Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)
Паперова книга | Код товару 964312
Yakaboo 5/5
Автор
Амброз Бірс, Абрахам Мерріт, Роберт Чамберс
Видавництво
Видавництво Жупанського
Серія книг
Майстри світової прози / Майстри готичної прози
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Олег Король, Євген Лір, Марта Сахно
Подивитися всі
Кількість сторінок
1048
Ілюстрації
Немає ілюстрацій

Усе про книжку Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)

Книга 1. Гори, відьмо, гори! Повзи, тінь, повзи!

Абрахам Грейс Мерріт (1884–1943) – американський письменник, що творив переважно у жанрах містики, фантастики і містичного нуар-детективу. Розвиваючи літературну традицію темного романтизму, започатковану Едґаром По і продовжену химерною прозою Амброуза Бірса, Абрахам Мерріт був одним із найпопулярніших письменників цього напряму 20–30-х років минулого сторіччя. Його творчість справила значний вплив на багатьох у подальшому знакових письменників, таких як Говард Лавкрафт, Фріц Лейбер, Рей Бредбері та інших.

"Гори, відьмо, гори!" – рідкісний зразок містичного нуар-детективу, що розповідає про низку загадкових і зловісних подій у Нью-Йорку 1930-х, коли лікар та науковець доктор Ловелл і відомий ганґстер Рікорі протистоять лихим прадавнім чарам, які розповзаються містом, нищачи всіх, хто потрапляє в їхні лабети. "Темне полум'я зловісної мудрості, що згущувало тіні похилених у роздумах каменів Стоунхенджа; яке пізніше годувалося з рук римських легіонерів; яке, хтозна чому, набиралося сил в середньовічній Європі, і все ще палає, все ще живе та могутнє…" – зазначає у своїх нотатках під назвою "Диявольські ляльки мадам Менділіп" доктор Ловел, і він тут геть не згущує фарби.

Ця книжка містить дві класичні повісті "Гори, відьмо, гори!" та "Повзи, Тінь, повзи!" 

На сторінках повісті "Повзи, Тінь, повзи!" оживає давня бретонська легенда про загублене і прокляте місто Іс, його короля Ґрадлона і його доньку-відьму, біляву Дагут, якій підвладні тіні. Плин історії постає у вигляді спіралі, і давнє місто з його темними чарами, кривавими ритуалами і служінням потойбічним богам знову повертається до життя, аби ще раз повторити всі химерні виверти правічної легенди.

Наостанок читачам пропонується післямова письменника, літературознавця і перекладача Євгена Ліра, в якій він розповідає про контексти творчості Абрахама Мерріта і про його важливе місце в літературі химерного та дивовижного.

Книга 2. Король у Жовтому

Роберт Вільям Чемберс (1865–1933) – американський письменник і художник, продовжувач традицій химерної і готичної літератури, започаткованих Едґаром По та Амброузом Бірсом. Попри те, що Роберт Чемберс ще за життя зажив слави успішного й талановитого письменника, в чиєму творчому доробку близько дев'яноста опублікованих книжок, найвідомішою його книжкою і понині залишається збірка оповідань "Король у Жовтому". Ці твори значною мірою вплинули на всю світову літературу в жанрах містики й жахів, здобувши цілу армію поціновувачів дивовижного й таємничого світу Жовтих міфів, створеного генієм Роберта Чемберса. Дослідник фантастичної літератури Еверет Блейлер називає книжку "найважливішою в американській традиції горору", Говард Філіпс Лавкрафт у своєму відомому есеї "Надприродний жах у літературі" захоплено відгукується про "Короля у Жовтому" і цим увічнює творчий спадок Чемберса у царині літератури жахів, а творці надзвичайно успішного серіалу "Справжній детектив", який є своєрідним взірцем естетики американської південної готики, складають пошану Чемберсові, наповнивши свій сюжет багатьма алюзіями і посиланнями на "Короля у Жовтому".

Центральним елементом, який пов'язує між собою першу частину оповідань збірки, є загадкова і заборонена книжка "Король у жовтому", прочитавши яку, люди втрачають глузд і коять жахливі речі. Другу ж частину збірки становлять реалістичні і почасти автобіографічні оповідання, присвячені Франції і рокам навчання Роберта Чемберса у Національній вищій школі красних мистецтв у Парижі. Написані легким і дотепним стилем, вони змальовують сповнене романтичних почуттів і легковажних витівок богемне життя студентів-художників у Парижі початку ХХ сторіччя.

Книга 3. Амброуз Бірс. Зібрання творів

Амброуз Ґвіннетт Бірс (1842-1913) - американський класик, який вважається прекурсором «чорної літератури» ХХ сторіччя. Відомий передовсім як майстерний автор короткої прозової форми, Бірс високо цінувався сучасниками і здобув шану наступників, певною мірою вплинувши на подальший розвиток англомовної химерної і готичної літератури. Амброуз Бірс з притаманною йому гостротою і жорсткістю багато пише про свій досвід участі у Громадянській війні, в якій він воював на боці Півночі, що ліг в основу однієї з його найвідоміших збірок «Оповіді про солдатів і цивільних». Не менш відомою збіркою Бірса є «Чи може таке трапитися?», де він творить літературний канон «страшного» і «надприродного».

Вашій увазі пропонуються твори, що свого часу виходили у трьох найвідоміших збірках Амброуза Бірса, американського класика і творця темної готичної літератури - «Оповіді про солдатів і цивільних», «У вирі життя», «Чи може таке трапитися?»

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Амброз Бірс, Абрахам Мерріт, Роберт Чамберс
Видавництво
Видавництво Жупанського
Серія книг
Майстри світової прози / Майстри готичної прози
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Олег Король, Євген Лір, Марта Сахно
Подивитися всі
Кількість сторінок
1048
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Рецензії
 •  
  Чудовий комплект!
  Комплект книг із видавничої серії "Майстри готичної прози" від Видавництва Жупанського - це чудовий подарунок для будь якого поціновувача жанрів містичної, готичної літератури та творів-горрорів! Усі три автори стали справжніми засновниками жанру літератури жахів та темної містики вже в першій половині ХХ століття і закладали основи сучасного розуміння жанру та його невід'ємних рис.
  Твори Амброуза Бірса дуже різноманітні і наповнені особливою містикою, незбагненністю. Часто звертається до класичної американської проблематики - громадянської війни в США, але наповнює її потойбічним змістом.
  Твори Роберта Чемберса проймають читача дивним страхом, занурюють його й підсвідомі відчуття доторку до потойбіччя, контакту із позамежним світом. Ідеї про Князя у Жовтому та його таємної книги, що полонить розуми людей, заставляє їх служити потойбіччю здійснили не переоціненний вплив на американський класичний жанр жахів. І справді це деколи читається із "морозом по шкірі"...і навіть не розумієш чому...
  І звичайно Абрахам Мерріт - його чудові захопливі, водночас і пригодницькі, і детективні, і наповнені справжньою міфологією давніх народів твори, де містика, потойбіччя, чаклунство вривається у наш світ. Його неперевершена "Гори відьмо, гори" що заставляє співпереживати героям з першої і до останньої сторінки і боротись разом із ними із злом! "Повзи тінь, повзи" наповнена давніми віруваннями і боротьбою із старими культами, які хочуть полонити світ і вриваються аж в душу героя.
  Видання зроблене дуже якісно - збільшений формат товстих книг, тверді палітурки виконані у стильному дизайні, що гарно підходить під жанр, хороший папір і друк, наявність приміток і вступних статей. І звичайно ж чудовий переклад!
  Всім наполегливо раджу купити, як зробив це і я! Тим більше що ціна за таку збірочку цілком хороша!
 •  
  Комплект неперевершених класиків жахів та містики
  Однозначно всім раджу придбати комплект книг майстрів готичної прози від Видавництва Жупанського! Як зробив це і я! Це перші частини видавничого проекту, що має на меті ознайомити українського читача із класичними творами у жанрі готики, містики та жахів і їх творцями. Також дотичними до них є і три тому повного зібрання творів Говарда Філіпса Лавкрафта від Жупанського, що витримані у такому ж поліграфічному стилі. А ще розпочалось видання і Едгара По, плануються книги Артура Мекена та Алістера Кроулі. Так що кожен може собі зібрати симпатичну бібліотеку книгу у даному жанрі витриманих в одному стилі, розмірі, поліграфії і т.д.
  Даних три книги представляють найцікавіші та найславетніші твори американських "батьків горрору" Абрахама Меріта, Амброза Бірса та Роберта Чемберса, які дуже вплинули на весь подальший розвиток жанру та навіть американську і Західну культуру і мистецтво (що казати навіть про містику Чемберса, що впливала навіть на творців славетного детективного серіалу "Справжній детектив" із їх потойбіччям в американській глибинці). Всі твори дуже цікаві, особливі та "зачіпають", щоб полоскотати нерви :) Переклади зроблені дуже якісно і тексти читається справді приємно.
  А про поліграфію також варто згадати - книги дуже солідно зроблені - трішки збільшений формат, тверді палітурки в стриманому, але стильному оформленні, хороший папір і друк (і навіть стрічкові закладки). Книги супроводжуються статтями про авторів та їх творчість.
  Ціна за такий комплект цілком ліберальна! Таким чином всім раджу обов'язково придбати ці книги, прикрасити ними свою домашню бібліотеку і з цікавістю прочитати! Не пожалкуєте!
Купити - Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)
Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)
460 грн
Є в наявності
 
Інформація про автора
Амброуз Бірс
Амброуз Бірс

Амброуз Бірс був одним з найвпливовіших журналістів свого часу. Військові історії написані ним вплинули на Стівена Крейна і Ернеста Гемінґвея. Його письменницька робота як автора страшних оповідань поставила його в один ряд з Едгаром По і Г. Ф. Лавкрафтом. Найзагадковішим фактом його біографії є поїздка в грудні 1913 року до міста Чіуауа на півночі Мексики. Бірс хотів як журналіст отримати репорта...

Детальніше

Рецензії Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Чудовий комплект!
  Комплект книг із видавничої серії "Майстри готичної прози" від Видавництва Жупанського - це чудовий подарунок для будь якого поціновувача жанрів містичної, готичної літератури та творів-горрорів! Усі три автори стали справжніми засновниками жанру літератури жахів та темної містики вже в першій половині ХХ століття і закладали основи сучасного розуміння жанру та його невід'ємних рис.
  Твори Амброуза Бірса дуже різноманітні і наповнені особливою містикою, незбагненністю. Часто звертається до класичної американської проблематики - громадянської війни в США, але наповнює її потойбічним змістом.
  Твори Роберта Чемберса проймають читача дивним страхом, занурюють його й підсвідомі відчуття доторку до потойбіччя, контакту із позамежним світом. Ідеї про Князя у Жовтому та його таємної книги, що полонить розуми людей, заставляє їх служити потойбіччю здійснили не переоціненний вплив на американський класичний жанр жахів. І справді це деколи читається із "морозом по шкірі"...і навіть не розумієш чому...
  І звичайно Абрахам Мерріт - його чудові захопливі, водночас і пригодницькі, і детективні, і наповнені справжньою міфологією давніх народів твори, де містика, потойбіччя, чаклунство вривається у наш світ. Його неперевершена "Гори відьмо, гори" що заставляє співпереживати героям з першої і до останньої сторінки і боротись разом із ними із злом! "Повзи тінь, повзи" наповнена давніми віруваннями і боротьбою із старими культами, які хочуть полонити світ і вриваються аж в душу героя.
  Видання зроблене дуже якісно - збільшений формат товстих книг, тверді палітурки виконані у стильному дизайні, що гарно підходить під жанр, хороший папір і друк, наявність приміток і вступних статей. І звичайно ж чудовий переклад!
  Всім наполегливо раджу купити, як зробив це і я! Тим більше що ціна за таку збірочку цілком хороша!
 •  
  Комплект неперевершених класиків жахів та містики
  Однозначно всім раджу придбати комплект книг майстрів готичної прози від Видавництва Жупанського! Як зробив це і я! Це перші частини видавничого проекту, що має на меті ознайомити українського читача із класичними творами у жанрі готики, містики та жахів і їх творцями. Також дотичними до них є і три тому повного зібрання творів Говарда Філіпса Лавкрафта від Жупанського, що витримані у такому ж поліграфічному стилі. А ще розпочалось видання і Едгара По, плануються книги Артура Мекена та Алістера Кроулі. Так що кожен може собі зібрати симпатичну бібліотеку книгу у даному жанрі витриманих в одному стилі, розмірі, поліграфії і т.д.
  Даних три книги представляють найцікавіші та найславетніші твори американських "батьків горрору" Абрахама Меріта, Амброза Бірса та Роберта Чемберса, які дуже вплинули на весь подальший розвиток жанру та навіть американську і Західну культуру і мистецтво (що казати навіть про містику Чемберса, що впливала навіть на творців славетного детективного серіалу "Справжній детектив" із їх потойбіччям в американській глибинці). Всі твори дуже цікаві, особливі та "зачіпають", щоб полоскотати нерви :) Переклади зроблені дуже якісно і тексти читається справді приємно.
  А про поліграфію також варто згадати - книги дуже солідно зроблені - трішки збільшений формат, тверді палітурки в стриманому, але стильному оформленні, хороший папір і друк (і навіть стрічкові закладки). Книги супроводжуються статтями про авторів та їх творчість.
  Ціна за такий комплект цілком ліберальна! Таким чином всім раджу обов'язково придбати ці книги, прикрасити ними свою домашню бібліотеку і з цікавістю прочитати! Не пожалкуєте!
 
Характеристики Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)
Автор
Амброз Бірс, Абрахам Мерріт, Роберт Чамберс
Видавництво
Видавництво Жупанського
Серія книг
Майстри світової прози / Майстри готичної прози
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Олег Король, Євген Лір, Марта Сахно, Тетяна Кирилюк
Кількість сторінок
1048
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
145х220 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-966-2355-91-8, 978-966-2355-89-5, 978-966-2355-84-0
Подарункові видання та комплекти
Комплекти
Тип
Паперова
Література країн світу
Література США і Канади
Література за періодами
Література XX ст., Література XIX - поч. XX ст. (до 1918 р)
 

Про автора Майстри готичної прози (комплект із 3 книг)