Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Бумажная книга | Код товара 840983
Yakaboo 5/5
Автор
Юваль Ной Харари
Издательство
Book Chef
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Александр Демьянчук
Количество страниц
512
Иллюстрации
Цветные вклейки
Формат
130х200 мм

Все о книге Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Протягом минулого століття людству вдалося зробити неможливе: приборкати голод, епідемії і війни. Здається, що в це важко повірити, проте, як пояснює Харарі в своєму фірмовому стилі - досконалому і захопливому - голод, епідемія і війна трансформувалися з незрозумілих і неконтрольованих сил природи у виклики, якими можна керувати. Вперше в історії більше людей помирає від переїдання, ніж від голодування; більше людей помирає від старості, ніж від інфекційних захворювань; і більше людей скоюють самогубство, ніж вбито солдатами, терористами і злочинцями взятими разом. У середнього американця в тисячу разів більше можливостей померти від харчування у МакДоналдсі, ніж бути вбитим Аль Каїдою.

Характеристики
Автор
Юваль Ной Харари
Издательство
Book Chef
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Александр Демьянчук
Количество страниц
512
Иллюстрации
Цветные вклейки
Формат
130х200 мм
Цитата
Как любая великая эпопея, Sapiens требовала продолжения. Homo Deus, в которой вероятное апокалиптическое будущее рисуется последовательно и детально, как раз и стала таким сиквелом. Это очень соблазнительный планировщик сценариев, по которым мы можем выйти за пределы себя
The Guardian
Рецензии
 •  
  Наше майбутнє не за горами. 90% пользователей считают этот отзыв полезным
  Продовження бестселера «Sapiens/Людина розумна». Що ж буде з Sapiens через 10, 20 або 50 років? Чи вдасться Homo Sapiens зберегтися, або людство чекає черговий етап еволюції, який може привести до переродження Homo Sapiens в якийсь новий вид?

  Автор пропонує читачеві кілька можливих сценаріїв. Однак перед тим, як зазирнути в майбутнє, нам пропонується короткий екскурс в минуле. Зокрема, розповідається про те, що в рамках домінуючої сьогодні концепції гуманізму (яким ми його розуміємо, починаючи приблизно з XVIII-го століття) можна виділити три окремих течії: ліберальний гуманізм, соціалістичний гуманізм і еволюційний гуманізм. Якщо коротко, ліберальний гуманізм, до найважливіших атрибутів якого належать такі явища, як права людини, вільна ринкова економіка і демократичне волевиявлення народних мас на виборах, переміг інші гуманістичні течії і, на сьогоднішній день, є панівною світовою релігією (незважаючи на те, що, як і з будь-якого правила, тут теж зустрічається досить винятків). Ключовим принципом, на якому базуються всі гуманістичні напрямки, є непорушна віра в те, що людина є вінцем творіння, а людський досвід - це джерело всіх змістів і всього, що відбувається в світі. Але, з огляду на обставини, наскільки подібний світопорядок довговічний?

  Сучасна наука доводить, що живі організми є алгоритмами, оброблена різними способами інформація. Люди виконують це завдання на якісно іншому рівні, ніж, наприклад, вовки або метелики, але суть від цього не змінюється. Згідно Харарі, протягом історії також формувалися різні суспільства, від імперій давнини до сучасних ліберальних демократій, які займаються вирішенням різних завдань, пов'язаних з обробкою вхідних даних. Більш того, основна причина, чому ліберальний гуманізм виявився переможцем, полягає в тому, що він, володіючи великою кількістю обробною інформацією і приймають рішення процесорів, а також більш якісними зв'язками між цими процесорами, справляється із завданням переробки величезних масивів даних краще за всіх інших і є сьогодні найбільш успішною системою по обробці даних (data-processing system). Саме ліберальні суспільства найбільш ефективно фільтрують потоки даних і перетворюють дані в інформацію і знання, що, відповідно, веде до прийняття оптимальних рішень. Тут ми і підбираємося до домінуючої ідеї всього твору.

