Талер і Санстейн пропонують концепцію поштовхів, або наджів. Це м’який спосіб вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів. З їхньою допомогою можна сприяти розумним покупкам та інвестиціям, економії електроенергії, безпеці на дорозі, вживанню здорової їжі та багатьом іншим корисним речам. Тобто підштовхнути людину до «правильних» дверей, зберігаючи свободу вибору кожного.

Для кого книжка

Для всіх, хто цікавиться поведінковою економікою та психологією, зокрема процесом прийняття рішень. Для бізнесменів, маркетологів, державних управлінців, політиків, працівників соцслужб, батьків.

Чому ця книжка

Автори іронічно показують, як у кожному з нас уживається два «Я»: такий собі раціональний містер Спок й ірраціональний Гомер Сімпсон. І як за допомогою поштовхів можна скеровувати їх у правильному напрямку.

Про авторів

Річард Талер — професор економіки, науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень. Автор п’яти книжок, економічних колонок для Sunday New York Times.

Кас Санстейн — професор юридичного факультету Гарварду. Найцитованіший науковець у галузі права в Сполучених Штатах. Автор десятків книжок. Від 2009 по 2012 рік працював в адміністрації Барака Обами

Відгуки про книжку

«У "Поштовху" є тонкі й проникливі думки».

— Financial Times

«Як часто ви натрапляєте на книжку водночас важливу й дотепну, практичну й глибоку? Ця книжкова перлина — про найкращу ідею, яка прийшла з поведінкової економіки. Її має прочитати кожен, хто хоче, щоб наш інтелект і наше суспільство «запрацювали» ефективніше».

— Деніел Канеман, лауреат Нобелівської премії з економіки

Ця книжка радикальним чином змінила мій погляд на життя. Зазвичай академіки не пишуть так захопливо!

— Стівен Левітт, співавтор бестселерів «Думай як фрік» та «Фрікономіка»

Цитати

Про два «я»

Проблеми самоконтролю можна висвітлити, якщо уявити, що людина складається з двох напівавтономних «я-частинок»: далекоглядного Планувальника і короткозорого Виконавця. Можна сказати, що Планувальник відповідає за вашу рефлективну систему, такий собі містер Спок усередині вас, а Виконавець перебуває під потужним впливом автоматичної системи, такий собі Гомер Сімпсон, який «живе» у кожному. Планувальник намагається забезпечити вам щасливе та безбідне життя якнайдовше, але мусить ще приборкувати почуття, дурощі й упертість Виконавця, який піддається спокусам, котрі навалюються зі збудженням.

Про те, що людина вважає ймовірним

Оцінка та емоційне забарвлення тісно пов’язані з доступністю і також відіграють важливу роль. Ви швидше повірите у ймовірність землетрусу, якщо особисто його пережили, ніж якщо прочитали про нього в тижневику. Отже, відомі й легко уявлювані причини смерті (наприклад, торнадо) часто отримують завищені оцінки ймовірності, а не зовсім відомими причинам (приміром, напади астми) дають низькі оцінки, навіть якщо вони трапляються значно частіше (різниця сягає двадцятикратної величини). До того ж нещодавні події мають більший вплив на нашу поведінку і страхи, ніж ті, що відбулися раніше. У всіх цих доволі доступних прикладах автоматична система гостро реагує (навіть надто гостро) на ризик, не вдаючись до жодних таблиць з нудною статистикою.

Про сфери використання наджів

Ми розглянули велике поле людської діяльності: заощадження, соціальне забезпечення, кредитні ринки, екологічну політику, охорону здоров’я, інститут шлюбу та чимало іншого. Але коло потенційних застосувань поштовхів значно ширше, ніж у розглянутих нами сферах. Найбільше ми сподіваємося на те, що розуміння архітектури вибору та потенціал наджів багато кого надихне творчо підходити до поліпшення життя людей в інших галузях.

Про ставлення до втрат

Люди не люблять втрачати (а їхня автоматична система тоді просто розривається від емоцій). Різко кажучи, ви більше страждаєте від втрати чогось, ніж радітимете, придбавши це. Більш «науковою» мовою це можна виразити як «неприйняття втрат» (або «страх втрат»).

