Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Бумажная книга | Код товара 1249160
Yakaboo 4.8/5
Автор
Дарка Озерная
Издательство
Yakaboo Publishing
Серия книг
Оптимістично про здоров’я
Язык
Украинский
Год издания
2020
Иллюстратор
Ольга Дегтярева
Количество страниц
256
Иллюстрации
Цветные

Все о книге Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я

Нам важливо «бути окей». Адже від психічного здоров’я залежить наш фізичний стан, здатність про себе подбати, бути успішними в своїй професії та задоволеність життям загалом. Про психічне здоров’я в Україні досі говорити соромно, думати лячно, звернутися до лікаря дорого – і не відомо навіть, як його знайти.

У книжці «Бути окей: Що важливо знати про психічне здоров’я» ви знайдете не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів. Авторка орієнтується на український контекст: що в нас про що кажуть, які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які їхні можливі наслідки.

У першій частині зібрана загальна інформація про психічний стан людини, його зв’язок із фізичним станом, а також описані принципи роботи мозку і прояви емоцій. У другій – розглянуто найпоширеніші психічні розлади. Завершується книжка «Бути окей» розглядом історичної травми як чинника, що впливає на колективне психічне здоров’я.

Тираж цієї книги видано із залученням коштів Гранту інституційної підтримки наданих "Українським інститутом книги".

Відгуки на книгу:

"Тема психічного здоров'я в Україні досі оповита міфами й стигматизована. Мати психічний розлад, відвідувати психотерапевта, приймати антидепресанти – соромно. Книжка Дарки Озерної знімає ярлики, а ще виконує просвітницьку функцію, грамотно і доступно розповідаючи про найпоширеніші розлади та їх лікування. Саморозкриття і щирість авторки викликають відчуття глибокої поваги, змушують повірити в силу психотерапії та формують здорове ставлення до питань психічного здоров'я. Книжка написана зрозумілою для широкого загалу мовою з використанням прекрасних метафор, що роблять сприйняття
матеріалу легким і цікавим".

— Марина Царенок, практичний психолог Центру розвитку і здоров'я «Коло сім'ї»

"Це проста книжка про складне і болюче – психологічне здоров'я людини та нації. Це книжка про корені багатьох проблем. Індивідуальних та суспільних. Це книжка про українські реалії, написана для українців із використанням передових світових досліджень. Простою мовою, як уміє тільки Дарка. Тут немає магічних пігулок, які дадуть результат тут і зараз. Натомість є прикладні поради. Не знаю, чи багато людей ними скористаються. На жаль. «Бути окей» – це впевнений крок до формування нової культури психологічного здоров'я українців. А там і до відновлення інформаційного імунітету недалеко!"

— Оксана Мороз, авторка книжок «Нація овочів?» та «Боротьба за правду»

"Ще 10 років тому складно було уявити, що в Україні не те що масово читатимуть, а бодай напишуть книжку про психічне здоров'я. Тому видання такої книжки від Дарки Озерної для нас із вами — це буквально подія загальнодержавного значення. Вона допоможе нарешті усвідомити, що іноді можна бути не ок, це нормально і про це потрібно говорити. І говорити з фахівцями, а не орієнтуватися на попсові поради, які генерують «інстаграм-психологи».

Дарка доступно подає структуровану інформацію про функціонування мозку та причини збоїв його роботи, і все це, звісно, з жорстким науковим обґрунтуванням, а це взагалі робить книгу обов'язковою до прочитання".

— Артем Албул, автор ютюб-каналу «Клятий Раціоналіст»

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Дарка Озерная
Издательство
Yakaboo Publishing
Серия книг
Оптимістично про здоров’я
Язык
Украинский
Год издания
2020
Иллюстратор
Ольга Дегтярева
Количество страниц
256
Иллюстрации
Цветные
Рецензии
 •  
  Книга від українки й до українців 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Це було моєю першою літературною знахідкою у світі нон-фікшену, тому що раніш я якось ігнорувала цю частку книжкового світу, вважаючи її наскрізь біографіями, мотиваційними пасажами та всім таким мотлохом, який буде марнувати мій час... але ця книжка, досить маленька, компактна й дуже приємна на дотик (до слова), кардинально змінила мою думку. У ній дуже приємні ілюстрації: не настирливі, веселі, дуже життєві... їх всього там із десяток на всю книжечку, але вони прямо-таки до серця мені) Дуже приємний папір, добрий шрифт, легко читається.
  Щодо тексту й змісту - я вражена, дійсно. Знову ж таки, ця книга виявилася неймовірно життєвою, вона прямим текстом та науково обгрунтовано викладала те, про що я тільки замислювалася. Було дуже цікаво дізнатися в такій простій формі, як працює мозок, що ним та нами керує, як біологічні процеси напряму впливають на нашу психіку та як "усе пов'язане з усім" в організмі. Книга ставить дуже правильні питання та дає дуже слушні для нашої реальності та країни відповіді, вона на часі, тут і зараз, вона знімає стигму з психічних розладів та говорить про те, що наші люди хотіли б змовчати та стримати в собі.
  Книга допомогла мені краще зрозуміти себе саму та краще зрозуміти свою дівчину, як допомогти їй краще боротися зі своїми проблемами. Це як ковток свіжого повітря - і він дуже надихає.
  Дуже сподобалось, тут забагато речей, які зачепили мої увагу й серце, тому просто скажу "дякую".
  Дякую.
 •  
  Майнити свій окей 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Бути окей у світі, в якому все перманентно дуже не окей – це важливе вміння. І друга книга Daria Ozerna саме про це. Ці дві селери свідки – я її дочитав!

