Шістдесятники (комплект із 3 книг)
Бумажная книга | Код товара 1295886
Автор
Василий Симоненко, Василий Стус, Лесь Танюк
Издательство
Смолоскип
Серия книг
Шістдесятники
Язык
Украинский
Год издания
2017
Иллюстрации
Цветные вклейки, Черно-белые вклейки
Формат
130х200 мм
Переплет
Твердый

Все о книге Шістдесятники (комплект із 3 книг)

Книга 1. Василь Стус. Вибрані твори

Це видання дозволяє скласти повне уявлення не лише про головні етапи творчої еволюції поета, а й демонструє перцепцію та інтерпретацію його творчості. Тут уперше в повному обсязі представлено магаданську версію збірки «Палімпсести», створену поетом у селі Матросова Магаданської області в 1977-1979 рр. Окрім того, поетичний доробок В. Стуса репрезентовано вибраними віршами зі збірок «Круговерть», «Зимові дерева», «Веселий цвинтар», «Час творчості» та програними текстами різних періодів, що не увійшли до збірок. У книзі широко відображено епістолярну спадщину поета, головні критичні праці та публіцистичні виступи. Критичні роботи, присвячені творчості В. Стуса, охоплюють півстоліття: від за мітки «Доброї путі» А. Малишка, який благословив поета на літературний шлях, до останніх критичних праць сучасних поетів — В.Герасим'юка та О. Зараховича, написаних у 2011 р.

Книга 2. Vita memoriae. Вибрані поезії та переклади

Збірка поезій «Vita Memoriae» (життя пам’яті) - це останній твір, над яким працював Лесь Танюк, - поет і перекладач, режисер і мистецтвознавець, дисидент-шістдесятник, засновник легендарного Клубу Творчої Молоді (КТМ), Голова Національної спілки театральних діячів і засновник Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, народний депутат ВР I-V скликань, людина енциклопедичних знань та високої культури… Не випадково люди, що були вражені універсалізмом та душевним талантом Леся Танюка, називали його «Лицарем культури», «Воїном честі», «Охоронцем історичної пам’яті»…

Вірші в збірці подані за хронологічним принципом написання, але відповідними циклами, де цей принцип може бути і порушено. Отже, маємо «Інтродукцію» - і три цикли: «Omnia vincit amor» («Кохання долає все»), «Urbi et orbi» (громадянська лірика), «Totus mundus agit histrionem» («Весь світ грає комедію» - за театральними мотивами). Завершують збірку «Вибрані переклади».

Окремо треба тут сказати і про російськомовні вірші періоду московської еміграції, які, з огляду на видавничу політику «Смолоскипа», даємо в прекрасному і точному перекладі Станіслава Чернілевського.

Книга 3. Василь Симоненко. Вибрані твори

"Упаду я зорею, мій вічний народе, / На трагічний і довгий Чу­мацький твій шлях", - писав Василь Симоненко, прозрівши і свою долю та місію, і тружденну земну, проте й зоряну долю та місію сво­го народу.

Цілком природно, що й нову серію видань випадає розпочати саме творами цього поета, прозаїка, драматурга, критика, публіциста, з ім'ям якого має честь бути пов'язаним наше видавництво. До книжки "Ви­браних творів" увійшли вже відомі, навіть, здавалося б, хрестоматійні тексти (попри це, упорядники простежують історію їх написання, ав­торських доопрацювань, редакторських і цензурних втручань, пропо­нують власні текстологічні вирішення спірних питань), і такі, що досі лишаються поза літературно-мистецьким контекстом, не поступаючись перед популярними, а іноді й переважаючи їх своїми художніми якос­тями (простежено їх текстологічну історію).

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Василий Симоненко, Василий Стус, Лесь Танюк
Издательство
Смолоскип
Серия книг
Шістдесятники
Язык
Украинский
Год издания
2017
Иллюстрации
Цветные вклейки, Черно-белые вклейки
Формат
130х200 мм
Переплет
Твердый
Купить - Шістдесятники (комплект із 3 книг)
Шістдесятники (комплект із 3 книг)
570 грн
Нет в наличии
 
Информация об авторе
Василий Стус
Василий Стус

У каждого читателя самые разные эмоции вызывает словосочетание «запрещенная литература», сразу же хочется хоть немного узнать о чем она и почему же ее запретили. Автор, литература которого длительное время относилась к категории запрещенной, Василий Стус не побоялся выступить против тоталитарного режима. Проживая в Советском Союзе, где проводилась активная работа объединения, где не...

Подробнее

Характеристики Шістдесятники (комплект із 3 книг)
Автор
Василий Симоненко, Василий Стус, Лесь Танюк
Издательство
Смолоскип
Серия книг
Шістдесятники
Язык
Украинский
Год издания
2017
Иллюстрации
Цветные вклейки, Черно-белые вклейки
Формат
130х200 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
ISBN
978-966-2164-50-3, 978-617-7173-43-3, 978-966-7173-77-8
Подарочные издания и комплекты
Комплекты
Тип
Бумажная
Литература стран мира
Украинская литература
Литература по периодам
Современная литература, Литература XX в.
 

Об авторе Шістдесятники (комплект із 3 книг)