Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Бумажная книга | Код товара 1249160
Yakaboo 5/5
Автор
Дарка Озерная
Издательство
Yakaboo Publishing
Серия книг
Оптимістично про здоров’я
Язык
Украинский
Год издания
2020
Иллюстратор
Ольга Дегтярева
Количество страниц
256
Иллюстрации
Цветные

Все о книге Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я

Нам важливо «бути окей». Адже від психічного здоров’я залежить наш фізичний стан, здатність про себе подбати, бути успішними в своїй професії та задоволеність життям загалом. Про психічне здоров’я в Україні досі говорити соромно, думати лячно, звернутися до лікаря дорого – і не відомо навіть, як його знайти.

У книжці «Бути окей: Що важливо знати про психічне здоров’я» ви знайдете не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів. Авторка орієнтується на український контекст: що в нас про що кажуть, які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які їхні можливі наслідки.

У першій частині зібрана загальна інформація про психічний стан людини, його зв’язок із фізичним станом, а також описані принципи роботи мозку і прояви емоцій. У другій – розглянуто найпоширеніші психічні розлади. Завершується книжка «Бути окей» розглядом історичної травми як чинника, що впливає на колективне психічне здоров’я.

Тираж цієї книги видано із залученням коштів Гранту інституційної підтримки наданих "Українським інститутом книги".

Відгуки на книгу:

"Тема психічного здоров'я в Україні досі оповита міфами й стигматизована. Мати психічний розлад, відвідувати психотерапевта, приймати антидепресанти – соромно. Книжка Дарки Озерної знімає ярлики, а ще виконує просвітницьку функцію, грамотно і доступно розповідаючи про найпоширеніші розлади та їх лікування. Саморозкриття і щирість авторки викликають відчуття глибокої поваги, змушують повірити в силу психотерапії та формують здорове ставлення до питань психічного здоров'я. Книжка написана зрозумілою для широкого загалу мовою з використанням прекрасних метафор, що роблять сприйняття
матеріалу легким і цікавим".

— Марина Царенок, практичний психолог Центру розвитку і здоров'я «Коло сім'ї»

"Це проста книжка про складне і болюче – психологічне здоров'я людини та нації. Це книжка про корені багатьох проблем. Індивідуальних та суспільних. Це книжка про українські реалії, написана для українців із використанням передових світових досліджень. Простою мовою, як уміє тільки Дарка. Тут немає магічних пігулок, які дадуть результат тут і зараз. Натомість є прикладні поради. Не знаю, чи багато людей ними скористаються. На жаль. «Бути окей» – це впевнений крок до формування нової культури психологічного здоров'я українців. А там і до відновлення інформаційного імунітету недалеко!"

— Оксана Мороз, авторка книжок «Нація овочів?» та «Боротьба за правду»

"Ще 10 років тому складно було уявити, що в Україні не те що масово читатимуть, а бодай напишуть книжку про психічне здоров'я. Тому видання такої книжки від Дарки Озерної для нас із вами — це буквально подія загальнодержавного значення. Вона допоможе нарешті усвідомити, що іноді можна бути не ок, це нормально і про це потрібно говорити. І говорити з фахівцями, а не орієнтуватися на попсові поради, які генерують «інстаграм-психологи».

Дарка доступно подає структуровану інформацію про функціонування мозку та причини збоїв його роботи, і все це, звісно, з жорстким науковим обґрунтуванням, а це взагалі робить книгу обов'язковою до прочитання".

