Книга Agincourt 1415: Triumph Against the Odds
Код товару: 1099158
Опис книги
Характеристики
Доставка
Вказати місто доставки
Щоб бачити точні умови доставки
Відгуки
Тарас Гр
20 грудня 2021 р
Докладний аналіз найвідомішої битви Столітньої війни
Битва під Азінкуром 1415 року є найбільш символічною та значимою для культури із усіх багатьох баталій, що відбулися за період найдовшого конфлікту в історії Середньовіччя та Європи - Столітньої війни. Її оспівав у своїх драматургічних творах славетний Шекспір, вони отримала відображення у багатьох пам'ятниках літератури та мистецтва, а серед сучасних чудових романів слід згадати хоча б потужний твір метра історичної прози Бернарда Корнуелла під таким же титулом. Або дуже хорошу екранізацію цих історичних подій у кінострічці "Король". Але попри все значення для культури і наші знання про ці події, все ж необхідно глибше пізнати їх саме через призму наукових досліджень. Таким одним із найкращих у сучасній історичній науці є дана публікація від славетного у всьому світі своїми серіями книг по військово-історичній тематиці оксфордського видавництва Оспрей. Автор книги Метью Беннет є визнаним спеціалістом із світовим ім'ям по військовому мистецтві Середньовічної Європи.
У публікації все дуже чітко та послідовно висвітлено. Дається розгорнуту, але без надмірного теоретизування та відходів на ширші історичні процеси, картину подій із суворим викладом усіх причин та наслідків битви. Викладаючи матеріал за докладною схемою автору вдалося вмістити у невеликий об'єм тексту усе необхідне. Спочатку тут висвітлюється історичне тло конфлікту (але без непотрібного розписування усієї історії Столітньої війни чим часто грішать інші публікації) - нового витка цього конфлікту, що наступив через розрив дипломатичних відносин між молодим королем Англії Генріхом IV та французьким королем і дофіном. Далі гарно охарактеризовані армії обох сторін конфлікту, їх озброєння, роди військ, тактика, слабкі та сильні сторони, військовий досвід. Цікавим є розділ про командирів армій і не лише Генріха та дофіна, але і різних графів, маршалів та сенешалів, де подані їх короткі біографії та характеристики особистостей як полководців. До цього слід додати і тонко підмічені автором плани командирів. Далі гарно описано розгортання кампанії від висадки англійських військ в Франції через облоги міст та марші. Звичайно ж головна увага присвячена викладу подій битви, яка дуже гарно описана на різних етапах та місцях боїв. Все об'єктивно та без упереджених симпатій та антипатій. Фактично кращого, більш докладного, висвітлення годі і шукати десь інше. Тут ще дуже допомагають усе уявити чудові карти, а особливо схеми битви на її різних етапах, із відтворенням ландшафту місцевості і рухів військ, що все дуже детально прокоментовані. Взагалі ілюстрації книги чудові - велика кількість підібраних зображень озброєння, репродукцій стародавніх малюнків битви, портрети, сучасні реконструкції вигляду воїнів та сцен битви, фото місця битви і т.д. На кінці, окрім звичайно ж висвітлення кінця цієї війни та дипломатичного врегулювання, подана характеристика стану місця битви на сьогодні і можливостей його відвідати і щось побачити.
Ця книга є чудовим зразком докладного наукового дослідження історичних битв і обов'язково зацікавить кожного шанувальника історичної тематики. Також буде цікаво тим, хто спробує порівняти історичні факти із легендами про події під Азінкуром, наприклад висвітленими Шекспіром. Придбайте - не пошкодуєте!
Виникли запитання?
0-800-335-425
Зв'язатися
