Кажан Жан
Бумажная книга | Код товара 855052
Yakaboo 4.9/5
Автор
Ольга Фреймут
Издательство
Snowdrop
Язык
Украинский
Год издания
2018
Возраст ребенка
От 3 до 5 лет, От 6 до 8 лет
Иллюстратор
Кость Лавро
Количество страниц
40
Иллюстрации
Цветные

Все о книге Кажан Жан

Нова книга Ольги Фреймут про дитячі страхи.
 
Це перша книга Ольги Фреймут для дітей і батьків. «Історія про Кажана Жана – мій дебют у літературі для дітей. Цю книжку я написала зненацька, – розповідає авторка. – Моя похресниця Габріель попросила розповісти їй казку про кажана. Я здивувалася, бо завжди побоювалась цих літаючих чорненят. Але коли вимовила перше речення, то одразу зрозуміла, що Хтось Невидимий диктує мені історію. Писала з донечкою Дунечкою під серцем. Тому ця казкова історія вагітна вибриками. Казочка тепер ваша, навіть якщо вам не віриться у казки, навіть якщо вам 3 місяці або й 83 роки, як моєму дідові Миколі. Можливо, історія кажанятка додасть комусь із читачів упевненості у своїх силах і допоможе побачити те, чого інші не бачать».

Тематика:

Індивідуалізм, психологія страхів, порушення заборон.

Про книгу:

У пошуках відповіді на питання «Що таке Світло і що є Темрява?» авторка історії про відчайдуха, що порушив батьківські заборони-забобони, зробила маленьке відкриття. Дитяча цікавість і бажання пізнати світ не знають меж, які заважають думати дорослим. Часто батьки не вміють дослухатися до дитячого розуму, не розуміють мрій своїх дітей, а замість того, щоб допомагати, заважають шукати нові шляхи-ходи до здійснення омріяного. Інколи батькам важко відповісти на елементарні дитячі питання, наприклад, чому не можна робити те, що найдужче хочеться. На думку зухвалого філософа Кажана Жана, в цьому полягає найбільша світова проблема. І якщо її зрозуміти, то отримаєш владу і над собою, і над силами Світла і Темряви, і тоді…

Для кого книга:

Для широкого кола допитливих і не завжди чемних читачів.

Перчинка книги:

«Деякі дорослі навіть не здогадуються, що вірять у забобони. Мало того, вчать у них вірити дітей. …У своєму славетному романі про любов і печаль «Ніч лагідна» письменник Ф. Скотт Фіцджеральд сумно дивується: чому батьки не пояснюють дітям, що за вікнами рідної хати не літають янголи зграями..? І що світ – це дуже моторошна казка, жорстока й страшна. …Насправді між казкою й життям немає різниці. Ті, хто читають казки, це розуміють. Бо казки вчать думати. Швидко».

(З Післямови редактора до казки «Кажан Жан)

Про автора:

Ольга Фреймут – українська телеведуча, акторка, журналіст. Народилась у місті Новий Розділ Львівської області. Має музичну освіту, змалку навчалася грі на фортепіано, з яким не розлучається донині. Магістр журналістики, закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка, Міський університет Лондона. Працювала офіціанткою, кореспондентом на каналі BBC у Лондоні, журналістом і ведучою на українських телеканалах («1+1», «Новий» та ін.). Відома як «головний ревізор» країни – за однойменною назвою телепроекту, в якому Ольга здійснювала «перевірки на совість» закладів громадського харчування і готелів різних країн, а також українських супермаркетів, дитячих садочків і «закритих зон», зокрема – психіатричних лікарень. Нині телеведуча – директор школи у реаліті Нового каналу «Від пацанки до панянки».

Цитати з книги:

У кажанячій хаті не сварилися – причин не було. Батьки не сварили дітей за неприбрані кімнати, бо в темряві порядки не потрібні.

***

За давньою лісовою традицією всі учні школи та їхні батьки мали двічі на рік здавати директору кров. Він приймав кров як винагороду за свою працю замість зарплати.

***

Вона була добра й поблажлива, дозволяла порушувати шкільний етикет, під час уроку можна було всмак їсти сухі личинки, схожі на попкорн, чистити дзьоба, носа та чубитися. Діти її любили, радо слухали історію прадавніх тварин і теорію душогубства в умовах жорстокого лісу. А на уроці з всесвітньої історії життя школярі вчили закон Лінча-Пітера: сови, як люди, – не ті, ким можуть видаватися.

