Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті
Бумажная книга | Код товара 847300
Yakaboo 5/5
Автор
Стивен Сломан, Филип Фернбах
Издательство
Yakaboo Publishing
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Мирослава Лузина
Количество страниц
344
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
60х90/16 (145х215 мм)

Все о книге Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті

Ми живемо у дивовижну епоху: ще ніколи знання, зокрема наукові знання, ніколи не були настільки доступні, ніколи перевіряти факти не було так легко, ніколи так багато людей не мали можливості вчитися новому. І попри це людей, які вірять у всесвітню змову, "шапочку з фольги" та інші антинаукові забобони, не стає менше, радше навпаки.

Американські коґнітивісти Стівен Сломен і Філіп Фернбак з перших сторінок переконують, наскільки мало ми знаємо про те, про що, здавалося би, знаємо багато. Абсолютна більшість людей не розуміє механізм дії приладів, якими ми користуємося щодня, навіть такі прості, як зливний бак унітазу. Попри це людство не тільки вижило, а й досягнуло нечуваних успіхів у розумінні й навіть опануванні навколишнього світу. Як так сталося?

Сломен і Фернбак пишуть про те, що усі ми живемо у спільнотах знання, а те, що ми вважаємо "своїми" знаннями, насправді розподілено довкола нас, і ми сягаємо по ці експертні знання, навіть не помічаючи цього і не усвідомлюючи глибини свого невігластва. Високорозвінені суспільства складаються з окремих осіб, які напрочуд мало знають, а своїм розвитком завдячують ефективності обміну знаннями. Автори також пояснюють, чому навіть освіта і вільний доступ до інформації та наукових досягнень не рятує людей від схильності до упереджень, забобонів і помилок, а також розповідають, що з цим робити.

Про авторів:

Стівен Сломен — професор когнітивістики, лінгвістики і психології Університету Браун, головний редактор журналу Cognition.

Філіп Фернбак — когнітивіст, викладач маркетингу Бізнес-школи Лідса Університету Колорадо.

Відгуки

 «Ця книжка провокує, а нам саме й потрібні пояснення наших сучасних бід з точки зору когнітивних помилок, а не з точки зору морального занепаду тих чи тих груп».

—  Financial Times

«Якісно новий путівник у світ людського розуму».

— Psychology Today

«Автори роблять таке потрібне вприскування смиренності: будьте скептичними щодо власних знань і народної мудрості».

— The Economist

В оригінальній анотації рекомендують «фанам Чарлза Дахіґґа, Деніела Канемана і Мічіо Кайку».

