Книга Україна крізь віки. Том 7. Українська національна революція XVII ст. (1648-1676 рр.)

5
4
Код товара: 449126

Книга Україна крізь віки. Том 7. Українська національна революція XVII ст. (1648-1676 рр.)

5
4
Код товара: 449126
Формат
Язык книги
Издательство
Год издания
Описание книги

От издателя:

Сьомий том 15-томного видання "Україна крізь віки" присвячений Національній революції 1648-1676 рр. - одній із найяскравіших і найтрагічніших сторінок історії українського народу.

Всім, хто цікавиться історією України.

Характеристики
Издательство
Количество страниц
352 стр. (цветные иллюстрации)
Отзывы
5
4
Тарас Гр
22 июня 2020 г
Книга про найяскравіший період історії козацтва
Автори книги "Українська національна революція XVII століття (1648 - 1676 рр.)" Валерій Смолій та Валерій Степанков вважаються одними із найвагоміших та найбільш плідних істориків-спеціалістів по темі Хмельниччини та наступного за нею періоду "Руїни". Праця, хоч і була видана ще в 1999 році, залишається актуальною і сьогодні, а для свого часу була навіть в певній мірі новаторською - адже автори були фактично "батьками" терміну "національна революція", що прижився у сучасній науці для позначення Хмельниччини. І-й розділ книги присвячений передумовам повстання - починає все від Люблінської унії 1569 року і розглядає різні національні, соціальні, релігійні аспекти. Другий розділ повністю присвячений подіям 1648 р. А ІІІ-й - розглядає 1649-1652 рр. Четвертий, що охоплює великий проміжок від 1653 до смерті Хмельницького 1657, як на мене вартий би більш розлогого висвітлення. 5-й присвячений рокам 1658-1663 (Гадяцька унія і поділ на Лівобережну та Правобережну), 6-й - 1663-1668. 7-й - рокам найглибшої "руїни" 1668-1676. Підрозділи побудовані традиційно із орієнтацією саме на політичні події - військові кампанії, договори і т.п. (тут Немає якихось розділів "тематичних" - про економіку, культуру, релігію, окрему дипломатію, державний устрій...) Як і усі книги із серії "Україна крізь віки" 7-й том також так само приємно оформлений - зменшений формат додає книзі оригінальності. У виданні хороший папір і друк, а також сам дизайн оформлення сторінок, розділів, цікавий шрифт. Надійно виготовлена тверда палітурка та перепліт сприяє тому, що книга вам послужить довгий час. У книзі присутні необхідні ілюстрації та карти. Естетичне задоволення справляє гарна супер-обкладинка. Взагалі уся серія (або хоча б кілька книг із цієї серії) гарно прикрасять полицю вашої домашньої бібліотеки. Всім раджу придбати цю хорошу книгу із чудової серії!
Андрій
24 марта 2020 г
Восстание которое переросло в национально освободительную войну
Конец XVI - начало XVII века характеризуется целой серией козацко-крестьянских восстаний против Речи Писполитой. Однако все они заканчивались поражением. И вот как затишье перед бурей в Польше наступил период "Золотого спокойствия". Казалось ничего не предвещало для поляков беды и в этот момент на историческую арену выходит Богдан Хмельницкий. Мелкий шляхтич Хмельницкий как и его отец верой и правдой служили польской короне. Но несправедливые решения суда в споре с соседом вынуждают Хмельницкого идти на Сечь. До этого момента события разворачиваются практически таким же образом как и во время всех предыдущих восстаний. Однако на этот раз восстание охватывает все значительно большее количество людей и территорий. Объяснить этот феномен практически не возможно, но Богдану Хмельницкому удалось объединить под своим руководством превратить восстание в национально освободительную войну против польского гнета. Вся хронология событий боевых действий под непосредственным руководством Богдана Хмельницкого, а также события после его смерти изложены в этой книге. Отличное художественное оформление и доступно написанный текст делают книгу интересной для широкого круга читателей.
Максим Стюфляєв
24 сентября 2019 г
Історія, що актуальна й сьогодні
Праця Валерія Смолія та Валерія Степанкова - безперечно, одна з найкращих спроб узагальнити перебіг Національної революції середини XVII століття. Автори є першорядними фахівцями з історії козацтва, значною мірою саме вони сформували сучасний український погляд на події тієї буремної доби. Достатньо зазначити, що це Валерій Смолій і Валерій Степанков запровадили в академічний вжиток термін "Українська національна революція середини XVII століття" і окреслили її хронологічні межі 1648-1676 роками, тобто від початку повстання Богдана Хмельницького й до падіння Петра Дорошенка. Навіть їхні затяті опоненти, приміром Наталя Яковенко, визнають, що автори - дуже кваліфіковані фахівці, добре обізнані з джерельною базою та історіографією проблеми. Тому, якщо бажаєте отримати ґрунтовне уявлення про процес становлення козацької держави - ця книга для вас. Хоч як дивно, попри значущість цього етапу в українській історії і велику увагу до нього з боку дослідників, саме таких загальних науково-популярних праць про події середини XVII століття широкому колові читачів досі гостро бракує. Приміром, останній опублікований том фундаментальної "Історії України-Руси" Михайла Грушевського завершується укладенням Гадяцької унії 1659 року, тобто добу, що почалася по смерті Богдана Хмельницького, там майже не охоплено. "Українська національна революція" певною мірою заповнює цю прогалину. Але книга корисна не тільки для загального ознайомлення з темою - вона приверне увагу навіть обізнаніших читачів, котрі знайдуть у праці чимало оригінальних авторських ідей. Наприклад, мене вельми зацікавили міркування про причини відступу Богдана Хмельницького із західноукраїнських земель восени 1648 року, акценти на складності і поступовості процесу формування державної ідеї тощо. Сказане аж ніяк не означає, що праця позбавлена вад і суперечливих тверджень. Зовсім ні. Валерій Смолій та Валерій Степанков - представники старшого покоління дослідників, відомі зокрема певним консерватизмом. Тому окремі їхні твердження сьогодні можуть викликати заперечення. Приміром, мені видається аж надто категоричною і однобічною негативна оцінка Берестейської церковної унії. Патос риторики про гноблення трудящих народних мас також хотілося би дещо зменшити, бо іноді складається прикре враження, ніби читаєш книгу радянського часу. Мабуть, варто зважати на те, що її написано наприкінці 90-х, коли інерція старих концепцій ще дуже відчувалася. Проте, незважаючи на ці й деякі інші слабкі місця, загалом "Українська національна революція" заслуговує високої оцінки і може бути рекомендована до читання.
Возникли вопросы? 0-800-335-425
Cвязаться