***

Змалечку Жана вчили уникати світла, яке для кажанів смертельно небезпечне.
– Ти загинеш, телепню! Спалить тебе сонце, – попереджали рідні.
Жан марив сонцем:
– Тільки світло правдиве. Якщо в темряві все можна, то я хочу зрозуміти, що таке світло. Я хочу відчути, що це… коли навпаки…

Видавництво «Snowdrop» засноване Ольгою Фреймут у 2018 році. Ця книга – перший підсніжник.

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Ольга Фреймут
Издательство
Snowdrop
Язык
Украинский
Год издания
2018
Возраст ребенка
От 3 до 5 лет, От 6 до 8 лет
Иллюстратор
Кость Лавро
Количество страниц
40
Иллюстрации
Цветные
Рецензии
 •  
  Усі ми прагнемо світла 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Оля Фреймут "Кажан Жан"
  Повелася на назву. Ще про кажанів у нас книги не було і стільки гарних відгуків мені попадалося, що, хоч і краялося серце від ціни, та я її придбала.
  Моїй дитині дуже сподобалася книга. Не знаю, що більше - текст чи ілюстрації, та син слухав уважно, оченята сяяли і губки посміхалася. Я ж таки назбирала трохи того, що мені не сподобалося.
  Зовнішність книги розкішна. Якісний папір, чудові ілюстрації. От саме малюнки, як на мене, найбільша цінність. Вони милі, чудесні, щирі, атмосферні. Вони повністю витягують цю історію, є для неї поплавком, який тримає цю казку на плаву. Від них не можна відвести погляду, вони ЗАВОРОЖУЮТЬ!
  Сам текст мене не вразив - це дуже толерантно сказано. Він здався кострубатим, непродуманим, не цілісним. Основна думка передана слабо. Інакше б не було величезної, як для дитячої книги, післямови "Коли стається диво" Інни Корнелюк. У ній намагаються нам пояснити, що хотіла донести авторка дітям. А це вже якийсь нонсенс. Нагадало критичні статті у шкільних підручниках з літератури. Подумалося, що це було дарма зроблено.
  Та моїй дитині сподобалося, а книга ж дитяча) Тож читайте!!!
 •  
  Книга читає читача 83% пользователей считают этот отзыв полезным
  З огляду на те, що мене згадали у відгуках, то я візьму слово і тут. Попри те, що кожне слово буде використано проти мене. Навіть кожне моє слово. Як літературний оглядач я пишу про ті книжки, які мені подобаються. Про інші я просто не маю бажання писати. Те саме з редагуванням. Якщо я бачу, що текст мені не цікавий, то я про нього забуваю. Казка про Кажана Жана не зовсім дитяча. Це така алегорія, у кілька поверхів, як "Колгосп тварин" Орвелла, для прикладу. Авжеж, я писала Післямову до казки для читачів дорослих. Бо мій досвід роботи у видавничій сфері такий: дитячі книжки дітям купують переважно дорослі, часто навіть читають книжки разом зі своїми дітьми. Коли ви дитина, то дорослі мають на це право - вирішувати, що ви маєте прочитати. В університеті викладачі мені часто вказували, що я маю читати. Читала і довіряла смаку певних викладачів. І потім, було колись таке ритуальне дійство, у дружньому колі обговорювали прочитане. І в цьому є сенс. Та я не є настільки категоричною, щоб стверджувати, що якщо сенс є для мене, то він для всіх є. Але... як хуліганка, писала післямову так, як хотілося мені. У мене була свобода летіти хоч на Місяць, хоч на край ночі. Я собі уявила, що я у чомусь теж Кажан Жан, хоч він ще дитина, школяр, персонаж-алегорія з казки, яку написала Оля Фреймут. Цей персонаж не слухав ні маму, ні тата. Капосна дитина... з казки, яку не всі розуміють. Це й не дивно, "Алісу в Країні Див" навіть дорослі часто не розуміють. А коментарі там такі, що навіть математики перечитують і шукають філософський камінь. Я не математик, навіть не філософ, але коли читала, фрагмент за фрагментом, казку про Кажана Жана, отримала задоволення. Книжки інколи дарують це відчуття. Якщо воно у мене виникає, то такі книжки перечитую. Що ж до шкільних підручників... (їх точно не перечитують). Якщо хтось вважає, що в шкільних підручниках є авторські післямови, то я таких підручників не бачила. Хоча ідея цікава. Підручник з казок і коментарі до них. Отто Ранк для дітей. Що ж до нонсенсу таке робити, писати коментарі до текстів, а чого вже не можна? Нонсенс? О, чула, то якась складна філософська категорія, високий жанр, як, наприклад, абсурд у Беккета. Ох це незрозуміле бажання автора ще й післямови або передмови... Нащо читачам пояснювати щось? Нікому й нічого не варто пояснювати. Ні дітям, ні дорослим. Це називається "нонсенс". От я зараз цим і займаюся - пояснюю. Це нонсенс. Але не цвірінькатиму багато, я вже післямову завелику написала, пишуть люди. На мій розбещений смак і розсуд, казка про Кажана Жана написана так, щоб її читали не тільки діти, але й дорослі. Вони там про себе можуть прочитати теж. Саме тому я так люблю казки, бо там стільки магічних загадок для читача. Гаррі Поттер мене б зрозумів. Дякую читачам за увагу до першого підсніжника видавництва авторки.
Купить - Кажан Жан
Кажан Жан
150 грн
Есть в наличии
 