  Порівняно з першою роботою – другий том став синім та суттєво грубшим, але зберіг свою компактність та надздібність легко ховатися в кенгуру-кишеню мого светра під час захопливих мандрів громадським транспортом.

  «Бути окей» - зберіг всі чесноти попередньої книги. Хірургічно чесний стиль викладу не для принців та принцес на горошинах, а от просто для тебе в системі координат української дійсності.
  А в умовах цього просторово-часового ландшафту зберігати спокій та врівноваженість – це веселий квест на рівні складності ультрахард. «Плекання почуття сорому і провини - улюблений виховний інструмент від Сяну до Дону» - пише Озерна, а всі довкола увіковічнюють цю фразу в граніті.

  Загалом, у книги є дві найважливіші тези: 1. Це окей – певний час не бути окей. 2. Прагнути бути окей – це важлива річ.

  Цього б мали навчати на уроках так званої валеології в школах, але може й навчають, а я цього не помітив за сеансом 45 хвилинного споглядання за листками гіркокаштана у вікні.
  Авторка описує популярні порушення психічного здоров’я, причини їхнього виникнення і серед них описані не лише «Ви сходили без навушників на вчену раду» чи "Даремно Ви читали коментарі в групі «Ukrainian Scientist Worldwide», а й усі ті фізіологічні трюки, які витворяють гормони та інші ляльководи нашого організму. Дарка також описує можливі стратегії терапії та зменшення негативного впливу цих недугів у різних стадіях їх прояву.
  Серед багатьох важливих порад мені особливо імпонує одна – це «майнити серотонін (чи інші важливі речі, це не так важливо)».

  Розглядати свій організм як протагоніста у рольовій грі з системою параметрів для прокачування та життєвих показників – це дуже вдала ідея, яка часто вберігає від пожирання себе за прояви турботи до себе ж. Адже, коли ти уявляєш себе трішки збоку – то виконати парку побічних квестів, щоб у твого героя було +5 до гарного настрою виглядає не такою вже й кепською ідеєю. А інакше, чому я купив собі цей модний копач для рослин минулого тижня?
  Речі, які не співпадають з моїм життєвим досвідом – це рекомендації про заміну ігрових видів спорту на хіп-хоп танці чи щось подібне на уроці фізкультури. У нас в класі єдиним фундаментом відносин був футбол і ним би я замінив більшість уроків шкільної програми. Але це звісно моє оціночне судження, яке ще й аж ніяк не стосується основної ідеї та теми розповіді.
  Моя улюблена глава «Бути окей» - про вигорання і навіть, якби вона була одна в книзі, я все одно б її купив.

  У книгу повернулися цитати Подерв’янського без прикрас, тут багато Жадана та відсилочок до поп-культури, яка близька щонайменше цим клятим мілленіалам, але й не лише їм.
  Безперечними знахідками є рядок з пісні «Мальви», який був вдало обіграний у ілюстрації і просто таки ідеальний панчлайн про Рембо, зроблений за всіма законами панчлайнобудування. Я читав його разів 10, як і багато інших абзаців в книзі, виключно з метою намайнити серотоніну та інших дефіцитних молекул шляхом насолоди від тексту. Все за рекомендаціями авторки.
  Читаючи книгу я мимоволі складав список, кому точно варто подарувати її, але, на жаль, перелік наскільки вступив у фазу елонгації свого поліпептидного ланцюга, що довелось би викупляти весь тираж, що я поки не потягну. Тому як Марадона у матчі Аргентини та Англії у 1986 році – беріть ініціативу у свої руки.
Купить - Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я

Обычная цена: 220 грн

Особое предложение: 209 грн

Есть в наличии
 
Информация об авторе
Дарка Озерная
Дарка Озерная

Дарка Озерная - медицинская журналистка, биолог и популяризатор здорового образа жизни. Пишет колонки для "ВВС Україна", "Український тиждень", "Повага" и "Ногибоги", ведет программы о здоровье и науке на Радио "Культура". Ранее специализировалась в области молекулярной генетики и иммунологии, преподавала в Национальном университете "Киево-Могилянская Академия". Сейчас занимается адвокацией здоро...

Подробнее

Рецензии Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я

4.8/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Книга від українки й до українців 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Це було моєю першою літературною знахідкою у світі нон-фікшену, тому що раніш я якось ігнорувала цю частку книжкового світу, вважаючи її наскрізь біографіями, мотиваційними пасажами та всім таким мотлохом, який буде марнувати мій час... але ця книжка, досить маленька, компактна й дуже приємна на дотик (до слова), кардинально змінила мою думку. У ній дуже приємні ілюстрації: не настирливі, веселі, дуже життєві... їх всього там із десяток на всю книжечку, але вони прямо-таки до серця мені) Дуже приємний папір, добрий шрифт, легко читається.
  Щодо тексту й змісту - я вражена, дійсно. Знову ж таки, ця книга виявилася неймовірно життєвою, вона прямим текстом та науково обгрунтовано викладала те, про що я тільки замислювалася. Було дуже цікаво дізнатися в такій простій формі, як працює мозок, що ним та нами керує, як біологічні процеси напряму впливають на нашу психіку та як "усе пов'язане з усім" в організмі. Книга ставить дуже правильні питання та дає дуже слушні для нашої реальності та країни відповіді, вона на часі, тут і зараз, вона знімає стигму з психічних розладів та говорить про те, що наші люди хотіли б змовчати та стримати в собі.
  Книга допомогла мені краще зрозуміти себе саму та краще зрозуміти свою дівчину, як допомогти їй краще боротися зі своїми проблемами. Це як ковток свіжого повітря - і він дуже надихає.
  Дуже сподобалось, тут забагато речей, які зачепили мої увагу й серце, тому просто скажу "дякую".
  Дякую.
 •  
  Майнити свій окей 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Бути окей у світі, в якому все перманентно дуже не окей – це важливе вміння. І друга книга Daria Ozerna саме про це. Ці дві селери свідки – я її дочитав!