— Артем Албул, автор ютюб-каналу «Клятий Раціоналіст»

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Дарка Озерная
Издательство
Yakaboo Publishing
Серия книг
Оптимістично про здоров’я
Язык
Украинский
Год издания
2020
Иллюстратор
Ольга Дегтярева
Количество страниц
256
Иллюстрации
Цветные
Рецензии
 •  
  Книга від українки й до українців 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Це було моєю першою літературною знахідкою у світі нон-фікшену, тому що раніш я якось ігнорувала цю частку книжкового світу, вважаючи її наскрізь біографіями, мотиваційними пасажами та всім таким мотлохом, який буде марнувати мій час... але ця книжка, досить маленька, компактна й дуже приємна на дотик (до слова), кардинально змінила мою думку. У ній дуже приємні ілюстрації: не настирливі, веселі, дуже життєві... їх всього там із десяток на всю книжечку, але вони прямо-таки до серця мені) Дуже приємний папір, добрий шрифт, легко читається.
  Щодо тексту й змісту - я вражена, дійсно. Знову ж таки, ця книга виявилася неймовірно життєвою, вона прямим текстом та науково обгрунтовано викладала те, про що я тільки замислювалася. Було дуже цікаво дізнатися в такій простій формі, як працює мозок, що ним та нами керує, як біологічні процеси напряму впливають на нашу психіку та як "усе пов'язане з усім" в організмі. Книга ставить дуже правильні питання та дає дуже слушні для нашої реальності та країни відповіді, вона на часі, тут і зараз, вона знімає стигму з психічних розладів та говорить про те, що наші люди хотіли б змовчати та стримати в собі.
  Книга допомогла мені краще зрозуміти себе саму та краще зрозуміти свою дівчину, як допомогти їй краще боротися зі своїми проблемами. Це як ковток свіжого повітря - і він дуже надихає.
  Дуже сподобалось, тут забагато речей, які зачепили мої увагу й серце, тому просто скажу "дякую".
  Дякую.
 •  
  Майнити свій окей 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Бути окей у світі, в якому все перманентно дуже не окей – це важливе вміння. І друга книга Daria Ozerna саме про це. Ці дві селери свідки – я її дочитав!

  Порівняно з першою роботою – другий том став синім та суттєво грубшим, але зберіг свою компактність та надздібність легко ховатися в кенгуру-кишеню мого светра під час захопливих мандрів громадським транспортом.

  «Бути окей» - зберіг всі чесноти попередньої книги. Хірургічно чесний стиль викладу не для принців та принцес на горошинах, а от просто для тебе в системі координат української дійсності.
  А в умовах цього просторово-часового ландшафту зберігати спокій та врівноваженість – це веселий квест на рівні складності ультрахард. «Плекання почуття сорому і провини - улюблений виховний інструмент від Сяну до Дону» - пише Озерна, а всі довкола увіковічнюють цю фразу в граніті.

  Загалом, у книги є дві найважливіші тези: 1. Це окей – певний час не бути окей. 2. Прагнути бути окей – це важлива річ.

  Цього б мали навчати на уроках так званої валеології в школах, але може й навчають, а я цього не помітив за сеансом 45 хвилинного споглядання за листками гіркокаштана у вікні.
  Авторка описує популярні порушення психічного здоров’я, причини їхнього виникнення і серед них описані не лише «Ви сходили без навушників на вчену раду» чи "Даремно Ви читали коментарі в групі «Ukrainian Scientist Worldwide», а й усі ті фізіологічні трюки, які витворяють гормони та інші ляльководи нашого організму. Дарка також описує можливі стратегії терапії та зменшення негативного впливу цих недугів у різних стадіях їх прояву.
  Серед багатьох важливих порад мені особливо імпонує одна – це «майнити серотонін (чи інші важливі речі, це не так важливо)».

  Розглядати свій організм як протагоніста у рольовій грі з системою параметрів для прокачування та життєвих показників – це дуже вдала ідея, яка часто вберігає від пожирання себе за прояви турботи до себе ж. Адже, коли ти уявляєш себе трішки збоку – то виконати парку побічних квестів, щоб у твого героя було +5 до гарного настрою виглядає не такою вже й кепською ідеєю. А інакше, чому я купив собі цей модний копач для рослин минулого тижня?
  Речі, які не співпадають з моїм життєвим досвідом – це рекомендації про заміну ігрових видів спорту на хіп-хоп танці чи щось подібне на уроці фізкультури. У нас в класі єдиним фундаментом відносин був футбол і ним би я замінив більшість уроків шкільної програми. Але це звісно моє оціночне судження, яке ще й аж ніяк не стосується основної ідеї та теми розповіді.
  Моя улюблена глава «Бути окей» - про вигорання і навіть, якби вона була одна в книзі, я все одно б її купив.