Информация об авторе
Ольга Фреймут
Ольга Фреймут

Ольга Михайловна Фреймут (Конык) - яркая и харизматичная украинская телеведущая, журналист, писатель, модель, актриса. Известна как «главный ревизор» страны - по одноименному названию телепроекта, в котором Ольга осуществляла «проверки на совесть» общепита и гостиниц различных стран, а также украинских супермаркетов, детских садов и «закрытых зон», в частности -...

Подробнее

Рецензии Кажан Жан

4.9/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Усі ми прагнемо світла 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Оля Фреймут "Кажан Жан"
  Повелася на назву. Ще про кажанів у нас книги не було і стільки гарних відгуків мені попадалося, що, хоч і краялося серце від ціни, та я її придбала.
  Моїй дитині дуже сподобалася книга. Не знаю, що більше - текст чи ілюстрації, та син слухав уважно, оченята сяяли і губки посміхалася. Я ж таки назбирала трохи того, що мені не сподобалося.
  Зовнішність книги розкішна. Якісний папір, чудові ілюстрації. От саме малюнки, як на мене, найбільша цінність. Вони милі, чудесні, щирі, атмосферні. Вони повністю витягують цю історію, є для неї поплавком, який тримає цю казку на плаву. Від них не можна відвести погляду, вони ЗАВОРОЖУЮТЬ!
  Сам текст мене не вразив - це дуже толерантно сказано. Він здався кострубатим, непродуманим, не цілісним. Основна думка передана слабо. Інакше б не було величезної, як для дитячої книги, післямови "Коли стається диво" Інни Корнелюк. У ній намагаються нам пояснити, що хотіла донести авторка дітям. А це вже якийсь нонсенс. Нагадало критичні статті у шкільних підручниках з літератури. Подумалося, що це було дарма зроблено.
  Та моїй дитині сподобалося, а книга ж дитяча) Тож читайте!!!
 •  
  Книга читає читача 83% пользователей считают этот отзыв полезным
  З огляду на те, що мене згадали у відгуках, то я візьму слово і тут. Попри те, що кожне слово буде використано проти мене. Навіть кожне моє слово. Як літературний оглядач я пишу про ті книжки, які мені подобаються. Про інші я просто не маю бажання писати. Те саме з редагуванням. Якщо я бачу, що текст мені не цікавий, то я про нього забуваю. Казка про Кажана Жана не зовсім дитяча. Це така алегорія, у кілька поверхів, як "Колгосп тварин" Орвелла, для прикладу. Авжеж, я писала Післямову до казки для читачів дорослих. Бо мій досвід роботи у видавничій сфері такий: дитячі книжки дітям купують переважно дорослі, часто навіть читають книжки разом зі своїми дітьми. Коли ви дитина, то дорослі мають на це право - вирішувати, що ви маєте прочитати. В університеті викладачі мені часто вказували, що я маю читати. Читала і довіряла смаку певних викладачів. І потім, було колись таке ритуальне дійство, у дружньому колі обговорювали прочитане. І в цьому є сенс. Та я не є настільки категоричною, щоб стверджувати, що якщо сенс є для мене, то він для всіх є. Але... як хуліганка, писала післямову так, як хотілося мені. У мене була свобода летіти хоч на Місяць, хоч на край ночі. Я собі уявила, що я у чомусь теж Кажан Жан, хоч він ще дитина, школяр, персонаж-алегорія з казки, яку написала Оля Фреймут. Цей персонаж не слухав ні маму, ні тата. Капосна дитина... з казки, яку