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Стивен Сломан, Филип Фернбах
Издательство
Yakaboo Publishing
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Мирослава Лузина
Количество страниц
344
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
60х90/16 (145х215 мм)
Цитата
Авторы делают такое нужное впрыскивание смирения: будьте скептичны касательно собственных знаний и народной мудрости
The Economist
Рецензии
 •  
  Знання - що воно таке? 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Автори даної книжки у легкій формі і не вдаючись до високих філософських роздумів розбивають один із основних міфів сучасного світу, а саме міф, що ми знаємо все. Книга написана як науково-популярна із відповідними прикладами, що легко сприймаються, але насправді автори зачепили вагоме запитання. Дуже часто можна побачити в соцмережах в коментарях, як різні диванні "експерти" комусь нагадують, що зараз ХХІ століття і потрібно поводити себе "сучасно", наприклад, школярки знялися у фотосесії на смартфон напівоголеними і їх дехто засуджує, а дехто нагадує тим хто засуджує про ХХІ століття. Так ось суть книжки про те, що ці школярки із ХХІ століття опинившись в ХVI якимось фантастичним методом, не важливо яким, не змогли би тим людям того часу розповісти як створити смартфон на який вони знімались оголеними вважаючи себе з приналежного століття, бо в "сучасності" такі знання не обов'язково мати всім. Тому це книга для тих, хто тішить себе думками про те, що він із ХХІ століття, але нічого про нього не знає, навіть як працює бачок унітазу. Тому опинившись в дикому середовищі наш прибулець з майбутнього дичів би як і всі місцеві мешканці.
 •  
  Знання чи ілюзія, експерти чи профани.. 62% пользователей считают этот отзыв полезным
  Корисна книга для всіх, яка гарно «приземляє» в питаннях нашого «всезнання». Вважаєте, що ви гарно розумієтеся в питаннях економіки, політики, державного управління, проведення усіляких реформ, міжнародної політики і військової стратегії? Тоді спробуйте спершу пояснити для себе принцип функціонування унітазу чи застібки-блискавки.
  Автори книги добре показують, що люди постійно перебувають в ілюзії свого знання: думають, що щось знають, а насправді – цих знань нема, або вони настільки поверхові, що ми не можемо детально пояснити навіть повсякденні речі.
  Ілюзія знання трапляється тому, що ми живемо в спільноті знань і не відрізняємо знання всередині нашої голови від знань поза її межами. Насправді ми часто беремо знання не зі своєї голови, а з середовища і від інших людей. Це і фішка мислення, і його дефект. Світ і спільнота зберігають переважну частину нашої бази знань. Велика частина людського розуміння складається просто з усвідомлення того, що знання десь там є. Глибоке розуміння зазвичай складається зі знання того, де це знайти. Тільки справжні ерудити оперують знаннями, що зберігаються в їхній пам’яті.
  Зворотній ілюзії знання – прокляття знання. Коли ми знаємо про щось, нам важко уявити, що хтось інший цього не знає. Прокляття знання полягає в тому, що ми вважаємо: якщо це знання є в нашій голові, то воно також є і в головах інших. У випадку ілюзії знання ми схильні вважати, що те, що є в головах у інших, є і в нашій голові.
  Оскільки ми живемо всередині вуликового розуму, багато в чому покладаючись на інших людей і на середовище як на сховище наших знань, переважна більшість того, що у нас в голові, має досить поверховий характер. Зазвичай ця поверховість сходить нам з рук, бо інші люди не очікують від нас глибших знань – адже їхні знання теж поверхові.
  Оскільки ми плутаємо знання у наших головах зі знаннями, до яких ми маємо доступ, ми переважно не свідомі того, наскільки мало ми розуміємо. Ми живемо з переконанням, що розуміємо більше, ніж ми насправді розуміємо. Той факт, що я маю доступ до знань когось іншого, змушує мене почуватися так, ніби я вже знаю, про що кажу.
  Загалом ми не свідомі того, наскільки мало ми знаємо: найменший шматочок знань викликає в нас таке відчуття, ніби ми експерти. А відчувши себе експертами, ми починаємо розмовляти, як експерт. І виявляється, що люди, з якими ми розмовляємо, теж знають небагато. Тож порівняно з ними ми – експерти. Це підсилює наше відчуття того, що ми володіємо експертними знаннями.
  Саме така спільнота знань може стати небезпечною: ми впливаємо на людей, а вони впливають на нас. Коли члени групи знають небагато, але займають спільну позицію, це може підсилити відчуття розуміння одне в одного, і в результаті усі починають відчувати, що їхня позиція виправдана, їхня місія чітка, навіть коли для цього нема вагомих підстав у вигляді реальних спеціальних знань. Одні вбачають в інших підставу для свої поглядів, тож ця думка заснована на міражі. Члени групи надають одне одному інтелектуальну підтримку, але нема нічого, на що спиралася б сама група. Нічого не нагадує?
  Неможливо стати експертом з кожної теми. Доволі важко стати експертом навіть з однієї теми. Світ нескінченно складний і немає людини, яка могла б охопити все, що в ньому є. Люди живуть у спільнотах знань, і щоб спільнота працювала, потрібен поділ когнітивної праці. Щоб знання ставало спільним надбанням спільноти, роль експерта з кожного певного питання має виконувати хтось гідний довіри і добре поінформований. Але не всім треба знати все.
  Експерти не можуть говорити суспільствам, чого ті хочуть; це є те, що суспільства мають вирішувати самі. Але експерти можуть допомогти суспільствам зрозуміти, які варіанти є для них доступними і якими будуть наслідки вибору того чи іншого варіанту.
  Автори вважають, що суперрозум, який змінює світ, - це не машини з надлюдськими можливостями. Це – спільнота знань. Суперрозум з’являється там, де буде створено умови для безперешкодного руху інформації в дедалі більших спільнотах знань. Розумна технологія не стільки змінює людей, скільки поєднує їх. Інтернет демонструє, що справжній суперрозум закладений у спільноті.
Купить - Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті
Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті
220 грн
Есть в наличии
 
Информация об авторе
Стивен Сломан
Стивен Сломан

Стивен Сломан — профессор когнитивных, лингвистических и психологических наук в Университете Брауна. Он живет со своей женой в Провиденсе, штат Род-Айленд. Есть двое детей. Стивен Сломан в 1990 году получил степень доктора психологических наук в Стэнфордском университете, и завершил исследования в докторантуре Мичиганского университета. Он начал преподавать в Брауне в 1992 году. Стивен — учёный, к...

Подробнее

Филипп Фернбах
Филипп Фернбах

Филипп Фернбах — учёный и профессор маркетинга в Школе бизнеса Университета Колорадо в Лидсе. Он живет в Боулдере, штат Колорадо, со своей женой и двумя детьми. Он имеет докторскую степень из Университета Брауна в области когнитивных наук и степень из колледжа Уильямс, где он изучал философию. Его исследовательские интересы охватывают многие области поведения потребителей, в том числе причинно-сле...