  Науково-технічний прогрес не стоїть на місці і вже йдуть розробки алгоритмів, які з високою ймовірністю рано чи пізно перевершать сучасну людину в питаннях обробки даних і, при цьому, будуть незалежними від людини. Єдиною істотною їх відмінністю від людської істоти є те, що вони не будуть мати свідомість і, відповідно, у них не буде суб'єктивного досвіду. Виникає питання, якщо основною цінністю в суспільстві майбутнього буде максимально ефективна обробка нескінченних потоків даних, а високоінтелектуальні, нехай і нездатні усвідомлювати, алгоритми будуть в цьому успішніше людини, чи зможемо ми як і раніше залишатися «вінцем світобудови», і чи буде людське життя і надалі вважатися священною? Природно, автор не дає відповіді на це питання, всього лише пропонуючи читачам задуматися над ним і відзначаючи, що картини майбутнього, які він малює в своєму «Homo Deus», є можливими варіантами розвитку подій, а зовсім не пророцтвами.

  Основною загрозою гуманізму, а значить, нам з вами і нашого сучасного світу, на думку автора, є дейтаізм (Dataism), дітище біології та комп'ютерних наук.

  Це загрожує змістити гуманізм і людину з його дослідами і переживаннями, що представляють якусь абсолютну цінність. Вже зараз, коли наука говорить, що всі наші емоції, реакції і рішення є результатом біохімічних процесів, що відбуваються в мозку, складно вважати людину якоюсь винятковою істотою, навколо якої крутиться весь процес світобудови. Що ж буде завтра, якщо алгоритми не тільки стануть ще «розумніші», а й навчаться контролювати і легко маніпулювати людською свідомістю? В результаті індивідууми можуть втратити свою унікальність (якщо всі їхні кроки будуть заздалегідь прораховуватимуться штучним інтелектом зі стовідсотковою точністю) і свій особливий статус.

  Як буде себе почувати людина в світі, в якому алгоритми будуть розуміти його бажання і знати його краще, ніж він сам? Чи виграє людство від такого розвитку подій? Чи не може статися, що при такому розкладі людина в силу своєї непотрібності втратить роль «господаря планети Земля» і умови його життя істотно погіршаться, в порівнянні з тим, що ми маємо сьогодні? Харарі схиляється до думки, що технологічний прогрес вже не зупинити. Втім, люди до цього і не прагнуть, так як сподіваються в результаті знайти щастя, здоров'я, а можливо навіть безсмертя ...

  На мій погляд, ознайомитися з подібними ідеями дійсно корисно, але не варто занадто переоцінювати науково-технічний прогрес і його темпи. Хто знає, скільки десятиліть знадобиться, щоб суперкомп'ютери та алгоритми й справді стали абсолютно автономними і змогли «управляти» світом? Може бути років 30, може 100... а може за поворотом нас вже чекає якийсь зовсім відмінний сценарій?
 •  
  Сучасні думки! 66% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга недарма називається «Homo Deus - Людина Божественна» - в ній відомий автор Харарі показує нам історію людства, нерозривно пов'язану з ідеєю божественності. Людина придумує богів і гуртується навколо культів, присвячених їм. Людина вбиває богів і придумує Бога. Людина вбиває Бога. Людина проголошує богом себе. Що ми маємо на початок XXI століття? Людина, з одного боку, майже позбулася догматичних релігій - ідея релігії як поклоніння вищому духу вже мертва. З іншого боку, людина починає знаходити силу, яку можна порівняти з потужністю божеств з античного епосу. Автор розвиває метафору перемоги людини над вершниками апокаліпсису - перші три вже програли в великих боях і відступають (Чума, Голод, Війна), на порядку денному - наступ на останню з них - на Смерть. Чим займатися людині після того, як останній бастіон ворогів людства впаде? Книга містить багато футуристичних пророцтв, яким легко повірити. З цієї книги я знайшов відповідь на питання, чому люди навколо стали такі роз'єднані в 90-і роки. Чому ми не знаємо наших сусідів і двірника, що підмітає наш двір. Тому що місце цих об'єктів в наших головах зайняли бренди, люди з телевізора і персонажі з ютуба. Помістити в мозок образ сусіда, значить потіснити когось з тих, хто там вже розташувався. Зараз набагато важливіше взяти ковбасу правильної фірми, ніж пам'ятати як звуть сусіда зверху. Майбутнє, описане автором не лякає, бо ми в ньому вже живемо частково, не усвідомлюючи цього. Книга написана легкою та зрозумілою мовою, в ній багато прикладів. Читати дуже цікаво, тому рекомендую всім до уваги!
Купить - Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Обычная цена: 210 грн

Особое предложение: 189 грн

Есть в наличии
 
Информация об авторе
Юваль Ной Харари
Юваль Ной Харари

Израильский историк и писатель Юваль Ной Харари — один из самых популярных авторов, пишущих исторические книги. Его мировой бестселлер «Sapiens. Краткая история человечества», впервые опубликованный в 2011 году, переведен на три десятка языков. Купить книги Юваля Ноя Харари необходимо тем, кто стремится разобраться в гуманитарно-этической стороне происходящих в мире процессов. Ав...

