Про що вона мовчить
Бумажная книга | Код товара 1295529
Yakaboo 5/5
Издательство
Creative Women Publishing
Язык
Украинский
Год издания
2021
Составитель
Ирина Николайчук, Слава Свитова
Количество страниц
248
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
150х215 мм
Переплет
Твердый

Все о книге Про що вона мовчить

48 текстів про тілесність і сексуальність, біль і зцілення, досвід материнства та проживання важкої хвороби, втрату, токсичні стосунки, відстоювання особистих кордонів і сходження на Еверест — метафоричний та реальний.

Навіщо?

Головна мета цієї книжки — аби по той бік сторінок почули. Аби жінки, які з дня на день носять у собі свої мовчазні історії, розуміли, що вони не одні. Аби ті, хто хоче здатися, не здавалися. У цій книжці зібрані історії про тілесність, сексуальність, біль, пошуки ідентичності, материнство, досвід важкої хвороби, токсичні стосунки та зцілення. Це книжка-розрада, книжка-виклик, книжка-посестра.

Хто авторки?

реперка alyona alyona, контент-маркетологиня Олена Алчанова, журналістка Емма Антонюк, фотографка Оксана Боровець, онкоактивістка Дарина Брикайло, редакторка глянців Наталія Васюра, письменниця та видавчиня Христя Венгринюк, менеджерка культури Ірина Вікирчак, акторка Ірма Вітовська, підкорювачка Евересту Ірина Галай, мотиваційна спікерка Юлія Гудошник, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, письменниця Світлана Дідух-Романенко, коучка Ольга Зеленюк, письменниця та блогерка Олександра Камінська, музикантка та мандрівниця Ярина Квітка, секс-блогерка Ірина Клекіт, письменниця та блогерка Євгенія Кузнєцова, орнітологиня Ганна Кузьо, активістка Ніна Купенда, тревел-блогерка Ірина Лісова, лікарка Наталія Лелюх, письменниця та перекладачка Богдана Матіяш, активістка та письменниця Настя Мельниченко, підприємиця та сексологиня Даша Непочатова, літературознавиця Ірина Ніколайчук, засновниця Музею жіночої та гендерної історії Тетяна Ісаєва, популяризаторка науки Дарка Озерна, психотерапевтка та культурологиня Оксана Олійник, письменниця Олександра Орлова, медіаменеджерка та викладачка Світлана Осіпчук, підприємиця та арт-директорка Орнелла Остапенко, медіаекспертка Оксана Павленко, літературна редакторка та лекторка Катерина Перконос, плюс-сайз модель та психологиня Анна Римаренко, письменниця та тренерка з творчості Слава Світова, креативна директорка та колумністка Аріна Сидоркіна, журналістка та гендерна експертка Ірина Славінська, блогерка Устя Стефанчук, перекладачка та блогерка Анна Топіліна, радіоведуча та радіопродюсерка Тетяна Трощинська, менеджерка культури Юлія Федів, активістка та правозахисниця Леся Харченко, письменниця Ольга Циганкова, волонтерка АТО Оксана Чорна, письменниця та блогерка Оксана Шаварська, письменниця Гаська Шиян, колекціонерка народного одягу Уляна Явна

Хто видав цю книжку?

Creative Women Publishing — перше в Україні жіноче видавництво, засноване жінками для жінок: тих, що пишуть і тих, що читають.

Ми хочемо, аби жінки звучали різними голосами і говорили на важливі для них теми. Хочемо, аби жінки читали наші книжки і знаходили власний голос.

Ми хочемо жити у світі, де жіночі голоси є почутими.

Creative Women Publishing — це парасольковий бренд соціального підприємства Creative Women Space, місія якого — створювати сприятливе середовище для розвитку жінок у творчості та бізнесі.