  Порівняно з першою роботою – другий том став синім та суттєво грубшим, але зберіг свою компактність та надздібність легко ховатися в кенгуру-кишеню мого светра під час захопливих мандрів громадським транспортом.

  «Бути окей» - зберіг всі чесноти попередньої книги. Хірургічно чесний стиль викладу не для принців та принцес на горошинах, а от просто для тебе в системі координат української дійсності.
  А в умовах цього просторово-часового ландшафту зберігати спокій та врівноваженість – це веселий квест на рівні складності ультрахард. «Плекання почуття сорому і провини - улюблений виховний інструмент від Сяну до Дону» - пише Озерна, а всі довкола увіковічнюють цю фразу в граніті.

  Загалом, у книги є дві найважливіші тези: 1. Це окей – певний час не бути окей. 2. Прагнути бути окей – це важлива річ.

  Цього б мали навчати на уроках так званої валеології в школах, але може й навчають, а я цього не помітив за сеансом 45 хвилинного споглядання за листками гіркокаштана у вікні.
  Авторка описує популярні порушення психічного здоров’я, причини їхнього виникнення і серед них описані не лише «Ви сходили без навушників на вчену раду» чи "Даремно Ви читали коментарі в групі «Ukrainian Scientist Worldwide», а й усі ті фізіологічні трюки, які витворяють гормони та інші ляльководи нашого організму. Дарка також описує можливі стратегії терапії та зменшення негативного впливу цих недугів у різних стадіях їх прояву.
  Серед багатьох важливих порад мені особливо імпонує одна – це «майнити серотонін (чи інші важливі речі, це не так важливо)».

  Розглядати свій організм як протагоніста у рольовій грі з системою параметрів для прокачування та життєвих показників – це дуже вдала ідея, яка часто вберігає від пожирання себе за прояви турботи до себе ж. Адже, коли ти уявляєш себе трішки збоку – то виконати парку побічних квестів, щоб у твого героя було +5 до гарного настрою виглядає не такою вже й кепською ідеєю. А інакше, чому я купив собі цей модний копач для рослин минулого тижня?
  Речі, які не співпадають з моїм життєвим досвідом – це рекомендації про заміну ігрових видів спорту на хіп-хоп танці чи щось подібне на уроці фізкультури. У нас в класі єдиним фундаментом відносин був футбол і ним би я замінив більшість уроків шкільної програми. Але це звісно моє оціночне судження, яке ще й аж ніяк не стосується основної ідеї та теми розповіді.
  Моя улюблена глава «Бути окей» - про вигорання і навіть, якби вона була одна в книзі, я все одно б її купив.

  У книгу повернулися цитати Подерв’янського без прикрас, тут багато Жадана та відсилочок до поп-культури, яка близька щонайменше цим клятим мілленіалам, але й не лише їм.
  Безперечними знахідками є рядок з пісні «Мальви», який був вдало обіграний у ілюстрації і просто таки ідеальний панчлайн про Рембо, зроблений за всіма законами панчлайнобудування. Я читав його разів 10, як і багато інших абзаців в книзі, виключно з метою намайнити серотоніну та інших дефіцитних молекул шляхом насолоди від тексту. Все за рекомендаціями авторки.
  Читаючи книгу я мимоволі складав список, кому точно варто подарувати її, але, на жаль, перелік наскільки вступив у фазу елонгації свого поліпептидного ланцюга, що довелось би викупляти весь тираж, що я поки не потягну. Тому як Марадона у матчі Аргентини та Англії у 1986 році – беріть ініціативу у свої руки.
 •  
  Психическое здоровье 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Одна из тех книг, которая помогла мне понять действительно важные вещи касательно психики. Очень понравилось что книга построена очень грамотно и с пониманием дела. Мне очень понравилось, что автор затрагивает наиболее важные аспекты жизни каждого человека. Благодаря этой книге я смогла узнать не только о том, что главное в психическом здоровье, как проявляются болезни, но так же смогла понять главные различия, когда можно избавиться от неприятных состояний природными способами в виде медитаций, трав, а когда нельзя обойтись без медикаментов. Очень понравилось что есть раздел специально для женщин, о менструальном синдроме и как в этом случае нужно правильно справляться и реагировать на эту проблему. В целом, в книге есть очень много проблем, с которыми рано или поздно сталкивается каждый человек. Это и бессонница и депрессия и стресс, и паника, и в каждой из ситуаций нужно индивидуальный подход, принимать индивидуальные решения, которые несомненно внесут благоприятные коррективы в нашу жизнь .Очень мудрая и полезная книга, в которой детально расписаны все аспекты лечения психических заболеваний.
 •  
  Чекаючи на зміну сезонів - читаючи книгу 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Читаючи книгу починаю розуміти чому так тоскно навесні. Ні би ж все квітне а так аж місця не знаходжу завжди. Коли цвіте акація та липа ці запахи просто зводять з розуму. Часто кажу що в акацієвих пахощах хочеться вмерти. А в липових жити ))) читаю про САП - сезоннеафективне порушення (с.130-139). Дуже емоційний для мене був розділ про депресивний розлад. І дуже було правильно читати цю книгу послідовно. Викладені в попередніх розділах факти про механізм емоцій допомогли спокійно і усвідомлено читати далі. Хоч на початку розділу "ІІ.Тепер можете читати приклади" я внутрішньо глибоко вдихнув.
  Загалом, дуже імпонує формат тексту. Зручна розбивка на розділи і підрозділи. Виділення важливих місць жирним шрифтом, епіграфи- передмови і "цитати" все це створює відчуття упорядкованого плину розмови. Особливо приємно читати пам'ятаючи впевнений голос авторки знайомий ще з передач "ФізКультура" на Українському радіо.