Подробнее

Цитата Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Как любая великая эпопея, Sapiens требовала продолжения. Homo Deus, в которой вероятное апокалиптическое будущее рисуется последовательно и детально, как раз и стала таким сиквелом. Это очень соблазнительный планировщик сценариев, по которым мы можем выйти за пределы себя
The Guardian
 

Рецензии Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Наше майбутнє не за горами. 90% пользователей считают этот отзыв полезным
  Продовження бестселера «Sapiens/Людина розумна». Що ж буде з Sapiens через 10, 20 або 50 років? Чи вдасться Homo Sapiens зберегтися, або людство чекає черговий етап еволюції, який може привести до переродження Homo Sapiens в якийсь новий вид?

  Автор пропонує читачеві кілька можливих сценаріїв. Однак перед тим, як зазирнути в майбутнє, нам пропонується короткий екскурс в минуле. Зокрема, розповідається про те, що в рамках домінуючої сьогодні концепції гуманізму (яким ми його розуміємо, починаючи приблизно з XVIII-го століття) можна виділити три окремих течії: ліберальний гуманізм, соціалістичний гуманізм і еволюційний гуманізм. Якщо коротко, ліберальний гуманізм, до найважливіших атрибутів якого належать такі явища, як права людини, вільна ринкова економіка і демократичне волевиявлення народних мас на виборах, переміг інші гуманістичні течії і, на сьогоднішній день, є панівною світовою релігією (незважаючи на те, що, як і з будь-якого правила, тут теж зустрічається досить винятків). Ключовим принципом, на якому базуються всі гуманістичні напрямки, є непорушна віра в те, що людина є вінцем творіння, а людський досвід - це джерело всіх змістів і всього, що відбувається в світі. Але, з огляду на обставини, наскільки подібний світопорядок довговічний?

  Сучасна наука доводить, що живі організми є алгоритмами, оброблена різними способами інформація. Люди виконують це завдання на якісно іншому рівні, ніж, наприклад, вовки або метелики, але суть від цього не змінюється. Згідно Харарі, протягом історії також формувалися різні суспільства, від імперій давнини до сучасних ліберальних демократій, які займаються вирішенням різних завдань, пов'язаних з обробкою вхідних даних. Більш того, основна причина, чому ліберальний гуманізм виявився переможцем, полягає в тому, що він, володіючи великою кількістю обробною інформацією і приймають рішення процесорів, а також більш якісними зв'язками між цими процесорами, справляється із завданням переробки величезних масивів даних краще за всіх інших і є сьогодні найбільш успішною системою по обробці даних (data-processing system). Саме ліберальні суспільства найбільш ефективно фільтрують потоки даних і перетворюють дані в інформацію і знання, що, відповідно, веде до прийняття оптимальних рішень. Тут ми і підбираємося до домінуючої ідеї всього твору.

  Науково-технічний прогрес не стоїть на місці і вже йдуть розробки алгоритмів, які з високою ймовірністю рано чи пізно перевершать сучасну людину в питаннях обробки даних і, при цьому, будуть незалежними від людини. Єдиною істотною їх відмінністю від людської істоти є те, що вони не будуть мати свідомість і, відповідно, у них не буде суб'єктивного досвіду. Виникає питання, якщо основною цінністю в суспільстві майбутнього буде максимально ефективна обробка нескінченних потоків даних, а високоінтелектуальні, нехай і нездатні усвідомлювати, алгоритми будуть в цьому успішніше людини, чи зможемо ми як і раніше залишатися «вінцем світобудови», і чи буде людське життя і надалі вважатися священною? Природно, автор не дає відповіді на це питання, всього лише пропонуючи читачам задуматися над ним і відзначаючи, що картини майбутнього, які він малює в своєму «Homo Deus», є можливими варіантами розвитку подій, а зовсім не пророцтвами.