Подробнее

Цитата Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті

Авторы делают такое нужное впрыскивание смирения: будьте скептичны касательно собственных знаний и народной мудрости
The Economist
 

Рецензии Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Знання - що воно таке? 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Автори даної книжки у легкій формі і не вдаючись до високих філософських роздумів розбивають один із основних міфів сучасного світу, а саме міф, що ми знаємо все. Книга написана як науково-популярна із відповідними прикладами, що легко сприймаються, але насправді автори зачепили вагоме запитання. Дуже часто можна побачити в соцмережах в коментарях, як різні диванні "експерти" комусь нагадують, що зараз ХХІ століття і потрібно поводити себе "сучасно", наприклад, школярки знялися у фотосесії на смартфон напівоголеними і їх дехто засуджує, а дехто нагадує тим хто засуджує про ХХІ століття. Так ось суть книжки про те, що ці школярки із ХХІ століття опинившись в ХVI якимось фантастичним методом, не важливо яким, не змогли би тим людям того часу розповісти як створити смартфон на який вони знімались оголеними вважаючи себе з приналежного століття, бо в "сучасності" такі знання не обов'язково мати всім. Тому це книга для тих, хто тішить себе думками про те, що він із ХХІ століття, але нічого про нього не знає, навіть як працює бачок унітазу. Тому опинившись в дикому середовищі наш прибулець з майбутнього дичів би як і всі місцеві мешканці.
 •  
  Знання чи ілюзія, експерти чи профани.. 62% пользователей считают этот отзыв полезным
  Корисна книга для всіх, яка гарно «приземляє» в питаннях нашого «всезнання». Вважаєте, що ви гарно розумієтеся в питаннях економіки, політики, державного управління, проведення усіляких реформ, міжнародної політики і військової стратегії? Тоді спробуйте спершу пояснити для себе принцип функціонування унітазу чи застібки-блискавки.
  Автори книги добре показують, що люди постійно перебувають в ілюзії свого знання: думають, що щось знають, а насправді – цих знань нема, або вони настільки поверхові, що ми не можемо детально пояснити навіть повсякденні речі.
  Ілюзія знання трапляється тому, що ми живемо в спільноті знань і не відрізняємо знання всередині нашої голови від знань поза її межами. Насправді ми часто беремо знання не зі своєї голови, а з середовища і від інших людей. Це і фішка мислення, і його дефект. Світ і спільнота зберігають переважну частину нашої бази знань. Велика частина людського розуміння складається просто з усвідомлення того, що знання десь там є. Глибоке розуміння зазвичай складається зі знання того, де це знайти. Тільки справжні ерудити оперують знаннями, що зберігаються в їхній пам’яті.
  Зворотній ілюзії знання – прокляття знання. Коли ми знаємо про щось, нам важко уявити, що хтось інший цього не знає. Прокляття знання полягає в тому, що ми вважаємо: якщо це знання є в нашій голові, то воно також є і в головах інших. У випадку ілюзії знання ми схильні вважати, що те, що є в головах у інших, є і в нашій голові.
  Оскільки ми живемо всередині вуликового розуму, багато в чому покладаючись на інших людей і на середовище як на сховище наших знань, переважна більшість того, що у нас в голові, має досить поверховий характер. Зазвичай ця поверховість сходить нам з рук, бо інші люди не очікують від нас глибших знань – адже їхні знання теж поверхові.
  Оскільки ми плутаємо знання у наших головах зі знаннями, до яких ми маємо доступ, ми переважно не свідомі того, наскільки мало ми розуміємо. Ми живемо з переконанням, що розуміємо більше, ніж ми насправді розуміємо. Той факт, що я маю доступ до знань когось іншого, змушує мене почуватися так, ніби я вже знаю, про що кажу.
  Загалом ми не свідомі того, наскільки мало ми знаємо: найменший шматочок знань викликає в нас таке відчуття, ніби ми експерти. А відчувши себе експертами, ми починаємо розмовляти, як експерт. І виявляється, що люди, з якими ми розмовляємо, теж знають небагато. Тож порівняно з ними ми – експерти. Це підсилює наше відчуття того, що ми володіємо експертними знаннями.
  Саме така спільнота знань може стати небезпечною: ми впливаємо на людей, а вони впливають на нас. Коли члени групи знають небагато, але займають спільну позицію, це може підсилити відчуття розуміння одне в одного, і в результаті усі починають відчувати, що їхня позиція виправдана, їхня місія чітка, навіть коли для цього нема вагомих підстав у вигляді реальних спеціальних знань. Одні вбачають в інших підставу для свої поглядів, тож ця думка заснована на міражі. Члени групи надають одне одному інтелектуальну підтримку, але нема нічого, на що спиралася б сама група. Нічого не нагадує?
