Етикет. Школа пані Фреймут
Паперова книга | Код товару 869110
Автор
Ольга Фреймут
Видавництво
Snowdrop
Серія книг
Школа пані Фреймут
Мова
Українська
Рік видання
2018
Ілюстратор
Ольга Бартиш-Коломак
Кількість сторінок
96
Ілюстрації
Чорно-білі

Усе про книжку  Етикет. Школа пані Фреймут

Літературна провокація авторки вже наробила чимало галасу, хоч самої книжки ніхто й не бачив. Прокоментувати фрагмент із ще не виданої книжки заходилися колеги по цеху, художники, психологи, політики, письменники й багато інших вибагливих читачів.

«Моя книжка, як і телешоу, має викликати емоції, сильні і суперечливі, – розповідає Оля Фреймут. – І щоб можна було і повчитися, і розважитися, наче у грі. Проте, крім забави, у цьому подарунковому виданні ви знайдете і серйозні поради від експерта з етикету Наталі Адаменко».

У хуліганському етикеті, що вийшов друком у видавництві SNOWDROP, головна героїня, наче персонаж п’єси «Пігмаліон» Б. Шоу, змінює себе і своє життя та розказує, як вона це робить. Щоб читачі не нудьгували, авторка змішує під однією обкладинкою веселе, сумне, правду й фантазії. Вона шукає контраверсійні відповіді на питання про те, як тамувати емоції, хворіти, плакати, вийти заміж і гарно виглядати, а водночас полюбити себе і ближнього.

«Ця книжка написана як для себе. Бо існує етикет для всіх, а це – особисті правила, які вигадую і порушую я. Тож даруйте за екстравагантність, але те, що ви прочитаєте – буквально не повторюйте у домашніх умовах, – застерігає авторка. – Читайте так, як дивитеся на картини Дега, щоб після споглядання його «Танцкласу» хотілося займатися не балетом, а коханням».

Тематика

Коучинг, психологія стосунків, аутотренінг.

Про книгу

Книжка є версією іронічних правил гарних манер від Ольги Фреймут. Дарма що з досвіду етики, етикету й деяких неписаних законів, гарні манери, з огляду на історію культури, часто різні для жінок і чоловіків, жінки пропонують «свої правила гри» у житті: особистому, професійному й загалом соціальному. Це не гра в бісер, не гра у класики, але й не коучинг для малят. Книжка – аж ніяк не виправна колонія, тут нікого не примушують робити «так і не інакше». Тож насправді немає жодних комільфо, та й поняття краси – це окрема ритуалогія. Можливо, ви вийдете на новий рівень гри, якщо непомітно й красиво порушите правила comme il faut. Як заповідав Байрон: колись манери створювали люди, тепер манери створюють людей. Правда цієї книги й у тому, що була святою жінка, яка першою вбралася не в спідницю, а в штани, скинула з себе страхи виглядати пришелепуватою й обдарувала правом інших жінок робити так, як вона. Видання ілюстроване репринтами сторінок підручника «Подруга» для учениць закладів, де виховували шляхетних панянок в Україні ХІХ століття.

Для кого книга

Для широкого кола панянок і паничів із почуттям гумору та самоіронії.

Перчинка книги

Своєю книжкою О. Фреймут відповідає на риторичне питання: леді народжуються чи ними стають? Авторка «Етикету» – людина смілива, як науковець, що експериментує в лабораторії, експериментує і над собою. Не лише мистецтву й науці важко миритися з недосконалістю людської природи і світу цього. Персонажі «Школи пані Фреймут» не є настільки серйозними, як поважні експериментатори із сюжету Бернарда Шоу, проте якщо класик описав ритуали перетворення продавчині квітів у герцогиню, то недарма. Класична історія Елізи Дуліттл – вічна, якою б літературнуватою вона комусь не видавалася. І триває дотепер. 

Цитати з книги

"У дитинстві я так хотіла, щоб із нами жило козенятко – і бабуся погодилася одразу ж. Вона поселила його в своїй квартирі в затишній кухні біля креденсу з китайською порцеляною. Вона, як і я, була кар’єристкою, виходила заміж тричі, любила, а на календарях у неї чомусь завжди був березень".

***

"Усе починається з дитинства і сім’ї. Якщо ви, перш ніж зайти до «дитячої» кімнати своєї дитини, постукаєте, то й ваша дитина не зайде до вашої кімнати без дозволу. Найкращий спосіб виховання – це любов і власний приклад".

***

"Поставте мету. Напишіть покроковий план. Наприклад, стати графинею Лемківщини. Перший крок: позбавтеся того, що вам заважає почуватися графинею. Продепілюйте ноги. Коли танцюватимете полонез, кудлатість стане перешкодою. Далі – спитайте друзів, сусідів, посла Великобританії, чи вони, бува, не мають номера телефону графа Кентського чи Йоркширського? Коли матимете контакти, домовтеся з аристократом про зустріч. Закохайте його в себе. І запросіть жити до Стрия".

***

"Влаштуйте собі вихідний. Не йдіть у душ. Не чистьте зуби. Розпатлайте волосся. Одягніть на піжаму пальто і йдіть на прогулянку. Взуватися не обов’язково. Зайдіть на чай до того, кого в нормальному стані соромитеся. Начальник, колега, бойфренд, Святослав Вакарчук – до кого босі ноги заведуть".

***

"Попросіть рідну людину послухати, як ви їсте. Іноді так смачно буває, що зуби трощать їжу, як більшовики подільські святині. Пережовуйте плавно. Беззвучно. Не сьорбайте. Одна моя родичка – гарна жінка – але нагадує за чаювання буревій. Так гучно та завзято вона п’є".

***

"Поєднуйте мільйони справ одночасно. Учітеся в університеті, слухайте лекції в неті, качайте звивини і прес. Якщо хочеться, працюйте президентом країни і сміливо вагітнійте. Маєте на все одне життя. Єдине. Ви ж не хочете на старості залишитися з котом на колінах…"

Видавництво «Snowdrop» засноване Ольгою Фреймут у 2018 році. «Школа пані Фреймут: ЕТИКЕТ» – друга книжка, яка вийшла друком у її видавництві. Першим підсніжником стала казка для дітей «Кажан Жан».

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Ольга Фреймут
Видавництво
Snowdrop
Серія книг
Школа пані Фреймут
Мова
Українська
Рік видання
2018
Ілюстратор
Ольга Бартиш-Коломак
Кількість сторінок
96
Ілюстрації
Чорно-білі
Рецензії
 • Оксана
  27 серпня 2018 р.
  Контраст внешности и содержания 90% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ольга Фреймут очень нравилась мне в роли ведущей телепередачи Ревизор. Смотрела с удовольствием все выпуски благодаря искрометному юмору, очарованию и чувству стиля ведущей. Поэтому и книгу купила не раздумывая. К сожалению, книга разочаровала меня чуть более чем полностью. Она красива и элегантна: приятная кремовая бумага, пастельно-голубая обложка, милая ленточка-закладка. Такую книгу приятно достать из сумочки, но... не более. Наполнение совершенно не соответствует ни обложке, ни моим ожиданиям. Все советы и рекомендации, которые адекватны и разумны, уже давно были известны до того, как я распрощалась со ста пятидесятью гривнами - это прописные истины, писать о том, что неприлично жевать с открытым ртом равносильно утверждению, что Земля круглая - она то круглая, не подумайте, но это уже несколько веков как не новость. Те же постулаты, что авторские, от Фреймут, ничего, кроме недоумения не вызывают. Если живая Оля с телеэкрана всегда стимулировала лично меня следить за питанием, не тянуть каку в рот, то Оля на бумаге вызывает опасение и отторжение, что-то есть нездоровое в этой борьбе с едой.
  Неприятное послевкусие оставляет зацикленность автора на социальном статусе, который на Украине отнюдь не является показателем ни ума, ни интеллигентности, ни моральных качеств человека. "Мужчинчик в трениках из плацкарта" скорее может вести себя как джентльмен, чем быдло на джипе, в чем я сама не раз убеждалась - сколько таких "мужчинчиков в трениках" помогали мне поднести/опустить/поднять чемодан, не дожидаясь даже просьбы с моей стороны, обычные заробитчане в плацкарте, да. Смешно рекомендовать женщинам не экономить на себе. Если женщина поставлена в условия, в которых она вынуждена экономить, неужели она станет экономить на детях? Думаю, и сама Ольга не стала бы. Другое дело, что ей не нужно, и гордость, переполняющая ее за свою self-madeness, периодически выплескивается на читателя.
  Ну, и наконец, разбилась моя надежда донести до дочери-подростка мысль о том, как это важно, быть леди. Я так надеялась, что книга ее вдохновит. Но ее вердикт был таков: "Лучше быть гопником, чем такой пафосной фальшивкой". Пришлось срочно реанимировать ситуацию изучением биографии Великой Княгини Елизаветы Федоровны. С этим справились.
  Немного скучаю по ста пятидесяти гривнам - нам было хорошо вместе.
 • Алла Кияшко
  23 листопада 2018 р.
  Ну почитали и забыли 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга действительно внешне красивая, скажем так, вся такая этикетная, но по содержанию мне не понравилась, особенно, если учесть то, что перед ней я читала Булгакова. Знаете ли, для меня это было сравнение профессионала и дилетанта.