  Основною загрозою гуманізму, а значить, нам з вами і нашого сучасного світу, на думку автора, є дейтаізм (Dataism), дітище біології та комп'ютерних наук.

  Це загрожує змістити гуманізм і людину з його дослідами і переживаннями, що представляють якусь абсолютну цінність. Вже зараз, коли наука говорить, що всі наші емоції, реакції і рішення є результатом біохімічних процесів, що відбуваються в мозку, складно вважати людину якоюсь винятковою істотою, навколо якої крутиться весь процес світобудови. Що ж буде завтра, якщо алгоритми не тільки стануть ще «розумніші», а й навчаться контролювати і легко маніпулювати людською свідомістю? В результаті індивідууми можуть втратити свою унікальність (якщо всі їхні кроки будуть заздалегідь прораховуватимуться штучним інтелектом зі стовідсотковою точністю) і свій особливий статус.

  Як буде себе почувати людина в світі, в якому алгоритми будуть розуміти його бажання і знати його краще, ніж він сам? Чи виграє людство від такого розвитку подій? Чи не може статися, що при такому розкладі людина в силу своєї непотрібності втратить роль «господаря планети Земля» і умови його життя істотно погіршаться, в порівнянні з тим, що ми маємо сьогодні? Харарі схиляється до думки, що технологічний прогрес вже не зупинити. Втім, люди до цього і не прагнуть, так як сподіваються в результаті знайти щастя, здоров'я, а можливо навіть безсмертя ...

  На мій погляд, ознайомитися з подібними ідеями дійсно корисно, але не варто занадто переоцінювати науково-технічний прогрес і його темпи. Хто знає, скільки десятиліть знадобиться, щоб суперкомп'ютери та алгоритми й справді стали абсолютно автономними і змогли «управляти» світом? Може бути років 30, може 100... а може за поворотом нас вже чекає якийсь зовсім відмінний сценарій?
 •  
  Сучасні думки! 66% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книга недарма називається «Homo Deus - Людина Божественна» - в ній відомий автор Харарі показує нам історію людства, нерозривно пов'язану з ідеєю божественності. Людина придумує богів і гуртується навколо культів, присвячених їм. Людина вбиває богів і придумує Бога. Людина вбиває Бога. Людина проголошує богом себе. Що ми маємо на початок XXI століття? Людина, з одного боку, майже позбулася догматичних релігій - ідея релігії як поклоніння вищому духу вже мертва. З іншого боку, людина починає знаходити силу, яку можна порівняти з потужністю божеств з античного епосу. Автор розвиває метафору перемоги людини над вершниками апокаліпсису - перші три вже програли в великих боях і відступають (Чума, Голод, Війна), на порядку денному - наступ на останню з них - на Смерть. Чим займатися людині після того, як останній бастіон ворогів людства впаде? Книга містить багато футуристичних пророцтв, яким легко повірити. З цієї книги я знайшов відповідь на питання, чому люди навколо стали такі роз'єднані в 90-і роки. Чому ми не знаємо наших сусідів і двірника, що підмітає наш двір. Тому що місце цих об'єктів в наших головах зайняли бренди, люди з телевізора і персонажі з ютуба. Помістити в мозок образ сусіда, значить потіснити когось з тих, хто там вже розташувався. Зараз набагато важливіше взяти ковбасу правильної фірми, ніж пам'ятати як звуть сусіда зверху. Майбутнє, описане автором не лякає, бо ми в ньому вже живемо частково, не усвідомлюючи цього. Книга написана легкою та зрозумілою мовою, в ній багато прикладів. Читати дуже цікаво, тому рекомендую всім до уваги!
 •  
  Що чекає на нас у майбутньому? 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Цю книгу можна назвати найбільш популярною серед українського букстаграму. Стільки позитивних та захопливих відгуків на одну книгу я ще не чула. Як тут можна було пройти повз?

  Ювал Ной Харарі – неймовірна людина, яка має на меті донести свої безцінні знання світу. Після «Homo Deus» я змінила свій погляд на щоденні речі і тепер моє мислення більш зосереджено на глобальних проблемах.

  У даній книзі подано роздуми над проблеми щодо здоров'я населення, його стилю життя, майбутніх реалій та їх катастрофічних наслідків. Неможливо буде охопити усе, але хочу навести хоча б декілька прикладів для загального уявлення.