  У книгу повернулися цитати Подерв’янського без прикрас, тут багато Жадана та відсилочок до поп-культури, яка близька щонайменше цим клятим мілленіалам, але й не лише їм.
  Безперечними знахідками є рядок з пісні «Мальви», який був вдало обіграний у ілюстрації і просто таки ідеальний панчлайн про Рембо, зроблений за всіма законами панчлайнобудування. Я читав його разів 10, як і багато інших абзаців в книзі, виключно з метою намайнити серотоніну та інших дефіцитних молекул шляхом насолоди від тексту. Все за рекомендаціями авторки.
  Читаючи книгу я мимоволі складав список, кому точно варто подарувати її, але, на жаль, перелік наскільки вступив у фазу елонгації свого поліпептидного ланцюга, що довелось би викупляти весь тираж, що я поки не потягну. Тому як Марадона у матчі Аргентини та Англії у 1986 році – беріть ініціативу у свої руки.
Купить - Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
160 грн
Есть в наличии
 
Информация об авторе
Дарка Озерная
Дарка Озерная

Дарка Озерная - медицинская журналистка, биолог и популяризатор здорового образа жизни. Пишет колонки для "ВВС Україна", "Український тиждень", "Повага" и "Ногибоги", ведет программы о здоровье и науке на Радио "Культура". Ранее специализировалась в области молекулярной генетики и иммунологии, преподавала в Национальном университете "Киево-Могилянская Академия". Сейчас занимается адвокацией здоро...

Подробнее

Рецензии Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Книга від українки й до українців 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Це було моєю першою літературною знахідкою у світі нон-фікшену, тому що раніш я якось ігнорувала цю частку книжкового світу, вважаючи її наскрізь біографіями, мотиваційними пасажами та всім таким мотлохом, який буде марнувати мій час... але ця книжка, досить маленька, компактна й дуже приємна на дотик (до слова), кардинально змінила мою думку. У ній дуже приємні ілюстрації: не настирливі, веселі, дуже життєві... їх всього там із десяток на всю книжечку, але вони прямо-таки до серця мені) Дуже приємний папір, добрий шрифт, легко читається.
  Щодо тексту й змісту - я вражена, дійсно. Знову ж таки, ця книга виявилася неймовірно життєвою, вона прямим текстом та науково обгрунтовано викладала те, про що я тільки замислювалася. Було дуже цікаво дізнатися в такій простій формі, як працює мозок, що ним та нами керує, як біологічні процеси напряму впливають на нашу психіку та як "усе пов'язане з усім" в організмі. Книга ставить дуже правильні питання та дає дуже слушні для нашої реальності та країни відповіді, вона на часі, тут і зараз, вона знімає стигму з психічних розладів та говорить про те, що наші люди хотіли б змовчати та стримати в собі.
  Книга допомогла мені краще зрозуміти себе саму та краще зрозуміти свою дівчину, як допомогти їй краще боротися зі своїми проблемами. Це як ковток свіжого повітря - і він дуже надихає.
  Дуже сподобалось, тут забагато речей, які зачепили мої увагу й серце, тому просто скажу "дякую".
  Дякую.
 •  
  Майнити свій окей 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Бути окей у світі, в якому все перманентно дуже не окей – це важливе вміння. І друга книга Daria Ozerna саме про це. Ці дві селери свідки – я її дочитав!

  Порівняно з першою роботою – другий том став синім та суттєво грубшим, але зберіг свою компактність та надздібність легко ховатися в кенгуру-кишеню мого светра під час захопливих мандрів громадським транспортом.

