Книга Найдавніша література Шумеру, Вавилону, Палестини

5 Отзывов

Книга Найдавніша література Шумеру, Вавилону, Палестини

5 Отзывов
Формат
Язык книги
Издательство
Год издания

Шумер, Вавилон, Палестина... Тут почалась історія людства, історія цивілізації, саме тут люди створили перший міфопоетичний твір - епос про Гільгамеша, "героя-предка", в якому відобразився світогляд людини, її уявлення про світ і своє місце в ньому.

Наше видання містить найяскравіші зразки найдавнішої літератури: епос про Гільгамеша, поеми про створення світу та біблійний потоп, а також перлини біблійної поезії та прози, перекладом яких ми завдячуємо видатним українським митцям: І. Франкові, П. Кулішеві, І. Нечую-Левицькому, Лесі Українці.

Продавец товара
Код товара
734438
Характеристики
Тип обложки
Твердый
Тираж
1000
Язык
Украинский
Описание книги

Шумер, Вавилон, Палестина... Тут почалась історія людства, історія цивілізації, саме тут люди створили перший міфопоетичний твір - епос про Гільгамеша, "героя-предка", в якому відобразився світогляд людини, її уявлення про світ і своє місце в ньому.

Наше видання містить найяскравіші зразки найдавнішої літератури: епос про Гільгамеша, поеми про створення світу та біблійний потоп, а також перлини біблійної поезії та прози, перекладом яких ми завдячуємо видатним українським митцям: І. Франкові, П. Кулішеві, І. Нечую-Левицькому, Лесі Українці.

Отзывы
5 Отзывов
Тимофій Якшин
29 апреля 2021 г
5 баллов
Виняткове зібрання
Завжди дуже цікаво вивчати історію давніш народів. Коли відкриваєш будь-яку книгу із всесвітньої історії, то першими розділами завжди стають глави про стародавні народи Месопотамії та Палестини. Читаючи теорії з історії цих народів, завжди знаходиш такі фрази: "шумери мали розвинену культуру та їх літературна спадщина сильно вплинула на інші народи, такі як аккадці, амореї, халдеї, асирійці, які її просто перейняли або адаптували під свій погляд". Але що ж це була за література? Про що писали і читали давні шумери та халдеї? Книга "Найдавніша література Шумеру, Вавилону, Палестини" від видавництва "Фоліо" відкриває нам невеличке вікно у світ тих людей. Читаючи у перекладі рідною мовою їх твори з глиняних таблиць віком у декілька тисячоліть, ми наче розуміємо хід думок та світогляд стародавніх жителів Сходу. Зрозуміло, що не всі твори, які наведені у книзі, міг читати кожен звичайний житель Месопотамії, але вони допомагають зрозуміти як говорили ті люди і про що думали. Наприклад, у статті до книги написано, що, хоча література Вавилону і Шумеру дуже схожі між собою (бо, як ми вже казали, остання вплинула на розвиток її наступниць або навіть залишилась церемоніально-обрядовою), з цих творів видно, що було головною думкою у світогляді жителів цих країн: шумери - мали більш матеріалістичний погляд на речі, а народи, які прийшли на їх місце мали більш філософський погляд та більше задумувались про сенс того, що відбувається навколо. Окремий розділ присвячено унікальним та доволі рідким перекладам деяких книг Біблії. Особливо мені сподобався переклад другого розділу книги Буття Івана Франка, а також фрагменту з п'ятого розділу книги Суддів Москаленка (цей розділ іноді називається "Пісня Дебори і Барака" - суддів, яких Бог Ягве поставив захищати свій народ та вирішувати різні важливі питання). Ця пісня одна з найкрасивіших біблійних пісень. Автори пісні на прикладі перемоги, яку Бог Ягве дав ізраїльтянам над військом ханаанського полководця Сизарою (Сісерою), показують, що Бог хоче і готовий захищати і допомагати кожному, хто його любить і покладається на нього. Невже можна оминути таку цікаву книгу, яка містить найдавніші відомі літературні твори людської цивілізації? Мені здається, що ні! Тому всім рекомендую цю книгу!
Руслан Бориславець
17 декабря 2020 г
5 баллов
Голос із далеких тисячоліть
Книга "Найдавніша література Шумеру, Вавилону, Палестини" від видавництва "Фоліо" із чудової серії перекладів на українську літературу шедеврів всесвітньої літератури "Бібліотека світової літератури" це справді неймовірний і дуже цінний подарунок для справжнього поціновувача чогось незвичайного і водночас неймовірно класичного! Дана книга є зібранням текстів найдавніших цивілізацій Азії, що зародились на Близькому Сході у Межиріччі - Шумерів, так давніх, що і для вчених залишаються загадкою їх корені та цілком невідоме походження (самі вони казали, що походять від богів із небес), їх продовжувачів у державах Месопотамії як царств Вавилону та Ассирії. І звичайно ж давніх іудеїв з Палестини, які втім також значну частину своїх вірувань запозичили у Межиріччі (і ви це тут також помітите на прикладах текстів). І взагалі - усі ці тексти це найдавніша (!!!) література у світі!!! Спочатку подаються різні тексти шумерів - це в основному гімни-молитви, пісні у яких звертались до богів і т.п. Далі йдуть уже більш "складні" пам'ятки як епоси - Про подвиги "шумерського Геракла" Гільгамеша (т.за."Про того, хто все бачив"), Про створення світу, Епос про Атрахасиса і т.д. Далі йдуть твори які звертаються вже до більш "приземлених справ" - зокрема розповіді про кохання. Цікавими є молитви до богині Іштар, що передають особливості світогляду, вірувань, магії давніх вавилонян, шумерів і т.п. Доволі значний уривок з анналів ассирійського царя Ашшурбаніпала покаже не лише історію цікавих подій (боротьби між братами із царського роду і масштабної війни, що через це виникла), але і занурять у велич військово-політичних ідей Ассирії, їх поглядів, політичної ситуації в регіоні в 7 ст. до н.е. Цікавими є і значні фрагменти з Біблії, що тут наводяться - перш за все їх виданням у вигляді перших перекладів Біблії на українську мову, які зараз у Бібліях, що поширюються церквами здебільшого не використовуються - це цікаві переклади, із колоритною українською ХІХ ст. Пантелеймона Куліша, Івана Франка, Нечуй-Левицького, Пулюя... Прочитавши це все ви помітите запозичення у Біблії від вірувань Вавилону - і про потоп, і деякі сюжети релігії, богів, ритуалів і т.д. Книга чудово відображує культуру, світогляд, думки, інтереси, міфи та релігію і навіть побут та суспільство народів що жили ще понад 5 тис. р. тому і створили перші цивілізації людства. Додатково ці тексти важливі і для роботи студентів історичних, філософських, культурологічних факультетів, філфаків та ін. гуманітарних напрямків. Будуть допомогою при навчанні і для школярів! І взагалі вони дуже цікаві! Ціна ж за таку книгу дуже дешева! Так що треба поспішати вхопити це видання ще із 2016р. допоки його тут ще продають! Всім раджу обов'язково придбати і прочитати ці особливі та дуже цікаві, цінні твори!
Тарас Гр
28 мая 2020 г
5 баллов
Книга найцікавіших зразків найдавнішої літератури
Це справді чудова і дуже вартісна книга! Книга, яку "Фоліо" видала під назвою "Найдавніша література Шумеру, Вавилону, Палестини" це перевидання книги, яка вийшла ще в кінці 1980-х під назвою "На ріках Вавілонських". І вийшло це дуже навіть вартісно! З мого особистого досвіду - під час навчання на історичному факультеті ми використовували цю книгу для підготовки до семінарів, як джерела давньої літератури. Тут зібрано найцікавіші зразки фактично найдавнішої літератури у світі - це перш за все пам'ятки Шумеру. Археологи відкрили, на щастя, дуже багато різноманітних текстів на глиняних табличках. Однак вони у більшості або у фрагментах, або такі вже дуже не поміщаються у сприйняття сучасної людини - це звернення до богів, молитви, закляття, якісь повчання (вже не кажучи про господарські архіви - яких безліч). А у цій книзі показані саме такі, що цілком можна почитати! І взагалі, що вважаються класикою літератури! Найбільше кожного може зацікавити вміщений тут повний текст Епосу про Гільгамеша (оригінальна назва "Про того, хто бачив усе"). Це такий собі Месопотамський Геракл і описані його подвиги - боротьба а потім дружба із потворним богатирем Енкіду, служба богам і подвиги, пошуки безсмертя і цікаво розповідь про "шумерського Ноя" який врятувався від всесвітнього потопу. Це необхідний текст для всіх хто хоче хоч трішки пізнати міфологію Месопотамії. Взагалі тут дуже багато різних цікавих текстів, що розкривають міфи Шумеру, Вавілону, Ассірії та ін. Зокрема про сотворіння світу. Щодо таких історичних джерел, то тут є частина із хронік одного із найвідоміших ассірійських царів - Ашшурбаніпала - це історія величезного повстання проти нього його брата, а також різних підкорених частин царства, як Вавілона, Еламу і ін., та придушення цього повстання. Взагалі це чудовий зразок того, як звучить і в якому стилі є написані фактично усі подібні хроніки на Стародавньому Близькому Сході. Також тут є вміщені фрагменти із Біблії - Книга Буття і ін. в відомих українських літературних перекладах (а не церковних до яких ми звикли у наших домашніх Бібліях). Зараз це уже мало актуальне, бо ж кожен може вільно придбати собі Біблію. Але для видання 1980-х у СРСР це було справді цінно, адже читач фактично нізвідки не міг ознайомитись із оригінальним текстом Біблії, яка була фактично під забороною. Що ще дуже вартісне тут - це хороша наукова вступна стаття, що пояснює багато явищ суспільства, культури, літератури давнього Шумеру, Вавілону, Ассірії. Розповідає і про видані тут пам'ятки. Ще більше важливі є докладні наукові примітки, що пояснюють усі важливі поняття у тексті. Книга гарно оформлена і з міцною, стильною палітуркою. Зауваження є лише до досить дешевого паперу, що є стандартною проблемою ледь не всіх книг від "Фоліо". Всім раджу придбати та поринути у цей заворожуючий стародавній світ!
Возникли вопросы? 0-800-335-425
105 грн
Нет в наличии
Бумажная книга