  Приємний бонус від видавця, це формат книги. Як і попередні частина "Ви це зможете..." книжка видана в "м'якій-твердій обкладинці" яка дуже приємно відчувається в руках через розмір та поверхню. Для тих хто "любить руками" особливо приємним буде відчуття переходу від фонової поверхні до лискучих букв назви книги на обкладинці. Стримане, але часом дуже влучне оформлення тексту малюнками повертає до добрих традицій "настільних книг" які можуть читатись всуціль і як окремі картинки.

  Я ще не дочитав книгу, бо намагаюсь не поспішаючи просуватись нею. То ж насправді ще перебуваю в передчутті того нового, що так тісно стосується життя мого і моїх близьких людей.
 •  
  Чудова книга, яка має бути на полиці у кожного 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чесно кажучи, купуючи цю книгу я не очікувала на щось дійсно корисне та пізнавальне. Але я помилялась. Це дійсно книга, яку я раджу мати на полиці всім українцям і не тільки.
  Чому? Щоб ви могли розуміти, що з вами коїться і берегти своє психічне здоров’я, яке звичайно ж впливає на фізичне і авторка це доводить.
  Мені одразу сподобалась ця книга, вона містить детальне пояснення, з точки зору біології, як на нас впливають різні наші стани і це перше, що необхідно знати, на мій погляд. Ви знайомитесь ближче зі своїм мозком і починаєте розуміти, що варто робити щоб ви дійсно знаходились у стані добре.
  Друга частина розповідає нам про поширені психічні порушення як депресія, сап, тривожність та деякі інші. Звичайно, авторка радить відвідати психотерапевта, проте, як на мене, для цього необхідно спочатку зрозуміти, що з Вами щось не те, в чому Вам і може допомогти ця книга.
  Окремо варто сказати декілька слів про ілюстрації та героїв книги. Вони тут дуже доречні, та роблять читання цікавішим!
  Рекомендую цю книгу всім, хто відчуває щось не те в житті, або просто хоче змінити його на краще.
 •  
  Більше ніж книга про психічне здоров'я 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Купуючи книгу про психічне здоров'я, у кожного можуть бути різні очікування. Хтось страждає від вигорання та хоче дізнатись, як з ним боротись. Хтось просто хоче дізнатись більше про тему, яка в нашому суспільстві все ще ближче до табу, ніж до здорового обговорення. А хтось, не очікуючи нічого значного, просто прочитає цю книжку, лежачи під ковдрою взимку, і з подивом відкриє для себе, що постійна його чи її "зимова хандра" – насправді ніяка не хандра, а сезонне афективне порушення, яке можна і треба лікувати, аби не страждати кожного разу знову та знову. Особисто ж я не очікував, що ця книга в змозі дати все це і навіть набагато більше.

  За легким та дотепним стилем, який чудово адаптований під українські реалії, відкривається книга, яка не просто розповість про природу різних психічних порушень та про те, як давати їм раду, але й навчить дивитись на світ під іншим кутом та навіть допоможе зрозуміти, чому ми – люди – саме такі, які ми є. І ці знання допоможуть віднайти мудрість та стійкість, щоб побороти майбутні виклики та з розумінням ставитись і до себе, і до інших.

  Ну і наприкінці справжній десерт, який і розкрив для мене цю книгу з найнесподіванішої сторони. Післямова, що проливає світло на те, чому українське суспільство саме таке, яке воно є зараз. Зі своїми недоліками та "тараканами в голові". Серйозно, епілог про історичні травми – це найкраще, що я прочитав для кращого розуміння всіх цих суспільних та історичних процесів, які відбуваються навколо мене. На відміну від Фукуям, "Націй, що занепадають" і всієї іншої попсової політології та соціології, яку намагаються натягнути на наші реалії, ця частина стала для мене чи не кращим та більш вичерпним поясненням "хвороб" сучасного українського суспільства. Хай як дивно це не звучало.

  Тому, ця книга точно стане однією з кращих інвестицій для українського читача, особливо враховуючи співвідношення "ціна/якість".
 •  
  Про психическое здоровье
  В сегодняшнем современном обществе ещё остался этот патерн из прошлого о том, что якобы обращаться к психологу стыдно и этим занимаются только слабые духом люди, которые имеют много свободного времени, чтобы грустить и так далее. И вот этот ярлык "Грустный тунеядец" к нашему большому счастью постепенно уходить. По-моему мнению, сейчас только окостеневшие умы наших бабушек и дедушек не хотят допускать того факта, что посещение психолога, психотерапевта или же психиатра в каких-то моментах иногда просто жизненно необходимо. Я знаю людей в своем окружении, которые прожили всю жизнь с банальным тревожным расстройством или же пограничным расстройством личности, сами не понимали, что с ними происходят не обычные вещи и они так ни разу к психологу не обратились. А зря. Эта книга "Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я" создана для людей которые хотят больше узнать о себе, или возможно о своих родных. Эта книга направлена на помощь и просвещение общества в таких деликатных вопросах связанных с психикой. Рекомендую. Спасибо.
 •  
  Моя перша подібна книга. Далі буде...
  Перше, що хочу зазначити, то це формат книги. Вона невеликого розміру, її зручно тримати у руці, зручно носити із собою. Також загини в обкладинці можуть слугувати закладками. Є глосарій та картинки. На мою думку, це важливий момент. Адже чимало книг серйозних важкувато сприймати без якогось розвантажувального моменту. Самі замальовки нагадали мені дитячі комікси чи то журнали. Вважаю, що тут таке потрібно. Так само звернула увагу на приклади. Інколи важко зрозуміти, що мається на увазі без чітких прикладів, а часом саме приклади дають краще зрозуміти ситуацію чи стан. За це окреме дякую.