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Издательство
Creative Women Publishing
Язык
Украинский
Год издания
2021
Составитель
Ирина Николайчук, Слава Свитова
Количество страниц
248
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
150х215 мм
Переплет
Твердый
Рецензии
 •  
  Я розумію, чому вона мовчить 80% пользователей считают этот отзыв полезным
  Якось у далекому 2019 році я випадково виграла з подругою квитки на форум "Жінки та Секс", що проходив у Creative Women Space. Тема сексуальності, особливо жіночої мені цікава, тож я шукала такі заходи й по-всякому черпала знання на тему. Та цей простір, і цей захід виявився трохи більшим, ніж я очікувала. Я потрапила в реально дружнє жіноче середовище, яке спостерігала тільки хіба в якихось закордонних фільмах, де жінка жінці сестра, а не суперниця, про важливі і болючі теми можна говорити голосно і не боятись, що засудять, а атмосфера настільки приємна, що ти ніби вдома. Засновниці розказували про те, як власними силами орендували і облаштували простір, і скільки було на початку хейту, критики і недоброзичливості, але це їх не зупинило, а навпаки змотивувало до подальшого розвитку цього місця і проведення таких заходів. На форумі виступали абсолютно різні люди з різними темами, але кожна доповідь була по-своєму важлива і особлива. Вразила дівчина, яка в доволі молодому віці поборола рак, і яка так вільно говорила про те, як віднайти любов до свого тіла попри всі виснаження внаслідок хвороби і хіміотерапію; гінекологиня, яка дружня до ЛГБТ меншини і розповідає, що має багато таких пацієнтів, і це дійсно круто; засновник Першого секс-шопу у Києві, який в подальшому стане простором сексуальної освіти, який говорив, що на відкриття секс-шопу його надихнула ідея, що жіноче задоволення має бути на першому місці; жінка, яка все життя боролась з болісною менструацією і потім заснувала крутий арт-проект "12 місячних"; сексологиня, психолог, біологиня та інші. В кожній доповіді було щось, що зачіпало, щось до болю знайоме і щемке, щось таке, про що без слів розумієш і думаєш "ага, я теж там була, я не сама, і це круто".
  Потім я прочитала "Феміністки не носять рожевого" Скарлетт Кертіс, яка круто перевернула мій всесвіт і стереотипні ставлення до жінок і фемінізму і я подумала, що от круто було б, якби таке видали українські жінки. І за 2 роки засновниці Creative Women Space засновують Creative Women Publishing - видавництво, де планують видавати книги на феміністичну тематику і вражають мене вже з першої виданої книги.
  Читаючи "Про що вона мовчить" у багатьох історіях можна побачити себе, а в інших просто знайти щось, що ти розумієш, хоча сама цього не переживала. Я розумію жінку, яка у різні періоди життя сумнівається в своїй красі, а потім доходить до висновку, що краса - це не щось, що дається на якийсь період, і що вона завжди буде, але буде завжди різною для кожного життєвого періоду, я розумію жінку, яка страждає від облапування в громадському транспорті і кетколінгу на вулицях і чому вона не хоче про це розповідати, я розумію жінку, яка спілкується з чоловіком, який їй подобається, і який в останній момент їй відмовляє, як її це розбиває, але як вона в цій відмові знаходить себе іншу, себе, яку б не знайшла ніяк інакше, я розумію жінку, якій поставили випадковий діагноз і як її це мало не знищило морально, і розумію жінку, якій поставили діагноз реальний, який вона поборола і який зробив її сильнішою, я розумію жінку, яка в кожній своїй дії шукає заохочення мами, родичів, сусідів, села і всього світу, і жінку, яка попри те, що все робить ідеально все одно його не знаходить, я розумію жінку, яка постраждала від насильства від близького родича чи сусіда і розумію ту, яка не змогла з цим справитись, я розумію жінку, яка не може себе знайти і реалізувати, але невпинно продовжує це робити, я розумію жінку, яка досягла максимуму в професії чи бізнесі, але всі навколо не вірять, що вона це зробила без чиєїсь допомоги, я розумію жінку, яка хоче мати сотні коханців і шукати нові задоволення, на які здатне її тіло і розумію жінку, яка не хоче мати сексу взагалі, розумію жінку, яка не може завагітніти і розумію ту, яка ніколи не хоче мати дітей, розумію ту жінку, яка не знаходить підтримки в жіночій спільноті через заздрість до акторського успіху і розумію ту, якій комфортно жити з чоловіком і дітьми в селі, розумію жінку, яка проходила все життя через неприйняття своєї сексуальної орієнтації і розумію ту жінку, яка пройшла через важку травму, яка її зміцнила, розумію, чому деякі історії в цій книзі виглядають недописаними, недорозказаними, незавершеними. Розумію, чому увесь час ці жінки мовчали. І чому нарешті вирішили заговорити.
 •  
  Жінками для жінок 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Про що вона мовчить – це 48 історій українок (як мені здалось, здебільшого тих, хто має якийсь стосунок до літератури, письменництва, текстів) про різні життєві випробування, як вони їх проходили, про віднайдення власного шляху, про становлення особистості, про ставлення до власного тіла, материнство, стосунки з партнерами тощо. Зазвичай про таке не говорять на загал, і це не прочитаєш в соцмережах. Історії досить щирі та відверті. Помітила і мені, як адепту психотерапії, сподобалось, що багато авторок звертались до психотерапевтів і зізнаються в цьому в своїх історіях. Таке враження, що деякі з цих історій стали терапевтичними для мене. Ще великий плюс книжки, що це історії українок, наших сучасниць, які живуть в тих самих реаліях, що й ми з вами, а можливо з кимось ви знайомі й особисто.
Купить - Про що вона мовчить
Про що вона мовчить
367 грн
Есть в наличии
 