не всі розуміють. Це й не дивно, "Алісу в Країні Див" навіть дорослі часто не розуміють. А коментарі там такі, що навіть математики перечитують і шукають філософський камінь. Я не математик, навіть не філософ, але коли читала, фрагмент за фрагментом, казку про Кажана Жана, отримала задоволення. Книжки інколи дарують це відчуття. Якщо воно у мене виникає, то такі книжки перечитую. Що ж до шкільних підручників... (їх точно не перечитують). Якщо хтось вважає, що в шкільних підручниках є авторські післямови, то я таких підручників не бачила. Хоча ідея цікава. Підручник з казок і коментарі до них. Отто Ранк для дітей. Що ж до нонсенсу таке робити, писати коментарі до текстів, а чого вже не можна? Нонсенс? О, чула, то якась складна філософська категорія, високий жанр, як, наприклад, абсурд у Беккета. Ох це незрозуміле бажання автора ще й післямови або передмови... Нащо читачам пояснювати щось? Нікому й нічого не варто пояснювати. Ні дітям, ні дорослим. Це називається "нонсенс". От я зараз цим і займаюся - пояснюю. Це нонсенс. Але не цвірінькатиму багато, я вже післямову завелику написала, пишуть люди. На мій розбещений смак і розсуд, казка про Кажана Жана написана так, щоб її читали не тільки діти, але й дорослі. Вони там про себе можуть прочитати теж. Саме тому я так люблю казки, бо там стільки магічних загадок для читача. Гаррі Поттер мене б зрозумів. Дякую читачам за увагу до першого підсніжника видавництва авторки.
 •  
  Кажан Жан 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Декілька днів тому ми з дочкою відвідали презентацію дитячої книги "Кажан Жан". Донечці навіть пощастило отримати автограф автора - Ольги Фреймут !!! Щодо книги: Вона одразу підкупає зовнішнім виглядом. Добротна тверда обкладинка,якісний папір, який на жаль не так часто можна зустріти на книжкових полицях, а також дуже гарні та яскраві ілюстрації, які з першої ж сторінки підкупають дитину))) А найголовніше - це зміст, звичайно. Так от і тут все добре) Книга розповідає про маленького кажанчика, який не хоче жити як усі, не піднімаючи голови, а мріє.... Кажанчик Жан має свої бажання, і робить усе, щоб вони здійснилися. Історія повчальна і вона дуже сподобалась моїй донечці!!! Я вважаю, що дітей потрібно вчити ось на таких гарних прикладах, граючись, розповідая казки, і тоді діти зможуть стати кращими людьми. Ще раз хочеться подякувати автору за таку чудову книжку, я однозначно рекомендую її усім маленьким читачам!!!
  А ось маленькій відеоогляд книги і презентації!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=u_6Aux0i9to&t=77s
 •  
  Класна книга! 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Скажу чесно - я мала сумніви щодо цієї книги, коли дочка обрала її в книжковому магазині. Бо вона трохи задорога, як мені здалося. Але я не пожалкувала витрачених грошей жодної секунди. Бо книга доньці дуже сподобалась - там і цікава історія, гарні ілюстрації, дочка прочитала декілька разів, переказувала та вигадувала продовження (тут я вже натякаю, якщо авторка читає ці рецензії). Взагалі таку книгу варто мати на домашніх книжкових полицях, бо вона дійсно повчає і надихає маленьких читачів - і поміркувати, і, навіть, помалювати, продовжити.

