Цивілізація. Як захід став успішним
Паперова книга | Код товару 739612
Yakaboo 5/5
Автор
Ніл Фергюсон
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
В'ячеслав Циба
Кількість сторінок
488
Ілюстрації
Кольорові вклейки
Формат
140x210 мм

Усе про книжку Цивілізація. Як захід став успішним

За книжкою «Цивілізація», яка стала бестселером New York Times, знято серію телепрограм на BBC. Журнал Time визнав її автора одним із найвпливовіших людей світу.

Тематика

Історія, культура, політика, економіка, цивілізації, Захід.

Про книжку

Ніл Ферґюсон зауважує: «Ще на початку XV століття сама лише думка про те, що наступні п’ять століть Захід буде домінувати над рештою світу, здалася б дуже дивною. А втім, це сталося».
І нині могутність Заходу вражає навіть найбагатшу уяву... То чому ж так трапилося? Чому Європа, що на 1500-й рік поступалася Сходу за багатьма показниками — економічними, технологічними, демографічними, — зуміла різко рвонути уперед і досягти безперечного світового панування? Які складові успіху західної цивілізації? Саме ці дражливі питання украй сміливо, часом навіть зухвало, а проте надзвичайно захопливо висвітлює Ніл Ферґюсон.

Для кого книжка

Для усіх, хто цікавиться історією, політикою, економікою.

Чому ця книжка

Автор бачить проблему сучасного покоління у фрагментарному знанні минулого, тому пропонує цілісну історію світу. Він описує, як конкуренція, розвиток науки і медицини, масове споживання та етика праці допомогли Заходу розширити багатства, вплив та владу. А також розмірковує, до чого може призвести «запозичення» західних норм іншими країнами і чи довго Захід триматиме лідерські позиції у світі.

Про автора

Ніл Ферґюсон — видатний британський історик, журналіст, професор Гарварду, старший науковий співробітник Оксфорду і Стенфорду. Автор 14-ти книжок, зокрема бестселерів «Піднесення грошей» та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek.

Відгуки про книжку

«Неперевершена історія ідей, винайдених на Заході».

The Economist

«Ця книжка — надзвичайно полемічна і своєчасна. Ферґюсон з притаманною йому проникливістю береться до справи, не забуваючи про вишуканість стилю. Він закінчує тезою про те, що для Заходу найбільша загроза — не Китай, а сам Захід: виплекана власним невіглаством боязливість, дурисвітство, породжене нерозумінням власної спадщини. Ферґюсон має рацію, але доводить, що все ще можна виправити».

The Financial Times

«Ферґюсон провадить сміливий аналіз шістсотлітнього пласту світової історії. В його устах урок історії стає яскравим, переконливим, змістовним і зрозумілим».

Kirkus

Цитати

Про значення історії

Минуле — це наше єдине надійне джерело знань про плинне сьогодення і безліч майбутніх попереду, лише одному з яких належить відбутися. Історія — це не вивчення минулого, це вивчення самого часу.

Про роль подорожей в Африку

Да Ґама вирушив у подорож 8 липня 1497 року. Коли через чотири місяці він зі своїми португальськими побратимами обігнув мис Доброї Надії на південному краю Африки, перед ними не поставало питання, яких екзотичних тварин слід привезти для короля [як цього хотів китайський імператор]. Вони хотіли знати, чи пощастить їм у тому, в чому інші зазнали невдачі — у відкритті нового маршруту завезення прянощів. Вони прагнули торгівлі, а не данини.

Про відмінності у зрості

Середній зріст англійських в’язнів у XVIII столітті досягав 170 сантиметрів. Середній зріст японських вояків у той же період не перевищував 158 сантиметрів91. У час, коли Схід впритул зіткнувся із Заходом, вони вже не могли подивитися один одному в очі як рівні.

Про відмінності в європейській колонізації Америки

Ці два кораблі [з Іспанії та з Англії] символізують історію двох Америк. На одному — конкістадори, на іншому — наймані слуги. На одному кораблі мріяли про миттєвий грабунок і цілі гори золота майя. На іншому знали, що попереду на них чекають роки важкої праці, але винагородою за неї стане найпривабливіша в світі власність: найперше — землі Північної Америки, а крім того — участь у законотворенні. Справжня власність та представництво — ось що було північноамериканською мрією.

Про азійську імперію

З правильними інститутами й технологіями, не кажучи вже про правильний одяг, азійська імперія могла перемогти будь-яку європейську країну. Один економічний прогностик ще 1910 року передрікав, що до кінця століття Японія обжене навіть Британію, що вона й зробила: 1980 року японський ВВП на душу населення вперше перевищив британський. Хоч як сумно, з 1910 по 1980 рік британські темпи ВВП залишилися незмінними.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Ніл Фергюсон
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
В'ячеслав Циба
Кількість сторінок
488
Ілюстрації
Кольорові вклейки
Формат
140x210 мм
Рецензії
 • Надзвичайна книга для всіх, хто цікавиться історією і не тільки. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Останнім часом дуже полюбив читати книги, в яких відомі на весь світ автори, структуризують свої масштабні знання з історії, соціології, політики, економіки та інших предметів в одну книгу, обговорюючи якусь теорію і підкріплюючи її всіма цими знаннями з різних областей. Коли автори, за плечима яких десятки років викладання лекцій в найпрестижніших ВУЗах світу, автори, які, можна сказати, більшу частину свого життя, віддали вивченню та дослідженню якихось наук- певний обсяг своїх знань, ось так грамотно збирають в одну конкретну книгу і діляться цими знаннями з усіма людьми в світі. Тоді, дійсно на світ "народжуються" БЕСТСЕЛЕРИ, які перекладають на різні мови і видавництва багатьох країн розпродують ці книги з неймовірною швидкістю, не встигаючи додруковувати додаткові тиражі. Вважаю, що такі книги завжди були, є і будуть варті уваги. Як Ви розумієте, книга "Цивілізація" Ніла Фергісона, це одна з таких книг. Основний месидж автора- це Західна цивілізація! Чому вона останні 500 років лідирує над всіма іншими в світі, що робить її такою надмогутньою і чи ми всі з Вами не є свідками її останніх десятиліть? Чи не займе місце лідера у світі- інша цивілізація найближчим часом? В книзі автор розповідає про історичні факти, які допомогли Заходу стати таким, який він сьогодні перед нами. Книга поділена на 6 окремих і цікавих розділів, підкріплена величезною кількістю різноманітних фактів, читається з превеликим задоволенням, на одному подиху. Надзвичайно розширить Ваш світогляд, наповнить різними знаннями з історії. Сама ж книга надзвичайно приємна на дотик, папір сторінок цупкий, кремового кольору, зручна ляссе (напевно вже фірмовий знак видавництва "Наш Формат"), дійсно тверда обкладинка приємного дизайну. Ця книга може бути і хорошим подарунком, адже на поличці непрочитаною довго не стоятиме, так як достатньо її просто відкрити і вже починаєш читати.
 • Чудовий огляд західноєвропейської культури 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Переклад назви книги «Цивілізація. Як Захід став успішним» є влучним, адже читачів приваблюють історії успіху різних країн світу. Вже з перших сторінок видно як розвивалася західноєвропейська культура, чому країни ЄС стають вдалим прикладом для наслідування, як абсолютно відкриті підходи до бізнесу, економіки, взагалі до чогось нового, мають кінцевий результат, що досягається найбільшою мірою завдяки існуючим цивілізаціям на континенті.

  Якщо ви дійсно хочете зрозуміти, чому Захід керував рештою світу (та, загалом, й продовжує керувати), ця книга обов’язкова до прочитання. Існує чимало речей, які варто вивчити, читаючи сторінку за сторінкою. Наприклад, автор дає нам можливість побачити, наскільки реальним є Західний світ. Те, як ми працюємо, живемо, одягаємося, і що їмо – все це відсилає нас до засад західного світу.

  Книга вказує на те, що час від часу одна чи інша цивілізація стає домінантною, показує «живий», актуальний приклад для наслідування. Успішні країни завжди будуть брати участь у створенні найбільш передових концепцій, розробці нових технологій, реалізації найуспішніших моделей керування державою.

  Книга Ніла Ферґюсона – чудовий опис того, що саме зробило Захід успішним. Надзвичайно цікаво дивитись на його знахідки і відкриття крізь призму сучасних економічних, політичних, громадянських та соціальних інститутів.
Купити - Цивілізація. Як захід став успішним
Цивілізація. Як захід став успішним
195 грн
Є в наявності
 

Рецензії Цивілізація. Як захід став успішним

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 • Надзвичайна книга для всіх, хто цікавиться історією і не тільки. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Останнім часом дуже полюбив читати книги, в яких відомі на весь світ автори, структуризують свої масштабні знання з історії, соціології, політики, економіки та інших предметів в одну книгу, обговорюючи якусь теорію і підкріплюючи її всіма цими знаннями з різних областей. Коли автори, за плечима яких десятки років викладання лекцій в найпрестижніших ВУЗах світу, автори, які, можна сказати, більшу частину свого життя, віддали вивченню та дослідженню якихось наук- певний обсяг своїх знань, ось так грамотно збирають в одну конкретну книгу і діляться цими знаннями з усіма людьми в світі. Тоді, дійсно на світ "народжуються" БЕСТСЕЛЕРИ, які перекладають на різні мови і видавництва багатьох країн розпродують ці книги з неймовірною швидкістю, не встигаючи додруковувати додаткові тиражі. Вважаю, що такі книги завжди були, є і будуть варті уваги. Як Ви розумієте, книга "Цивілізація" Ніла Фергісона, це одна з таких книг. Основний месидж автора- це Західна цивілізація! Чому вона останні 500 років лідирує над всіма іншими в світі, що робить її такою надмогутньою і чи ми всі з Вами не є свідками її останніх десятиліть? Чи не займе місце лідера у світі- інша цивілізація найближчим часом? В книзі автор розповідає про історичні факти, які допомогли Заходу стати таким, який він сьогодні перед нами. Книга поділена на 6 окремих і цікавих розділів, підкріплена величезною кількістю різноманітних фактів, читається з превеликим задоволенням, на одному подиху. Надзвичайно розширить Ваш світогляд, наповнить різними знаннями з історії. Сама ж книга надзвичайно приємна на дотик, папір сторінок цупкий, кремового кольору, зручна ляссе (напевно вже фірмовий знак видавництва "Наш Формат"), дійсно тверда обкладинка приємного дизайну. Ця книга може бути і хорошим подарунком, адже на поличці непрочитаною довго не стоятиме, так як достатньо її просто відкрити і вже починаєш читати.
 • Чудовий огляд західноєвропейської культури 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Переклад назви книги «Цивілізація. Як Захід став успішним» є влучним, адже читачів приваблюють історії успіху різних країн світу. Вже з перших сторінок видно як розвивалася західноєвропейська культура, чому країни ЄС стають вдалим прикладом для наслідування, як абсолютно відкриті підходи до бізнесу, економіки, взагалі до чогось нового, мають кінцевий результат, що досягається найбільшою мірою завдяки існуючим цивілізаціям на континенті.

  Якщо ви дійсно хочете зрозуміти, чому Захід керував рештою світу (та, загалом, й продовжує керувати), ця книга обов’язкова до прочитання. Існує чимало речей, які варто вивчити, читаючи сторінку за сторінкою. Наприклад, автор дає нам можливість побачити, наскільки реальним є Західний світ. Те, як ми працюємо, живемо, одягаємося, і що їмо – все це відсилає нас до засад західного світу.

  Книга вказує на те, що час від часу одна чи інша цивілізація стає домінантною, показує «живий», актуальний приклад для наслідування. Успішні країни завжди будуть брати участь у створенні найбільш передових концепцій, розробці нових технологій, реалізації найуспішніших моделей керування державою.

  Книга Ніла Ферґюсона – чудовий опис того, що саме зробило Захід успішним. Надзвичайно цікаво дивитись на його знахідки і відкриття крізь призму сучасних економічних, політичних, громадянських та соціальних інститутів.
 • Куди ми йдемо?
  Весь світ орієнтується на Захід, на західну модель життя. Ми хочемо бути такими ж успішними і процвітаючими як США, Британія, Австралія, так само хочемо швидко зростати, як це зробили Сінгапур та Південна Корея. Ми хочемо, але ще не знаємо як! Ця книга не є унікальним рецептом для зростання, але вона відкриє читачу основні аспекти, завдяки яким Західний світ став успішним. Завдяки яким за 500 років починаючи з 1500 року, коли Заходу не було пророковано великого майбутнього, він став найрозвинутішим регіоном світу і досяг світового панування. Таких аспектів є шість, автор їх називає "убивчими застосунками" - конкуренція, наука, медицина, власність, споживання, праця. Кожен з цих аспектів допоміг Заходу і відіграв одну із важливих ролей у його становленню і світовому пануванню. У книзі з достатньою детальністю зображено найвдаліші і найгірші приклади реалізації цих застосунків. Як, завдяки конкуренції, темна і хвороблива Європа обігнала сталий і розвинений Китай, з його величними будівлями і середньовічними досягненнями. Як, завдяки науці, Європа змогла протистояти Османській імперії, нащадку науковців Близького сходу. Як, завдяки медицині, Європа змогла дістати доступ до ресурсів Африки, такої закритої для решти світу через тропічні хвороби. Як, завдяки праву та власності на землю, США змогли розвинутися і досягнути успіху, при цьому Латинській Америці, яка мала навіть кращі початкові умови, цього не вдалося досягнути. Як, завдяки споживанню, Захід зміг швидко індустріалізуватися і стати законодателем моди в усьому світі. І, нарешті, як етика праці, витікаюча із протестантизму, змогла посприяти розвитку Заходу. Отже автор підійшов всестороннє до пошуків рецепту успіху Заходу. Продемонстрував, як використання цих "застосунків" допомогло розвинутися Азійському регіону. І врешті решт автор роздумує над питанням, чи вдасться Заходу втримати пальму першості і чи не наступить в невдовзі його крах і занепад, як і всіх давніх цивілізацій.
 • Як розвивався Захід?
  Якби ви об'їздили світ приблизно в чотирнадцятому столітті, то ви були б впевнені, що майбутні держави світу лежатимуть на Сході, зокрема в Китаї. Проте протягом наступних шестиста років Захід піднявся в найбільш процвітаючу культуру на планеті. Книга Фергюсона намагається проілюструвати, як і чому це сталося. Він визначає шість основних пріоритетів, які Захід прийняв: конкуренція, наука, власність, медицина, споживання і робота. Саме ці пункти ставили захід на шлях домінування у світі. В цілому, книга вражає балансом між захистом гідності цивілізації та вивченням її слабких сторін. Для автора західний макет розвитку все ще здається найкращим наявним набором економічних, соціальних і політичних інститутів успішного існування людських суспільств. Фергюсон також стверджує, що місце Заходу на вершині знаходиться в небезпеці в першу чергу тому, що інші цивілізації стрімко наздоганяють. Наприклад, люди в усьому світі почали носити західний одяг і споживати західні продукти харчування. Книга наповнена цікавими історичними прикладами, багата на назви та дати, є досить науковою, але читається швидко. Було дуже цікаво, тому рекомендую, особливо для тих, хто любить історію.
 • Отличная работа отличного автора
  Найл Фергюсон - однозначно один из самых интересных авторов-историков нашего времени. Не зря его книги становятся бестселлерами - всё на высшем уровне, начиная от огромного количества фактов со ссылками на источник, и заканчивая манерой написания - как будто беседуешь с автором на кухне за чашкой чая.
  В "Цивилизации" произведён анализ более 600 летней мировой истории, и результаты представлены ярко, осмыслено, разложено и невероятно понятно. В самом начале книге автор указывает на проблему фрагментарных знаний современного поколения, с чем нельзя не согласится.
  В целом книга не открывает ничего нового, но очень здорово структурирует знания и обязательна к прочтению всем политикам нашей страны. Что помогло Западу вырваться вперёд: в экономике - абсолютная и неконтролируемая конкуренция, в науке - ослабление давления религии на науку (например закат Османской империи начался когда религия не потерпела увеличения влияния науки на общество). Конечно неоднозначным есть вывод автора что все 5 факторов подъёма (5 факторов - 5 глав книги и 6-ая заключающая) Запад получил благодаря религии, а именно христианству, и точнее протестантизму. В общем рекомендую к прочтению для составления собственного мнения и собственных вывод на основе изложенных автором исторических фактов.