Рецензии Про що вона мовчить

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Я розумію, чому вона мовчить 80% пользователей считают этот отзыв полезным
  Якось у далекому 2019 році я випадково виграла з подругою квитки на форум "Жінки та Секс", що проходив у Creative Women Space. Тема сексуальності, особливо жіночої мені цікава, тож я шукала такі заходи й по-всякому черпала знання на тему. Та цей простір, і цей захід виявився трохи більшим, ніж я очікувала. Я потрапила в реально дружнє жіноче середовище, яке спостерігала тільки хіба в якихось закордонних фільмах, де жінка жінці сестра, а не суперниця, про важливі і болючі теми можна говорити голосно і не боятись, що засудять, а атмосфера настільки приємна, що ти ніби вдома. Засновниці розказували про те, як власними силами орендували і облаштували простір, і скільки було на початку хейту, критики і недоброзичливості, але це їх не зупинило, а навпаки змотивувало до подальшого розвитку цього місця і проведення таких заходів. На форумі виступали абсолютно різні люди з різними темами, але кожна доповідь була по-своєму важлива і особлива. Вразила дівчина, яка в доволі молодому віці поборола рак, і яка так вільно говорила про те, як віднайти любов до свого тіла попри всі виснаження внаслідок хвороби і хіміотерапію; гінекологиня, яка дружня до ЛГБТ меншини і розповідає, що має багато таких пацієнтів, і це дійсно круто; засновник Першого секс-шопу у Києві, який в подальшому стане простором сексуальної освіти, який говорив, що на відкриття секс-шопу його надихнула ідея, що жіноче задоволення має бути на першому місці; жінка, яка все життя боролась з болісною менструацією і потім заснувала крутий арт-проект "12 місячних"; сексологиня, психолог, біологиня та інші. В кожній доповіді було щось, що зачіпало, щось до болю знайоме і щемке, щось таке, про що без слів розумієш і думаєш "ага, я теж там була, я не сама, і це круто".
  Потім я прочитала "Феміністки не носять рожевого" Скарлетт Кертіс, яка круто перевернула мій всесвіт і стереотипні ставлення до жінок і фемінізму і я подумала, що от круто було б, якби таке видали українські жінки. І за 2 роки засновниці Creative Women Space засновують Creative Women Publishing - видавництво, де планують видавати книги на феміністичну тематику і вражають мене вже з першої виданої книги.
  Читаючи "Про що вона мовчить" у багатьох історіях можна побачити себе, а в інших просто знайти щось, що ти розумієш, хоча сама цього не переживала. Я розумію жінку, яка у різні періоди життя сумнівається в своїй красі, а потім доходить до висновку, що краса - це не щось, що дається на якийсь період, і що вона завжди буде, але буде завжди різною для кожного життєвого періоду, я розумію жінку, яка страждає від облапування в громадському транспорті і кетколінгу на вулицях і чому вона не хоче про це розповідати, я розумію жінку, яка спілкується з чоловіком, який їй подобається, і який в останній момент їй відмовляє, як її це розбиває, але як вона в цій відмові знаходить себе