  Чула від знайомих психологів, що радять прочитати цю книгу, бо порівняно з іншими книгами із психології, ця є легшою у сприйнятті. Так би мовити, вона більше художня, а не наукова.

  Це моя перша книга даної авторки, але я думаю, що не остання. В повсякденному житті ми настільки зайняті справами, роботою, домом, що до себе та свого здоров'я немає сил та часу. А скільки ж хвороб та проблем виникає саме від негараздів із психічним здоров'ям. Отже, як на мене, ця книга допомагає зрозуміти краще себе. Звісно, якщо людина хоче досконало дослідити своє психічне здоров'я, то варто відвідати спеціаліста і читати більше літератури, але деякі загальні тези можна для себе взяти і тут.
 •  
  Книжка про те, як бути психічно здоровим
  "Це все від нервів, від стресу" – це те, що я досить часто чула у відповідь на розмірковування про свої проблеми, такі як поганий сон, дратівливість, деякі фізичні негаразди тощо. І коли мені на очі натрапила друга книжка Дарки Озерної "Бути окей", я вирішила її придбати, щоб розібратися, що ж зі мною насправді відбувається і з якої причини.
  Для мене ця книжка виявилася не дуже легким читанням. Наприклад, розділ про те, як працює мозок, був для мене аж занадто складним, бо там дуже багато різної специфічної термінології і було майже неможливо усе це запам'ятати та до кінця зрозуміти. А от те, що написано більш простими словами, – доступна і зрозуміла, а головне – дуже важлива інформація, яку треба усвідомити кожному, хто прагне жити здоровим, повноцінним життям.
  Основний посил книжки: треба бути уважним до свого емоційного стану, бо у організмі людини все пов'язано з усім, і інколи досить складно розібратися, що є причиною проблеми, а що її наслідком – фізичні чи психічні розлади.
  Найцінніше, що я знайшла у цій книжці, - це критерії "діагностики" у себе різних відхилень у психологічному стані, та практичні поради про те, як з ними впоратися; коли потрібна допомога спеціаліста, а коли можна подолати проблему самотужки. І навіть якщо все не так запущено, не так серйозно, як тут описано, появу навіть декількох симптомів розладів, нехай і не дуже сильно виражених, можна розглядати як тривожні дзвіночки, що варті уваги. Тому книжка однозначно гідна того, аби її прочитати.
 •  
  Корисна книга
  Толкова, практична, науково обґрунтована книга про психічне здоров"я. Настільки толкова і неромантична, що спочатку навіть трохи страшнувато читати було, аби нічого ненароком не "діагностувати" у себе чи рідних)). Але обізнаність в цій сфері конче потрібна в нашому суспільстві, оскільки знаючи ім"я ворога (в даному випадку, розладу), стає спокійніше і з"являється зрозумілий план дій з йог подолання.
  Ця книга дуже якісно відрізняється від мільйона мотиваційних утопій про те як стати щасливим, успішним та спокійним за 10 днів. Інколи потрібен науковий фаховий підхід. Тобто, вона підійде більше не для тих, хто шукає легке мотиваційне чтиво "прочитав-надихнувся-забув", а для тих, хто хоче краще зрозуміти особливості та деякі стани психіки саме на науковому рівні.
 •  
  Жити окей
  Нахвалювати цю книгу можна безкінечно. Вона настільки актуальна зараз в житті кожного. Як вчасно вона з'являється зараз, в моєму житті, я приємно стривожена.
  Читаю і захоплююся. Яка креативна подача, як багато корисної інформації, також нового матеріалу море. Все гарно розписано, послідовно та вичерпно.
  Це ніби йдеш до психолога, який ніколи тебе не осуджуватиме...Чудове відчуття...
  Все про психічні розлади, навіть про звичайну депресію, та і про всі її різновиди. Автор навіть допомагає з вирішенням проблеми, до кого звертатися.
  Дуже сподобалася тема впливу їжі та алкоголю на емоційний і психічний стан. Це для мене нова, але не менш корисна інформація. Багато своїх тривожних переживань я вже позбулася, дякуючи книзі "Бути окей".
 •  
  Чому ми буваємо не окей та що робити, щоб бути окей
  Якщо перша книга Дарки Озерної про піклування про фізичне здоров'я, то друга книжка розкриває основи розуміння психологічних процесів людини та важливість своєчасно вирішувати такі розповсюджені у сучасному світі розлади як вигорання, хронічний стрес, тривожні розлади, депресія та інші. У книзі авторка наполегливо рекомендує бути більш уважними до себе та піклуватися про свій психологічний стан. Зокрема, чудовим є епілог - там підкреслюються притаманні українцям колективні, загрозливі здоровій психіці, твердження як то переживання з приводу: "що люди скажуть?", "спершу треба за дітей думати, а потім про себе", "вигадки все ото післяродова депресія - раніше такого не було", і купа інших.
  Взагалі, чудова книга, яка спонукає піклуватись про свій психологічний стан, адже коли ми "ОК", то й життя яскравіше, і настрій краще, і мрії втілювати є бажання і сили.
 •  
  Психологія для українців
  Книга Дарки Озерної «Бути окей» мені в цілому сподобалася. Авторка цікаво і доступно, використовуючи гумор і приклади з нашого повсякденного життя розповідає про психічне здоров’я людини, про способи його збереження і відновлення, якщо ви не «окей». В книзі багато різних медичних термінів, але мене це не напружувало (можливо, через те, що маю медичну освіту?). Якщо у людини є порушення психічного здоров’я, то цього не треба боятися і замовчувати, як звикли це робити багато десятиліть пересічні українці. Дарка Озерна також зачепила тему психічної травми українського народу: наслідки комуністичних репресій, Голодомору і Другої світової війни… Також хочеться відзначити дуже гарну якість самої книги: щільний білий папір і цікаві ілюстрації. З недоліків: як на мене, авторка забагато згадує про чудодійну силу антидепресантів, з чим я не зовсім згодна. Взагалі, книга читається легко і несе багато корисної інформації, з якої можна обрати те, що потрібно саме вам. Тому рекомендую.