Про запобігання програшу

Деякі держави спробували допомогти любителям азартних ігор: гравці могли внести себе в перелік осіб, яким заборонено грати в казино (докладніше читайте у розділі 14). З огляду на те, що ніхто не зобов’язаний записуватись, а відмова від цього абсолютно необтяжлива, цей підхід можна вважати лібертаріанським (у нашому розумінні цього терміна).

Про користання з нераціональності

Існує така закономірність. Якщо в споживачів є якесь не зовсім раціональне переконання, то у фірм тоді з’являється стимул пристосуватися до цього переконання, а не викорінити його. У ті часи, коли люди ще боялися авіаперельотів, скрізь в аеропортах продавалися (за захмарними цінами) страхові поліси на політ літаком. На жаль, там не було кабінок, де людям продавали би поради не купувати ті страхові поліси.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Річард Талер, Касс Санстейн
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Ольга Захарченко
Кількість сторінок
312
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
140х210 мм
Рецензії
 •  
  Пів книги можна не читати 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга неоднозначна. Читала її через силу, а прочитане у голові мабуть і не відклалося. Та й загалом текст читається важко.
  Автор розрізняє два типи людей: гумани та екони. Відштовхуючись від цього автор наводить приклади, як у тих чи інших ситуаціях будуть поводитися ці два типи людей.
  Сам Річард Талер отримав Нобелівську премію за вклад у дослідження поведінкової економіки. Загалом теорія логічна та зрозуміла. Але книга містить дуже багато води. Одне і теж повторюється безкінечно.

  Проте основна тема описана лише в першій частині книги. Далі незрозуміло звідки береться якийсь бізнес порадник для американських пенсіонерів.

  Друга частина книги - практично не стосується теми поведінкової економіки, та й самої теми NUDGE. Інформація про кредитну систему Америки, яка, до речі, дуже відрізняється від нашої, можна перечитати хіба для загального розвитку. Далі написано поради, що стосуються інвестиційного ринку Америки та ринку цінних паперів. А ще левову частку займають поради щодо пенсійних накопичень. І коли це читаєш, ловиш себе на думці, а для чого мені це взагалі знати? Тому я її так і не дочитала. Все це можна було викласти в окремій книзі. Оскільки для українського ринку це немає жодного застосування.
 •  
  Поштовх чи маніпуляція?
  Хто з нас у житті не робив помилок? Часто ми ухвалюємо хибні рішення, навіть на побутовому рівні. І через це іноді маємо труднощі. Добре, що є розумні люди, які вигадали колись психологічні техніки, що допомагають нам робити правильний вибір. Як зручно, коли хтось легко підштовхне до потрібного та правильного рішення. Але потрібного кому? Правильного для кого?

  Автори книги взяли на себе відповідальну місію: розповісти звичайним людям про механізми такого сприйняття реальності, за допомогою яких нам більше не доведеться блукати в темряві вибору. Я дійсно вважаю таку місію благородною та щирою. Проте кожному читачеві варто чітко розібратися з тим, що таке «правильні» і «неправильні» рішення. Інакше ми ризикуємо заплутатися в житті ще більше.

  Книга чітко та зрозуміло структурована. У вступній частині ми знайомимося із понятійним апаратом, які пропонують автори. За типом ухвалення рішень вони умовно розділили всіх людей на еконів та гуманів. І далі ми дізнаємося, як саме люди різних типів обробляють інформацію та роблять вибір, як розробляються поштовхи (або наджі) під кожен із цих двох типів.

  З точки зору психології людини, викладеної легко та пізнавально, книга зацікавлює. Проте можуть виникнути труднощі у сприйнятті наведених у ній прикладів. Усі вони стосуються США (бо автори – американці), і для українського читача не несуть інформативності. Пенсійна та медична система, інвестування та кредитні ринки – все це мало би значно більше користі, якби в українському виданні було б адаптоване під наші реалії. Проте для загального розвитку та розуміння процесів, за яким наш мозок робить вибір на користь того чи іншого рішення – книга безсумнівно варта уваги.
Купити - Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір
Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір
175 грн
Є в наявності
 

Рецензії Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір

3.7/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Пів книги можна не читати 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга неоднозначна. Читала її через силу, а прочитане у голові мабуть і не відклалося. Та й загалом текст читається важко.
  Автор розрізняє два типи людей: гумани та екони. Відштовхуючись від цього автор наводить приклади, як у тих чи інших ситуаціях будуть поводитися ці два типи людей.
  Сам Річард Талер отримав Нобелівську премію за вклад у дослідження поведінкової економіки. Загалом теорія логічна та зрозуміла. Але книга містить дуже багато води. Одне і теж повторюється безкінечно.

  Проте основна тема описана лише в першій частині книги. Далі незрозуміло звідки береться якийсь бізнес порадник для американських пенсіонерів.

  Друга частина книги - практично не стосується теми поведінкової економіки, та й самої теми NUDGE. Інформація про кредитну систему Америки, яка, до речі, дуже відрізняється від нашої, можна перечитати хіба для загального розвитку. Далі написано поради, що стосуються інвестиційного ринку Америки та ринку цінних паперів. А ще левову частку займають поради щодо пенсійних накопичень. І коли це читаєш, ловиш себе на думці, а для чого мені це взагалі знати? Тому я її так і не дочитала. Все це можна було викласти в окремій книзі. Оскільки для українського ринку це немає жодного застосування.
 •  
  Поштовх чи маніпуляція?
  Хто з нас у житті не робив помилок? Часто ми ухвалюємо хибні рішення, навіть на побутовому рівні. І через це іноді маємо труднощі. Добре, що є розумні люди, які вигадали колись психологічні техніки, що допомагають нам робити правильний вибір. Як зручно, коли хтось легко підштовхне до потрібного та правильного рішення. Але потрібного кому? Правильного для кого?

  Автори книги взяли на себе відповідальну місію: розповісти звичайним людям про механізми такого сприйняття реальності, за допомогою яких нам більше не доведеться блукати в темряві вибору. Я дійсно вважаю таку місію благородною та щирою. Проте кожному читачеві варто чітко розібратися з тим, що таке «правильні» і «неправильні» рішення. Інакше ми ризикуємо заплутатися в житті ще більше.

  Книга чітко та зрозуміло структурована. У вступній частині ми знайомимося із понятійним апаратом, які пропонують автори. За типом ухвалення рішень вони умовно розділили всіх людей на еконів та гуманів. І далі ми дізнаємося, як саме люди різних типів обробляють інформацію та роблять вибір, як розробляються поштовхи (або наджі) під кожен із цих двох типів.