  Ольга Фреймут мене приємно вразила тим, що свій досвід вона талановито перенесла у книгу, що вона сподобалась і дітям, і дорослим, адже це дійсно задоволення - тримати гарну, якісну, цікаву книгу в руках. Якщо ви ще думаєте - купувати чи ні - моя думка - купувати. Дитина до цієї книги буде декілька разів повертатися, перечитувати і роздивлятися. Ну і достатньо легко читати дитині, що не так давно тільки навчилася читати самостійно. Дякую за гарне видання і цікаву книгу!
 •  
  Хорошо иллюстрирует мир детских фантазий 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Мне понравилась сама история, идея, иллюстрации и то, что книжка написана в таком стиле, что есть ощущение, что над ней работали и маленькие дети и взрослые профессионалы. Очень потому и порадовала Фреймут. Это вообще какой-то новый взгляд на Ольгу. Мне финал книги не очень понравился, но в целом - интересно.
  Я случайно увидела ее и решила купить по буквально дуновению ветра и не жалею. Хоть во многом - это далеко не мой стиль.
  Не очень понравилось послесловие, но это имеет отношение к общему мнению о книге.
  Сама история довольно насыщена эмоциями и различными поворотами сюжета. Мне кажется, такие истории могут развивать эмоциональный интеллект ребенка. Да и взрослого тоже. Мне показалось замечательным, что персонажи крайне честны в своих проявлениях отношения к друг другу.
  Смело можно покупать детям. Как мне кажется, довольна широкий возрастной круг людей может быть заинтересован в этой истории. Но особенно приятно читать будет в компании. В этой сказке есть что обсудить. Тут использован не банальный подход к созданию истории.
 •  
  Дебют авторки 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Побачивши книгу відомої на всю Україну телеведучої мені стало дуже цікаво : зацікавив зміст та мова автора, все-таки це не звичайна письменниця. Тепер детальніше зі слів мого молодшого брата( книжка розрахована для дітей віком приблизно від 5 до 8):
  Перше враження: Взявши в руки ми помітили що вона справді не маленька. Дуже добре що обкладинка товста. Так як маленькі діти можуть випадково нанести шкоду м’якій. Книжка має безліч гарних, яскравих, кольорових, великих ілюстрацій. Текст великий і добре розподілений на частинки. А сторінки не «газетні», а якісь особливі, цупкі.
  Про сам твір: Твір передбачений на ще меншого слухача якому буде читати мама. Мені сподобалося написання та сама суть тексту можу добавити що він є добрим, позитивним. Так як розповідається про маленького кажана Жана, ми можемо сказати що цей персонаж дуже сподобався тим що він схожих на маленьких діток.
  Підсумовуючи, братику дуже сподобалася ця книжка тому купівля була вдалою.
  P.S. Ваша дитина довгий час не зможе відійти від цієї розповіді, так як її будуть переповнювати емоції від почутого чи прочитаного.
 •  
  Коли за перо береться ,,народний ревізор"
  Всі ми знаємо Ольгу Фреймут як ,,народного ревізора", а ще як ведучу низки інших ток-шоу; журналістка, акторка, мати трьох дітей; а ще й письменниця, і починаючи з цього року -- ще й дитяча казкарка. ,,Кажан Жан" -- це перша ластівка, або ж, як каже сама авторка, перша весняна квітка -- підсніжник -- у її літературному доробку для дитячої аудиторії, до того ж у власному видавництві ,,Snowdrop" (українською перекладається як ,,підсніжник"). Це добра, бешкетлива і водночас глибока та повчальна сучасна казка, яка сподобається як дітям, так і їхнім батькам. Першим, перед усім, класнючищими ілюстраціями з-під пера знаного і улюбленого, зокрема, абабагаламагівцями художника Костя Лавра, а також можливістю впізнати в образі головного героя і себе, неслуха). А другі, прочитавши післямову Інни Корнелюк, зможуть відкрити для себе щось нове, на що при першому прочитанні казки не зверталося уваги. В будь-якому разі, на мою думку, ,,Кажан Жан" -- це книжка для спільного читання, з обов'язковим жвавим коментуванням та дискусіями малих і великих про що історія та який її головний меседж. А в дискусії, як відомо, народжується істина.

