Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
Бумажная книга | Код товара 847311
Yakaboo 5/5
Автор
Нассим Николас Талеб
Издательство
Наш Формат
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Николай Климчук
Количество страниц
400
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
155х235 мм

Все о книге Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті

Нова книжка всесвітньо відомого філософа, математика, науковця Насіма Ніколаса Талеба, автора світового бестселера «Чорний лебідь».

Тематика

Філософія, математика, системний аналіз.

Про книжку

Наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку. Дивовижно, та завдяки невизначеності і впливу змін люди, речі та цілі системи можуть еволюціонувати й ставати кращими. Цю рису Насім Талеб називає антикрихкістю й окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення. Ба більше, ця властивість дає користь як людям, так і компаніям і навіть країнам, а коло питань, які допомагає з’ясувати книжка, надзвичайно широке - від методу помилок, оцінювання ризику до політики, освіти й медицини.

Для кого книжка

Книжку варто всім, хто цікавиться теорією ймовірності, математикою, філософією, системним аналізом та літературою.

Чому ця книжка

«Антикрихкість» - це детальна інструкція з виживання у світі, де правлять Чорні лебеді. Це одна з книжок усесвітньо відомої серії «Невизначеність» (Incerto), до якої входять також «Чорний лебідь» («Наш формат», 2017), «Обдурені випадковістю» та «Прокрустове ложе», які наше видавництво готує до друку. На думку самого автора, «Антикрихкість» - найважливіша його праця.

Про автора

Насім Ніколас Талеб - лівансько-американський філософ, математик, науковець. Працював на керівних посадах у брокерських фірмах Лондона і Нью-Йорка. Колишній біржовий аналітик, засновник хедж-фонду Empirica Capital LLC. Викладав у кількох університетах, зокрема в Нью-Йоркському та Оксфордському. Видатний літератор, письменник, знаний у всьому світі відкриттям феномену Чорних лебедів.

Книжки на схожу тематику

«Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті», Насім Талеб, «Наш формат», 2017 рік
«Мислення швидке й повільне», Деніел Канеман, «Наш формат», 2017 рік

Відгуки про книжку

"Неймовірна праця, сповнена прикладів, історій, влучних зауважень і гостроцікавих недомовок. Я вже хочу прочитати її знову. А потім ще раз".
Мет Рідлі, Wall Street Journal

"Смілива книжка, яка пояснює, чому і як саме ми можемо скористатися невизначеністю, випадковістю та помилковістю. Це може докорінно змінити ваше життя". Newsweek

"Антикрихкість - це не просто економічна й політична доктрина. Це також ключ до хорошого життя".
Fortune

Цитати

Про функціонування в умовах невизначеності
Антикрихкість любить випадкове й невизначене, що означає - і це дуже важливо - любов до помилок, точніше, до певного розряду помилок. Антикрихкість дає нам змогу функціонувати в умовах невизначеності, коли ми не до пуття відаємо, що робимо - і все одно досягаємо успіху. Скажу просто: робити ми вміємо краще, ніж думати, - саме завдяки антикрихкості. По-моєму, завжди краще бути антикрихким невігласом, ніж дуже кмітливим і крихким.

Про Чорних лебедів
Чорні лебеді (з великої літери) - це непередбачувані рідкісні події великого масштабу, які спричиняють серйозні наслідки. Непередбачувані для окремого спостерігача. Назвімо такого підсліпуватого спостерігача «індичкою» - ці події стають для нього повною несподіванкою і завдають шкоди, мов День подяки для індички. Я стверджую, що історію роблять «чорнолебедині», рідкісні події, а ми натомість займаємося тонкими нюансами звичайного, розробляємо моделі, формулюємо теорії, будуємо концепції, які не допомагають ані побачити Чорних лебедів, ані оцінити ймовірність їхньої появи.

Про антикрихкість
На щастя, природа-мати - завдяки антикрихкості - найкращий фахівець із рідкісних подій і найкраще дає раду Чорним лебедям. Мільярди років вона якось виживає без командно-адміністративних розпоряджень випускників Ліги плюща, яких розсадили по директорських кріслах. Антикрихкість - це не просто засіб від Чорних лебедів; зрозуміти її - означає перестати боятися рідкісних подій, які й творять історію, технологію, науку, все на світі.