  З точки зору психології людини, викладеної легко та пізнавально, книга зацікавлює. Проте можуть виникнути труднощі у сприйнятті наведених у ній прикладів. Усі вони стосуються США (бо автори – американці), і для українського читача не несуть інформативності. Пенсійна та медична система, інвестування та кредитні ринки – все це мало би значно більше користі, якби в українському виданні було б адаптоване під наші реалії. Проте для загального розвитку та розуміння процесів, за яким наш мозок робить вибір на користь того чи іншого рішення – книга безсумнівно варта уваги.
 •  
  Правда, как она есть!
  "Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір" - мотивационная книга Ричарда Талера. Сразу хотелось бы начать с оригинального названия книги, которое немного переделано переводчиками. "Толчок (локтем): улучшение решений насчет здоровья, достатка и счастья". По самому названию уже стает понятно, в чем авторы собираются нам помогать.
  В этой книге есть очень много идей и примеров из жизни в Америке. Тем не менее, я считаю, что многие из них будут полезными независимо от того, где ты живешь. Здесь мне очень понравились сравнения таких концепций, как "свобода" и "выбор". Многие привыкли считать эти слова идентичными. В книге предлагается альтернативное мнение: "свобода выбора" в наше время - это шутка, иллюзия, ведь не может быть "свободы", если выбор делает человек, который "свободен" от жизненно-важной информации. Экономисты утверждают, что чем больше вариантов выбора, тем лучше. Авторы книги тоже согласны, что выбор - это хорошо, но также признают, что выбора самого по себе недостаточно, и люди обычно не ведут себя рациональным образом с экономической точки зрения. Мне также особенно понравилась идея "архитектуры выбора": чтобы заставить людей вообще не осуществлять никакого выбора, нужно дать очень большое множество вариантов.
  Все эти идеи здесь объясняются для того, чтобы люди могли научиться действительно осознавать все эти подводные камни и жить с большей пользой для себя. Если бы я жил в Америке, то эта книга была бы для меня еще более полезной, но все-равно, учитывая огромное количество ярких примеров, ее стоит прочесть.
 •  
  Кому мотивації?
  Це відмінна книга, якщо ви ввійдете в неї з трохи відкритим розумом. Вона кине виклик багатьом з ваших фундаментальних переконань і принципів. В ній автори пропонують ідею інженерії суспільства, яке може одночасно дозволити одностатеві шлюби, а також дозволити буквальне тлумачення релігійних текстів. Їхнє рішення полягає в тому, щоб більше не називати союз шлюбом. Вони стверджують, що на кожному юридичному документі такий союз має називатися громадянським союзом. Поштовх - це невеликий тригер поведінки, який спонукає людей прийняти більш правильне рішення. Основна частина книги розповідає саме про методи пошуку кращих та дієвіших рішень. Книга досить складна, і вам потрібно буде багато сили волі і розумової витривалості, щоб пройти через неї. Книга мотивує, в ній багато живих прикладів. Книга починається з цікавих прикладів поштовхів у повсякденному житті. Ці розділи можуть бути дуже придатними для тих, хто розробляє продукцію або є креатором послуг. Центральні розділи присвячені виключно особистим фінансам. Останній розділ в основному стосується застосування теорії поштовху до глобального суспільства. Рекомендую!
 •  
  Поштовх чи маніпуляція?
  Суть книги дуже проста зрозуміла. У всіх нас існують усталені способи прийняття рішень, і замість того, щоб вибирати з тисяч варіантів, має сенс підштовхувати нас до "вірного" варіанту, ніж кидати нас напризволяще . Це, звичайно діє лише за умови чистої прозорості всіх варіантів. Саме тому Річард Тайлер виділяє два типа економічних суб'єктів екони та гумани. Екон - це людина, яка існує лише в підручниках з економіки, вона дуже раціональна і завжди знає чого хоче. В свою чергу гумани це повна відмінність від еконів, це реальні люди які мають проблеми з вибором і дуже далекі від раціональних суджень.
  Якщо ви коли-небудь читали будь-які книги з поведінкової економіки чи читали книгу Даніеля Канемана "Думаючи швидко і повільно", то ця книга не розкаже вам нічого нового.
  У "Поштовху" Тайлер піднімає безліч старих і останніх досліджень про те, як люди, які думають та приймають раціональні рішення. Далі він продовжує рекомендувати, як суспільству стати кращим. Для цього він пропонує "підштовхувати" людей до "правильних" рішень. Наприклад страхові компанії чи державні служби, підштовхують людей до прийняття розумніших рішень, будучи прозорими всі варіанти та не приховуючи жодного з них.
  Загалом книга мені сподобалася та я повністю згодний з автором у його твердженнях, але книга не викликала вау ефекту. Напевно всім хто читав щось про поведінкову економіку книга буде дещо нудною.
 •  
  Полезная книга
  Я хочу начать этот рецензию с этой цитаты Геринга: «когда я слышу слово« культура », я достигаю своего люгера», но оказывается, что это на самом деле цитата из пьесы Ханнса Йоста, которая даже лучше: «Всякий раз, когда я слышу» культура, я освобождаю безопасность на моем Браунинге ». У меня почти такая же реакция, когда я слышу слово выбор. Между свободой и выбором существует ложное равенство. Это как если бы два термина были идентичны. Поскольку мне пришлось прочитать в этой книге десятки американских примеров того, почему эта идентичность не всегда применима, я хотел бы привести австралийский пример, чтобы объяснить некоторые ключевые понятия этой книги.