  Неможливо стати експертом з кожної теми. Доволі важко стати експертом навіть з однієї теми. Світ нескінченно складний і немає людини, яка могла б охопити все, що в ньому є. Люди живуть у спільнотах знань, і щоб спільнота працювала, потрібен поділ когнітивної праці. Щоб знання ставало спільним надбанням спільноти, роль експерта з кожного певного питання має виконувати хтось гідний довіри і добре поінформований. Але не всім треба знати все.
  Експерти не можуть говорити суспільствам, чого ті хочуть; це є те, що суспільства мають вирішувати самі. Але експерти можуть допомогти суспільствам зрозуміти, які варіанти є для них доступними і якими будуть наслідки вибору того чи іншого варіанту.
  Автори вважають, що суперрозум, який змінює світ, - це не машини з надлюдськими можливостями. Це – спільнота знань. Суперрозум з’являється там, де буде створено умови для безперешкодного руху інформації в дедалі більших спільнотах знань. Розумна технологія не стільки змінює людей, скільки поєднує їх. Інтернет демонструє, що справжній суперрозум закладений у спільноті.
 •  
  разрушители многих иллюзий 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Эта книга не просто мне понравилась, но принесла изрядное утешение. Мне полностью близка и созвучна позиция авторов, которые достаточно ясно намекают на то, что лучшее, чего достигает человечество, оно делает вместе. Это изрядное утешение в наше время, большой разрозненности и того же агрессивного капитализма. Я имею ввиду, что для меня эта книга доказала полную несостоятельность таких стратегий как: "бей своих, чтоб чужие боялись", "ешь, или съедят тебя" и т.д., всех этих паразитических моделей поведения, которые настолько легитимны в обществе, что порой начинаешь верить в то, что это приемлемые, или неизбежные вещи. Многие лидеры внушают людям, что это именно так. Книга, конечно, не об этом, но понимание человечества, как общности - это то, что она обосновывает, исходя не из гипотетических моделей "ах, как хорошо было бы если бы...", а из фактических достижений человечества.
  Это книга на страже здравого смысла, способная удержать от многих ошибочных суждений, спровоцированных актуальными сегодня манипуляциями, всякими "измами" и суевериями.
  Авторы научно обосновали многое из того, что я понимал интуитивно. Книгой очень доволен.
 •  
  Знання - це сила. 75% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга приємно вразила. Дуже сподобалось, як висловлює автор свої думки. На перший погляд казалось, що такі елементарні речі на перший погляд, про які ми не задумуємось.
  Книга має тверду обкладинку, шрифт середній, ілюстрація обкладинки дуже подобається, книга якісна.
  Ми живемо в епоху доступних знань. Але не кожний знає як правильно їх використовувати, і як правильно ними оперувати. Знання такі великі і безкінечні, що жодна людина не може охопити весь спектр знань, хоча б з однієї теми. Інтернет — це машина з великим потоком знань, але завдяки суспільству створюється справжній супер розум.
  Автори Стівен Сломен і Філіп Фернбак допомагають розібратися у дуже цікавих темах на питаннях. Як наші думки розходяться з реальністю, що ми знаємо та про що ми думаємо, як приймати розумні рішення. Люди, які вважають, що знають досить багато насправді, вони нічого не знають, чому ви подумаєте? Вам варто прочитати цю книгу і ви все зрозумієте. Книга спонукає на роздуми.
  Книга варта уваги. Рекомендую!!!!!
 •  
  Ви будуте здивовані що насправді означає "знання" 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ця книга настільки хороша, що я, прочитавши її більше місяця назад, вже встигла купити декілька примірників в якості подарунку друзям і родичам. Сподіваюсь, цей факт став сильним аргументом, чому я вважаю книгу "Ілюзія знання" крутою.
  Сломан і Фернбах - учені когнітивістики, однієї із найцікавіших наук сучасності. Автори аналізують наше знання - як воно формується, що йому заважає, і яким чином ми пам"ятаємо. Тому і їхня книга - це цікава суміш багатьох дисциплін, від атомної фізики, до історії і культурології - автори вміло використовують міждисциплінарне знання і аналізують людський досвід.