  Про кого ця казка? Про кажаненя-відчайдуху на ім'я Жан, котрий ріс дуже допитливим та не зовсім слухняним. А ще це історія про батьків, які звикли послуговуватися давньою-предавньою інформацією, стереотипами та забобонами, відповідаючи на запитання своїх маленьких чомусиків. Природно, що такий стан речей рано чи пізно не зупинить особливо затятих маленьких дослідників, як-от наш кажанчик Жан, тож вони подадуться шукати правду, покладаючись на власний досвід. Всупереч найсуворішим батьківським заборонам. Навіть життєвозагрожуючим! А у світі кажанів найбільшу загрозу становить... сонце! Кожен кажан знає: достатньо лишень показатися сонцю, як одразу загинеш!!! Та Жан вирішив утнути нечувану витівку -- зробити селфі зі сонцем! Уявляєте? Що з цього вийшло, тобто, чи не залишилася від нього лише купка попелу, пропоную спочатку здогадатися самим, а вже потім перевірити свою здогадку з думкою письменниці Ольги Фреймут.
 •  
  Щиро і "по-фреймутівськи"
  Нам книга сподобалась відразу. Мою шестирічну доню ілюстрації надихнули на створення портретів головного героя, цілий вечір творила. Щодо тексту - просто не можу не радіти тій щирій українській мові, якою завжди говорить, а тепер і пише Оля Фреймут. Зміст цікавий, своєрідний, не банальний, що дуже важливо. Ми з дочкою перечитали багатсько казок, тож здивувати і зацікавити нас складно, але авторці це вдалось. Історія цікава, повчальна, а за головний посил, про віру в свої мрії, Олі окрема подяка. Головний герой так просто на своєму прикладі показує, що все можливо, хай не без труднощів, але якщо не опускати "лапокрила", то все реально. І як на мене це саме те, чого дитина має навчитись, саме те, що має винести з дитинства і пронести через все життя. Хтось пише, що 180грн це дорого. В мене питання, дорого порівняно з чим? 1 грам золота теж дорогий порівняно з 1 кг бараболі, і це нікого не дивує. Тож хочу сказати, що книга коштує своїх грошей, тож і зміст, і ілюстрації, і формат, і колір сторінок, все в ній прекрасно. На останок, як мама мамі, Олю, дякую, Вам ♥ ♥ ♥ пишіть ще!!!!
 •  
  Серед тисяч казок - ідеальний зразок
  Ніхто не примусить вас зневіритись в ангелах, якщо ви цього не дозволите. Насправді між казкою й життям немає різниці. Ті, хто читають казки, це розуміють. Бо казки вчать думати. Швидко. Неймовірно швидко, так навіть світло не вміє літати. © Цей фрагмент післямови - не просто слова, адже малечу не обдуриш. З усіх казок найбільше мою племінничку цікавить "Кажан Жан".

  Спочатку планувала написати рецензію одним реченням "Серед тисяч казок - ідеальний зразок". Але потім передумала, адже це справжнє джерело натхнення. Тільки Фреймут могла так по-світлому написати про нічних відчайдухів-кажанів. Люблю їх. Змалку просила у батьків не котика, песика, чи папугу. Хотілося мати кажана... Росла я, росли мрії і якось геть непомітно я з дитини перетворилася на дорослу людину, в якої є прекрасна племінниця. І вона теж любить кажанів - це крилате втілення ночі.
  Наша манюня сама ще не читає, адже у 2,5 роки то ніби ранувато, але справа не в тому. Казочку вона щоразу слухає уважніше, ніж старанний студент улюблену лекцію!

  + Навіть темрява потребує кольорів, тому особливо хочеться подякувати за чудові ілюстрації!

 •  
  Интересно
  Книга вообще покупалась на подарок для маленького ребенка, но я не удержалась, начала листать эту книгу и вовсе решила прочитать её. Так как там всего сорок страниц, надолго это не затянулось. На каждом развороте есть цветная картинка, которая помогает понять, что именно было в голове у автора, когда писалась эта история. К тому же, они очень помогут детям, для которых и предназначена эта книга.
  Если честно, мне посоветовали её как очень смешную, но большого количества юмора я там не особо увидела. Как уже писали ниже, там действительно есть сравнение семейства летучих мышей с людьми в несколько ярусов, тем не менее, это по-прежнему не особо смешно. Возможно, для человека, который будет на полтора-два десятка лет младше меня, эта история будет достаточно поучительной и смешной, чего не удалось увидеть мне. Тем не менее, эту книгу я могу рекомендовать и для самостоятельного прочтения, и для покупки детям. А так как в книге достаточно большой шрифт и понятный язык даже для малышей, то они смогут читать её сами.
 •  
  Відгук 42% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чудова і, водночас, повчальна казка від Ольги Фреймут запам'ятається нам із сином надовго. Читаючи книгу «Кажан Жан», можна натрапили на зовсім неочікувані, та трішки навіть моторошні деталі казкового життя чудернацьких чортиків, як на мене. Але загалом історія дуже добра, у тексті відчувається любов авторки до дітей і її трішки «ревізорський» характер. Але я не про те. Це цікава «методичка» по вихованню дітей та з повчальним змістом для дорослих. Кажан Жан і його сестрички Мишаня і Леті навчають, як бути самими собою в різних ситуаціях, як варто реагувати на заборони дорослих та як, попри все, дійти до своєї мети.
  Тепла історія, як маленький відчайдушний Жан не спинився перед страхами дорослих і таки знайшов своє «місце під сонцем». Він порушував заборони, розбирався, що таке темрява і що є світло, таким чином відкривав для себе світ. Далеко небанальна композиція тримає увагу читача до останнього слова. Серед цікавинок хочу відзначити наступне:
  - матові, чудово проілюстровані сторінки, здебільшого чорного кольору (бо ідеться про сім'ю кажанів);
  - книжка написана таким чином, що розташування тексту іде зліва розгортки, а малюнок - справа;
  - коли історія ведеться на стороні світла, то колір сторінок змінюється на ніжно блакитний;
  - в тексті присутні сучасні слова (такі як селфі, світшот) що, однозначно, збільшує словниковий запас дитини;
  - позиція авторки також присутня, але тезисно, ненав'язливо. Так би мовити поєднання світлого і темного. Читається залюбки.
  Шикарні кольорові ілюстрації від лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Кості Лавро - це взагалі окрема тема мого захоплення. Вони реально круті!
  Загалом, як мама маленького непосиди, цю книгу рекомендую для прочитання. До того ж ця література ще й українською мовою!
 •  
  Талантливый человек талантлив во всем (Фридрих Ницше) 33% пользователей считают этот отзыв полезным
  «Слушайте, я об этом буду говорить всем: это цена одной пиццы! При этом здесь - роскошные иллюстрации Костя Лавра, одного из лучших иллюстраторов в Украине» - так Инна Корнелюк, редактор «Snowdrop» (новоиспеченного издательства Ольги Фреймут), прокомментировала упреки журналистов и читателей о дороговизне книги. Лично я не считаю цену книги высокой (посчитайте, сколько вы тратите при обычном посещении продуктового магазина, и сопоставьте с ценой «Кажан Жан» - ну, и?!)
  В общем, «дороговизна» издания в следующем. Прежде всего, в ней - опыт женщины, воспитывающей троих детей и уже кое-чего повидавшей в своей жизни (собственно, прототипами героев и есть дети известной украинской шоу-вумэн). Потому, черпать опыт есть из чего. Книга играет большую роль в формировании личности, причем, как маленькой, так и взрослой, вдохновляет становиться еще более счастливой мамой, воспитывает хороший вкус. Манера поведения, этикет, характер автора чувствуется с первой страницы. «Кажан Жан» буквально пропитана детским любопытством, стремлением изучать все вокруг, любовью, добротой.
  Сам сюжет поучительный, это история маленькой летучей мышки, которая не смотря ни на что, идет к своей цели. Увлекательные приключения филигранно переплетены с попытками Фреймут объяснить простые и, одновременно, сложные вещи - вопросы маленьких, которые часто застают взрослых врасплох. К примеру, почему нельзя делать «то» или «это», если так этого хочется. В общем, читать книгу надо всей семьей, и возможно, она откроет глаза на многие вещи, осознание которых приведет полной гармонии между родителями и их детьми.
  Что касается качества книги: оно на самом деле крутое! Литература современная, стильная, оригинально оформлена. Белые страницы, черные страницы - как день и ночь - прибавляют чтению особой атмосферы. В общем, книга - то, что надо. Плюс к детской (и не только) библиотеке. Однозначно!
 
Характеристики Кажан Жан
Автор
Ольга Фреймут
Издательство
Snowdrop
Язык
Украинский
Год издания
2018
Возраст ребенка
От 3 до 5 лет, От 6 до 8 лет
Иллюстратор
Кость Лавро
Количество страниц
40
Иллюстрации
Цветные
Формат
250х230 мм
Переплет
Твердый
ISBN
978-6-17635-125-2
Тип
Бумажная
Литература стран мира
Украинская литература
Литература по периодам
Современная литература
 

Об авторе Кажан Жан