  Автор стверджує, що «уперше в історії більше людей помирає від переїдання, аніж від недоїдання, дедалі більше помирає від старості, аніж від інфекційних хвороб, і дедалі більше – через самогубства, аніж від дій солдатів, терористів і злочинців разом узятих…».

  Хіба це не страшно усвідомлювати? Особливо стає моторошно після наведених фактів, що «у 2014 році понад 2,1 мільярда осіб мали зайву вагу порівняно з 850 мільйонами, що страждали від недоїдання. Половина людства, за прогнозами, у 2030 році страждатиме від надмірної ваги. У 2010 році голод і недостатнє харчування разом убили близько одного мільйона людей, тоді як ожиріння вбило три мільйони».

  А як щодо віри у гроші? Хіба це не найбільший обман в історії людства? Вони ж не мають об’єктивної цінності. Ми не можемо їх з’їсти чи одягти на себе. Але все земне населення нещадно вірить у грошову систему.

  Харарі стверджує, що «цінність грошей – не єдина річ, що може «випаруватись», коли люди перестануть вірити в неї. Те саме може статися із законами, богами й навіть цілими імперіями. У якусь мить вони володіють світом, а в наступну – перестають існувати».

  Звісно, що якщо так детально аналізувати книгу, то цілого життя не вистачить, але я просто хочу вас запевнити, що кожен приклад/дослід/припущення у цій книзі вартий вашого часу. Раджу читати вдумливо, не відволікаючись на зовнішні подразники, щоб не пропустити найголовніше.

  Мені книга дуже сподобалася, 10/10!
 •  
  Сміливий погляд 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Це моє перше знайомство з цим автором, і я глибоко вражений його широкоглядністю і сміливістю в написанні таких книг. Як може здатися по назві книги, автор буде змальовувати, описувати гіпотетичне майбутнє людства і все таке. Але це не так, цю книгу має прочитати кожен (особливо перші дев'яносто сторінок). Поясню детальніше: автор описує багато різних аспектів пов'язаних з людиною. Змальовуючи і пояснюючи автор веде читача до відповідей, і подорожуючи цими шляхами читач зрозуміє що там "за лаштунками майбутнього" і чому "людина божественна".
  Обсяг книги достатньо великий, але це наскільки цікава і важлива тема для сучасної людини, що воно варте прочитання. Але як як говорив, перші дев'яносто сторінок як скорочена версія про головне. Автор описує тону речей, котрі не прийнято піднімати і обговорювати. Але вони змінюють все, все наше сприйняття світу. Ставить під сумнів різні усталені поняття, підказує що переглянувши їх, людство більше виграє і зміниться на краще. Книга збільшить ваш кругозір, бо про таке ви і не могли б подумати.
 •  
  Зміна бачення 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ця книга змінить погляд на світ і людство докорінно. В такому напряму вона не перша, але рівних їй на мою думку немає, поки що. Про що книга запитаєте ви, чи судячи по анотації, подумаєте що вона про роздуми майбутнього. Але ні, вона охоплює величезний обсяг напрямів в історії, науці, філософії, суспільстві і т.д. Це достатньо об'ємна за обсягом книга, підштовхує до роздумів читача про долю людства змальовуючи його з усіх сторін. Це дуже цікава подорож з автором, і як завжди мені подобається що немає затягнутості. Так от, автор проходить по різних аспектах людської історії і свідомості людини (до речі в різні часи). Розвінчує багато усталених уявлень, котрі час давно вже змінювати. Доводячи це фактами і логікою. Сподобалось, що не боїться підняти якусь з тем і вказати на свій погляд. Зараз багато авторів краще оминуть релігійну чи політичну тему (до речі, деяких з авторів навіть згадав за це). З усього цього і вимальовується картина майбутнього, і куди можуть привести людину її намагання або ж бездіяльність.
 •  
  Люди. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Книги о науке всегда были очень интересными, но роман под названием "Ноmo Deus. Краткая история будущего" является одним из лучших представителей жанра научная литература. Людей всегда интересовали вопросы касающиеся зарождения человечества собственно, как и вопросы о будущем, и именно данное произведение посвящается этой глобальной теме. Именно эволюция влияет на желание человека или же иного живого существа находится в состоянии постоянного развития и стремится к совершенству. Идеальным финалом для человека является вечная жизнь ведь именно бессмертие кажется нам такой недосягаемой и в то же время желаемой вещью. Несмотря на то, что размышления по поводу вечной жизни кажутся современному человеку достаточно странными ученые все же занимаются данным вопросом и более того оказалось что достичь успеха в этом деле вполне возможно. После прочтения можно сказать что эта замечательная книга прежде всего о людях и их стремлении стать более совершенными. Современный автор и историк Юваль Ной Харари стал создателем потрясающих произведений о человечестве и жизни в целом, но несмотря на достаточно большой список его работ именно этот роман кажется наиболее качественным и интересным произведением.
 •  
  Оригінальний погляд на майбутнє людства
  Цікаве продовження "Людини розумної". Тільки порівняно з першою книгою, де людина розумна виступала рушієм змін і була ключовим героєм, в "Homo Deus" Харарі описує можливий сценарій, за яким людина може втратити свої позиції і зайняти місце підкорених біологічних видів.
  Дуже крута філософська проекція тих дій, що вчинило людство з іншими видами, та можлива участь уже самої людини по вже знайомому сценарію. Чудово показана циклічність історії - усе, що було колись істиною, трансформується сьогодні в нові форми. Форми змінні, а їх зміст, суть, яку вони несуть незмінні - вчора люди та увесь світ належав богам і все було їх волею, сьогодні світ поділений між країнами, корпораціями, альянсами - новою формою "божественного", які вибудовують основні правила життя та задають вектори розвитку усьому людству.
  Дана книга вже не історія з філософськими питаннями, а більше новий філософський погляд, з детальним аналізом недалекого минулого та сьогодення, на ймовірне майбутнє з відкритим питанням, яким буде людство майбутнього, де буде нове людство, у що буде вірити та взагалі якими будуть взаємозв'язки між людьми.
 •  
  Змушує поворушити мізками
  Змушує поворушити мізками. Книгу я вирішила прочитати після першої книги автора, про Хомо Сапієнс. Ця книга про наше передбачуване майбутнє - купа теорій, цікавих фактів та роздумів автора. Мені сподобалося, сам до такого не додумаєшся, до того ж, всі сценарії звучать дуже правдоподібно. Тому після прочитання деяких глав ставало сумно і страшно ...