  Незважаючи на широкий тематичний спектр, книга "Ілюзія знання" напрочуд легко і доступно написана - у ній поряд із складними науковими і етичними питаннями, автори вміло використовують іронію та самоіронію, щоб показати власні помилки та життєві банальності.

  Головна теза у книзі - що помилятися властиво всім: першовідкривачам у фізиці, академічним професорам та зрештою - нам усім. Жоден із нас не є носієм вичерпної кількості інформації, тому ми завжди маємо звертатися до досвіду інших. Тому ми ніколи не мислимо на самоті.

  Більш того, у книзі не лише описуєтьcy процес набуття знання, як ми запам"ятовуємо і використовуємо певну інформацію, Сломен і Фернбах наводять ключові і саvі потрібні приклади когнітивних упереджень - ментальних моделей, які часто нам заважають більш чітко приймати реальність.
 •  
  Рецензія на книгу "Ілюзія знання" 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Стародавня фраза Сократа, яка давно стала крилатою, "Я знаю, що я нічого не знаю" актуальна сьогодні, як ніколи. Ми маємо доступ до безкінечної кількості інформації, можемо опанувати протягом життя не одну професію і маємо вірних помічників у цьому у вигляді - гаджетів. Здавалось би ми стали експертами у всьому і не гребуємо в більшості похвалитись усім. Але якщо насправді нам можуть поставити якісь глибинні чи додаткові питання із сфери, в якій ми вважаємо себе експертами, то ми починаємо сумніватись у власних знаннях. Тоді і переконуємось, що маємо не знання, а ілюзією про них. Автори цієї книги не ставлять за мету розвінчувати міфи про те, що ми справжні невігласи (хоча так в принципі і є), вони більше схиляють нас до критичного мислення - перевіряти інформацію, не поспішати із висновками, а тим більше - із вішанням ярликів. У книзі є дуже багато цікавих досліджень та фактів, які насправді доводять, що всі ми різні, але в тій самій мірі - однакові. В більшості свою картину світу ми формуємо під впливом людей, яких вважаємо експертами чи лідерами думок, вважаємо окремі судження фактами, і піддаємось маніпуляціям. Щоб цього уникнути, варто усвідомити і прийняти своє невігластво як норму людського життя і більше ставити питань. Ця книга - чудовий путівник у світ людської психології та мислення.
 •  
  Что мы знает на самом деле? 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  "Иллюзия знания" - забавная и умная книга. Мне понравилось в ней сочетание науки, философии и когнитивной психологии. Работу было легко читать, к тому же она оказалась невероятно интересной и полезной, поскольку помогла понять мои мысли в последнее время. Мне нравились маленькие загадки, вопросы и конкретные примеры, которые наводили авторы. Это определенно книга, которой я поделюсь с другими и о которой хочется говорить больше.

  Сломан и Фернбах - профессора с опытом в когнитивной науке. В этой книге они объясняют, почему мы знаем меньше, чем нам кажется; на самом деле мы заполняем пробелы, используя знания других. Это кажется очевидным, но я нашла много удивительного в книге. В своем заключении авторы признают, что идеи, которые они обсуждают, существуют давно. Однако Сломан и Фернбах используют простые примеры из реальной жизни, которые позволяют легко относиться к проблемам. Я рекомендовала бы эту книгу в первую очередь как своеобразное введение в вопросы познания и принятия решений.
 •  
  Знания и интуиция 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Самая блестящая книга, которую я прочитала в этом году. Это книга, которая рассматривает процесс познания и механизмы, которые управляют человеческим мозгом, проводя прекрасные параллели с компьютерными знаниями - как машина накапливает знания и управляет ими в сравнении с человеческим мозгом.

  Книга прекрасно объясняет, что интуиция - это сложная, быстрая и эффективная система принятия решений, но она не полностью точна. Так, авторы сравнивают ее с системой обдумывания, где процесс принятия решений более сложный, основанный на фактах и ​​анализе, гораздо более точный, чем интуиция, но требует больше времени и энергии.

  Очевидно, что мы не можем провести большую часть нашего дня в размышлениях, поэтому мы должны полагаться на интуицию. Когда мы принимаем решения, опираясь на свою интуицию, в процессы вовлечен не только мозг, но и все тело, как вы думаете, откуда взялся этот интуитивный инстинкт? Интересно также то, что знания лежат за пределами нашего тела - это называется коллективным знанием, и это сравнимо с тем, что происходит в улье, где есть много специализированных элементов знаний, которые работают вместе, чтобы достичь наибольшего эффекта. Одним словом, книга стоящая!
 •  
  Я знаю, що я нічого не знаю 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  "Я знаю, що я нічого не знаю".
  Сократ був великим філософом свого часу, але і для нас, людей двадцять першого століття, його фраза не втратила свою актуальність.
  Кожного дня нас оточує стільки предметів, подій, ситуацій, в сутності яких ми думаємо, що ми розбираємося.
  Але автори книги вам доведуть, що ви дуже помиляєтеся.
  Ми кожного дня стикаємося з таким великим винаходом цивілізованого суспільства, як унітаз. І ми начеб-то розуміємо його сутність. Але чи зможе хто з нас точно описати весь механізм його дії? Навряд чи це зможе зробити середньостатистична людина (звичайно, якщо ви не являєтеся кваліфікованим збирачем унітазів, або його винахідником, або спеціально не вивчали його структуру).
  На такому простому прикладі автори книги показують, що ми не знаємо багато чого у цьому світі, але ми можемо з цим жити. Головне не потрібно кричати направо і наліво, що ви знавець в усіх галузях життя. Стільки людей кричать про політику, фінансову сферу, вакцинацію, релігію та ще багато про що, а самі навіть на десять відсотків не в темі.
  Але не тільки про те, що не потрібно входити в суперечки по темам, в яких ви не розбираєтеся, розповість вам ця книга. Але і про те, що людина в принципі не може бути експертом у великій купі питань. Добре якщо хоч одна тема зацікавить людину на стільки, що вона присвятить їй своє життя. І то не факт, що вона стане в ній експертом. Життя дуже стрімко міняється.
  Хоча мозок людини може вмістити в себе безкінечну кількість інформації, але практично використовуємо ми небагато. Тому ми і живемо в суспільстві, в якому кожна людина відповідає за певний аспект життя. Коли у вас протікла труба, ви викликаєте сантехніка. Коли у вас заболів зуб - ви йдете до стоматолога. Коли ви обираєте президента - ви обираєте людину, якій ви довіряєте знайти команду, яка буде ефективно керувати державою.
  І це нормально.
  Живіть та насолоджуйтеся життям і цікавтесь тим, що робить вас щасливим.
 •  
  "Ілюзія знання" - сучасна проблема світу 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Після прочитання ваш мозок просто вибухне! Просто переворот свідомості. Ми вважаємо, що ми все про все знаємо, але це не так і завдяки цій книзі ви зрозумієте чому. Навіть про найбанальніші речі люди про них багато чого не знають, або думають , що знають. У книзі у легкій доступній формі це все пояснюється. Настільки легко маніпулювати людьми. Кожен день ми отримуємо мільйон інформації, але скільки з неї є правдою. Ми віримо, що майже вся інформація є правдою, і навіть коли нам пояснюють, що це не так, ми не завжди цьому віримо. Просто уявіть, що ви перемістились в минуле. І у вас виникло бажання поділитися всіма вашими знаннями. Але банально пояснити навіть більшу половину ви не зможете. От хоча б взяти принцип роботи унітазу (приклад взято з книги). Ну ми думаю, тю та це ж елементарно. Та задумавшись приходить розуміння, що ми по суті нічого не знаємо. Але ще частіше нам стає соромно за те, що ми не знаємо такої банальщини. Хоча більшість навіть такої нібито банальщини не знає. Ця книга мене дуже змінила, прийшло велике розуміння більшості речей. Моє спілкування з людьми теж трішки змінилося. Пропала думка, якщо знаю про це я, то і він знає. Рекомендую кожному!
 •  
  Ілюзія знання. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Автори даного видання пропонують "Новітній посібник по механізмам людського інтелекту ", який допоможе розібратися чому при всій доступності сучасних знань люди перебувають у постійній ілюзії НЕзнання. Ще задовго до виходу цієї книги я думала, як мало ми знаємо навіть про самі повсякденні речі, а те що раніше дізналися не відповідає дійсності. Все життя ми пізнаємо світ і всмоктуємо знання, наче губка, проте багато з пізнаного є лише омана, а істинним знанням вчимося на власних помилках. На сьогоднішній день людство знає в достатній мірі, щоб досягти вершини ЗНАНЬ, але чи достатньо ми інформовані, щоб не впасти з цієї гори? З очевидним не посперечаєшся. Всі знають, що море солоне, а річки та озера - джерела прісної води, але і в море потрапляє прісна вода... У минулі часи люди вважали Землю плоскою, тільки пізніше знання показало, що планета кругла - кругла, та не зовсім. Поверхня Землі не є абсолютно гладкою, а отже в точності кулеподібної бути не може. Факт - це цілком реальна подія, явище; те, що дійсно сталося. Факт - річ уперта, його не можна спростувати, але з часом з'являються нові факти, які спростовують стару дійсність. Виходить прав був Сократ стверджуючи: я знаю те, що нічого не знаю. Ось вона ІЛЮЗІЯ ЗНАННЯ! Наскільки ми добре все знаємо? Наскільки ми правильно все розуміємо? Наскільки вірно ми про все зважуємо? Як часто ми помиляємося в своїх судженнях? Чому ми висуваємо стільки гіпотез і не знаходимо жодної вірної? На нашу думку, кожна висунута гіпотеза має право на існування, а кінцевий підсумок залежить від ретельно проведеного дослідження. Але якщо наукове або будь-яке інше проведене дослідження не підтвердило істину - починай пошуки знову.
 •  
  Интересно 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Достаточно интересная книга, для себя выделила интересности:
  - Наши знания хранятся не в мозгах отдельно взятых людей, а в коллективном разуме. Люди хранят знания не только в мозге, но и в теле, окружающей среде, в других людях.
  - У нас есть иллюзия, что мы понимаем, как работают вещи, хотя на самом деле это не так.
  -в 80х годах ученый Томас Ландауэр решил оценить объем человеческой памяти, и пришел к выводу, что все знания человека заняли бы пол гигабайта.
  - Дети постоянно задают вопросы “почему”, потому что интуитивно понимают сложность всех вещей, и что каждый раз появляются все новые и новые вопросы на каждом уровне знаний. А взрослые забывают как все сложно, и считают, что хорошо понимают, как действуют разные механизмы, хотя на самом деле это не так.
  - Причинно-следственные связи: старая идишская история владельца магазина, у которого хулиганы разрисовали витрину грязными словами. Он решил заплатить им по 10 долларов, на следующий день 5, а потом дошло до доллара, и они решили не приходить, потому что мало платили
  - У многих культур система чисел основана на теле, например, дети учатся считать по пальцам. И возможно у нас именно десятичная система, потому что у нас десять пальцев.
  - В книге есть даже упоминание про Украину: американцы, которые выступали за военное вмешательство в Украину в 2014 не были способны показать Украину на карте.
 •  
  Знання 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Дану книгу я отримала в подарунок від своєї подруги, яка перед тим як купувати її мені, сама прочитала її і переконалася в тому, що це чудова книга. Почну я з видавництва. Книга гарної якості, зі зручним шрифтом для прочитання. Щодо мене, то мені дуже сподобалося, як автор висловлює свої думки і як він мислить. На жаль зараз далеко не всі розуміють як правильно оперувати отриманими знаннями. Саме ця книга допоможе та навчить нас, як правильно це робити. Ця книга написана легкою та зрозумілою мовою, тому інформація сприймається швидко. Для мене ця книга дійсно стала корисною, адже я багато чого переосмислила. Чудова книга, рекомендую!
 •  
  Плюси та мінуси книги, яку все ж варто читати 50% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга має три центральні теми: невігластво, ілюзія розуміння і спільнота знань. Автори послідовно розкривають ці питання, спершу пояснюючи, які ми є невігласи, хоч часто самі цього не підозрюємо, розповідають про особливості опрацювання інформації мозком та яку роль в цьому відіграють наші органи чуття, інші люди та технології, і приходять до висновку, що сама людина, її інтелект, нічого не варті без суспільства. Всі ми знаємо про ролі бджіл у вулику, але чи можемо припустити, що ми самі - як ті бджоли? ;)

  Остання частина книги найцікавіша, бо тут автори розповідають про типові помилки людей у розумінні наукових процесів, політики, фінансових питань. Зокрема, критикують пристрасність у поглядах, доводячи, що найпристрасніші у своїх переконаннях люди не розбираються глибоко в цьому питанні. Цікаво дуже також було, як політики приховують своє невігластво за завісою закликів до священних цінностей. Автори дають поради, як знизити градус радикалізації, розповідають різні приклади, як люди без глибокого розуміння процесів протестують проти них тому, що бояться їх.

  Книга цікава, але має мінуси. Насамперед, це стиль написання більше нагадує спрощений варіант якоїсь дисертації, ніж звичний для читача стиль нон-фікшну. (До речі, зустріла в букстаграмі негативний відгук - людина 200 сторінок і вирішила, що з неї годі. А все найцікавіше виявилося саме в останній третині книги ;) Самі автори підсумовують, що більшість речей, ними описані, ми й так знаємо, просто не думаємо про це в такому значенні.

  Та все ж найбільшим мінусом книги є її переклад та редагування, це перша прочитана книга від видавництва yakaboo publishing, і я відверто розчарована. Навіть зміст на початку книги некоректний, і це дуже сумно. Переклад дуже кепський, більше книг у перекладі Мирослави Лузіної не куплю і нікому не раджу, ось приклад використаних слів (і це лише мала частинка):

  Невміхи, складання, висновування, розважання, конечне…

  Насамкінець залишу декілька цитат із книги:

  «Люди не досягають свого потенціалу просто тому, що вони не знають, що є можливим.»

  «Ми живемо з ілюзією, що розуміємо речі краще, ніж ми їх насправді розуміємо.»

  «Ілюзія знання - результат того, що ми живемо в спільноті знань. Вона виникає тому, що нам погано вдається розрізнити те, що у наших власних головах, від того, що є в головах інших людей. Ілюзія знань дає людям самовпевненість, яка штовхає їх виходити на нові простори.» (на жаль, не завжди успішно)

  Авторам за книгу 8/10, видавництву за оформлення 2/10. Сподіваюся, інші книги, які вже є на моїх полицях від yakaboo publishing, мене приємно здивують своєю якістю :)

 •  
  «Ілюзія – найперше з усіх задоволень». Вольтер 50% пользователей считают этот отзыв полезным
  А ви знали, що в колумбійському університеті з 2006 р. викладають курс під назвою «Невігластво»? Коли ви прочитаєте цю книжку, то не здивуєтесь наявності такої дисципліни у престижному ВУЗі, її важливості та актуальності.

  Ми всі живемо у полоні ілюзії розуміння і не усвідомлюємо глибини нашого незнання.
  Автори запрошують читача разом порозмірковувати, чому дуже розумні люди чинять по дурному, як ми заповнюємо прогалини у знаннях, і як це призводить до хибних поглядів. Чому складність цього світу не розчавлює нас, і чому людські спроможності постійно зростають, якщо окремі люди не розумнішають. Як нам вдається працювати з системами, які ми не повністю розуміємо? Чи наші погляди є справді нашими, і чому помилкові переконання так важко викорінити?
  Як ми думаємо про політику, чому політичні дискурси такі поверхові, переповнені гаслами та маніпуляціями? Чому політики спрямовують обговорення в бік священних цінностей замість обговорення причин та наслідків тих чи інших політичних рішень? Що таке інтелект, які його складові, та як правильно навчатися. Ці та багато інших цікавих питань допомогли мені по іншому усвідомити зміст та глибину мудрості геніального вислову, що приписують Сократу: «Я знаю, що я нічого не знаю.». Дякую авторам за дуже цікаву та корисну подорож.

  Недоліки: переклад. Якщо б я зараз купувала цю книгу, то придбала би її в російському перекладі або мовою оригіналу.
 •  
  Ілюзія наших знань.
  "Я знаю те, що нічого не знаю" та "вчитися ніколи не пізно" - це основні тези даної книги. Автори книги - два професори когнітивістики вирішили дослідити наскільки люди розумні, як вони самі про себе говорять. І результат досліджень їх вразив. Люди часто перебільшують рівень своїх знань по багатьох питаннях і розбираються лише в темах, які їх цікавлять. Питання, які нецікаві людям, автоматично відносяться на другий план і ігноруються.

  Автори наводять чудові приклади взаємодії людства з самими собою, з наукою, політикою та знаннями. І якщо початок книги читається доволі важко, то починаючи з середини, це видання захоплює своєю актуальністю в наш час. Особливо цікаво читати, як і чому люди негативно ставляться до щеплень таких важливих нині, до нових технологічних змін та до зміни політиків у суспільстві. Дуже корисний та цікавий розділ 12, який розповідає як правильно вміти розпоряджатися фінансами та вчить нас фінансової грамотності.

  В цілому, книга цікава і повчальна, не дивлячись на нудний початок. Але є до видання і серйозне зауваження у вигляді не дуже якісного перекладу. У книзі безліч дивних і невірно написаних та перекладених слів, які не зустрінеш в українському правописі. Наприклад, опінія, висновування, причинових, висвідки. І слова ці зустрічаються по свій книзі дуже часто. Особливо засмутив і здивував мене переклад слова повітряна кукурудза замість попкорна. Таке враження, що деякі речення перекладав комп'ютер.

  Але попри переклад, книгу я вважаю цікавою та надихаючою. Навіть оновлена обкладинка радує око. Видання класне, але з перекладом потрібно ще попрацювати.
 •  
  Ілюзія знання 0% пользователей считают этот отзыв полезным
  Перше, на що я звернула увагу в цій книзі - це красива обкладинка.

  А прочитавши анотацію, я ще більше впевнилася в тому, що вона мені потрібна.

  Ми живемо в дивовижний період, коли інформація доступна кожному в будь-який час. З однієї сторони, це прекрасно. З іншої - інформації так багато, що ми вчимося відключати зосередженість, щоб хоч трошки перепочити.

  І незважаючи на те, що практично кожен може дізнатися все, що його цікавить, не можна сказати, що люди в загальному стали розумнішими.

  Більшість не може правильно відповісти на питання, які здаються такими легкими (наприклад, спробуйте пояснити принцип роботи унітазу). Це не так просто, як здається на перший погляд).

  І дійсно, якби в нас був шанс потрапити в минуле, ми мало би чим допомогли, так як самі не розуміємо принципу роботи звичних речей.

  «Що ближче ми придивляємося до речей, то більше запитань у нас виникає. Завжди є що зрозуміти глибше». Це розуміють маленькі діти, в яких на кожну відповідь знайдеться ще сотня «а чому?».

  «Ми живемо з ілюзією, що розуміємо речі краще, ніж ми їх насправді розуміємо». В той час ми постійно використовуємо знання інших людей, навіть цього не усвідомлюючи.

  Мінус книги - кострубатий переклад.
  Але книга цікава.
 
Характеристики Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті
Автор
Стивен Сломан, Филип Фернбах
Издательство
Yakaboo Publishing
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Мирослава Лузина
Количество страниц
344
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
60х90/16 (145х215 мм)
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Тираж
2500
ISBN
978-617-7544-04-2
Вес
510 гр.
Тип
Бумажная
 

Об авторе Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті