Булава Іллі Муромця
Бумажная книга | Код товара 1296137
Yakaboo 5/5
Автор
Юрий Лигун
Издательство
Час Майстрів
Серия книг
Рекомендуємо прочитати
Язык
Украинский
Год издания
2021
Переводчик
Анастасия Шевердина
Возраст ребенка
От 6 до 8 лет, От 9 до 12 лет
Иллюстратор
Александр Продан

Все о книге Булава Іллі Муромця

«Булава Іллі Муромця» перенесе вас у добу Київської Русі, коли її головний престол посідав князь Володимир. Щоб захистити свій народ, князь прикликав на допомогу славетних богатирів. Найсильнішим із них був Ілля Муромець. Охороняючи кордони Київської держави, він переміг Ідолище погане, потопив Сокіл-корабель бусурманський, здолав кривавого Тугарина-змія, знайшов у дрімучих лісах Лихо Однооке, бився з ненаситними полчищами Калина-царя...

Хочеш все побачити на власні очі? Розгортай книжку і ставай разом з Іллею Муромцем на захист Батьківщини!

Характеристики
Автор
Юрий Лигун
Издательство
Час Майстрів
Серия книг
Рекомендуємо прочитати
Язык
Украинский
Год издания
2021
Переводчик
Анастасия Шевердина
Возраст ребенка
От 6 до 8 лет, От 9 до 12 лет
Иллюстратор
Александр Продан
Рецензии
 •  
  Наш билинний богатир
  Здається, останнім часом видано не так багато книжок з історії наших пращурів, розрахованих саме на підлітків, тому «Булава Іллі Муромця» Юрія Лигуна, оформлена ілюстраціями Олександра Продана, має всі шанси стати популярною серед найширшого кола читачів. Насправді заснована на билинах книга балансує на межі казки й історичного твору, адже билини здавна засновувалися не на вигадках, а на реальних подіях, але художньо опрацьованих, з героїзованими, ідеалізованими персонажами. Саме тому на сторінках книги читач зустрічає поруч із вигаданими людьми цілком реальних (або тих, хто мав реальних прототипів), відомих із літописів й інших давніх згадок князя Володимира, Добриню Микитича, Олешка Поповича і самого головного героя книги – Іллю Чобітка-Муромця. З книги ми дізнаємося, як ріс і виховувався богатир, як дивом вилікувався від хвороби, як вирушив боронити рідну землю від супостата, отримавши багаті обладунки від божих людей. Приємно читати про пригоди уславленого героя саме українською, і аргументи про українське походження Іллі – цілком логічні й переконливі. Біографія Муромця насичена різноманітними небезпечними пригодами, що демонструють читачеві не тільки силу, мужність і хоробрість Іллі, але й доброту, розсудливість, мудрість, самовідданість і справедливість. Для мене герой книги виглядає трохи занадто ідеалізованим (наприклад, коли приймає рішення, гідне Соломона), а всі його пригоди – занадто перенасиченими релігійними мотивами. Хоча яким ще способом можна пояснити дива, що відбуваються із Іллею Муромцем, якщо не Божим благословенням?
  Думаю, діти із захватом будуть читати динамічну пригодницьку оповідь, мимоволі занурюючись у захопливу давню історію рідної країни.
 •  
  Наш Ілько Муромець - гідний приклад патріотизму і справжніх богатирських чеснот!
  Цього разу ми опікуємося книжечкою Юрія Лигуна "Булава Іллі Муромця" видавництва Час Майстрів.

  Багато є чуток і хибних територіальних та національних тверджень навколо билинного богатирського образу Іллі Муромця, тому мені було приємно побачити, що всі патріотичні крапки тут розташовано правильно ;)

  Це одна з тих небагатьох історій, які навіть коли проковтнеш за один присіст, то все рівно будеш повертатися і вчитуватися в деталі)) Адже книга насичені деталями, афоризмами, подіями і т. ін.

  Сюжет і герої нам видаються загалом знайомими. Проте логічно, крок за кроком, знайомі нам фрагменти автор складає у послідовний і змістовний ланцюг подій, детально пояснюючи кожну з них, підводячи своїх читачів і читачок до певних думок, змальовуючи колорит побуту, місцевості, звичаїв часів Київської Русі.

  Ми занурюємося в дрібниці і нюанси, які допомагають краще зрозуміти сюжет і дії та почуття героїв книги, та і сам світогляд тогочасного населення загалом. Автор згадує також визначні історичні події тієї доби, як-от хитру, яскраву і жорстоку помсту Княгині Ольги древлянам.

  Повага до старших у родині, щира праця на своїй землі, захист Батьківщини від ворогів, підтримка односельців, життя вірою і правдою, терпіння і молитви, допомога беззахисним, справедливий розсуд лежать в основі розповіді і мудро та ненав'язливо засівають зерна справжніх життєвих цінностей у дитячі та підліткові голови.

  Ілько є дуже гарним прикладом для молоді, зокрема, для хлопців, адже він - козак хоч куди: мегасильний, міцний, безстрашний і, водночас, мудрий, впевнений, спокійний, справедливий, вимогливий до себе. Він показує, як важливо і ..просто зрозуміти і віднайти "своє місце під сонцем", своє призначення, і відстояти саме своє рішення: спокійно, впевнено і безапеляційно.

  Можливо, не доцільно його порівнювати із царем Соломоном, але я розумію, що такою паралеллю автор певно хотів показати велич мудрості славетного богатиря. Та Ілля і справді дуже гідний образ, щоб його наслідувати, щоб знати свою історію і пишатися своїми героями (!).

  Особливу роль у створенні величного і могутнього образу Іллі Муромця відіграли, як на мене, ілюстрації книги.

  Олександр Продан змалював Іллю на кожному з його життєвих етапах саме таким, яким ми його уявляємо під час читання.

  Так, на кожній сторінці дружня і гармонійна співпраця автора і художника дає нам відчути масштабність героїв, подій, почуттів, вчинків. Це навіть важкувато передати словами.. Міць і сила. Навіть на тих сторінках, коли Ілько ще не ходив. Дякуємо за це!

  Знаєте, те, що Ілля довго не ходив ногами, а потім зміг ходити, можна сприйняти навіть алегорію до самомотивації і для більш дорослого читача: ніколи не пізно почати. У будь-якому віці можна почати працювати над своїм тілом, чи розпочати освоєння якогось нового напрямку в саморозвитку і самопізнанні. Потрібна лише непохитна щира віра в себе, і спроба вийде вдалою.

  Особисто мені сподобався опис відчуття "раю" Іллі Муромця від порятунку вовчиці, а згадки про житія святих нагадали студентські часи вивчення таких житій, патерика та іншої тогочасної літератури, коли ми відкривали для себе добу Київської Русі у літературі))

  Не дуже зрозумілою видалася мені певна фамільярність у згадках та зверненнях до Князя. Ми знаємо, що коли говорять про Красне Сонечко, то мають на увазі Князя Володимира. Та вживання "Красне Сонечко" напряму, лише так і без слів "княже", "князь" у звертанні мені дещо різало мої філологічні вушка)) Але я тоді не жила, може і так зверталися і Князь дозволяв ;)

  Також мені не зовсім було зрозуміло, навіщо на початку було саме бити коня..)

  Дуже сподобалося вживання варіанту імені Іллі - Ілько (!).

  Скажу, що книгу, хоч і рекомендують на 7+, але читати цікаво буде і підліткам, і дорослим. Семирічки плюс може і проковтнуть саму історію, бо вона мега подієва, захоплива, дивовижна, насичена бійками (між іншим іноді досить жорстко змальованими, як-от бійки із Соловйєм чи Калин-царем). Але от численні описи ремесел, базару і товарів, які там продавалися, і т. ін. можуть перенасичити юний мозок своїм багатством і змусити читати довше. Також дітям, звісно, зайдуть всі ці погані ідолища, криваві Тугарини-змії, Лиха Одноокі і всяка різна цікава, страшна і захоплююча нечисть))) Історія Іллі Муромця справді ДИВОвижна!