 •  
  Усвідомлене ставлення до себе та інших
  Здоров'я треба берегти - це відомо всім. А от що ми знаємо про психічне здоров'я та як його зберегти, знають вузькі фахівці, бо ми, найчастіше, соромимося навіть думати про це. Даремно, бо Дарка Озерна підготувала для нас дуже необхідну книжку на цю чутливу тему. Тепер мені аж легше стало, бо прочитавши її, я свідомо проаналізувала свій особистий психічний стан, а також психічний стан моїх близьких родичів. Мені стало значно легше їх розуміти, тепер я не гублюся, адже знаю чим можу допомогти, а найголовніше, знаю, яка саме допомога їм може бути корисною і де її шукати. Як не дивно, занурення у деталі механізмів роботи нашого мозку та організму в цілому не є нудним, а розуміння що і як відбувається, додає впевненості, адже написано ясно та доступно. Сподіваюсь, що це знайомство з різними психічними станами, їх причинами та вмінням знайти допомогу зробить життя якіснішим, усвідомленішим, відповідальнішим за себе та близьких. Думаю, що й покращити якість стосунків з людьми, які потерпають від стресів, депресій, психічних розладів стане легше, а головне, що я знатиму як мені діяти і сама при цьому збережу власне здоров'я.
  Підсумок книги перевершив всі мої очікування, велика подяка авторці за роз'яснення стану нашої історичної травми, за те, що звернула увагу на нашу соціальну ідентифікацію та проаналізувала шляхи виходу із культурної травми. Жити з усвідомленням, що проблеми можна і треба виявляти, а не тікати від них, допомагає не марнувати наші дорогоцінні роки життя.
 •  
  ...як це окей...
  Нонфік на вечір. Непогана книжка, але перша "Ви це зможете" сподобалась більше. Можливо через великі очікування від цієї книги. До слова, маю і третю вже))
  Мені подобається, як Озерна пише: це завжди легко, просто і невимушено. Але цього разу я можу виділити інформацію, яка мені більше імпонувала. Може тому, що я багато читала подібної літератури, або мені не актуальні проблеми, про які пише авторка)
  Хотілось більше життєвих прикладів у розділі, де вказано, що це вже практика))
  Проте, абсолютно погоджуюсь і підтримую думку, що у наш час не треба соромитись бути собою і говорити про те, що турбує. Депресія є і фрази "Та перестань себе накручувати", "Займись ділом, і все мине" і подібні - не допоможуть.
  Мені місцями авторка видалась аж занадто самовпевненою. Але це моя суб'єктивна думка) Вам, можливо, все сподобається!
  Я писала, що почала читати і всім задоволена) Дочитала - і враження трішки змінилось. Кажу, як є. Хочу бути чесною. Перша книжка Озерної сподобалась більше.
 •  
  Здоров'я - це важливо
  Давно дивилася на дану книгу від Дарки Озерної, ще як тільки вона з'явилася на сторінці Yakaboo в Instagram. Після багатьох постів і розмов про неї, придбала книгу цього року на Мистецькому Арсеналі і дуже задоволена цим.
  Не тільки фізичне, але й психічне здоров'я має бути "окей", як пише автор.
  Дуже сподобалась сама стилістика написання, як завжди подяка видавництву Yakaboo Publishing, читати книги вашого видавництва одне задоволення. За стилістику написання та малюнки окреме дякую.
  В книзі дуже багато прикладів, тез, настанов і правильних тверджень як бути здоровим не тільки фізично, але й мати психічне здоров'я. Тому що в наш час так багато факторів, які впливають на наш стан (війни, коронавірус і т.д.), що не можливо не піддатися впливу.
  Читаючи книгу задумуєшся над тим, що потрібно уважніше відноситися до свого психічного здоров'я, тому що якщо здорова психіка людини, тоді здорове і саме тіло.
  Хочеться прочитати всі книги авторки, так як вони написані легко і читати одне задоволення. І багато фраз, які на перший погляд є незрозумілими подано в простій і зрозумілій манері.
  Рекомендую прочитати всім, хто хоче мати здорову голову і сприйняття.
 •  
  Крутая книга про психологическое здоровье
  Нет - это не медицинский справочник, и нет - это не очередной мотиватор из серии: "станцуй с бубном, вдохни глубже и махни рукой, и всё будет ок". Данная книга совсем не об этом. Здесь, скорее, идет речь о некоей системе ориентиров, присущих нашему обществу, о стереотипах и о том, как в нашем обществе относятся к подобному. Я говорю "в нашем" имея в виду именно наше общество, не заграничное. Ведь культура ценностей и восприятия отличается у разных народов. Одна из главных мыслей книги: "окей - быть время от времени не окей" и обратиться за помощью к специалисту - не должно быть чем-то стыдным, поговорить с кем-то и рассказать о наболевшем - это нормально. С кем-то, кто не скажет тебе: "Ой, что ты ноешь! Вот у других проблемы, а у тебя... ". Иметь проблемы и беспокойства - нормально, но также нормально - говорить об этом. Давайте будем честными (хотя кто-то, наверное, не будет согласен): наше общество склонно "клеймить" ("нытик", "истеричка", обратился к психологу - значит псих и т.д.), склонно не разбираться в проблемах, а говорить "просто": просто перестань, просто забудь... (от этих "просто" - не легче). А бывает так, что ты не справляешься со своими проблемами уже, с переживаниями, а кто-то знакомый выливает на тебя сверху свои, доказывает, что у него хуже и злится на тебя за отсутствие эмпатии. А откуда ей взяться, если своих переживаний выше головы? Лучшим решением является - квалифицированный специалист.