іншу, себе, яку б не знайшла ніяк інакше, я розумію жінку, якій поставили випадковий діагноз і як її це мало не знищило морально, і розумію жінку, якій поставили діагноз реальний, який вона поборола і який зробив її сильнішою, я розумію жінку, яка в кожній своїй дії шукає заохочення мами, родичів, сусідів, села і всього світу, і жінку, яка попри те, що все робить ідеально все одно його не знаходить, я розумію жінку, яка постраждала від насильства від близького родича чи сусіда і розумію ту, яка не змогла з цим справитись, я розумію жінку, яка не може себе знайти і реалізувати, але невпинно продовжує це робити, я розумію жінку, яка досягла максимуму в професії чи бізнесі, але всі навколо не вірять, що вона це зробила без чиєїсь допомоги, я розумію жінку, яка хоче мати сотні коханців і шукати нові задоволення, на які здатне її тіло і розумію жінку, яка не хоче мати сексу взагалі, розумію жінку, яка не може завагітніти і розумію ту, яка ніколи не хоче мати дітей, розумію ту жінку, яка не знаходить підтримки в жіночій спільноті через заздрість до акторського успіху і розумію ту, якій комфортно жити з чоловіком і дітьми в селі, розумію жінку, яка проходила все життя через неприйняття своєї сексуальної орієнтації і розумію ту жінку, яка пройшла через важку травму, яка її зміцнила, розумію, чому деякі історії в цій книзі виглядають недописаними, недорозказаними, незавершеними. Розумію, чому увесь час ці жінки мовчали. І чому нарешті вирішили заговорити.
 •  
  Жінками для жінок 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Про що вона мовчить – це 48 історій українок (як мені здалось, здебільшого тих, хто має якийсь стосунок до літератури, письменництва, текстів) про різні життєві випробування, як вони їх проходили, про віднайдення власного шляху, про становлення особистості, про ставлення до власного тіла, материнство, стосунки з партнерами тощо. Зазвичай про таке не говорять на загал, і це не прочитаєш в соцмережах. Історії досить щирі та відверті. Помітила і мені, як адепту психотерапії, сподобалось, що багато авторок звертались до психотерапевтів і зізнаються в цьому в своїх історіях. Таке враження, що деякі з цих історій стали терапевтичними для мене. Ще великий плюс книжки, що це історії українок, наших сучасниць, які живуть в тих самих реаліях, що й ми з вами, а можливо з кимось ви знайомі й особисто.
 •  
  Говорити 62% пользователей считают этот отзыв полезным
  Прочитала книжку, а відчуття, наче побувала на якійсь грандіозній жіночій тусовці.
  Де всі вільні й розкуті. Де можна бути собою і говорити, що думаєш.
  Хоч буває, що жінка жінці, ще той ворог. Тому, багато хто мовчить.

  Але в цій книзі вони заговорили.
  Кожна про своє, але важливе й іноді дуже болюче, для себе.
  Кожна історія унікальна й відгукується по-своєму.
  Деякі, аж в саме серце.
  Читаєш і ловиш себе на думці, що в багатьох історіях, частково бачиш себе.
  Ось схожа на мене в дитинстві, і ось, теж дуже схоже на мене, ой, і точно такі думки у мене теж були.

  А в кінці книжки є декілька пустих сторінок.
  Мабуть, для своєї власної історії.
  Для початку, хоча б для самої себе, сформулювати ту історію.
 •  
  Атмосфера дівочих посиденьок 75% пользователей считают этот отзыв полезным
  Прекрасна збірка оповідань про справжнє жіноче життя без прикрас.
  Як часто жінці не вистачає підтримки та розуміння! Проте так багато в житті ось цього тягучого, що навісає над тобою "повинна":
  - повинна бути веселою, кмітливою, розумною;
  - повинна бути красивою та доглянутою;
  - повинна працювати, робити кар'єру, бути успішною;
  - повинна бути берегинею сім'ї, дбати про дітей, чоловіка, котів, собак, хом'яків ( всіх-всіх, хто біля тебе)
  І все це ти повинна одночасно.
  І ніхто не запитає, а чи ти цього хочеш?
  Чи можеш з цим впоратися?
  Ніхто не запитає, що в тебе на душі...
  А там...
  ... ненависть до власного тіла
  ...сумніви, чи варта ти чогось
  ... боротьба з серйозною хворобою чи з тривожними розладами
  ...дике бажання народити дитину чи, навпаки, ніколи їх не мати
  Хто все це зможе зрозуміти та підтримати?
  Звісно, тільки інші жінки. Якщо перестануть конкурувати та об'єднаються.
  "Про що вона мовчить" - книжка, що об'єднує жінок. На її сторінках ви отримаєте шалену підтримку та зрозумієте, що ви не одна в цьому світі.
  Кому необхідна атмосфера дівочих посиденьок - гайда читати цю книгу
 •  
  Истории для женщин. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Очень необычный формат и необычная тематика книги - именно эта необычность и привлекла внимание. В жизни происходит очень много вещей, с которыми сложно справиться в одиночку именно поэтому истории женщин в этой книге меня заинтересовали, ведь через многие вещи ты проходишь один и всегда хочется поделиться этим опытом, чтобы люди читая это смогли более уверенно проходить свой путь.
  Очень понравилось, что в книге очень много историй и все они касаются разных тем, поэтому можно сказать, что именно тут можно себя почувствовать в настоящем женском обществе где нет скованности и все очень открыто говорят о своих проблемах, независимо насколько личные и интимные они. Сила, которая есть у каждой женщины историй поистине великая, поэтому после прочтения хочется так же взять себя в руки и проявить всю свою смелость, чтобы двигаться вперёд.
 •  
  Жінки, які досягли успіху 66% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чудова книга про дивовижних жінок! Кожна історія - шалений мотиваційний заряд: щоб менше прискіпуватися до себе, порівнювати себе з іншими, думати, що в тебе може щось не вийти, що ти не підходиш під усталені стандарти тощо. Кожна жінка унікальна, має власний шлях, власні мрії і не має підпорядковувати своє життя загальноприйнятим правилам, відповідати чиїмось уявленням! Саме в цьому переконуєшся все більше і більше після прочитання кожної історії. Деякі з них викликають сміх, деякі - сльози, дозволяють поглянути на себе і свої страхи збоку, дають розуміння, що будь-яка складна ситуація не є катастрофою, а може стати початком захопливого шляху до себе та своєї мрії.
  Загалом подібні книги дуже актуальні для сучасних жінок, коли на них покладено купу обов'язків, коли з усіх ЗМІ та соц. мереж звучать тези про те, що повинна робити та якою повинна бути "справжня" жінка.
 •  
  Кожна з нас знайде на сторінках свою історію 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Щирість, відвертість, правда. У кожної авторки цієї збірки правда своя. У когось вона про тіло і його прийняття, у когось про материнство, у когось про пошуки і віднайдення себе. Про сексизм, боротьбу, страх, упередження, руйнацію стереотипів, фемінізм, падіння, підйоми і вершини.

  До цієї книжки не напишеш звичної анотації. 48 історій – 48 жінок. Це дуже багато, як для однієї збірки. Чиїсь розповіді короткі і схожі на зізнання у соцмережах, чиїсь – на повноцінну історію. Хтось пише художньо, образно, хтось просто і зрозуміло.

  Мені дуже сподобалося, що тут знайшлося місце стільком різним особистостям – громадським активісткам, письменницям, акторкам, матерям – усіх і не перерахуєш. Важливо, що підняті соціально-гострі питання: материнство і робота, самореалізація, фемінізм, ЛГБТ-активізм, благодійність, волонтерство.

  Інколи здавалося: навіщо тут та чи інша розповідь, мені вона наче нічого й не дала. Не дала мені – але, можливо, комусь із читачок саме вона відгукнулася найбільше? Кожній читачці своє – як і кожній авторці цієї збірки болить щось своє.
 •  
  Внутрішні демони, сум та горе найкраще почуваються у темряві та мовчанні. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ця книжка - збірка оповідань та есе різних авторок. Я не знаю, як вибирали, хто буде писати, чому саме цих жінок. В кінці розміщено коротке резюме кожної з них, але формат трохи незручний - вони там наче за алфавітом за прізвищем, але першим іде ім'я, тому спочатку мені важко було шукати авторку, чия історія мені сподобалася, щоб глянути, хто це.

  Історії всі різні, і різний стиль написання. Щось читається дуже легко, через чийсь текст продираєшся, наче крізь хащі, намагаючись вловити суть.

  Щось знаходить відгук у серці, щось - ні. Десь впізнаєш себе, маму, сестру, подругу.
  Деякий досвід - геть не твій. Безпліддя, дитина з аутизмом. Такі історії дуже зворушують і водночас викликають захват від того, яка сильна ця жінка, що написала про це. Вона не просто пережила це, а ще й зізналася цілому світові.

  Дуже дивно те, що в багатьох історіях успішних, здавалося б жінок (ну, якщо судити за резюме в кінці книжки) було стільки страждань, хвороб, труднощів. Чомусь виникала думка: чи то їм винагорода за страждання? чи, навпаки, страждання взамін їхньому успіху, як плата за нього?

  Іноді (пробачте мені, авторки), читаючи про надмірний біль, виринала думка, що у мене все чудово порівняно з ними. Теж свого роду психотерапія.

  Дуже сподобалися есе Ірини Галай про шлях до Евересту, Ірини Вікирчак про синдром самозванки і жіночу рису сумніватися в собі, Олени Алчанової про 44 співбесіди. В цілому книжка варта читання.
 •  
  Мовчання жінки 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книгу придбала по рекомендації блогера. Від самого початку не могла відірватися від неї, прочитала дуже швидко і отримала багато знань, спогадів і настанов на майбутнє. Кожна історія жінок дуже цікава, життєва і важлива. В кожній з цих історій можна знайти свою ситуацію на певному періоді життя. Ця книга дає сил жінкам, які опиняються в різних життєвих ситуаціях: проблеми з роботою, дітьми, фобіями, проблемами зі здоров’ям, стосунками і т.д.
  Кожна з нас пережила як мінімум 5 історій з цієї книжки.
  Книга дає сил пройти життєві складнощі, які приходять до нас в певний період часу.
  На всі 100% рекомендую дану книгу, її повинна прочитати кожна із нас))).
 •  
  Історія про кожну з нас
  Авторки історій - жінки, які багато пройшли. Кожна історія про те, як не зламатися, як все витримати і іти далі, не зважаючи ні на що. Кожна історія про те, як жінці не мовчати в суспільстві, як не боятися говорити.
  Це тягнеться ще з сивої давнини, коли жінка не мала права голосу і взагалі не сприймалася серйозно. Тому жінки навчилися мовчати. Суспільство змусило мовчати.
  І тепер ніхто не дізнається про щоденний біль, який вона переживає.
  Однак книга саме про тих, хто зміг говорити, хто знайшов в собі сили не мовчати. Ці жінки унікальні. Вони змогли розказати свою історію і надихнути сотні жінок змінювати своє життя. Завдяки цій книзі кожна може зрозуміти, що вона не сама.
  "Ця книга, написана жінками про жінок та для жінок" - це цитата, що повністю характеризує цю збірку. Адже зрозуміти це може тільки той, хто це пройшов.
 
Характеристики Про що вона мовчить
Издательство
Creative Women Publishing
Язык
Украинский
Год издания
2021
Составитель
Ирина Николайчук, Слава Свитова
Количество страниц
248
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
150х215 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Тираж
3000
ISBN
978-617-95104-0-3
Тип
Бумажная