Українська література. 11 клас (комплект із 9 книг)
Бумажная книга | Код товара 1201869
Автор
Александр Довженко, Остап Вишня, Микола Хвылевой
Посмотреть все
Издательство
Знання
Серия книг
Скарби, Класна література, Скарби: молодіжна серія
Язык
Украинский
Год издания
2020
Количество страниц
2053
Иллюстрации
Черно-белые
Формат
135х205 мм, 112х172 мм, 110х170 мм

Все о книге Українська література. 11 клас (комплект із 9 книг)

Книга 1. Григір Тютюнник. Три зозулі з поклоном

Персонажі творів Григора Тютюнника (1931-1980) - прості люди, на долю яких випало жити у повоєнні роки ХХ століття. У буденних реаліях життя письменник уміє побачити їхню глибинну сутність, характерну ознаку часу, долю людини. Він любить тих людей, про яких пише; написане ним - завжди вистраждане до глибини душі. Тому кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь. Добірна і точна мова персонажів, за нею можна безпомилково визначити характер, моральне обличчя, а нерідко і професію того, хто говорить. Читача зворушують у його творах правдивість, щирість, самобутній характер оповіді, але найбільше - самовідданість і милосердя людської душі.

Зміст

 • Оддавали Катрю
 • “Кізонька”
 • Житіє Артема Безвіконного
 • Холодна м’ята
 • Три плачі над Степаном
 • Печена картопля
 • Зав’язь
 • Проти місяця
 • Дикий
 • Перед грозою
 • Сито, сито
 • Дивак

Книга 2. Іван Багряний. Тигролови

Роман “Тигролови” Івана Багряного (1906—1963) — один із найкращих пригодницьких романів в українській літературі ХХ ст., у якому автор зумів показати жорстокість і ницість тоталітарного режиму на прикладі долі однієї людини. Головний герой твору, молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, правнук гетьмана Дем’яна Многогрішного, знаходить у собі сили кинути виклик страшній системі, витримати надважкі випробування, перемогти відчай і безвихідь, вистояти та зберегти людяність, долаючи перепони на шляху до щастя.

Книга 3. Микола Куліш. Мина Мазайло. Патетична соната. П‘єси

До пропонованої збірки увійшли п’єси Миколи Куліша (1892—1937), що стали новим словом у модерній українській драматургії та європейській куль­турі в цілому.

У комедії “Мина Мазайло” письменник у легкій пародійній формі на тлі чвар однієї родини зумів показати всі підводні камені тогочасної українізації, змусивши глядача сміятися і замислюватися водночас. Не менш серйозну загальнолюдську тему протистояння почуттів та обов’язку порушено і в ліричній драмі “Патетична соната”, герой якої опиняється по інший бік барикад від своєї коханої й ми­моволі стає слухняною зброєю в руках очільниці таємної організації. У цьому творі вдало поєднано рух, слово і музику, а ритм йому задає однойменна соната великого Бетховена.

Книга 4. Осип Турянський. Поза межами болю

Автобіографічна поема у прозі Осипа Турянського (1880—1933) присвячена трагічним подіям Першої світової війни. Автор надзвичайно правдиво відтворив пережите в сербському полоні: під час виснажливого переходу горами Албанії сімом полоненим вдалося втекти, але вони опинились на межі виживання, перед новими страшними викликами — холодом та голодом. Перебуваючи в постійному емоційному напруженні, долаючи неймовірні фізичні й душевні муки, люди не опустились до звірячих інстинктів, не втратили найголовнішого — людяності, співчуття, волі до життя. Життєствердний пафос твору має всеохопний, загальнолюдський характер.

Книга 5. Олександр Довженко. Щоденник (1941-1956)

"Щоденник" О. П. Довженка (1894-1956) - один з кращих творів мемуарної літератури, вражаючий документ тоталітарної доби, в якому правдиво зафіксовано пережите автором упродовж 1941-1956 років. Найпотаємніші думки, прагнення, переживання за долю свого народу, віра в його національне відродження, трагедія митця, відірваного від рідної землі, постають зі сторінок проникливої сповіді. Слова Олександра Довженка тривожать душі сучасників, закликають ніколи не повторювати помилок історії.

Книга 6. Остап Вишня. Моя автобіографія. Письменники. Вибрані твори

До збірки увійшли автобіографічні твори та літературні усмішки відомого українського письменника Остапа Вишні (1889—1956), що дають змогу читачеві не тільки дізнатися про найцікавіші факти з життя митця, його думки, почуття та переживання, а й знайти ключ до розуміння його творчості та відчути атмосферу тогочасного літературно-мистецького середовища. У своїй неповторній гумористичній манері, ніби намагаючись подивитися на себе збоку, автор розповідає про найяскравіші життєві епізоди та події, згадує людей, серед яких зростав і котрі вплинули на становлення його як письменника й особистості.

Книга 7. Микола Хвильовий. Я (Романтика). Вибрані твори

“Я (Романтика)” — героїко-романтична новела Миколи Хвильового (1893—1933), пройнята пафосом гуманізму. Головний герой, розриваючись між виконанням революційного обов’язку і дотриманням принципів добра, чинить найганебніший злочин проти найдорожчої людини — матері й морально гине. Хвильовий по-новому розкриває споконвічний конфлікт між життям і смертю, між фанатизмом і людяністю. Герої всіх творів, що увійшли до збірки, долають тяжкий шлях вибору, нагадуючи про ту межу, яку ніколи не можна переступати.