  Авторка не говорит о том: "Вот я тут расскажу, как жить и решу ваши проблемы" - нет. Она четко указывает на проблемы нашего общества, восприятие этих проблем, влияние нервов и эмоций на здоровье. Четко и доходчиво объясняет: почему важно следить за своим здоровьем и не бояться/стесняться обратиться за помощью.

  Книга - отличная. Обязательно буду возвращаться к ней.
 •  
  Якби була можливість обрати лише одну книгу, яку б мав прочитати кожен українець, то однозначно б запропонувала цю.
  Що ми знаємо про себе, зокрема про своє психічне здоров’я? Як виявляється, не настільки багато, як би того хотілось. Чомусь в розвинених країнах Європи та в США понад усе турбуються не лише про свій фізичний стан, а й психічний. Одне витікає з іншого. Однак наша нація мазохістів-українців вперто ігнорує цей аспект. У нас не заведено говорити про проблеми з психічним здоров’ям, бо одна асоціація з психами, і їм одна дорога – в психлікарню. Хіба не так? А якщо ти спробуєш довести іншу позицію, то суспільство тебе «заклює» і почне ігнорувати. Бо ти теж не нормальний.

  А що взагалі таке ось ця «нормальність»? Дуже суб’єктивна річ. Кожна людина на певному етапі життя може зіштовхнись із труднощами: тяжке дитинство, проблеми на роботі, конфлікти з рідними й другою половинкою, втрати та ін. В кожного різний рівень стійкості й прийняття будь-яких ситуацій. Іншими словами – хтось сприймає близько до серця, а хтось – стриманіший. Проте психіка будь-якої людина піддається впливу. І це факт. Але ж це не значить, що з нами щось не так?

  І чому ж книга Дарки Озерної така потрібна нам всім? Щоб нарешті ми визнали, що наша нація теж травмована, і що потребує зцілення. Ми повинні не просто знати, що таке тривожний розлад, депресія, сезонне афективне порушення, посттравматичний стресовий розлад, вигорання, булімія, переїдання, анорексія тощо, а й знати, звідки воно береться, як виявити перші ознаки появи цих хвороб, головне – що робити і як боротись уже з наявними проблемами. Також усвідомити, що похід до психолога/психотерапевта – це я похід до стоматолога чи сімейного лікаря, і в цьому немає щось страшного.

  Нам не вистачає толерантності. Якщо в людини є певні психічні розлади чи схильності до них – її потрібно підтримувати, а не говорити, що вона якась «не така», «щось собі надумала», «це минеться». Потрібна фахова допомога. І близькі мають бути поруч, ні в якому разі не засуджувати.

  Книжка, яку must read кожний. Бо починати потрібно із себе, ростивши здорове, як і фізично, так і психічно покоління.
 •  
  Просто про серйозне
  «Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я» – Дарка Озерна. На даний момент це єдина авторка яку я читаю з текстовим маркером. Реально деякі речі хочеться не те що вивчити на память, а вивісити на банері. Особливо те, що стосується нашого історичного минулого і як це вплинуло на наше психічне здоров'я зараз. Чи про, притаманне нашому народу знецінювання типу - сама винна, не ной і т.д. Якщо ви думаєте, що часті стреси лише допомагають вам зміцніти, а постійна тривожність то у всіх так і це окей. То, ні - це не окей. І з цієї книги ви дізнаєтесь, що ще не зовсім в порядку з нашим ментальним здоров'ям. Як в нашому організмі взаємодіють хронічні захворювання з клінічною депресією, та чому фізичні навантаження потрібні вам для гарного настрою так само як і смаколик.
  Беручи цю книгу до рук я чомусь думала, що відкрию, а там раз і чітко розказано як подолати той чи інший стан. Проте ніт. Авторка досконало, по поличках розкладає, що саме з нами твориться в тому чи іншому станові, чому його не варто соромитись, та як допомогти ближньому з такою проблемою. А от саме лікування - тут лише до лікаря. Чарівної фрази, що допомагає всім однаково - не буває. Адже всі ми різні і причини наших проблем теж різні. Проте якщо вас це заспокоїть - то у нас психічні розлади майже закладені в державну програму))) Саме нестабільна ситуація в країні стає каталізатором і зовнішнім подразником, що і запускає масовий маховик стану "неокей". Про це не соромно казати, але жити з цим не потрібно
 •  
  Простими словами про наш організм.
  "Бути окей" - книжка, яку як на мене, має прочитати кожна людина. Вона відкриває багато нової інформації про організм людини, але основну увагу зосереджено на інформації про нервову систему.
  Ми живемо в напруженому ритмі, у кожного є свої проблеми і переживання, є клопоти і просто неприємності, тому дуже важливо знати і розуміти як саме наша нервова система реагує на ці подразники, як результат такого впливу відбивається на всіх системах людини, та як це все впливає на загальне самопочуття в цілому. Які тривожні дзвіночки ми можемо пропустити і потім ситуація може бути набагато складніша, ніж та яка б була в тому випадку, коли ми контролюємо ці процеси.
  Книга легко написана, без надто складних медичних термінів, і навіть там, де вони трапляються в тексті читач розуміє про що іде мова. Це ніби своєрідна інструкція, яка допоможе краще зрозуміти як працює наш організм та як ми можемо покращити його роботу та, зокрема, роботу нервової системи. Адже якщо стається збій в її роботі, наслідку відчуває весь організм.
 •  
  Українська психологіч
  Книга Дарки Озерної - «бути О’кей» є досить актуальною в наш час і зокрема для нас. Адже ні для кого не секрет, що наш менталітет дуже відрізняється від інших національностей, він має свою специфіку-не помічати «проблем душі». Ми соромимось говорити про наші проблеми і йти до фахівців, але зараз ця проблема стає ще гострішою через пандемію. А дана книга дає можливість розібратися зі своїми проблемами і тарганами, чи потрібно з ними щось робити і що саме, чи навпаки, це просто здалося і можна спокійно собі жити далі.
  Написана книга простою і зрозумілою мовою, що дуже радує і виділяє її серед інших книг схожої тематики.
 •  
  бути окей
  Коли все йде шкереберть і ти відчуваєш себе не окей ця книга трохи допомагає розкласти свій стан по поличкам та зрозуміти, що з тобою відбувається і як з цим упоратись.

  Книга мені сподобалась, описані різні психічні розлади та способи їх подолання. З чого варто почати, які складові способу життя впливають на психічне здоров'я.
  Розвіює страшні міфи про антидепресанти та психотерапевтів. Слідкуйте й піклуйтесь про своє психічне здоров'я. Книга написана легкою мовою, було доволі цікаво її читати.
 •  
  Простими словами, про важливе
  Неймовірно цікава та корисна книга, направлена на пояснення простими, зрозумілими словами, роботу нашої психіки та мозку вцілому. В книгах даного жанру, не часто можна зустріти, на стільки просту мову написання. Авторка Дарка Озерна, неймовірно змістовно та «по-суті» описує тему психічного здоров‘я та як «бути Окей». Книга складається з двох частин, в першій описується більш загальна інформація про роботу нашого мозку та як ми реагуємо на ті чи інші події, а в другій - детально розглядаються найпоширеніші психічні розлади.
  Також ця книга стала чудовим доповненням до першої частини книг серії «Оптимістично про здоров‘я» - «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя»
 •  
  Книга на один раз 0% пользователей считают этот отзыв полезным
  До слова в мене є вся серія книжок "Оптимістично про здоров'я" Дарки Озерної.

  Спочатку я прочитала "7 складових здорового способу життя" та залишилась в захваті - така тоненька книжка, але ж яка наповнена, при цьому без води, а все чітко й зрозуміло. Менш за все мене цікавила книжка "Як старшати, але не старіти"- але й вона виявилась не менш цікавою та на моє здивування в результаті більш "простікерованою"). На десерт я залишила книгу "Бути окей", бо вона мене цікавила найбільше, - але натомість я отримала цілковите розчарування! Чи то все так розмазано, чи то занадто "поверхнево-заглибленно" чи, не для усіх голів... для мене забагато зайвої інформації, запитань більше ніж відповідей, та відсутність позитивної ноти в підсумку вщент мене розчарувала.

  Наприклад, з попередніх двох книжок я дізналася що неякісний сон має негативний вплив на психічне здоров'я, потім я отримала відповідь на запитання Чому ж я все-таки повинна звернути на це увагу і зробити висновки - начебто тема вичерпана - я дізналася що якісний сон дуже корисний, бо і психічно ти добре себе почуваєш, і в боротьбі з зайвою вагою це буде доречно... а не просто сон це корисно і крапка, - мені пояснили Чому це корисно, тобто розжували, але при цьому зовсім без води, все як я люблю). Тому не розумію навіщо знову "мусолити" тему сна в "Бути окей", бо найголовнішу інформацію простий читач Вже отримав з попередньої книжки, то ж навіщо поглинатися в незрозуміле якщо автор наголошує що книга не є посібником із психіатрії. Автор каже, що книжка підкаже що можна робити самому "задля збереження світлої голови й легкості в серці", - але я не побачила якихось нових порад, крім тих що вже були згадані в попередній книзі, більш того - таке враження що після прочитання ми люди, - всі безнадійно психічно хворі, тому згодна з думкою найближчого друга Дарки що "це не схоже на оптимістичну книгу. Якщо спростити, то все погано.."

  Але я настільки рада що в моїй бібліотеці є дві інші книги із серії "Оптимістично про здоров'я", до яких, я впевнена на 100%, буду повертатися багато-багато разів, що напевно дам ще шанс книзі "Бути окей" та почну читати її заново, але тепер з кінця наперед)
 
Характеристики Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Автор
Дарка Озерная
Издательство
Yakaboo Publishing
Серия книг
Оптимістично про здоров’я
Язык
Украинский
Год издания
2020
Иллюстратор
Ольга Дегтярева
Количество страниц
256
Иллюстрации
Цветные
Формат
125х185 мм
Переплет
Мягкий
Бумага
Офсетная
ISBN
978-617-7544-52-3
Тип
Бумажная
 

Об авторе Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я