  Марійка (10 років) цього разу слухала про Ілька, можливо, не так захопливо, як про улюблених героїв коміксів, але зацікавлено і осмислено, ми обговорювали деякі уривки, які я їй зачитувала. Для першого знайомства із величним героєм цього наразі певне що досить, але, гадаю, вона ще перечитає із часом цю книгу, а може і не раз.

  Андрійко (3р.10міс.) заглядав у всі ілюстрації))) Розпитував про все: а чому хлопчик лежить, він упав? а чий це кінь? а чому такий великий?)), а чого вони б'ються, хіба так можна?)) і т.д., і все я намагалася пояснити йому відповідно віку. Одне із улюблених слів Андрійка зараз "бадіти"/"патіти" (бандити), тому пояснення на кшталт "Ілля Муромець - це чоловік, який мав велику силу, щоб захищати всіх від патітів" спрацювало якнайкраще.

  Мені також сподобалося, що автор дає пояснення під час розповіді слів, які вважає потрібним пояснити молоді, і робить це не зносками (ніколи не любила читати пояснення внизу дрібним шрифтом), а просто в тексті, ніби звертаючись безпосередньо до читачів і читачок, і просто кількома словами пояснює потрібне значення.

  Щиро дякуємо улюбленому видавництву, професійному колективу і талановитим автору й ілюстратору за цю ґрунтовну самобутню ДИВОвижну книгу! Вважаю, що такі книги мають бути у кожній родині, у кожній бібліотеці і у програмі читання (середньої школи). У якості подарунку "Булава Іллі Муромця" також підійде і буде гідним вибором. Тож впевнено рекомендуємо!
Купить - Булава Іллі Муромця
Булава Іллі Муромця

Обычная цена: 271 грн

Особое предложение: 244 грн

Есть в наличии
 

Рецензии Булава Іллі Муромця

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Наш билинний богатир
  Здається, останнім часом видано не так багато книжок з історії наших пращурів, розрахованих саме на підлітків, тому «Булава Іллі Муромця» Юрія Лигуна, оформлена ілюстраціями Олександра Продана, має всі шанси стати популярною серед найширшого кола читачів. Насправді заснована на билинах книга балансує на межі казки й історичного твору, адже билини здавна засновувалися не на вигадках, а на реальних подіях, але художньо опрацьованих, з героїзованими, ідеалізованими персонажами. Саме тому на сторінках книги читач зустрічає поруч із вигаданими людьми цілком реальних (або тих, хто мав реальних прототипів), відомих із літописів й інших давніх згадок князя Володимира, Добриню Микитича, Олешка Поповича і самого головного героя книги – Іллю Чобітка-Муромця. З книги ми дізнаємося, як ріс і виховувався богатир, як дивом вилікувався від хвороби, як вирушив боронити рідну землю від супостата, отримавши багаті обладунки від божих людей. Приємно читати про пригоди уславленого героя саме українською, і аргументи про українське походження Іллі – цілком логічні й переконливі. Біографія Муромця насичена різноманітними небезпечними пригодами, що демонструють читачеві не тільки силу, мужність і хоробрість Іллі, але й доброту, розсудливість, мудрість, самовідданість і справедливість. Для мене герой книги виглядає трохи занадто ідеалізованим (наприклад, коли приймає рішення, гідне Соломона), а всі його пригоди – занадто перенасиченими релігійними мотивами. Хоча яким ще способом можна пояснити дива, що відбуваються із Іллею Муромцем, якщо не Божим благословенням?
  Думаю, діти із захватом будуть читати динамічну пригодницьку оповідь, мимоволі занурюючись у захопливу давню історію рідної країни.
 •  
  Наш Ілько Муромець - гідний приклад патріотизму і справжніх богатирських чеснот!
  Цього разу ми опікуємося книжечкою Юрія Лигуна "Булава Іллі Муромця" видавництва Час Майстрів.

  Багато є чуток і хибних територіальних та національних тверджень навколо билинного богатирського образу Іллі Муромця, тому мені було приємно побачити, що всі патріотичні крапки тут розташовано правильно ;)

  Це одна з тих небагатьох історій, які навіть коли проковтнеш за один присіст, то все рівно будеш повертатися і вчитуватися в деталі)) Адже книга насичені деталями, афоризмами, подіями і т. ін.

  Сюжет і герої нам видаються загалом знайомими. Проте логічно, крок за кроком, знайомі нам фрагменти автор складає у послідовний і змістовний ланцюг подій, детально пояснюючи кожну з них, підводячи своїх читачів і читачок до певних думок, змальовуючи колорит побуту, місцевості, звичаїв часів Київської Русі.

  Ми занурюємося в дрібниці і нюанси, які допомагають краще зрозуміти сюжет і дії та почуття героїв книги, та і сам світогляд тогочасного населення загалом. Автор згадує також визначні історичні події тієї доби, як-от хитру, яскраву і жорстоку помсту Княгині Ольги древлянам.

  Повага до старших у родині, щира праця на своїй землі, захист Батьківщини від ворогів, підтримка односельців, життя вірою і правдою, терпіння і молитви, допомога беззахисним, справедливий розсуд лежать в основі розповіді і мудро та ненав'язливо засівають зерна справжніх життєвих цінностей у дитячі та підліткові голови.

  Ілько є дуже гарним прикладом для молоді, зокрема, для хлопців, адже він - козак хоч куди: мегасильний, міцний, безстрашний і, водночас, мудрий, впевнений, спокійний, справедливий, вимогливий до себе. Він показує, як важливо і ..просто зрозуміти і віднайти "своє місце під сонцем", своє призначення, і відстояти саме своє рішення: спокійно, впевнено і безапеляційно.

  Можливо, не доцільно його порівнювати із царем Соломоном, але я розумію, що такою паралеллю автор певно хотів показати велич мудрості славетного богатиря. Та Ілля і справді дуже гідний образ, щоб його наслідувати, щоб знати свою історію і пишатися своїми героями (!).

  Особливу роль у створенні величного і могутнього образу Іллі Муромця відіграли, як на мене, ілюстрації книги.

  Олександр Продан змалював Іллю на кожному з його життєвих етапах саме таким, яким ми його уявляємо під час читання.

  Так, на кожній сторінці дружня і гармонійна співпраця автора і художника дає нам відчути масштабність героїв, подій, почуттів, вчинків. Це навіть важкувато передати словами.. Міць і сила. Навіть на тих сторінках, коли Ілько ще не ходив. Дякуємо за це!

  Знаєте, те, що Ілля довго не ходив ногами, а потім зміг ходити, можна сприйняти навіть алегорію до самомотивації і для більш дорослого читача: ніколи не пізно почати. У будь-якому віці можна почати працювати над своїм тілом, чи розпочати освоєння якогось нового напрямку в саморозвитку і самопізнанні. Потрібна лише непохитна щира віра в себе, і спроба вийде вдалою.

  Особисто мені сподобався опис відчуття "раю" Іллі Муромця від порятунку вовчиці, а згадки про житія святих нагадали студентські часи вивчення таких житій, патерика та іншої тогочасної літератури, коли ми відкривали для себе добу Київської Русі у літературі))

  Не дуже зрозумілою видалася мені певна фамільярність у згадках та зверненнях до Князя. Ми знаємо, що коли говорять про Красне Сонечко, то мають на увазі Князя Володимира. Та вживання "Красне Сонечко" напряму, лише так і без слів "княже", "князь" у звертанні мені дещо різало мої філологічні вушка)) Але я тоді не жила, може і так зверталися і Князь дозволяв ;)

  Також мені не зовсім було зрозуміло, навіщо на початку було саме бити коня..)

  Дуже сподобалося вживання варіанту імені Іллі - Ілько (!).

  Скажу, що книгу, хоч і рекомендують на 7+, але читати цікаво буде і підліткам, і дорослим. Семирічки плюс може і проковтнуть саму історію, бо вона мега подієва, захоплива, дивовижна, насичена бійками (між іншим іноді досить жорстко змальованими, як-от бійки із Соловйєм чи Калин-царем). Але от численні описи ремесел, базару і товарів, які там продавалися, і т. ін. можуть перенасичити юний мозок своїм багатством і змусити читати довше. Також дітям, звісно, зайдуть всі ці погані ідолища, криваві Тугарини-змії, Лиха Одноокі і всяка різна цікава, страшна і захоплююча нечисть))) Історія Іллі Муромця справді ДИВОвижна!


  Марійка (10 років) цього разу слухала про Ілька, можливо, не так захопливо, як про улюблених героїв коміксів, але зацікавлено і осмислено, ми обговорювали деякі уривки, які я їй зачитувала. Для першого знайомства із величним героєм цього наразі певне що досить, але, гадаю, вона ще перечитає із часом цю книгу, а може і не раз.

  Андрійко (3р.10міс.) заглядав у всі ілюстрації))) Розпитував про все: а чому хлопчик лежить, він упав? а чий це кінь? а чому такий великий?)), а чого вони б'ються, хіба так можна?)) і т.д., і все я намагалася пояснити йому відповідно віку. Одне із улюблених слів Андрійка зараз "бадіти"/"патіти" (бандити), тому пояснення на кшталт "Ілля Муромець - це чоловік, який мав велику силу, щоб захищати всіх від патітів" спрацювало якнайкраще.

  Мені також сподобалося, що автор дає пояснення під час розповіді слів, які вважає потрібним пояснити молоді, і робить це не зносками (ніколи не любила читати пояснення внизу дрібним шрифтом), а просто в тексті, ніби звертаючись безпосередньо до читачів і читачок, і просто кількома словами пояснює потрібне значення.

  Щиро дякуємо улюбленому видавництву, професійному колективу і талановитим автору й ілюстратору за цю ґрунтовну самобутню ДИВОвижну книгу! Вважаю, що такі книги мають бути у кожній родині, у кожній бібліотеці і у програмі читання (середньої школи). У якості подарунку "Булава Іллі Муромця" також підійде і буде гідним вибором. Тож впевнено рекомендуємо!
 •  
  Побільше б таких книг на книжковому ринку України!
  Коли я уперше побачила обкладинку цієї книги, мене мов заворожив погляд Іллі Муромця. Так і віє від нього силою богатирською, міццю, надійністю, відвагою. Щойно відкриваєш її і починаєш читати, ніби чуєш, як дзюрчить срібний гірський потік навесні, легенько віє вранішнє весняне повітря, так вже легко та сучасно пише автор. І ти непомітно опиняєшся у центрі історичних подій, що відбувалися на наших рідних землях багато років тому. Та автор не тебе переносить у давнину, а ніби саму історію доставляє у сьогодення, й ти сидиш у кріслі, а повз тебе так і пропливають історичні постаті, кружать тебе у вирі давнини, геройства, відданості, вірності, дружби, братерства, сміливості, хитрості, розуму та непохитної віри, як найміцнішого стрижня. Ілюстрації Олександра Продана це окрема любов, яка посилює сприйняття образів, ще більше занурює у давнину. Книгу однозначно рекомендую усім дітям від 8ми років, бо кращого життєвого прикладу ніж Ілля Муромець годі і уявити!
 
Характеристики Булава Іллі Муромця
Автор
Юрий Лигун
Издательство
Час Майстрів
Серия книг
Рекомендуємо прочитати
Язык
Украинский
Год издания
2021
Переводчик
Анастасия Шевердина
Возраст ребенка
От 6 до 8 лет, От 9 до 12 лет
Иллюстратор
Александр Продан
Количество страниц
232
Иллюстрации
Цветные
Формат
210х245 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Тираж
1500
ISBN
978-966-915-299-2
Тип
Бумажная