  «Бути окей» - зберіг всі чесноти попередньої книги. Хірургічно чесний стиль викладу не для принців та принцес на горошинах, а от просто для тебе в системі координат української дійсності.
  А в умовах цього просторово-часового ландшафту зберігати спокій та врівноваженість – це веселий квест на рівні складності ультрахард. «Плекання почуття сорому і провини - улюблений виховний інструмент від Сяну до Дону» - пише Озерна, а всі довкола увіковічнюють цю фразу в граніті.

  Загалом, у книги є дві найважливіші тези: 1. Це окей – певний час не бути окей. 2. Прагнути бути окей – це важлива річ.

  Цього б мали навчати на уроках так званої валеології в школах, але може й навчають, а я цього не помітив за сеансом 45 хвилинного споглядання за листками гіркокаштана у вікні.
  Авторка описує популярні порушення психічного здоров’я, причини їхнього виникнення і серед них описані не лише «Ви сходили без навушників на вчену раду» чи "Даремно Ви читали коментарі в групі «Ukrainian Scientist Worldwide», а й усі ті фізіологічні трюки, які витворяють гормони та інші ляльководи нашого організму. Дарка також описує можливі стратегії терапії та зменшення негативного впливу цих недугів у різних стадіях їх прояву.
  Серед багатьох важливих порад мені особливо імпонує одна – це «майнити серотонін (чи інші важливі речі, це не так важливо)».

  Розглядати свій організм як протагоніста у рольовій грі з системою параметрів для прокачування та життєвих показників – це дуже вдала ідея, яка часто вберігає від пожирання себе за прояви турботи до себе ж. Адже, коли ти уявляєш себе трішки збоку – то виконати парку побічних квестів, щоб у твого героя було +5 до гарного настрою виглядає не такою вже й кепською ідеєю. А інакше, чому я купив собі цей модний копач для рослин минулого тижня?
  Речі, які не співпадають з моїм життєвим досвідом – це рекомендації про заміну ігрових видів спорту на хіп-хоп танці чи щось подібне на уроці фізкультури. У нас в класі єдиним фундаментом відносин був футбол і ним би я замінив більшість уроків шкільної програми. Але це звісно моє оціночне судження, яке ще й аж ніяк не стосується основної ідеї та теми розповіді.
  Моя улюблена глава «Бути окей» - про вигорання і навіть, якби вона була одна в книзі, я все одно б її купив.

  У книгу повернулися цитати Подерв’янського без прикрас, тут багато Жадана та відсилочок до поп-культури, яка близька щонайменше цим клятим мілленіалам, але й не лише їм.
  Безперечними знахідками є рядок з пісні «Мальви», який був вдало обіграний у ілюстрації і просто таки ідеальний панчлайн про Рембо, зроблений за всіма законами панчлайнобудування. Я читав його разів 10, як і багато інших абзаців в книзі, виключно з метою намайнити серотоніну та інших дефіцитних молекул шляхом насолоди від тексту. Все за рекомендаціями авторки.
  Читаючи книгу я мимоволі складав список, кому точно варто подарувати її, але, на жаль, перелік наскільки вступив у фазу елонгації свого поліпептидного ланцюга, що довелось би викупляти весь тираж, що я поки не потягну. Тому як Марадона у матчі Аргентини та Англії у 1986 році – беріть ініціативу у свої руки.
 •  
  Психическое здоровье 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Одна из тех книг, которая помогла мне понять действительно важные вещи касательно психики. Очень понравилось что книга построена очень грамотно и с пониманием дела. Мне очень понравилось, что автор затрагивает наиболее важные аспекты жизни каждого человека. Благодаря этой книге я смогла узнать не только о том, что главное в психическом здоровье, как проявляются болезни, но так же смогла понять главные различия, когда можно избавиться от неприятных состояний природными способами в виде медитаций, трав, а когда нельзя обойтись без медикаментов. Очень понравилось что есть раздел специально для женщин, о менструальном синдроме и как в этом случае нужно правильно справляться и реагировать на эту проблему. В целом, в книге есть очень много проблем, с которыми рано или поздно сталкивается каждый человек. Это и бессонница и депрессия и стресс, и паника, и в каждой из ситуаций нужно индивидуальный подход, принимать индивидуальные решения, которые несомненно внесут благоприятные коррективы в нашу жизнь .Очень мудрая и полезная книга, в которой детально расписаны все аспекты лечения психических заболеваний.
 •  
  Чекаючи на зміну сезонів - читаючи книгу 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Читаючи книгу починаю розуміти чому так тоскно навесні. Ні би ж все квітне а так аж місця не знаходжу завжди. Коли цвіте акація та липа ці запахи просто зводять з розуму. Часто кажу що в акацієвих пахощах хочеться вмерти. А в липових жити ))) читаю про САП - сезоннеафективне порушення (с.130-139). Дуже емоційний для мене був розділ про депресивний розлад. І дуже було правильно читати цю книгу послідовно. Викладені в попередніх розділах факти про механізм емоцій допомогли спокійно і усвідомлено читати далі. Хоч на початку розділу "ІІ.Тепер можете читати приклади" я внутрішньо глибоко вдихнув.
  Загалом, дуже імпонує формат тексту. Зручна розбивка на розділи і підрозділи. Виділення важливих місць жирним шрифтом, епіграфи- передмови і "цитати" все це створює відчуття упорядкованого плину розмови. Особливо приємно читати пам'ятаючи впевнений голос авторки знайомий ще з передач "ФізКультура" на Українському радіо.

