Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Бумажная книга | Код товара 840983
Автор
Юваль Ной Харари
Издательство
Book Chef
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Александр Демьянчук
Количество страниц
512
Иллюстрации
Цветные вклейки
Формат
128х200 мм

Все о книге  Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Протягом минулого століття людству вдалося зробити неможливе: приборкати голод, епідемії і війни. Здається, що в це важко повірити, проте, як пояснює Харарі в своєму фірмовому стилі - досконалому і захопливому - голод, епідемія і війна трансформувалися з незрозумілих і неконтрольованих сил природи у виклики, якими можна керувати. Вперше в історії більше людей помирає від переїдання, ніж від голодування; більше людей помирає від старості, ніж від інфекційних захворювань; і більше людей скоюють самогубство, ніж вбито солдатами, терористами і злочинцями взятими разом. У середнього американця в тисячу разів більше можливостей померти від харчування у МакДоналдсі, ніж бути вбитим Аль Каїдою.

Характеристики
Автор
Юваль Ной Харари
Издательство
Book Chef
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Александр Демьянчук
Количество страниц
512
Иллюстрации
Цветные вклейки
Формат
128х200 мм
Цитата
Как любая великая эпопея, Sapiens требовала продолжения. Homo Deus, в которой вероятное апокалиптическое будущее рисуется последовательно и детально, как раз и стала таким сиквелом. Это очень соблазнительный планировщик сценариев, по которым мы можем выйти за пределы себя
The Guardian
Рецензии
 • Олег Рибак
  29 мая 2018 г.
  Наше майбутнє не за горами. 87% пользователей считают этот отзыв полезным
  Продовження бестселера «Sapiens/Людина розумна». Що ж буде з Sapiens через 10, 20 або 50 років? Чи вдасться Homo Sapiens зберегтися, або людство чекає черговий етап еволюції, який може привести до переродження Homo Sapiens в якийсь новий вид?

  Автор пропонує читачеві кілька можливих сценаріїв. Однак перед тим, як зазирнути в майбутнє, нам пропонується короткий екскурс в минуле. Зокрема, розповідається про те, що в рамках домінуючої сьогодні концепції гуманізму (яким ми його розуміємо, починаючи приблизно з XVIII-го століття) можна виділити три окремих течії: ліберальний гуманізм, соціалістичний гуманізм і еволюційний гуманізм. Якщо коротко, ліберальний гуманізм, до найважливіших атрибутів якого належать такі явища, як права людини, вільна ринкова економіка і демократичне волевиявлення народних мас на виборах, переміг інші гуманістичні течії і, на сьогоднішній день, є панівною світовою релігією (незважаючи на те, що, як і з будь-якого правила, тут теж зустрічається досить винятків). Ключовим принципом, на якому базуються всі гуманістичні напрямки, є непорушна віра в те, що людина є вінцем творіння, а людський досвід - це джерело всіх змістів і всього, що відбувається в світі. Але, з огляду на обставини, наскільки подібний світопорядок довговічний?

  Сучасна наука доводить, що живі організми є алгоритмами, оброблена різними способами інформація. Люди виконують це завдання на якісно іншому рівні, ніж, наприклад, вовки або метелики, але суть від цього не змінюється. Згідно Харарі, протягом історії також формувалися різні суспільства, від імперій давнини до сучасних ліберальних демократій, які займаються вирішенням різних завдань, пов'язаних з обробкою вхідних даних. Більш того, основна причина, чому ліберальний гуманізм виявився переможцем, полягає в тому, що він, володіючи великою кількістю обробною інформацією і приймають рішення процесорів, а також більш якісними зв'язками між цими процесорами, справляється із завданням переробки величезних масивів даних краще за всіх інших і є сьогодні найбільш успішною системою по обробці даних (data-processing system). Саме ліберальні суспільства найбільш ефективно фільтрують потоки даних і перетворюють дані в інформацію і знання, що, відповідно, веде до прийняття оптимальних рішень. Тут ми і підбираємося до домінуючої ідеї всього твору.

  Науково-технічний прогрес не стоїть на місці і вже йдуть розробки алгоритмів, які з високою ймовірністю рано чи пізно перевершать сучасну людину в питаннях обробки даних і, при цьому, будуть незалежними від людини. Єдиною істотною їх відмінністю від людської істоти є те, що вони не будуть мати свідомість і, відповідно, у них не буде суб'єктивного досвіду. Виникає питання, якщо основною цінністю в суспільстві майбутнього буде максимально ефективна обробка нескінченних потоків даних, а високоінтелектуальні, нехай і нездатні усвідомлювати, алгоритми будуть в цьому успішніше людини, чи зможемо ми як і раніше залишатися «вінцем світобудови», і чи буде людське життя і надалі вважатися священною? Природно, автор не дає відповіді на це питання, всього лише пропонуючи читачам задуматися над ним і відзначаючи, що картини майбутнього, які він малює в своєму «Homo Deus», є можливими варіантами розвитку подій, а зовсім не пророцтвами.

  Основною загрозою гуманізму, а значить, нам з вами і нашого сучасного світу, на думку автора, є дейтаізм (Dataism), дітище біології та комп'ютерних наук.

  Це загрожує змістити гуманізм і людину з його дослідами і переживаннями, що представляють якусь абсолютну цінність. Вже зараз, коли наука говорить, що всі наші емоції, реакції і рішення є результатом біохімічних процесів, що відбуваються в мозку, складно вважати людину якоюсь винятковою істотою, навколо якої крутиться весь процес світобудови. Що ж буде завтра, якщо алгоритми не тільки стануть ще «розумніші», а й навчаться контролювати і легко маніпулювати людською свідомістю? В результаті індивідууми можуть втратити свою унікальність (якщо всі їхні кроки будуть заздалегідь прораховуватимуться штучним інтелектом зі стовідсотковою точністю) і свій особливий статус.

  Як буде себе почувати людина в світі, в якому алгоритми будуть розуміти його бажання і знати його краще, ніж він сам? Чи виграє людство від такого розвитку подій? Чи не може статися, що при такому розкладі людина в силу своєї непотрібності втратить роль «господаря планети Земля» і умови його життя істотно погіршаться, в порівнянні з тим, що ми маємо сьогодні? Харарі схиляється до думки, що технологічний прогрес вже не зупинити. Втім, люди до цього і не прагнуть, так як сподіваються в результаті знайти щастя, здоров'я, а можливо навіть безсмертя ...

  На мій погляд, ознайомитися з подібними ідеями дійсно корисно, але не варто занадто переоцінювати науково-технічний прогрес і його темпи. Хто знає, скільки десятиліть знадобиться, щоб суперкомп'ютери та алгоритми й справді стали абсолютно автономними і змогли «управляти» світом? Може бути років 30, може 100... а може за поворотом нас вже чекає якийсь зовсім відмінний сценарій?
 • vasiLIT
  9 декабря 2018 г.
  Сучасні думки! 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга недарма називається «Homo Deus - Людина Божественна» - в ній відомий автор Харарі показує нам історію людства, нерозривно пов'язану з ідеєю божественності. Людина придумує богів і гуртується навколо культів, присвячених їм. Людина вбиває богів і придумує Бога. Людина вбиває Бога. Людина проголошує богом себе. Що ми маємо на початок XXI століття? Людина, з одного боку, майже позбулася догматичних релігій - ідея релігії як поклоніння вищому духу вже мертва. З іншого боку, людина починає знаходити силу, яку можна порівняти з потужністю божеств з античного епосу. Автор розвиває метафору перемоги людини над вершниками апокаліпсису - перші три вже програли в великих боях і відступають (Чума, Голод, Війна), на порядку денному - наступ на останню з них - на Смерть. Чим займатися людині після того, як останній бастіон ворогів людства впаде? Книга містить багато футуристичних пророцтв, яким легко повірити. З цієї книги я знайшов відповідь на питання, чому люди навколо стали такі роз'єднані в 90-і роки. Чому ми не знаємо наших сусідів і двірника, що підмітає наш двір. Тому що місце цих об'єктів в наших головах зайняли бренди, люди з телевізора і персонажі з ютуба. Помістити в мозок образ сусіда, значить потіснити когось з тих, хто там вже розташувався. Зараз набагато важливіше взяти ковбасу правильної фірми, ніж пам'ятати як звуть сусіда зверху. Майбутнє, описане автором не лякає, бо ми в ньому вже живемо частково, не усвідомлюючи цього. Книга написана легкою та зрозумілою мовою, в ній багато прикладів. Читати дуже цікаво, тому рекомендую всім до уваги!
Купить - Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
210 грн
Есть в наличии
 
Информация об авторе
Юваль Ной Харари
Юваль Ной Харари

Израильский историк и писатель Юваль Ной Харари — один из самых популярных авторов, пишущих исторические книги. Его мировой бестселлер «Sapiens. Краткая история человечества», впервые опубликованный в 2011 году, пе?

Подробнее

Цитата  Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Как любая великая эпопея, Sapiens требовала продолжения. Homo Deus, в которой вероятное апокалиптическое будущее рисуется последовательно и детально, как раз и стала таким сиквелом. Это очень соблазнительный планировщик сценариев, по которым мы можем выйти за пределы себя
The Guardian
 

Рецензии  Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 • Олег Рибак
  29 мая 2018 г.
  Наше майбутнє не за горами. 87% пользователей считают этот отзыв полезным
  Продовження бестселера «Sapiens/Людина розумна». Що ж буде з Sapiens через 10, 20 або 50 років? Чи вдасться Homo Sapiens зберегтися, або людство чекає черговий етап еволюції, який може привести до переродження Homo Sapiens в якийсь новий вид?

  Автор пропонує читачеві кілька можливих сценаріїв. Однак перед тим, як зазирнути в майбутнє, нам пропонується короткий екскурс в минуле. Зокрема, розповідається про те, що в рамках домінуючої сьогодні концепції гуманізму (яким ми його розуміємо, починаючи приблизно з XVIII-го століття) можна виділити три окремих течії: ліберальний гуманізм, соціалістичний гуманізм і еволюційний гуманізм. Якщо коротко, ліберальний гуманізм, до найважливіших атрибутів якого належать такі явища, як права людини, вільна ринкова економіка і демократичне волевиявлення народних мас на виборах, переміг інші гуманістичні течії і, на сьогоднішній день, є панівною світовою релігією (незважаючи на те, що, як і з будь-якого правила, тут теж зустрічається досить винятків). Ключовим принципом, на якому базуються всі гуманістичні напрямки, є непорушна віра в те, що людина є вінцем творіння, а людський досвід - це джерело всіх змістів і всього, що відбувається в світі. Але, з огляду на обставини, наскільки подібний світопорядок довговічний?

  Сучасна наука доводить, що живі організми є алгоритмами, оброблена різними способами інформація. Люди виконують це завдання на якісно іншому рівні, ніж, наприклад, вовки або метелики, але суть від цього не змінюється. Згідно Харарі, протягом історії також формувалися різні суспільства, від імперій давнини до сучасних ліберальних демократій, які займаються вирішенням різних завдань, пов'язаних з обробкою вхідних даних. Більш того, основна причина, чому ліберальний гуманізм виявився переможцем, полягає в тому, що він, володіючи великою кількістю обробною інформацією і приймають рішення процесорів, а також більш якісними зв'язками між цими процесорами, справляється із завданням переробки величезних масивів даних краще за всіх інших і є сьогодні найбільш успішною системою по обробці даних (data-processing system). Саме ліберальні суспільства найбільш ефективно фільтрують потоки даних і перетворюють дані в інформацію і знання, що, відповідно, веде до прийняття оптимальних рішень. Тут ми і підбираємося до домінуючої ідеї всього твору.

  Науково-технічний прогрес не стоїть на місці і вже йдуть розробки алгоритмів, які з високою ймовірністю рано чи пізно перевершать сучасну людину в питаннях обробки даних і, при цьому, будуть незалежними від людини. Єдиною істотною їх відмінністю від людської істоти є те, що вони не будуть мати свідомість і, відповідно, у них не буде суб'єктивного досвіду. Виникає питання, якщо основною цінністю в суспільстві майбутнього буде максимально ефективна обробка нескінченних потоків даних, а високоінтелектуальні, нехай і нездатні усвідомлювати, алгоритми будуть в цьому успішніше людини, чи зможемо ми як і раніше залишатися «вінцем світобудови», і чи буде людське життя і надалі вважатися священною? Природно, автор не дає відповіді на це питання, всього лише пропонуючи читачам задуматися над ним і відзначаючи, що картини майбутнього, які він малює в своєму «Homo Deus», є можливими варіантами розвитку подій, а зовсім не пророцтвами.

  Основною загрозою гуманізму, а значить, нам з вами і нашого сучасного світу, на думку автора, є дейтаізм (Dataism), дітище біології та комп'ютерних наук.

  Це загрожує змістити гуманізм і людину з його дослідами і переживаннями, що представляють якусь абсолютну цінність. Вже зараз, коли наука говорить, що всі наші емоції, реакції і рішення є результатом біохімічних процесів, що відбуваються в мозку, складно вважати людину якоюсь винятковою істотою, навколо якої крутиться весь процес світобудови. Що ж буде завтра, якщо алгоритми не тільки стануть ще «розумніші», а й навчаться контролювати і легко маніпулювати людською свідомістю? В результаті індивідууми можуть втратити свою унікальність (якщо всі їхні кроки будуть заздалегідь прораховуватимуться штучним інтелектом зі стовідсотковою точністю) і свій особливий статус.

  Як буде себе почувати людина в світі, в якому алгоритми будуть розуміти його бажання і знати його краще, ніж він сам? Чи виграє людство від такого розвитку подій? Чи не може статися, що при такому розкладі людина в силу своєї непотрібності втратить роль «господаря планети Земля» і умови його життя істотно погіршаться, в порівнянні з тим, що ми маємо сьогодні? Харарі схиляється до думки, що технологічний прогрес вже не зупинити. Втім, люди до цього і не прагнуть, так як сподіваються в результаті знайти щастя, здоров'я, а можливо навіть безсмертя ...

  На мій погляд, ознайомитися з подібними ідеями дійсно корисно, але не варто занадто переоцінювати науково-технічний прогрес і його темпи. Хто знає, скільки десятиліть знадобиться, щоб суперкомп'ютери та алгоритми й справді стали абсолютно автономними і змогли «управляти» світом? Може бути років 30, може 100... а може за поворотом нас вже чекає якийсь зовсім відмінний сценарій?
 • vasiLIT
  9 декабря 2018 г.
  Сучасні думки! 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга недарма називається «Homo Deus - Людина Божественна» - в ній відомий автор Харарі показує нам історію людства, нерозривно пов'язану з ідеєю божественності. Людина придумує богів і гуртується навколо культів, присвячених їм. Людина вбиває богів і придумує Бога. Людина вбиває Бога. Людина проголошує богом себе. Що ми маємо на початок XXI століття? Людина, з одного боку, майже позбулася догматичних релігій - ідея релігії як поклоніння вищому духу вже мертва. З іншого боку, людина починає знаходити силу, яку можна порівняти з потужністю божеств з античного епосу. Автор розвиває метафору перемоги людини над вершниками апокаліпсису - перші три вже програли в великих боях і відступають (Чума, Голод, Війна), на порядку денному - наступ на останню з них - на Смерть. Чим займатися людині після того, як останній бастіон ворогів людства впаде? Книга містить багато футуристичних пророцтв, яким легко повірити. З цієї книги я знайшов відповідь на питання, чому люди навколо стали такі роз'єднані в 90-і роки. Чому ми не знаємо наших сусідів і двірника, що підмітає наш двір. Тому що місце цих об'єктів в наших головах зайняли бренди, люди з телевізора і персонажі з ютуба. Помістити в мозок образ сусіда, значить потіснити когось з тих, хто там вже розташувався. Зараз набагато важливіше взяти ковбасу правильної фірми, ніж пам'ятати як звуть сусіда зверху. Майбутнє, описане автором не лякає, бо ми в ньому вже живемо частково, не усвідомлюючи цього. Книга написана легкою та зрозумілою мовою, в ній багато прикладів. Читати дуже цікаво, тому рекомендую всім до уваги!
 • Марина Коваленко
  14 февраля 2019 г.
  захоплююча книга
  Спочатку прочитала «Sapiens/Людина розумна» і придбала продовження "Homo Deus". Читається дуже легко, автор дуже легко пише про складні та системні речі. Рекомендую до прочитання!!! Це справді не дань моді (бо всі читають). Ця книжка варта уваги читача - дуже глибинна! Але все ж таки мені здається, що окремо без "Людини розумна" її не варто брати. Адже вона є логічним продовженням згаданої книги. Тобто, багато речей, які автор розкриває в цій книзі беруть свій початок саме із "Людина розумна". А ще якщо ви хочете знайти відповіді на конкретні запитання про майбутнє, то їх тут немає. Це, радше, спільна подорож автора і читача, спільні роздуми про важливі і не важливі речі у майбутньому. Дуже сміливо автор висловлює думки - це вражає. А ще вона геть не схожа на пророцтва чи щось подібне. Це дуже філософський твір, і в той же час - дуже науковий. Окрема подяка автору перекладу на українську мову - читається легко, цікаво. Мені здалось, що в перекладі майже немає спотворень оригінального тексту. Саме в українській версії книга мені сподобалась більше. Дякую за можливість почитати таку важливу книгу! Сервіс Yakaboo як завжди на висоті!

 • Евгения Самышкина
  21 сентября 2018 г.
  Интересные прогнозы будущего человечества
  Израильский историк Юваль Ной Харари сейчас у всех на устах - его книги в топах по всему миру, они громкие, в чем-то революционные и от того обсуждаемы.
  В книге "Homo Deus. Краткая история будущего" Харари не подрывает извечные устои мироздания, но даёт неожиданные прогнозы развития человечества.
  Автор рассматривает мир с позиции того, что каждый человек - венец творения. И, учитывая то, что сейчас человечество все чаще задумывается о бессмертии и всеобъемлющем счастье, Харари рассматривает эту возможность как реальную. Вот только прогнозы его при этом нельзя назвать радужными. Ведь только задумайтесь, что может произойти, когда бессмертие и абсолютное счастье станут реальностью! Будет ли это действительно благом? И будет ли подобное благо доступно всем?
  Также Харари рассматривает современные профессии в разрезе необходимости их через некоторое время. И приходит к довольно печальным выводам: уже через 20-30 лет многие из нас могут потерять свою работу, ведь сейчас всё больше компьютеров могут выполнять разнообразные задачи лучше человека.
  В книге также много других интересных мыслей: и о религии, и об эволюции человека, и о научной революции.
  Эта книга цепляет и ни в коем случае не оставляет равнодушным. К ней хочется возвращаться, с ней хочется размышлять. Она заставит задуматься о многих вещах: начиная с того, чем мы занимаемся и что создаем, к чему идём, и заканчивая тем, к чему это может привести в действительности.
  Я обязательно буду читать другие книги автора, так как он интригует и во многом открывает глаза на современный мир. Но в то же время, Харари напоминает, что прогноз - это ещё не истина! И в наших силах всё изменить к лучшему!
 • Юрій Пацук
  10 сентября 2018 г.
  Ювал Ной Харарі «Homo Deus»
  Ще одна книга, яка переконливо доводить, що працювати над собою не тільки корисно, а й необхідно, аби не залишитися на узбіччі в тому майбутньому, яке вже зовсім поряд.
  Ювал Ной Храрарі досить невимушено і цікаво зупиняється на питаннях наукового знання та релігійних вірувань, духовності й церковних канонів, розумової діяльності й алгоритмів у природі й житті, свідомості й сприйняття світу, людських можливостей і перспектив у недалекому майбутньому, людської самоорганізації та революційних змін, угод і співпраці, гуманізму та війни, лібералізму і свободи, тривалості життя та права на щастя.
  Не менш цікаво прочитати про авторський погляд у майбутнє, де, скоріш за все, пануватиме техногуманізм та нова технорелігія – дадаїзм, яка схиляється не перед богами чи людиною, а молиться даним, потоки яких складають Всесвіт.
  Книга змушує замислитися про майбутнє людини в новому цифровому й технологічному світі, про те, де людині шукати застосування, коли велика кількість звичних професій втратить свою актуальність, коли всю роботу, яку можна відтворити в якості алгоритму, виконуватимуть роботи, коли тривалість життя вже в недалекій перспективі може сягати 120-150 років.
 • bolgarina16
  2 июля 2018 г.
  Змушує поворушити мізками
  Змушує поворушити мізками. Книгу я вирішила прочитати після першої книги автора, про Хомо Сапієнс. Ця книга про наше передбачуване майбутнє - купа теорій, цікавих фактів та роздумів автора. Мені сподобалося, сам до такого не додумаєшся, до того ж, всі сценарії звучать дуже правдоподібно. Тому після прочитання деяких глав ставало сумно і страшно ...
  "Але, може бути, що вас не потрібно переконувати, особливо якщо вам не виповнилося двадцяти років. Люди просто хочуть бути частиною потоку даних, навіть якщо це означає відмову від їх приватності, їх автономії та їх індивідуальності."
  Це, звичайно, не пророцтва, а тільки можливі сценарії, але до кінця книги стає одночасно і трохи страшно, і трохи сумно. Написана книга відмінно - легко, з гумором, незважаючи на порушені питання. Читала, до речі, в українському перекладі, і дуже гідному.
  У двадцять першому сторіччі три практичні події можуть зробити віру застарілою:
  1. Люди втратять свою економічну і військову корисність, отже економічна та політична система припинить надавати їм велику цінність.
  2. Система буде продовжувати знаходити цінності для людей колективно, але не в унікальних осіб.
  3. Система буде як і раніше знаходити цінність у деяких унікальних осіб, але вони стануть новою елітою модернізованих надгумані, а не масовим населенням.
  "Люди - не особистість. Вони - "подільники".
 • Vlad Denega
  24 июня 2018 г.
  Оригінальний погляд на майбутнє людства
  Цікаве продовження "Людини розумної". Тільки порівняно з першою книгою, де людина розумна виступала рушієм змін і була ключовим героєм, в "Homo Deus" Харарі описує можливий сценарій, за яким людина може втратити свої позиції і зайняти місце підкорених біологічних видів.
  Дуже крута філософська проекція тих дій, що вчинило людство з іншими видами, та можлива участь уже самої людини по вже знайомому сценарію. Чудово показана циклічність історії - усе, що було колись істиною, трансформується сьогодні в нові форми. Форми змінні, а їх зміст, суть, яку вони несуть незмінні - вчора люди та увесь світ належав богам і все було їх волею, сьогодні світ поділений між країнами, корпораціями, альянсами - новою формою "божественного", які вибудовують основні правила життя та задають вектори розвитку усьому людству.
  Дана книга вже не історія з філософськими питаннями, а більше новий філософський погляд, з детальним аналізом недалекого минулого та сьогодення, на ймовірне майбутнє з відкритим питанням, яким буде людство майбутнього, де буде нове людство, у що буде вірити та взагалі якими будуть взаємозв'язки між людьми.
 

Характеристики  Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Автор
Юваль Ной Харари
Издательство
Book Chef
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Александр Демьянчук
Количество страниц
512
Иллюстрации
Цветные вклейки
Формат
128х200 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Шрифт
Georgia
Тираж
3000
ISBN
978-617-7559-40-4
Вес
470 гр.
Тип
Бумажная
 
Об авторе  Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Статьи о книге  Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Чтение на выходные: читаем на природе
Берите книгу в парк, в лес или просто оккупируйте лавочку под домом, согнав оттуда завсегдатаев-бабушек. Уютно усаживайтесь и будьте бдительны, чтобы на вас не напали клещи. Впереди довольно хаотичная, но все же интересная подборка новинок от украинс...
15 лучших научно-популярных книг 2018 года
Научно-популярная литература совмещает приятное с полезным: простыми словами рассказывает о сложных вещах. Вашему вниманию представлены лучшие научно-популярные книги - интересная...
Что купить на Литературном Кураж Базаре: 50 книг, которые могут вам понравиться
До Литературного Кураж Базара остается меньше недели. В нем примут участие несколько десятков издательств, которые представят тысячи своих книг. Как не потеряться и на что обратить внимание? Блог Yakaboo попросил издательства, участвующие в Кураж...
Черная обложка, белые листы: подсказка к #YakabooBingoAutumn2018
Черные книжные одежды, несмотря на то, что имели бы полное право называться классическими, все же менее популярны за своих цветных сестриц. И мы с великолепной двадцаткой ниже решили помочь вам в выборе мрачного томика для выполнения задач бинго....
Экранизация «Інтерната», новая книга Пелевина, новый Харари: 6 новостей недели из мира книг
Пока во Львове проходит Форум издателей, литературный мир не стоит на месте. По традиции, в этом материале — 6 книжных новостей, которые не стоит пропускать. 
Что читали украинцы в 2018: топ продаж Yakaboo
Анализировать, что читала Украины в течение года - очень интересно. Обычно это лотерея - ни автор, ни издательство, ни книжный магазин не может предсказать заранее, какая книга станет хитом, а какую не заметят. Блог Yakaboo рассказывает, какие кни...