 • Еволюція європейської культури
  В назві книги Захід вказується як об'єднання культур Європи та Північної Америки, хоча більшість оповіді саме про Європу. Отже, сама манера написання схожа на розвиток історії про гидке каченя - на початку Захід відсталий регіон світу, який поступово, розвиваючи ключові фактори, став домінувати в усьому світі, а стиль життя його представників став еталоном для решти світу. Тільки тут шлях до успіху пояснюється, деталізується, а фактори порівнюються. Не буду зупинятись на деталях, щоб не псувати враження для тих, хто лише планує прочитати цю книгу. Єдиний момент, який зіпсував враження від книги - це виділення релігії як ключового фактору збереження західної культури в майбутньому. Це схоже на релігійну пропаганду, в якій "безбожна" Європа протиставляється США, які зберегли християнську іскру і тому дають шанс на збереження спадку Заходу. Це, м'яко кажучи, не сама сильна позиція, достатньо згадати, що більшість наукових відкриттів, які автор виділив як одні з причин сучасного домінування західної культури, були зроблені не завдяки, а всупереч релігії. Загалом книга безсумнівно варта уваги, рідко історія написана так цікаво та легко.
 • Чи далеко від нас Захід?
  Важлива і змістовна книга, яка не тільки подає, порівнює і зіставляє широко і мало відомі історичні факти, а й глибоко осмислює їх, абсолютно справджуючи слова, що «окремий історичний факт не має сенсу, якщо з нього неможливо зробити висновків».
  Ключова ідея автора полягає в тому, що відмінність між Заходом та рештою світу є, перш за все, інституційною. Справжня конкуренція як в економіці, так і у політиці; свобода, верховенство права і представницьке врядування; захист приватної власності; розвиток науки і науковий метод перевірки гіпотез; розвиток сучасної медицини; суспільство споживання, що є економічним рушієм; етика праці, що забезпечує єдність для мінливого і динамічного суспільства. Саме це вирізняє Захід.
  Речі, здавалося б, прості і очевидні. Але наскільки відрізняється поступ і успіхи, фактично, одного й того ж народу, який керується відмінними інституціями. Згадаємо східних і західних німців, північних і південних корейців, острівних і континентальних китайців.
  Чи відмінності у рівні розвитку й життя між Північною та Латинською Америкою, які після їх «відкриття» мали ніби однакові стартові можливості, але попали під різний вплив. І виявилося, що «британська модель широко розподілених прав на приватну власність і демократія спрацювали краще, ніж іспанська модель концентрованого багатства й авторитаризму».
  Тепер поглянемо ще раз на перелік переваг Заходу і усвідомимо, де знаходимося ми з нашою конкуренцією, верховенством права, захистом приватної власності, розвитком науки і ставленням до праці…
  Тому автор справедливо зазначає, що помиляються ті, хто вважає, що демократію можна «засвоїти простим шляхом проведення виборів». Ні, демократія можлива лише тоді, коли верховенство права, святість індивідуальної свободи, безпека права приватної власності і конституційне урядування є «в крові» народу. На жаль, це поки не про нас…
 • Монументальна робота
  Відома книга не менш відомого автора Ніла Фергюсона «Цивілізація» намагається відповісти на питання чому захід успішний наразі та чому всі орієнтуються на західні країни. Книга доволі структурована, поділена на шість основних тез та відповідно розділів: конкуренція, наука, гласність, медицина, споживання та етика праці. Хто прочитає книгу, той зрозуміє, що за спиною автора колосальна історіографічна та наукова робота, адже книга насичена, перенаповнена історичними прикладами та подіями. Автор дуже часто проводить аналогії між історичними та сучасними подіями, поєднуючи їх, та використовуючи причинно-наслідковий метод аналізу подій та фактів. У книзі не багато ілюстрацій, але є кольорові вклейки з фотографіями та малюнками. Фергюсон дуже влучно аргументує та успішно доводить свої тези. Оформлення книги дуже якісне, папір цупкий, жовтуватого кольору, переклад бездоганний. Мимоволі виникає враження, що автор ділить світ на Захід та на всю решту територій та вносить певну нотку провокаційного імперіалізму. Книга буде дуже корисною всім науковцям, студентам історичних, суспільних та економічних факультетів, а також всім хто цікавиться розвитком людської цивілізації. Рекомендую!
 

Характеристики Цивілізація. Як захід став успішним

Автор
Ніл Фергюсон
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
В'ячеслав Циба
Кількість сторінок
488
Ілюстрації
Кольорові вклейки
Формат
140x210 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-617-7279-78-4
Тип
Паперова
Історичний період
Середньовіччя. Епоха Відродження, Новий час (XVI - 1918 р.)