  Пару десятилетий назад австралийские рабочие остались без повышения заработной платы по всей стране, и эти деньги скорее были направлены на пенсионное обеспечение. Пенсия по выслуге лет - это вынужденное сбережение на пенсию. За прошедшие годы этот требуемый процент заработной платы работника, предназначенный для выплаты пенсии по выслуге лет, увеличился, и сегодня он составляет 9%. Все знают, что если люди хотят уйти на пенсию, получая что-то, похожее на их текущую зарплату, им необходимо откладывать около 15% своего заработка. Разрыв между 9% и 15% - это тот, который для большинства людей будет понизиться снижением уровня жизни в конце их жизни.
 •  
  много известной информации
  Дивна книга, яка поєднує цікаве з відомим. наприклад, стадний інстинкт людини подається, як щось нове. звичайно, він впливає на поведінку. але, давно і без вигуків "Еврика". Те саме стосується розташування товару на полицях. Секрет, відомий кожному працівнику супермаркета і кожному другому покупцю. Тільки у книзі його застосували до організації шкільного харчування.
  Знов-таки, прийом керування особистістю через тиск "думкою багатьох" політики і консультанти використовують від початку часів. прочитала до половини і відклала. розраховувала на більше, з огляду на коментарі в інтернеті.
  Певно, на рішення її купити вплинула тріумфальна хода біхевіоризму і дві Нобелівки для "Мислення швидке і повільне" та "Поведінкової економіки". Якщо ви твердо вирішили почати знайомство з сучасною біхевіористичною наукою, раджу обрати "Мислення швидке і повільне" Канемана, або "Поведінкову економіку" Талера.
  Але загальна оцінка три зірки, а не дві. По-перше, сама теза, яку обстоюють автори - давайте застосовувати поведінкову науку на благо людей - заслуговує на зірку. По-друге, все ж таки в книзі є трохи крутих кейсів. Типу дорожньої розмітки у Чикаго, яка впливає на водіїв та зменшила кількість аварій на проблемній ділянці. Побільше б таких кейсів і було б непогано.
 •  
  Nudge
  Так и не смогла дочитать эту книгу до конца. Во-первых, когда покупала, не посмотрела, что эта книга написана в 2008 году. Для книг нон-фикшна это значительное время, потому что многие примеры из книги уже совершенно устарели (например, про энергоэффективность машин, или в домах - уже есть "умные дома", которые показывают, сколько электричества вы тратите и на сколько энергоэффективны. В конце упоминается кризис 2008.
  Сами же теории, которые написаны в этой книге, уже читала в других книгах, например о том, что люди не любят особо думать, и что хорошо помогает для этого "выбор за умолчанием".
  Примерно треть книги посвящена американским пенсионным программам, инвестиционным рынкам, и хоть и пыталась сосредоточится и вникнуть, все равно пришлось просто перелистывать страницы и искать, когда уже будет что-то "поинтереснее".
  Сама теория о том, что люди не "эконы" и они не всегда принимают решения логично и обдумано, конечно, заслуживает внимания.
  Мне кажется, есть более интересные книги на тему того, как мозг принимает решения.
 •  
  Рецензія на книгу "Поштовх"
  Цю книгу часто згадують в інших роботах, які присвячені поведінковій економіці або соціальним комунікаціям, називаючи є ледь базовою книгою. Або до нас потрапила не та версія книги, або її контент вже просто застарілий - але не отримала багато інформації для професійного розвитку. Автори розповідають про те, що те, що всюди діють певні "наджі", "поштовхи", які впливають на наші чи то індивідуальні, чи то колективні рішення. І якщо ви хочете впливати на людей (йдеться, звісно, про позитивні поведінкові зміни), то варто розібратись із цим, як зробити так, щоб поштовхи запрацювали. Деякі речі у книзі були цікаві, особливо ті, що стосуються глобальних змін. Що не сподобалось те, що багато прикладів є "дуже американськими", найбільші розділи, зокрема, присвячено фінансовому плануванню і пенсійному забезпеченню, або ж медичному страхуванню. Самі по собі теми є цікаві, але там є дуже багато нюансів, які важко зрозуміти людині, яка не стикалась із американськими системами охорони здоров'я чи пенсійного забезпечення, книгу варто було б адаптувати якось до українського ринку, як на мене
 
Характеристики Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір
Автор
Річард Талер, Касс Санстейн
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Ольга Захарченко
Кількість сторінок
312
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
140х210 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-617-7388-65-3
Вага
440 гр.
Тип
Паперова