Книга 8. Олесь Гончар. Модри Камень. Мала проза

До пропонованої збірки одного з найвидатніших сучасних письменників Олеся Гончара (1918—1995) входять твори, які без перебільшення можна назвати перлинами української новелістики ХХ століття. За тематикою, місцем і часом подій вони різні. Але кожна новела — зустріч із неповторними людськими характерами, яскраве висвітлення таємниць людської душі, висоти людського духу. Письменник майстерно володіє словом, як витончений психолог створює особливу атмосферу оповіді, викликає переконливе відчуття присутності при розгортанні подій. Автор дає можливість читачеві замислитись над сенсом буття, величчю любові й краси, безсмертям людського в людині.

Книга 9. Юрій Яновський. Майстер корабля

“Майстер корабля” — перший роман Ю. Яновського (1902—1954), створений на основі кінематографічного досвіду автора. Це новаторський, модерністський твір, написаний у стилі кіномемуарів, на сторінках якого вирують романтика молодості, морських пригод, щастя кохання й радість від життя.

Головний герой роману — літній кінематографіст — згадує свою молодість і роботу над фільмом, для зйомок якого будувався корабель, що став своєрідним символом духовного відродження українців.

Роман просякнутий оптимізмом і щирим захоп­ленням найкращою рисою людини — вмінням творити прекрасне.

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Александр Довженко, Остап Вишня, Микола Хвылевой
Посмотреть все
Издательство
Знання
Серия книг
Скарби, Класна література, Скарби: молодіжна серія
Язык
Украинский
Год издания
2020
Количество страниц
2053
Иллюстрации
Черно-белые
Формат
135х205 мм, 112х172 мм, 110х170 мм
Купить - Українська література. 11 клас (комплект із 9 книг)
Українська література. 11 клас (комплект із 9 книг)
1 053 грн
Нет в наличии
 
Информация об авторе
Александр Довженко
Александр Довженко

Знаменитый советский писатель и кинорежиссер, Александр Довженко, родился в сентябре 1894 года, в районе Сосницы, Черниговской области. Его семья была небогатой и большой, а родители неграмотными. К сожалению, из 14 детей, осталось только двое – Александр и Полина, а остальные умерли еще маленькими. Учился он в начальной школе, в Соснице, после которой поступил в училище. Следующим ме...

Подробнее

Остап Вишня
Остап Вишня

Остап Вишня является известным классиком украинской сатирической прозы 20 столетия. Настоящее имя писателя – Павел Губенко. Он родился 13 ноября 1889 года в многодетной сельской семье. Не удивительно, что среди 17 детей не только Павел, но и его брат, Василий, тоже стал писателем. Павел учился в Киевской военно-фельдшерской школе. После ее окончания в 1907 году будущий автор работал по сп...

Подробнее

Иван Багряный
Иван Багряный

Иван Багряный– занимает почетное место в списке украинских авторов, живших во времена репрессий в Советском Союзе и пренебрегавших запретами. Вольнодумец, смелый, упрямый писатель, которого не останавливали преследования, ссылки, побеги и укрывания от советской власти в других странах. Великого писателя в нем признали только после смерти, когда он был реабилитирован и его книги начали пер...

Подробнее

Григор Тютюнник
Григор Тютюнник

Григор Тютюнник явился яркой личностью в истории Украины. Он всей душой любил родную культуру и язык и творил настоящие произведения искусства, однако не все его работы были по достоинству оценены. Автора загнали в жесткие рамки, выходить из которых в своем творчестве ему запрещалось, всему виной диктатура в Советском Союзе, запрещающая свободомыслие. Каждая повесть, статья или даже стих подлег...

Подробнее

Характеристики Українська література. 11 клас (комплект із 9 книг)
Автор
Александр Довженко, Остап Вишня, Микола Хвылевой, Олесь Гончар, Юрий Яновский, Иван Багряный, Николай Кулиш, Григор Тютюнник, Осип Турянский
Издательство
Знання
Серия книг
Скарби, Класна література, Скарби: молодіжна серія
Язык
Украинский
Год издания
2020
Количество страниц
2053
Иллюстрации
Черно-белые
Формат
135х205 мм, 112х172 мм, 110х170 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная, Книжная
ISBN
978-617-07-0515-0, 978-617-07-0575-4, 978-617-07-02337-1, 978-617-07-0612-6, 978-617-07-0665-2, 978-617-07-0628-7, 978-617-07-0695-9, 978-617-07-0692-8, 978-617-07-0720-8, 978-617-07-0745-1, 978-966-346-861-7
Вес
2 000 гр.
Подарочные издания и комплекты
Комплекты
Тип
Бумажная
Класс
11-й класс
Литература
Украинская
Литература стран мира
Украинская литература
Литература по периодам
Литература XX в., Литература XIX - нач. XX в. (до 1918 г.)
 

Об авторе Українська література. 11 клас (комплект із 9 книг)