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Нассим Николас Талеб
Издательство
Наш Формат
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Николай Климчук
Количество страниц
400
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
155х235 мм
Рецензии
 • Нас випробовують, а ми зміцнюємося
  По-перше, ця книга великою мірою підтверджує мої особисті думки і погляди на багато речей і явищ у цьому світі.
  По-друге, ця книга зламає багато стереотипів, які глибоко укорінилися в свідомості багатьох людей. Проте це можливо, якщо читач наділений критичним мисленням.
  По-третє, ця книга мене з одного боку надихнула, а з іншого заспокоїла. І я якось спокійніше буду сприймати те, що може впасти на нашу з вами голову вже через півтора місяці. Бо «ідея виживає не тому, що сильніша за альтернативну, а тому, що виживає людина, яка в неї вірить». А ми виживемо! І, врешті, зробимо своє!
  Краще постійно переживати невеликі проблеми і катаклізми, ніж силоміць утримувати ситуацію, штучно вдавати стабільність і займатися самозаспокоєнням. Тоді система стає міцнішою. А вдавана «стабільність» рано чи пізно призведе до такого падіння чи кризи, з яких вибратися буде дуже важко. Немає мінливості – немає стабільності. Це закон життя за Талебом.
  Цікава філософія і підходи автора Талеба до різних проблем: освіти, медицини, економіки, політики тощо. Його тон дещо знущальний, але прагматичний і вірний.
  Талеб просто нищить «експертів» будь-якої галузі, якщо ці експерти займаються лише теорією, балаканиною, але не мають жодної практики. Дістається всім і всьому. І дорогим дипломам престижних університетів, які, як правило, крім гучної назви нічого за собою не мають, коли людина не має практичних навичок. І дорогому лікуванню неіснуючих хвороб дорогими ліками, від яких більше шкоди, ніж користі. І пустопорожнім прогнозам «експертів» щодо різних криз і потрясінь, особливо прогнозам постфактум, у стилі «а я ж казав», коли вже подія сталася.
  Краще діяти, хай навіть з помилками, ніж без діяти, проповідуючи красиві ідеї. «Той, хто ніколи не згрішив, менш надійний за того, хто згрішив один раз. Той, хто багато помилявся, але ніколи не повторював однієї помилки двічі, надійніший за того, хто ніколи не помилявся».
  Не питайте лікаря, яку пігулку вам вживати і чи взагалі її потрібно вживати. Не питайте фінансиста про курс долара чи надійність банків. Краще спитайте: а що ви особисто зробили б у цій ситуації на моєму місці?

  І ще один важливий і актуальний момент – питання сигналу і шуму. Потік інформації, яким завалює нас сучасний світ, перетворює врівноважених людей на невротиків. Врівноважені реагують лише на сигнал, а невротики – на шум. Різниця між цими двома типами людей і показує відмінність між шумом і сигналом. Шум – це те, що треба ігнорувати, сигнал – це те, до чого варто прислухатися.
  Що глибше ви занурюєтеся в інформаційний потік, то більше отримуєте шуму.
  Не розрізняючи за шумом суті, ми починаємо реагувати надто емоційно. Найкраще, що тут можна зробити: брати до уваги тільки суттєві зміни в даних умовах і не зважати на дрібні коливання. Людина раціональна, з ясним незасміченим розумом, який не потопає в морі інформації, не сплутає життєво важливий сигнал із шумом. Чого не скажеш про людину надто стурбовану, надто чутливу й невротичну – її шум легко збиває з пантелику. Важливий сигнал вас знайде, не переживайте. Важко пояснити людям, що чим більше у них інформації, тим менше вони розуміють…
 • Все про антикрихкість
  Книга головним чином орієнтується на невизначеність, випадковість, вірогідність, безлад, і на те, що робити в світі, якому ми не розуміємо нічого. Читачам, які читали попередні книги автора, це видання точно буде до смаку. Талеб має специфічний стиль письма в нього короткі формулювання, він пише тезами, ніби формулами, які в подальшому розписує та пояснює. Таким чином, складні та комплексні ідеї подаються в легшому більш зрозумілому форматі. Автор дуже відвертий і він нещадно критикує відомих всі людям мислителів та економістів. Талеб стверджує, що сутності або системи є або крихкими та ненадійними, або, за його словами, антифрагільними. У іронії розповіді Талеб розповідає про помилковість історії та упередження переможців, коли вони вибирають приклади, щоб підтримати свою історію. Хоча книга містить багато економічних теорій і ідей, вона не є економічною. В першу чергу це книга з філософії та логіки. Вона змусить вас замислитися й поставити під сумнів не тільки ваше повсякденне життя, але й суспільство, яке ми побудували навколо нас.
Купить - Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
210 грн
Есть в наличии
 
Информация об авторе
Нассим Николас Талеб
Нассим Николас Талеб

Эссеист, математик и трейдер Нассим Николас Талеб родился в ливанском городе Амион, семья его исповедовала православие. Во время гражданской войны семья была депортирована. Отец Талеба был врачом-онкологом, занимавши?

Подробнее

Рецензии Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 • Нас випробовують, а ми зміцнюємося
  По-перше, ця книга великою мірою підтверджує мої особисті думки і погляди на багато речей і явищ у цьому світі.
  По-друге, ця книга зламає багато стереотипів, які глибоко укорінилися в свідомості багатьох людей. Проте це можливо, якщо читач наділений критичним мисленням.
  По-третє, ця книга мене з одного боку надихнула, а з іншого заспокоїла. І я якось спокійніше буду сприймати те, що може впасти на нашу з вами голову вже через півтора місяці. Бо «ідея виживає не тому, що сильніша за альтернативну, а тому, що виживає людина, яка в неї вірить». А ми виживемо! І, врешті, зробимо своє!
  Краще постійно переживати невеликі проблеми і катаклізми, ніж силоміць утримувати ситуацію, штучно вдавати стабільність і займатися самозаспокоєнням. Тоді система стає міцнішою. А вдавана «стабільність» рано чи пізно призведе до такого падіння чи кризи, з яких вибратися буде дуже важко. Немає мінливості – немає стабільності. Це закон життя за Талебом.
  Цікава філософія і підходи автора Талеба до різних проблем: освіти, медицини, економіки, політики тощо. Його тон дещо знущальний, але прагматичний і вірний.
  Талеб просто нищить «експертів» будь-якої галузі, якщо ці експерти займаються лише теорією, балаканиною, але не мають жодної практики. Дістається всім і всьому. І дорогим дипломам престижних університетів, які, як правило, крім гучної назви нічого за собою не мають, коли людина не має практичних навичок. І дорогому лікуванню неіснуючих хвороб дорогими ліками, від яких більше шкоди, ніж користі. І пустопорожнім прогнозам «експертів» щодо різних криз і потрясінь, особливо прогнозам постфактум, у стилі «а я ж казав», коли вже подія сталася.
  Краще діяти, хай навіть з помилками, ніж без діяти, проповідуючи красиві ідеї. «Той, хто ніколи не згрішив, менш надійний за того, хто згрішив один раз. Той, хто багато помилявся, але ніколи не повторював однієї помилки двічі, надійніший за того, хто ніколи не помилявся».
  Не питайте лікаря, яку пігулку вам вживати і чи взагалі її потрібно вживати. Не питайте фінансиста про курс долара чи надійність банків. Краще спитайте: а що ви особисто зробили б у цій ситуації на моєму місці?

  І ще один важливий і актуальний момент – питання сигналу і шуму. Потік інформації, яким завалює нас сучасний світ, перетворює врівноважених людей на невротиків. Врівноважені реагують лише на сигнал, а невротики – на шум. Різниця між цими двома типами людей і показує відмінність між шумом і сигналом. Шум – це те, що треба ігнорувати, сигнал – це те, до чого варто прислухатися.
  Що глибше ви занурюєтеся в інформаційний потік, то більше отримуєте шуму.
  Не розрізняючи за шумом суті, ми починаємо реагувати надто емоційно. Найкраще, що тут можна зробити: брати до уваги тільки суттєві зміни в даних умовах і не зважати на дрібні коливання. Людина раціональна, з ясним незасміченим розумом, який не потопає в морі інформації, не сплутає життєво важливий сигнал із шумом. Чого не скажеш про людину надто стурбовану, надто чутливу й невротичну – її шум легко збиває з пантелику. Важливий сигнал вас знайде, не переживайте. Важко пояснити людям, що чим більше у них інформації, тим менше вони розуміють…
 • Все про антикрихкість
  Книга головним чином орієнтується на невизначеність, випадковість, вірогідність, безлад, і на те, що робити в світі, якому ми не розуміємо нічого. Читачам, які читали попередні книги автора, це видання точно буде до смаку. Талеб має специфічний стиль письма в нього короткі формулювання, він пише тезами, ніби формулами, які в подальшому розписує та пояснює. Таким чином, складні та комплексні ідеї подаються в легшому більш зрозумілому форматі. Автор дуже відвертий і він нещадно критикує відомих всі людям мислителів та економістів. Талеб стверджує, що сутності або системи є або крихкими та ненадійними, або, за його словами, антифрагільними. У іронії розповіді Талеб розповідає про помилковість історії та упередження переможців, коли вони вибирають приклади, щоб підтримати свою історію. Хоча книга містить багато економічних теорій і ідей, вона не є економічною. В першу чергу це книга з філософії та логіки. Вона змусить вас замислитися й поставити під сумнів не тільки ваше повсякденне життя, але й суспільство, яке ми побудували навколо нас.
 • Малі зусилля, що дають великий результат
  Автор закликає вірити і коритися ідеї "Чорних лебедів" (під якими маються на увазі елементи непередбачуваності), а також "крихкість" (схильність елементів впливу цих самих "лебедів") і "Антіхрупкості" (стійкості до дії невизначеності). Основна ідея полягає в тому, щоб в будь-якого роду ситуаціях не намагатися знизити рівень невизначеності шляхом прогнозування майбутнього (оскільки воно не прогнозовано повністю), а підвищувати свою стійкість до різного виду подразників з одного боку і отримувати вигоду з невизначеності - з іншого. Про це можна було написати одну главу, але ця нескладна думка розтягнута на безліч сторінок. Велика кількість повторень протягом книги надають їй об'єм (чисто фізично збільшується число сторінок), але перевантажують текст - якби я не читала її в своєму звичному неквапливому темпі, мені б швидко набридло читати про одне й те ж в кожній другій чолі. "Антіхрупкость" написана таким чином, що ти зобов'язаний в неї просто вірити. Талеб, нічого толком не пояснюючи, змушує тебе думати так, як він пише (ох, вже цей науч-поп).
 • Чи є користь від шкоди?
  На мою думку, головна ідея книги Нассіма Ніколаса Талеба викладена в самій її назві (англійською мовою) - як отримувати вигоду від хаосу.
  Автор невимушено доводить, наскільки непередбачуваним є сучасне життя, в першу чергу, через наявність надскладних державних та бізнесових структур. І саме ці структури роблять наш світ крихким і схильним до катаклізмів, не дивлячись на сучасні розробки із прогнозування кризових явищ та аналізу ризиків в економічній сфері.
  І саме можливість знайти антикрихкість зробить людину, річ, структуру, країну не підвладною хаосу, руйнівним змінам, катастрофам.
  Багатьом може видатися, що головна ідея антикрихкості є одночасно протиприродною – гірше означає краще і одночасно природною – вона підтверджується реальним життям.
  Кожна людина може вірити та будувати плани на 1, 2, 5, 10 і більше років наперед: придбання квартири, машини, навчання дітей і так далі. Ми, сучасні люди,і навіть зустрічі з рідними вносимо в календар та координуємо із своїми діловими зустрічами, а раптом одна несподівана подія ламає усе наше налагоджене життя вмить…
  І тому пан Талеб пропонує подивитися на світ під іншим кутом зору – і сказати дякую цій випадковості, оскільки вона дала нам змогу зрозуміти, що ми не винні в тому, що не змогли передбачити цю подію чи уникнути її, і що ця подія дала нам змогу зрозуміти крихкість усієї складно побудованої системи нашого життя.
  Автор не тільки перевертає загальноприйнятий спосіб мислення, але і також дає поради яким чином виробити в собі та в своєму житті антикрихкість, зокрема за допомогою стратегії штанги.
  Можливо ця книга і не переверне Ваш світогляд, але при вдумливому читанні примусить про багато що замислитись…
 

Характеристики Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті

Автор
Нассим Николас Талеб
Издательство
Наш Формат
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Николай Климчук
Количество страниц
400
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
155х235 мм
Переплет
Твердый, Суперобложка
Бумага
Офсетная
ISBN
978-617-7388-93-6
Вес
800 гр.
Тип
Бумажная
 

Об авторе Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті