Книга Кухня терору

5
3
Код товара: 1437722
Формат
Товар участвует в таких промо:
Язык книги
Издательство
Год издания
Описание книги

Для написання цієї книжки відомому польському репортерові Вітольду Шабловському довелося свого часу об’їздити Росію, Україну, Білорусь та інші радянські республіки. Він спілкувався з особливими кухарями — Вік­тором Бєляєвим, який контролював кремлівську кухню, із тими кухарями, які працювали в часі воєн, що розв’язала Росія, з кухарками Чорнобиля, а також тими, які пережили й запам’ятали на все життя часи Сталінського Голодомору в Україні. Та власне через кухонні двері можна так добре показати не лише людські історії, смакові звички чи вподобання кухарів і тих, кому вони готували, а й маніпулятивні механізми влади — жорстокої та безжальної, зосередженої в руках божевільних вождів, генсеків та інших радянських партійних діячів.

Не розумієте, як їжа може служити пропаганді? У країнах, що називалися Радянський Союз, її подавали у кожній смаженій котлеті й кожній радянській їдальні від Калінінграда до Північного полюса, від Молдови до Владивостока. Політика, на жаль, була присутня і в тому, що їв перший секретар, і в тому, що споживав чи не мав що їсти пересічний громадянин великої тоталітарної утопічної держави.

Характеристики
Количество страниц
376
Доставка
Указать город доставки Чтобы видеть точные условия доставки
Варианты оплаты
Оплата карткою онлайн (через сервіс LiqPay)
Оплата карткою Зимова єПідтримка/Національний кешбек
Отзывы
5
3
Наталія
18 июня 2026 г
Питання перспективи
"Кухня терору" робить дуже цікаву річ - дає висловитися свідкам/знавцям історичних подій "через кухонні двері", а потім вводить авторські рефлексії для рівноваги. І на такому контрасті книжка працює ще краще, бо пояснює (хай і не прямо), яким чином звичайні люди, котрі прекрасно знають про людожерську природу режиму, можуть обрати не помічати її і спокійно обслуговувати машину терору. І ще гірше - як ця сама машина терору примудряється потім дотягнутися до інших звичайних людей буквально через тарілку (або її відсутність). З технічного боку книжка надрукована дуже якісно, ВСЛ як завжди тримають марку; фотографії в книзі місцями виступають як додатковий емоційний маркер, а рішення ввести справжні рецепти закріплює відчуття абсурдності радянської системи. Текст читається легко - видно хорошу роботу і перекладацьку, і редакторську, - але це читання емоційно тяжке, хоч і варте того.
Юлия
15 сентября 2024 г
Книга яку варто прочитати всім
Книга написана просто неймовірно, читається легко, на одному диханні, історія кухарок з Чорнобилю та Кримських татар просто довела до сліз
Соломія Чуха
18 июля 2024 г
Рекомендую
Прекрасна книга що відображає всю гниль радянської імперії!! Варто почати читати шоб зрозуміти всю трагедію українського народу!
Возникли вопросы? 0-800-335-425
Cвязаться
450 грн