  Годится для прочтения в качестве журнальной статьи о предложенном образе жизни (как в журналах по поводу одежды: что надо надеть и с чем), но ни в коем случае не воспринимать серьезно. Всё, что можно принять в качестве совета - это умение быть сдержанной леди, а в остальном - одни пафосные советы, требующие нифигасебе сколько денег для их воплощение в жизнь (к примеру, истинной леди рожать только в платной клинике, нечего ей делать в городских роддомах - неплохой совет, но не у всех же есть от 4000 евро на роды, а детей родить хотят семьи и со скромным достатком). Ярко выражена материальная сторона, духовная составляющая практически не рассмотрена. Соглашусь с предыдущим комментарием по поводу того, что ничего прям уж такого нового в книге не описано. Лично я люблю, когда после прочтения такого рода литературы, думаешь: "Ого! Вот это да, надо бы запомнить или записать!"

  Ожидала большего, даже жаль, что за неё отдала сто пятьдесят гривен. Даже в институте по методичке мне преподавали этикет гораздо интереснее.
  По моему субъективному мнению книга особого внимания не стоит. Полагаю, что на эту тематику существуют более достойные источники.
Купити - Етикет. Школа пані Фреймут
Етикет. Школа пані Фреймут
150 грн
Є в наявності
 
Інформація про автора
Ольга Фреймут
Ольга Фреймут

Ольга Фреймут – українська телеведуча, акторка, журналіст. Народилась у місті Новий Розділ Львівської області. Має музичну освіту, змалку навчалася грі на фортепіано, з яким не розлучається донині. Магістр журналістик