  "Але, може бути, що вас не потрібно переконувати, особливо якщо вам не виповнилося двадцяти років. Люди просто хочуть бути частиною потоку даних, навіть якщо це означає відмову від їх приватності, їх автономії та їх індивідуальності."
  Це, звичайно, не пророцтва, а тільки можливі сценарії, але до кінця книги стає одночасно і трохи страшно, і трохи сумно. Написана книга відмінно - легко, з гумором, незважаючи на порушені питання. Читала, до речі, в українському перекладі, і дуже гідному.
  У двадцять першому сторіччі три практичні події можуть зробити віру застарілою:
  1. Люди втратять свою економічну і військову корисність, отже економічна та політична система припинить надавати їм велику цінність.
  2. Система буде продовжувати знаходити цінності для людей колективно, але не в унікальних осіб.
  3. Система буде як і раніше знаходити цінність у деяких унікальних осіб, але вони стануть новою елітою модернізованих надгумані, а не масовим населенням.
  "Люди - не особистість. Вони - "подільники".
 •  
  Ювал Ной Харарі «Homo Deus»
  Ще одна книга, яка переконливо доводить, що працювати над собою не тільки корисно, а й необхідно, аби не залишитися на узбіччі в тому майбутньому, яке вже зовсім поряд.
  Ювал Ной Храрарі досить невимушено і цікаво зупиняється на питаннях наукового знання та релігійних вірувань, духовності й церковних канонів, розумової діяльності й алгоритмів у природі й житті, свідомості й сприйняття світу, людських можливостей і перспектив у недалекому майбутньому, людської самоорганізації та революційних змін, угод і співпраці, гуманізму та війни, лібералізму і свободи, тривалості життя та права на щастя.
  Не менш цікаво прочитати про авторський погляд у майбутнє, де, скоріш за все, пануватиме техногуманізм та нова технорелігія – дадаїзм, яка схиляється не перед богами чи людиною, а молиться даним, потоки яких складають Всесвіт.
  Книга змушує замислитися про майбутнє людини в новому цифровому й технологічному світі, про те, де людині шукати застосування, коли велика кількість звичних професій втратить свою актуальність, коли всю роботу, яку можна відтворити в якості алгоритму, виконуватимуть роботи, коли тривалість життя вже в недалекій перспективі може сягати 120-150 років.
 •  
  Интересные прогнозы будущего человечества
  Израильский историк Юваль Ной Харари сейчас у всех на устах - его книги в топах по всему миру, они громкие, в чем-то революционные и от того обсуждаемы.
  В книге "Homo Deus. Краткая история будущего" Харари не подрывает извечные устои мироздания, но даёт неожиданные прогнозы развития человечества.
  Автор рассматривает мир с позиции того, что каждый человек - венец творения. И, учитывая то, что сейчас человечество все чаще задумывается о бессмертии и всеобъемлющем счастье, Харари рассматривает эту возможность как реальную. Вот только прогнозы его при этом нельзя назвать радужными. Ведь только задумайтесь, что может произойти, когда бессмертие и абсолютное счастье станут реальностью! Будет ли это действительно благом? И будет ли подобное благо доступно всем?
  Также Харари рассматривает современные профессии в разрезе необходимости их через некоторое время. И приходит к довольно печальным выводам: уже через 20-30 лет многие из нас могут потерять свою работу, ведь сейчас всё больше компьютеров могут выполнять разнообразные задачи лучше человека.
  В книге также много других интересных мыслей: и о религии, и об эволюции человека, и о научной революции.
  Эта книга цепляет и ни в коем случае не оставляет равнодушным. К ней хочется возвращаться, с ней хочется размышлять. Она заставит задуматься о многих вещах: начиная с того, чем мы занимаемся и что создаем, к чему идём, и заканчивая тем, к чему это может привести в действительности.
  Я обязательно буду читать другие книги автора, так как он интригует и во многом открывает глаза на современный мир. Но в то же время, Харари напоминает, что прогноз - это ещё не истина! И в наших силах всё изменить к лучшему!
 •  
  захоплююча книга
  Спочатку прочитала «Sapiens/Людина розумна» і придбала продовження "Homo Deus". Читається дуже легко, автор дуже легко пише про складні та системні речі. Рекомендую до прочитання!!! Це справді не дань моді (бо всі читають). Ця книжка варта уваги читача - дуже глибинна! Але все ж таки мені здається, що окремо без "Людини розумна" її не варто брати. Адже вона є логічним продовженням згаданої книги. Тобто, багато речей, які автор розкриває в цій книзі беруть свій початок саме із "Людина розумна". А ще якщо ви хочете знайти відповіді на конкретні запитання про майбутнє, то їх тут немає. Це, радше, спільна подорож автора і читача, спільні роздуми про важливі і не важливі речі у майбутньому. Дуже сміливо автор висловлює думки - це вражає. А ще вона геть не схожа на пророцтва чи щось подібне. Це дуже філософський твір, і в той же час - дуже науковий. Окрема подяка автору перекладу на українську мову - читається легко, цікаво. Мені здалось, що в перекладі майже немає спотворень оригінального тексту. Саме в українській версії книга мені сподобалась більше. Дякую за можливість почитати таку важливу книгу! Сервіс Yakaboo як завжди на висоті!

 •  
  Філософія сучасності
  Якщо книга Ювала Ноя Харарі "Людина розумна" була спрямована в минуле для пошуків закономірностей людської історії, то "Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього" є філософським осмисленням майбутнього (яке, проте, будується на закинутих у минуле коренях закономірностей розвитку людської спільноти).
  Автор ставить важливі питання визначення переліку викликів, які стоять перед сучасним і майбутнім людством, шукає відповідь на питання "що/хто таке/така людина" (сучасні уявлення та цінності людини, конфлікт відчуття та уяви, еволюцію інституту сім'ї, особливостей людських взаємин). Врешті-решт, Ювал Ной робить висновок, що людство втратить контроль над перебігом розвитку світової цивілізації: розвиток технологій та штучного інтелекту усунуть цінність людської особистості на другий план, різниця в заможності може призвести до поділу людства на кілька біологічних видів, а то і в заміни людства на спільноту машин чи одну супер-машину.
  Книга є чудовою основою навчання сучасних філософів, суспільствознавців, гуманітаріїв, та і просто людей, які цікавляться людством взагалі і собою зокрема.
 •  
  Ця книга - логічне продовження попередньої роботи автора Людина Розумна
  Цілком можливо, що ми з вами живемо на початку періоду нового етапу еволюції нашого виду.
  Автор розглядає декілька варіантів розвитку подій і детально окреслює фактори, що найближчим часом сприятимуть змінам і будуть вирішальними в нашому житті.
  Передумовами змін є наукова революція, що й досі триває, а також домінуючий вектор до політики світового гуманізму.
  Занепад світових релігій, міжнародних організацій національних країн і альянсів, технічний прогрес, розвиток генетики й мікробіології спонукають до появи інших, більш ефективних і продуктивних створінь. Чи зможе людина розумна, як вид, й надалі займати лідерські позиції в такому світі, чи наш вид зазнає неминучих істотних змін?
  Харарі розглядає декілька можливих сценаріїв розвитку подій.
  На мій погляд, найімовірнішим виглядає сценарій з науковим проривом у кібернетиці й генній інженерії, що призведе до надання людям додаткових функцій, фізичних й розумових можливостей, продовжить період життя, тобто до подальшої еволюції у новий вид, Homo Deus.
 •  
  Заглянуть в будущее
  Это произведение является логичным продолжением книги "Sapiens краткая, история человечества.
  И если в предыдущей работе автор анализируя факты из прошлого и исследования современных учёных пытается сделать выводы о том, как происходит процесс эволюции современного человека, то в новом труде мы видим попытку заглянуть в будущее.
  Как и в предыдущем труде очень впечатляет огромное количество фактического материала, которым оперирует автор. Очень полезной для расширения кругозора эта книга станет для студентов различных исторически, философских специальностей.
  Стиль написания делает эту книгу доступной для широкого круга читателей, ведь наличие в произведении сложных научных терминов и оборотов минимальное.
  Конечно анализировать прошлое дело неблагодарное, а прогнозировать будущее в этом смысле ещё сложнее.
  Возможно именно по этой причине на мой взгляд не такая удачная как предыдущая.
  Со многим предположениями автора можно поспорить, однако главная цель книги - популяризация научных знаний достигнута.
 •  
  Загадкове майбутнє
  Автор цієї науково-популярної праці розмірковує над питанням, якою буде людина майбутнього.
  На початку книги автор перераховує здобутки сучасної людської цивілізації, серед яких називає подолання голоду, хвороб і вирішення конфліктів без застосування зброї.
  Хоча в деяких випадках навіть в наш час зберігаються виключення з цього правила, загальні тенденції розвитку все ж таки є очевидними.
  Як наслідок, за останні сто років людству вдалося значно збільшити середню тривалість життя.
  Тому логічним виглядають спроби не зупинятись на досягнутому і рухатись далі. Це звучить неймовірним, але вже зараз величезні кошти витрачаються саме на те, щоб не просто подовжити тривалість життя, а й перемогти смерть.
  Ось чому автор називає людину майбутнього - людною божественною. Іншими словами - це буде вже не зовсім людина, а якась істота з надможливостями.
  Відразу автор робить попередження, що його міркування не є точним прогнозом, адже в будь який момент невідома епідемія, чи глобальний конфлікт можуть звести нанівець всі здобутки сучасного людства.
 •  
  Homo deus
  Це перша прочитана мною книга Ювала Ной Харарі, по враженням від неї однозначно читатиму ще.
  Автор розглядає можливі варіанти майбутнього людини, як виду, та людства в цілому. Які цілі ставить перед собою людство? Що є релігією майбутнього? Чи буде людина жити вічно? Ви не знайдете відповідей на ці запитання в такій мірі, в якій би могли очікувати, але однозначно ви отримаєте міцне підґрунтя для роздумів на ці теми.
  Варто окремо зауважити, яскраві приклади наведені в книзі - про досліди в біотехнологіях, дослідженнях поведінок та інші.
 
Характеристики Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Автор
Юваль Ной Харари
Издательство
Book Chef
Язык
Украинский
Год издания
2018
Переводчик
Александр Демьянчук
Количество страниц
512
Иллюстрации
Цветные вклейки
Формат
130х200 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Шрифт
Georgia
Тираж
3000
ISBN
978-617-7559-40-4
Вес
470 гр.
Тип
Бумажная
 

Об авторе Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього