Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)

Все о книге Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)

Yakaboo приєднується до проєкту "Живі письменники. Батькам" – спільного проєкту ГО "Смарт освіта" та ДУ "Український інститут книги", реалізованого у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

У рамках проєкту розроблено посібник "Живі письменники. Батькам", який допоможе школярам 1-4 класів полюбити книжки та читання.

Посібник вміщує:

  • описи 50-ти дібраних експертами книжок сучасних українських письменників;
  • запитання для бесід із дитиною про зміст;
  • ідеї для спільної гри;
  • коментарі психолога.

Книжковий бокс для молодших школярів та посібник, які допоможуть “закохати” дітей у читання.

Корисний інструмент для спільного занурення у світ книжок і промоції родинного читання

50 дібраних експертами книжок сучасних українських письменників, а також практичний посібник «Живі письменники. Батькам», який містить запитання для бесід із дитиною про зміст, ідеї для спільної гри, коментарі психолога.

Усі запропоновані книги в боксі стосуються важливих та актуальних тем для дітей 6–10 років. Розраховані на різний рівень читацької компетентності – як для дітей, котрі тільки починають читати, так і для вправних читачів.

Бокс може стати особистою бібліотекою для молодших школярів, при його формуванні враховані вікові особливості малих читачів, тематичні  (пригоди, тварини тощо) і психологічні (наприклад, дорослішання, пошук свого “я”) теги допоможуть батькам обрати найактуальніше для їхньої дитини. Два основні блоки — «Про що поговорити» та «Як із цим гратися» – орієнтуватимуть у напрямах роботи. Книжки на складні теми (втрата, агресія, дискримінація) містять докладні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.

Бокс актуальний як для домашньої бібліотеки, так і для шкільної або публічної. 

“Родинне читання – це не лише прекрасна сімейна традиція, яка залишиться теплим спогадом дитини на все життя, але й потужний внесок, який батьки можуть зробити для її розвитку. Міжнародне дослідження PISA доводить: ті учні, яким батьки багато читали змалечку і під час навчання в початковій школі, досягають кращих результатів у навчанні, ніж інші учні. Ще на успішність позитивно впливає обговоренням різних тем, щоденних подій та шкільного життя. Цей посібник вміщає як чудові тексти для читання з дитиною і читання самою дитиною, так і плани бесід для ще більшого занурення у світ книжок”, — каже очільниця ГО «Смарт освіта» та укладачка посібника Галина Титиш.

“Проєкт покликаний промотувати читання одразу в декількох напрямках. По-перше, батьки отримають можливість якісно провести час разом з дітьми. По-друге, діти зможуть заглибитися у літературний світ, зрозуміти, скільки цікавого в ньому можна знайти – і теж полюбити читання. А ще, завдяки порадам експертів, батькам буде простіше розмовляти з дітьми та розвивати у малечі навички аналізу та співпереживання персонажам», – розповіла Анастасія Євдокимова, начальниця відділу промоції читання “Українського інституту книги”. 

“Сучасні діти живуть у цифрову епоху. Їм часто бракує живих контактів, вони бувають самотніми, дуже чутливими, але водночас не до кінця усвідомлюють власні емоції. Читання разом із дорослими стає для них не тільки розвитком навички, а й психотерапією, тренінгом з емпатії, коли твориться спільний емоційний та ціннісний простір, а герої книжок перетворюються на безпечних провідників у стабільний світ. Дітям цікавіше читати, якщо є з ким обговорювати прочитане. Це одна з форм родинного спілкування”, — коментує дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз, яка є однією з експерток проєкту.

“Українським школярам, перегодованим неапетитною, малостравною “класикою”, сьогодні потрібно не просто “захопливе читання”. Вкрай важливо запропонувати їм тексти про актуальний для них світ, важливі для їхнього віку виклики та корисні інструменти в тому числі для самопізнання, психологічної стійкості та формування національної ідентичності. Для покоління, що виростає в нестабільні часи громадянського становлення, у просторі, де навіть дорослі люди неабияк потребують опори, надійними помічниками стануть твори сучасної вітчизняної літератури. Твори не про страждання та плачі історичної давнини, а про однолітків, про знайомі дитині ситуації, міста та місця — від освічених творчих людей, які живуть у тому ж світі, що й вони”, — наголошує фахівчиня з дитячого читання Тетяна Стус.

Експертки, які обирали книжки для боксу та описували методи роботи з ними:

Світлана Ройз — дитяча й сімейна психологиня, авторка семи дитячих і дорослих психологічних книжок, авторка й ведуча вчительських семінарів і тренінгів із вікової психології та профілактики вигорання.

Таня Стус — дитяча письменниця, керівниця проєкту підтримки дитячого читання «БараБука» та Лабораторії дитячого читання Національного центру "Мала академія наук України".

Марія Артеменко — дитяча письменниця, експертка проєкту підтримки дитячого читання «БараБука», методистка Національного центру «Мала академія наук України», членкиня журі літературних конкурсів.

Іванна Коберник — консультантка з комунікацій, ексрадниця міністра освіти і науки України, співзасновниця ГО «Смарт освіта» та «Батьківський контроль», членкиня редакційної колегії видання для молодшої школи «Хрестоматія сучасної дитячої літератури» та координаторка цього проєкту з боку МОН.

Катерина Волик — тренерка «Нової української школи», педагогиня, методистка методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради, учасниця проєкту «Фінська підтримка реформи української школи».

«Живі письменники. Батькам» - спільний проєкт ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги”, реалізований у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

Читать полное описание
Свернуть
Купить - Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)
Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)
5 545 грн
Нет в наличии
 
Информация об авторе
Галина Ткачук
Галина Ткачук

Галина Ткачук - писательница, литературовед. Родилась 27 августа 1985 в Хмельницком, выросла и живет на Киевщине. Изучала литературоведение и историю литературы в Национальном университете «Киево-Могилянская академия», в аспирантуре исследовала образ города в украинской детской литературе. В 2011 училась на стипендиальной программе Министра культуры и национального наследия Республики...

Подробнее

Андрей Кокотюха
Андрей Кокотюха

Автор детектива для детей «Таємниця козацького скарбу», украинский писатель Андрей Кокотюха родился в семье сварщика и медсестры. Первые литературные опыты будущего писателя приходятся на 7 лет, когда юный Андрей написал свое первое художественное произведение. До 12 лет читал и писал только сказки. В юности мечтал стать библиотекарем, но на хлеб зарабатывал, работая разнорабочим и маляром. Оконч...

Подробнее

Лариса Денисенко
Лариса Денисенко

Молодая, энергичная украинская писательница Лариса Денисенко радует читателя самого разного жанра. Список литературных направлений, в которых пишет Денисенко просто поражает своей длинной – среди ее произведений можно найти как детские рассказы, так и исторические новеллы, детективные рассказы и приключенческие истории, женские романы и психологические книги. Такое количество жанров, их п...

Подробнее

Оксана Лущевская
Оксана Лущевская

Оксана Лущевская - автор более 35 книг для детей и подростков, переводчица, доктор наук в области образования. Специализация - «Детская литература и грамотность» (Университет Джорджии, США). Член PEN-Украина. Обозреватель переводных детских книг для международной организации US-IBBY. Инициатор успешных проектов: нон-фикшн для детей «Цікава Україна», книги-билингвы «...

Подробнее

Леся Воронина
Леся Воронина

Леся Воронина - украинская писательница для детей, наиболее известными произведениями которой являются иронические детские детективы, объединенные в серию "Суперагент 000". Воронина также является членом Союза писателей Украины и Ассоциации украинских писателей. Леся родилась 21 марта 1955 года в Киеве. Высшее образование получала в Киевском университете, окончив его филологический фа...

Подробнее

Мирослав Лаюк
Мирослав Лаюк

Лаюк Мирослав Николаевич – современный украинский писатель и поэт. Родился 31 июля 1990 в с. Смодна. В 2013 году в издательстве «Смолоскип» был опубликован первый сборник поэзии автора. В 2015 году уже в издательстве «Видавництво Старого Лева» был опубликован следующий сборник поэзии «Метрофобія». В том же издательстве в 2016 году выходит первый роман «Баборня», а уже через два года, в 2018,...

Подробнее

Надийка Гербиш
Надийка Гербиш

Надийка Гербиш — писательница и переводчица, специалист по управлению проектами в сфере международных прав американской компании Riggins Rights Management для Европы и скандинавских стран. Книги Надийки стали украинскими бестселлерами и были отмечены наградами. Несколько детских книг вышли также шрифтом Брайля и в аудиоформате для использования в программах инклюзивного образования. Н...

Подробнее

Валентина Вздульская
Валентина Вздульская

Валентина Вздульская - украинская детская писательница, автор книг «Подорож листа», «Плутон», «Я — Кіліманджаро», «Велике перевтілення», «Євині ями», «Українські диковиська», биографий Шекспира и Генри Форда для детей и других. Является составителем ряда книг для детей и подростков. Валентина Вздульская - соучредитель п...

Подробнее

Екатерина Михалицына
Екатерина Михалицына

Екатерина Михалицына - писательница, переводчица, редактор, член Украинский ПЕН, волонтер ОО «Горизонтали». Родом из города Млинов, Ровенской области, но уже давно живет во Львове. Имеет два образования - преподаватель биологии и английский филолог. Участница многих литературных фестивалей, стипендиат Frankfurt Fellowship-2016 при Франкфуртской книжной ярмарке. Переводила таких авто...

Подробнее

Олеся Мамчич
Олеся Мамчич

Олеся Мамчич - поэтесса, редактор, соорганизатор альтернативного школьного проекта «БеркоШко». Пишет для взрослых и детей. Родилась в 1981 году в Киеве, где и живет. Окончила отделение «Литературное творчество» Киевского университета им. Т. Шевченко, попав в первую экспериментальную группу этого направления. Автор поэтических сборников «Перекотиболе» (Пульсари,...

Подробнее

Аня Хромова
Аня Хромова

Аня Хромова - автор стихов, прозы, переводчица. Родилась в 1982 году в Киеве. В 2008 переехала в Израиль. Имеет двух сыновей. Одна из авторов коллективного поэтического сборника «Jazzove Trio» (Киев: Port-Royal, 2005). Среди авторов антологии «АЗ, два, три ... двенадцать - письмо в бутылке: антология авторского зарубежья» (Львов: ЛА «Піраміда», 2010), «Мя...

Подробнее

Ольга Куприян
Ольга Куприян

Ольга Куприян — писательница, литературный критик и координатор проекта BaraBooka. Простір української дитячої книги. Родилась Ольга 23 мая 1988 в селе Маковище Киевской области. На данный момент проживает в Киеве. Окончила Киево-Могилянскую академию со степенью магистра филологии. Автор несколько детских книг, среди которых: «Беркиць проводжає дідуся» и «Суперклей для вази...

Подробнее

Характеристики Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)
Автор
Галина Малик, Галина Ткачук, Юлия Смаль, Андрей Кокотюха, Лариса Денисенко, Григорий Фалькович, Оксана Лущевская, Владимир Аренев, Леся Воронина, Мирослав Лаюк, Надийка Гербиш, Валентина Вздульская, Олександра Орлова, Екатерина Михалицына, Олеся Мамчич, Катя Штанко, Аня Хромова, Марьяна Князевич, Мария Сердюк, Саша Кочубей, Сергей Лоскот, Ольга Куприян, Оксана Була, Мия Марченко, Таня Стус, Ирина Тараненко, Юлия Курова, Мария Воробьева, Марта Лешак, Ольга Голубева, Наталья Космолинская, Ирина Магдиш, Александр Ильков, Андрей Стельмащук, Алёна Шулима, Ирена Панарина
Издательство
Ранок, Видавництво Старого Лева, А-ба-ба-га-ла-ма-га, IPIO, Талант, Vivat, #книголав, Крокус
Серия книг
Кольорові казки, Ілюстровані історії та казки, Мистецтво і культура, Книги-картинки, Вірші для дітей, Пізнавальні книги, Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей, Читальня, Пригоди, Слухай серцем, Цікава Україна
Язык
Украинский
Год издания
2020
Возраст ребенка
От 3 до 5 лет, От 6 до 8 лет, От 9 до 12 лет, Родителям
Иллюстратор
Екатерина Штанко, Юлия Шалимова, Светлана Балух, Максим Паленко, Марина Шутурма, Иван Сулима, Инна Черняк, Грася Олийко, Оксана Була, Галина Роговая, Мария Фоя, Марьяна Микитюк, Ирена Панарина, Елена Кобилинская, Ирина Жук, Виталий Бугара, Оксана Драчковская (младшая), Екатерина Сад, Ольга Музиченко, Лина Квитка, Настя Сорожинская
Количество страниц
2508
Иллюстрации
Цветные, Черно-белые
Формат
220х290 мм, 205х260 мм, 215х265 мм, 255х230 мм, 205х270 мм, 230х285 мм, 150х185 мм, 170x240 мм, 240х300 мм, 168х228 мм
Переплет
Мягкий, Твердый
Бумага
Офсетная, Мелованная
ISBN
978-617-09-5778-8, 978-617-679-715-9, 978-617-679-335-9, 978-966-97912-3-8, 978-966-97912-2-1, 9789669791993, 978-966-97912-1-4, 978-966-97912-0-7, 978-617-679-692-3, 978-966-9421-05-0, 978-617-09-3403-1, 978-617-09-5774-0, 978-617-09-3406-2, 978-617-09-3
Подарочные издания и комплекты
Комплекты
Тип
Бумажная
 

Об авторе Книжковий бокс "Живі письменники. Батькам" (комплект із 36 книг з 50)