Детальніше

Рецензії  Етикет. Школа пані Фреймут

4.4/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 • Оксана
  27 серпня 2018 р.
  Контраст внешности и содержания 90% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ольга Фреймут очень нравилась мне в роли ведущей телепередачи Ревизор. Смотрела с удовольствием все выпуски благодаря искрометному юмору, очарованию и чувству стиля ведущей. Поэтому и книгу купила не раздумывая. К сожалению, книга разочаровала меня чуть более чем полностью. Она красива и элегантна: приятная кремовая бумага, пастельно-голубая обложка, милая ленточка-закладка. Такую книгу приятно достать из сумочки, но... не более. Наполнение совершенно не соответствует ни обложке, ни моим ожиданиям. Все советы и рекомендации, которые адекватны и разумны, уже давно были известны до того, как я распрощалась со ста пятидесятью гривнами - это прописные истины, писать о том, что неприлично жевать с открытым ртом равносильно утверждению, что Земля круглая - она то круглая, не подумайте, но это уже несколько веков как не новость. Те же постулаты, что авторские, от Фреймут, ничего, кроме недоумения не вызывают. Если живая Оля с телеэкрана всегда стимулировала лично меня следить за питанием, не тянуть каку в рот, то Оля на бумаге вызывает опасение и отторжение, что-то есть нездоровое в этой борьбе с едой.
  Неприятное послевкусие оставляет зацикленность автора на социальном статусе, который на Украине отнюдь не является показателем ни ума, ни интеллигентности, ни моральных качеств человека. "Мужчинчик в трениках из плацкарта" скорее может вести себя как джентльмен, чем быдло на джипе, в чем я сама не раз убеждалась - сколько таких "мужчинчиков в трениках" помогали мне поднести/опустить/поднять чемодан, не дожидаясь даже просьбы с моей стороны, обычные заробитчане в плацкарте, да. Смешно рекомендовать женщинам не экономить на себе. Если женщина поставлена в условия, в которых она вынуждена экономить, неужели она станет экономить на детях? Думаю, и сама Ольга не стала бы. Другое дело, что ей не нужно, и гордость, переполняющая ее за свою self-madeness, периодически выплескивается на читателя.
  Ну, и наконец, разбилась моя надежда донести до дочери-подростка мысль о том, как это важно, быть леди. Я так надеялась, что книга ее вдохновит. Но ее вердикт был таков: "Лучше быть гопником, чем такой пафосной фальшивкой". Пришлось срочно реанимировать ситуацию изучением биографии Великой Княгини Елизаветы Федоровны. С этим справились.
  Немного скучаю по ста пятидесяти гривнам - нам было хорошо вместе.
 • Алла Кияшко
  23 листопада 2018 р.
  Ну почитали и забыли 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга действительно внешне красивая, скажем так, вся такая этикетная, но по содержанию мне не понравилась, особенно, если учесть то, что перед ней я читала Булгакова. Знаете ли, для меня это было сравнение профессионала и дилетанта.

  Годится для прочтения в качестве журнальной статьи о предложенном образе жизни (как в журналах по поводу одежды: что надо надеть и с чем), но ни в коем случае не воспринимать серьезно. Всё, что можно принять в качестве совета - это умение быть сдержанной леди, а в остальном - одни пафосные советы, требующие нифигасебе сколько денег для их воплощение в жизнь (к примеру, истинной леди рожать только в платной клинике, нечего ей делать в городских роддомах - неплохой совет, но не у всех же есть от 4000 евро на роды, а детей родить хотят семьи и со скромным достатком). Ярко выражена материальная сторона, духовная составляющая практически не рассмотрена. Соглашусь с предыдущим комментарием по поводу того, что ничего прям уж такого нового в книге не описано. Лично я люблю, когда после прочтения такого рода литературы, думаешь: "Ого! Вот это да, надо бы запомнить или записать!"

  Ожидала большего, даже жаль, что за неё отдала сто пятьдесят гривен. Даже в институте по методичке мне преподавали этикет гораздо интереснее.
  По моему субъективному мнению книга особого внимания не стоит. Полагаю, что на эту тематику существуют более достойные источники.
 • Profunnya
  27 серпня 2018 р.
  Варта читання 66% пользователей считают этот отзыв полезным
  Насправді від книжки "Школа пані Фреймут" очікувала зовсім іншого. Очікувала, що там має бути якийсь чіткий сухий набір правил поводження, рекомендації як триматися за столом, як привально "плямкати" і т.д. - як не дивно, але таке захотілося почитати, бо авторкою є Оля Фреймут (талановита, цілеспрямована та яскрава персона). Книжка виявилася не такою, але те що там виявилося не розчарувало. Книжка поділена на тематичні розділи, що відповідають сферам життя. У кожному розділі набір тез з лаконічними порадами, іноді підкріпленими прикладами з життя. Книжка просякнена іронією і гумором. Після того як прочитав цю книжку, розумієш, що усі стикаються з однаковими проблемами, от тіки відносяться і вирішують їх по різному.
  Стиль написання дуже жвавий, починаючи читати неможливо відірватися. За рахунок того, що книжка не дуже велика - легко прочитати за один вечір. Ще сподобалося, що вона написана українською мовою (з львівським присмаком).
  Можливо вона мені гарно потрапила під настрій, можливо справа в подачі і атмосфері яку створила книжка.
  Кілька корисних порад собі занотувала.
 • Наталия Носаченко
  14 серпня 2018 р.
  Книга "Етикет" - моє розчарування? 58% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ольга Фреймут - неймовірна жінка, яка встигла підкорити всю Україну непідробною харизмою, щирістю, професіоналізмом та витонченим смаком. Тому не дивує той факт, що вона стала взірцем для багатьох панянок нашої країни, та і не тільки.
  Книга "Етикет" Ольги Фреймут відразу привернула шалену увагу її прихильників та мене в тому числі. Вона манила до себе якісним оформленням та чарівним за красою виданням, до того ж і своїм наповненням теж, що приправлений особливим за стилем гумором авторки.
  Проте, втамувавши свою цікавість та прочитавши книгу за проміжок часу, який охопив менше години я вже тверезо оцінила дану роботу і в мене сформувалась наступна суб'єктивна думка: як на мене, то за таку ціну я могла б купити книгу, що принесла б мені більше емоцій та користі від прочитання, загалом. Можливо в мені говорить моя заощадливість та раціоналізм, але нічого з собою зробити я не можу. Я розумію, що формат даної книги був обумовлений з самого початку, і це теж зацікавлювало, проте... щось в мене не склалося з тим, що очікувалось, і тим враженням, що я отримала в результаті. На жаль.
 • Анастасия
  18 липня 2018 р.
  Гідна книга 60% пользователей считают этот отзыв полезным
  Етикет - це тема дуже глибока та широка. Різні країни, різні правила, але щось лишається незмінним. Етикет в книзі Ольги Фреймут розглядається, як універсальні правила, які допомагають зберігати гідність по життю.
  "Етикет. Школа пані Фреймут" - це доступна книга з доступними порадами. На моє здивування тут не було жодних пафосних цитат, не було води на купу сторінок. Була лише красива іронія. Книга читабельна, книга корисна. Особисто я виписувала багато порад і фрагментів книги. Деякі навіть повісила собі на робочому столі. Бо розглядаю їх як мотивацію по покращенню себе.
  Я раджу читати цю книгу і подібні, бо це крок на зустріч новому, вдосконаленому життю, яке створити дуже легко.
  Особливий бонус книги - це почуття гамору авторки! Мені подобається, яку міру самоіронії, самокритики вона описує. Вважаю, що така відвертість та чесність і зробила книгу цінною. На мій погляд, це не рекламна книга, а книга з глибоким сенсом та внутрішньою глибиною. Щиро вдячна долі, що наштовхнулась на цю книгу тут, на сайті. І вирішила замовити. Не пошкодувала жодної секунди.
 • Алина Зубенко
  19 лютого 2019 р.
  Книга, которой всегда мало 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга прекрасна во всех отношениях. Сама мысль о том, что вот сейчас я продолжу читать и насыщаться Олиными перлами, поднимала мне настроение и настраивала на позитивный лад. Книга, конечно, маленькая, и прочесть ее можно за один день, но в силу усталости я лишь могла разделять ее на небольшие присесты, хотя и прочла ее довольно быстро. Ярче и и сильнее эмоции остались у меня только после прочтения ее первой книги, которую их всех существующих на данный момент, я считаю самой сильной и интересной. "Этикет" я поставила бы на второе место. Она насыщена хорошим настроением и прекрасно развлечет и разгрузит голову, особенно имеющим чувство юмора девушкам. Я поначалу думала еще до выхода книги, что это будет серьезная книга по этикету, какие-то жизненные советы от Ольги по правилам поведения..а оказалась инструкция как быть легче, проще относиться к себе и жизни. В общем, мне очень понравилось, только хотелось бы читать и читать еще, чтобы книга не заканчивалась..Будет очень здорово, если Ольга выпустит что-то более увесистое, чтобы можно было растягивать удовольствие на подольше..:)
 • Даша Карайко
  5 вересня 2018 р.
  Пані Фреймут 60% пользователей считают этот отзыв полезным
  Моя рецензія буде дуже позитивною. Книга мені сподобалося бо вона своєрідний еталон серед подібних книг.
  Не можу сказати нічого поганого про роботу пані Фреймут. Вона з іронією описує базові поняття етикету. Єдине зауваження щодо того, що книга адресовано виключно жінками. Не вистачило цієї краплини універсальності. Мені повезло, що я жінка і тому сприйняла цю книгу дуже адресно. Більше ніж впевнена, що авторка дуже традиційно налаштована жіночка, яка в хорошому сенсі займається пропагандою культури, етикету та правильного виховання. Недарма кажу про виховання. Думаю, цей посібник може стати хорошою книгою для молодої леді. Точно стане в нагоді в процесі виховання гідної людини. Сподобалось також те, що процес подачі інформації в цій книзі в ігровому форматі. Нема сухого тексту, нема непродуманих абзаців, нема абстрактних формулювань. Все дуже живо та реалістично. Саме з ці переваги, я змогла оцінити книгу дуже позитивно та сміливо раджу її всім, хто не забуває про норми виховання, а також про важливість етики в нашому світі.
 • Л Д
  16 серпня 2018 р.
  Індивідуальний рецепт до власного життя 60% пользователей считают этот отзыв полезным
  Пані Фреймут привернула мою увагу, коли ревізувала - прискіпливо та назагал - ресторани, каварні, готелі та ін. Мені подобалась її елегантна манера виявляння правди та відкривання очей потенційних відвідувальників та споживальників.

  Новина про ще один бік - творчий - пані Фреймут мене спершу спантеличив, проте згодом зацікавив. Але мова не про першу книжку (дитячу про вампіренятка) її видавництва SNOWDROP, а про цілком серйозну та дорослу. Назва її проста - ЕТИКЕТ. Налаштовує читальників на "розмову про правила та їх непорушне дотримання", проте ще з обкладинки книжка змінює очікуване враження.

  Обкладинка цупка і тканинна: небесного кольору. Береш у руки і відразу поринаєш у затишок. Папір цупкий, кремового кольору, літери блакитні. Галицькі діалектизми прикрашають сам текст та надихають не тільки читати далі, але й розширювати власний лексикон (так мову необхідно застосувувати щомиті!). У тексті 7 параграфів, авторками яких є Ольга Фреймут (1-5), експерт з етикету Наталя Адаменко (6), упорядник тексту Інна Корнелюк (7). Окремого слова подяки варті ілюстрації від Ольги Бартиш-Коломак. Текст написаний легко та іронічно-правдиво про життєві ситуації, кожну з яких необхідно подолати та лишитися при здоровому глузді. Це не феміністичний заклик, а надзвичайно тонка спроба заохотити бути собою: пані має дотримуватися норм, проте іноді у кожне правило можна додати свого власного присмаку (§2/Образ. Панянка та апетити: 6); пані знає міру у всьому; пані скромна та ін. Ожіночнішання необхідне, оскільки на роботі ми вимушено перетворені на пацанок, які постійно тримають удар і готові до усього. Але...

  Можна ж інакше: по-домашньому - тепло та елегантно. Сукня і розум ("Що найсексуальніше в жінці? 1. Розум. І все."), вечеря у колі родичів, самоконтроль та посмішка. Іронія та спокій - єдине допоміжне у будь-якій ситуації (і коли спізнюєшся, і коли панчоха раптово продірявилася, і коли очікуване справдилося, і коли щось згубилося - все не просто так).

  Післясмак: хочу бути інакшою - тендітнішою, жіночнішою, панянкою.

  Чи варто читати? Так!

  Кому порадити? 1) Пацанкам-трудоголікам, котрі мають орієнтири "я сама усе зроблю за усіх" та "особисте - це не для мене"; 2) емоційним паніям; 3) розгубленим; 4) кожній дівчині та жінці, аби бути самою собою. Будьте найліпшою і зустрінете омріяне.

  Дякую за можливість прочитати та здійснювати перетворення.
 • Iricha
  26 січня 2019 р.
  Етикет. Школа пані Фреймут
  Дуже приємна на дотик тканинна обкладинка. Папір приємного жовтуватого відтінку з синім текстом. Текст книги написаний з галицьким діалектом, Ольга Фреймут з цього приводу пише ( "Авторка цілком усвідомлено зловживає галицькими діалектизмами, бо справжня пані не цурається свого походження. А інші справжні пані вміють ґуґлити." ) На сторінках можна знайти записи із старовинного видання шляхетних дівиць. Дуже мила, проста книга в стилі Ольги Фреймут. Написано в гумористичному стилі, де авторка ділиться своїм досвідом, попутно розповідаючи моменти зі свого життя. Ділиться порадами про те як правильно запізнюватися, про дієти, як виховувати дітей, як відвідувати гостей, і т. ін. Описує прості побутові ситуації, яких не варто боятися.
  Останній параграф написаний пані Адаменко та присвячений традиційному етикету. Із цього параграфу читачка дізнається про те як правильно позіхати, народжувати чи як справити гарне враження на майбутню свекруху.
  Втім до тексту треба ставитися так, як рекомендує сама Ольга ( "Для широкого кола панянок Із почуттям гумору та самоіронії")
  Від читання цієї книги отримала масу задоволення.
 • Елена
  21 червня 2018 р.
  Бути Жінкою! 50% пользователей считают этот отзыв полезным
  На мій погляд, нічого провокаційного книга пані Фреймут не містить. Чи то проблема у тому, що багато жінок просто забувають, що значить бути жінкою? Одні, забувають, приховують Богом дану жіночу чарівність та силу за діловим костюмом, інші - за домашнім халатом та приготуванням борщу. Може тому, що таких забувкуватих жінок з кожним роком стає більше, а разом з ними, чи то ледачих, чи то жіноподібних чоловіків стає все більше, милу книгу про те, як не забувати бути жінкою, бути панною, і називають провокаційною? Для мене, це питання залишається відкритим.

  Разом з тим, книга видалася чудовою. Я не фанатка пані Фреймут, не дивлюсь її шоу, проте мене захоплює її стиль, її працьовитість, її жіночність. Це все надихає, як і її книга про етикет. Книга містить позиції авторки щодо того, як поводитися у різних життєвих ситуаціях, наприклад: як правильно депресувати, плакати, подорожувати, якою бути в стосунках з дітьми, як гарно виглядати та приховати невеликі статки, та навіть, поради про те, як вийти заміж. Все це в притаманній їй іронічній, жартівливій манері. Також книга містить Урок традиційного етикету від пані Адаменко. На мій погляд, це книга, яка має на меті достукатися до сучасних жінок, нагадати їм, що значить бути панянкою, оточувати себе приємними не тільки речами, а й дуками.

  Є в мене й одне застереження, книга містить декілька рекламних посилань, наприклад, на приватний пологовий будинок. Розумію, що це було з добрих намірів. Однак, застерегти вибагливу аудиторію, необхідно. Як і наголосити, що книгою треба надихатися, для того їх, книжки, і пишуть, а не слідувати невідступно, як інструкцією з користування... життям.

  З приводу оформлення - воно чудове! Тверда тканинна палітурка, якісні щільні аркуші кольору слонової кістки (не білосніжні), а тест та ілюстрації блакитного кольору. Текст приємного для читання розміру. До речі, книга взагалі легко читається і може стати дуже приємним подарунком, особливо для прихильників пані Фреймут.
 

Характеристики  Етикет. Школа пані Фреймут

Автор
Ольга Фреймут
Видавництво
Snowdrop
Серія книг
Школа пані Фреймут
Мова
Українська
Рік видання
2018
Ілюстратор
Ольга Бартиш-Коломак
Кількість сторінок
96
Ілюстрації
Чорно-білі
Формат
130х190 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-966-97793-0-4
Вага
220 гр.
Тип
Паперова
 
Про автора  Етикет. Школа пані Фреймут