  Приємний бонус від видавця, це формат книги. Як і попередні частина "Ви це зможете..." книжка видана в "м'якій-твердій обкладинці" яка дуже приємно відчувається в руках через розмір та поверхню. Для тих хто "любить руками" особливо приємним буде відчуття переходу від фонової поверхні до лискучих букв назви книги на обкладинці. Стримане, але часом дуже влучне оформлення тексту малюнками повертає до добрих традицій "настільних книг" які можуть читатись всуціль і як окремі картинки.

  Я ще не дочитав книгу, бо намагаюсь не поспішаючи просуватись нею. То ж насправді ще перебуваю в передчутті того нового, що так тісно стосується життя мого і моїх близьких людей.
 •  
  Чудова книга, яка має бути на полиці у кожного 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чесно кажучи, купуючи цю книгу я не очікувала на щось дійсно корисне та пізнавальне. Але я помилялась. Це дійсно книга, яку я раджу мати на полиці всім українцям і не тільки.
  Чому? Щоб ви могли розуміти, що з вами коїться і берегти своє психічне здоров’я, яке звичайно ж впливає на фізичне і авторка це доводить.
  Мені одразу сподобалась ця книга, вона містить детальне пояснення, з точки зору біології, як на нас впливають різні наші стани і це перше, що необхідно знати, на мій погляд. Ви знайомитесь ближче зі своїм мозком і починаєте розуміти, що варто робити щоб ви дійсно знаходились у стані добре.
  Друга частина розповідає нам про поширені психічні порушення як депресія, сап, тривожність та деякі інші. Звичайно, авторка радить відвідати психотерапевта, проте, як на мене, для цього необхідно спочатку зрозуміти, що з Вами щось не те, в чому Вам і може допомогти ця книга.
  Окремо варто сказати декілька слів про ілюстрації та героїв книги. Вони тут дуже доречні, та роблять читання цікавішим!
  Рекомендую цю книгу всім, хто відчуває щось не те в житті, або просто хоче змінити його на краще.
 
Характеристики Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Автор
Дарка Озерная
Издательство
Yakaboo Publishing
Серия книг
Оптимістично про здоров’я
Язык
Украинский
Год издания
2020
Иллюстратор
Ольга Дегтярева
Количество страниц
256
Иллюстрации
Цветные
Формат
125х185 мм
Переплет
Мягкий
Бумага
Офсетная
ISBN
978-617-7544-52-3
Тип
Бумажная
 

Об авторе Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я