Еволюція грошей. Фінансова історія світу
Бумажная книга | Код товара 831182
Yakaboo 4.9/5
Автор
Найл Фергюсон
Издательство
Наш Формат
Серия книг
Світоглядна література
Язык
Украинский
Год издания
2017
Переводчик
Екатерина Диса
Количество страниц
384
Иллюстрации
Нет иллюстраций

Все о книге Еволюція грошей. Фінансова історія світу

«Еволюція грошей. Фінансова історія світу», у якій відомий історик Ніл Ферґюсон простежує розвиток фінансів в історії людства, стала світовим бестселером. За книжкою було знято телевізійну стрічку із шести частин, яка 2009 року здобула премію «Еммі» як найкращий документальний фільм.

Тематика

Фінанси, економіка, історія, суспільствознавство.

Про книжку

Фінансова неосвіченість шкодить не менше за природні катастрофи, хоча багато людей і досі мало знають про гроші. Чим вони є? Що роблять банки? Яка різниця між акціями й облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? У книжці висвітлено основні фінансові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Ніл Ферґюсон розповідає про еволюцію грошей і досліджує світову фінансову історію від її витоків у давній Месопотамії до останньої цифрової трансформації, а також її вплив на позиції західних країн.

Для кого книжка

Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться фінансами, еволюцією кредитно-грошових відносин, інноваціями у фінансовій сфері. Для тих, хто прагне виважено ухвалювати фінансові рішення.

Чому ця книжка

Описуючи шлях грошей від давнини до сучасності, автор розкриває найцікавіші фінансові таємниці, які стоять за кожним історичним феноменом. Також пояснює різноманітні фінансові явища, які впливають на рівень розвитку суспільства.

Про автора

Ніл Ферґюсон — британський історик, журналіст, професор Гарварду, старший науковий співробітник Оксфорду і Стенфорду. Автор 14 книжок, зокрема бестселерів «Цивілізація» та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek. Лауреат відзнаки імені Бенджаміна Франкліна «За державну службу» 2010 року.

Інші книжки автора

«Цивілізація. Як Захід став успішним», «Наш формат», 2017 рік.

Відгуки про книжку

"«Еволюція грошей» — геніальна праця про фундаментальні принципи функціонування фінансового світу, про розквіт і падіння імперій, тюльпаноманію та фінансові афери, про революційні фінансові ідеї, Велику фінансову рецесію і здоровий глузд в ухваленні інвестиційних рішень. Книжка буде надзвичайно корисною всім, хто цікавиться сучасними фінансами, криптовалютою й іншими інноваціями у світі фінансових інституцій та інструментів".

Євген Пенцак, професор фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs]

"Пізнавальний і приємний екскурс за лаштунки великих подій, урок про те, що за наймогутнішими силами завжди стоять «розумні» гроші".

Роберт Скідельскі, New York Times Book Review

"Історії, які він розповідає про буми і спади, тріумфи й катастрофи, про бульбашки, що роздуваються… є самою сутністю фінансової історії".

Білл Еммотт, Financial Times

Цитати

"Гроші є об’єктом віри, майже релігійної, — віри в людину, яка платить нам, віри в людину, яка випускає гроші, чи в інституції, які неодмінно розрахуються за чеком чи переказом. Гроші — це не метал. Це фіксація довіри. І здається, що не так уже й важливо, на чому саме її фіксувати: на сріблі, глині, папері чи рідкокристалічному дисплеї. Грошима може слугувати будь-що: від мушель каурі на Мальдівах і до величезних кам’яних дисків на тихоокеанських островах Яп. І схоже, тепер, в електронну добу, взагалі необов’язково, щоб хоч щось було матеріальним носієм грошей".

"Є англійський вислів «безпечний як дім» — він пояснить вам усе, що потрібно знати, щоб зрозуміти, чому люди по всьому світу прагнуть стати власниками житла. Але у світі фінансів ця фраза має іще конкретніше значення. Вона означає, що найбезпечніше позичати гроші людям із нерухомістю".

"Те, що ви володієте нерухомістю, убезпечує не вас, а ваших кредиторів. Справді безпечно можна почуватися лише тоді, коли у вас є стабільний прибуток. Тому, щоб заробити гроші, підприємці розвиткових країн необов’язково мають закладати свої будинки. Те саме стосується жінок-підприємниць. Насправді ключ до багатства може бути зовсім не у володінні нерухомістю".

"Важливий урок історії полягає в тому, що великі війни можуть розпочатися навіть тоді, коли економічна глобалізація є дуже розвинутою, а керівні позиції англомовної імперії здаються непохитними. Другий важливий урок: що довше світ обходиться без великої війни, то важче уявити, що вона можлива (і, ймовірно, то легше її розпочати). Третій і останній урок: криза завдає більше шкоди самовдоволеним інвесторам, ніж інвесторам, загартованим у боях".

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Найл Фергюсон
Издательство
Наш Формат
Серия книг
Світоглядна література
Язык
Украинский
Год издания
2017
Переводчик
Екатерина Диса
Количество страниц
384
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Рецензии
 •  
  Гроші- це не метал, а фіксація довіри. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Капуста, бабло, лаве, фарш, калим, бариш, башлі....Так, мова йдеться про гроші, а точніше- про їхню еволюцію. Від часів Вавилону і Месопотамії до наших днів. Гроші були різні: від глиняних табличок і різнокольорових камінців до....цифр на моніторах наших смартфонів і комп'ютерів. Звідки вони взялися і куди діваються? Чим вони є взагалі?- рушійною силою для прогресу, корінням всього зла чи просто цифрами? Автор, Ніл Фергісон, вважає, що вони всього лише фіксація довіри між людьми і не важливо, у якому вони вигляді перед нами. У своїй книзі він намагається на простий "мужицький розум" пояснити багато складних термінів зі світу економіки наводячи безліч цікавих історій, пов'язаних з предметом його розповідей. З книги я особисто дізнався про походження назви "долар", про походження слова "гетто" і його відношення до євреїв, про те, чому євреї найуспішніші серед всіх націй в торгівлі, як так склалося саме історично (я ніколи навіть не задумувався про це:)), про терміни "грошова база" і "вузькі гроші" в банківській системі, про внутрішні державні облігації (дійсно, в нас, в Україні, вигідніше гроші зберігати в державних облігаціях, ніж на депозитах в банках, вищий відсоток, навіть через фірми посередників, які дозволяють купувати їх не маючи мільйонів гривень, як того вимагають банки, якщо намагатися купувати облігації через банк), про інфляцію, а саме, що це таке детальніше і простішими словами, про 5 головних кроків, які призвели до гіперінфляції після Першої світової війни (чому німці в 1923 купували хліб за мільярди), про 5 етапів заробітку на акціях, про ринки нерухомості в Англії і чому вклад у "цемент і цеглу"- це не 100% гарантія збереження і примноження грошей, та ще багато чого дійсно цікавого зі світу економіки і фінансів. Особисто мені ця книга сподобалася як і його попередня "Цивілізація", яку я прочитав раніше. Дуже просто автор описує складні речі, хочеться читати, зовсім не нудьгуєш читаючи. П.С. якість книги як завжди на висоті в в-тва "Наш формат". Однозначно 10/10.
 •  
  Все про гроші
  Перед читачами дуже інформативна та переконлива книга про історію та потребу людей в грошах. Не зважаючи на те, що автора часто називають зухвалим та зарозумілим, а також багато хто звинувачує його в суб'єктивних оцінках, мені книга дуже сподобалася. Ця робота є ретельним і всебічним переглядом та систематизацією різних етапів, що відбулися в історії розвитку грошей. Немає ніяких сумнівів у тому, що сучасний світ, як ми знаємо, не існував би без стимулюючої дії грошей. Як автор стверджує, стимуляція однозначна: вона може бути як позитивною, так і негативною. Як приклад, він наводить приклади великих злетів та падінь у формі фінансових підйомів та великих економічних криз. Книга написана не легкою, але достатньо зрозумілою мовою, тому не потрібно від неї лякатися, вона не має енциклопедичного характеру. Як і більшість учасників широкої громадськості, взагалі, я не був зацікавлений у фінансовій історії, вважаючи її складною, нудною і сухою. Ця книга показала мені іншу сторону цієї науки. У цій книзі описано розвиток сучасної фінансово-банківської системи від зародження грошей до їхнього сучасного рівня розвитку. Оформлення дуже якісне, папір цупкий, переклад чудовий. Рекомендую всім читачам!
Купить - Еволюція грошей. Фінансова історія світу
Еволюція грошей. Фінансова історія світу
220 грн
Отправка
сегодня с 17:00
 

Рецензии Еволюція грошей. Фінансова історія світу

4.9/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Гроші- це не метал, а фіксація довіри. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Капуста, бабло, лаве, фарш, калим, бариш, башлі....Так, мова йдеться про гроші, а точніше- про їхню еволюцію. Від часів Вавилону і Месопотамії до наших днів. Гроші були різні: від глиняних табличок і різнокольорових камінців до....цифр на моніторах наших смартфонів і комп'ютерів. Звідки вони взялися і куди діваються? Чим вони є взагалі?- рушійною силою для прогресу, корінням всього зла чи просто цифрами? Автор, Ніл Фергісон, вважає, що вони всього лише фіксація довіри між людьми і не важливо, у якому вони вигляді перед нами. У своїй книзі він намагається на простий "мужицький розум" пояснити багато складних термінів зі світу економіки наводячи безліч цікавих історій, пов'язаних з предметом його розповідей. З книги я особисто дізнався про походження назви "долар", про походження слова "гетто" і його відношення до євреїв, про те, чому євреї найуспішніші серед всіх націй в торгівлі, як так склалося саме історично (я ніколи навіть не задумувався про це:)), про терміни "грошова база" і "вузькі гроші" в банківській системі, про внутрішні державні облігації (дійсно, в нас, в Україні, вигідніше гроші зберігати в державних облігаціях, ніж на депозитах в банках, вищий відсоток, навіть через фірми посередників, які дозволяють купувати їх не маючи мільйонів гривень, як того вимагають банки, якщо намагатися купувати облігації через банк), про інфляцію, а саме, що це таке детальніше і простішими словами, про 5 головних кроків, які призвели до гіперінфляції після Першої світової війни (чому німці в 1923 купували хліб за мільярди), про 5 етапів заробітку на акціях, про ринки нерухомості в Англії і чому вклад у "цемент і цеглу"- це не 100% гарантія збереження і примноження грошей, та ще багато чого дійсно цікавого зі світу економіки і фінансів. Особисто мені ця книга сподобалася як і його попередня "Цивілізація", яку я прочитав раніше. Дуже просто автор описує складні речі, хочеться читати, зовсім не нудьгуєш читаючи. П.С. якість книги як завжди на висоті в в-тва "Наш формат". Однозначно 10/10.
 •  
  Все про гроші
  Перед читачами дуже інформативна та переконлива книга про історію та потребу людей в грошах. Не зважаючи на те, що автора часто називають зухвалим та зарозумілим, а також багато хто звинувачує його в суб'єктивних оцінках, мені книга дуже сподобалася. Ця робота є ретельним і всебічним переглядом та систематизацією різних етапів, що відбулися в історії розвитку грошей. Немає ніяких сумнівів у тому, що сучасний світ, як ми знаємо, не існував би без стимулюючої дії грошей. Як автор стверджує, стимуляція однозначна: вона може бути як позитивною, так і негативною. Як приклад, він наводить приклади великих злетів та падінь у формі фінансових підйомів та великих економічних криз. Книга написана не легкою, але достатньо зрозумілою мовою, тому не потрібно від неї лякатися, вона не має енциклопедичного характеру. Як і більшість учасників широкої громадськості, взагалі, я не був зацікавлений у фінансовій історії, вважаючи її складною, нудною і сухою. Ця книга показала мені іншу сторону цієї науки. У цій книзі описано розвиток сучасної фінансово-банківської системи від зародження грошей до їхнього сучасного рівня розвитку. Оформлення дуже якісне, папір цупкий, переклад чудовий. Рекомендую всім читачам!
 •  
  Історія через призму фінансів
  Не будучи спеціалістом у цій сфері, не можу належно оцінити змістовність і важливість цієї книги Ніла Фергюсона з точки зору фінансистів, економістів, банкірів, а також її корисність для такої категорії читачів.
  Але з точки зору історичної і пізнавальної вважаю «Еволюцію грошей» достатньо інформативною і цікавою. Бо ще не доводилося читати книги з історії людської цивілізації, змальованої через призму розвитку і функціонування фінансово-банківської сфери, ринку цінних паперів та страхування.
  Цікаві історичні матеріали про фінансові справи і надзвичайний вплив на добу Відродження родини Медічі, про злет родини Ротшильдів за рахунок фінансових спекуляцій ще за доби Наполеонівських війн, про становлення і панування Голландської Ост-Індійської компанії, про перші фінансові бульбашки 300-літньої давнини на прикладі афери з акціями Індійської (Міссісіпської) компанії, про перший страховий фонд, придуманий шотландськими священиками Вебстером і Волласом.
  Про два сусідніх «чуда»: економічного росту Чилі за часів Піночета та деградації Аргентини протягом ХХ ст. від однієї з найбагатших країн світу до дефолту; про те, чи є інвестиції в нерухомість такими вже вигідними і надійними; про те, що надійніше у грі на фінансових ринках: формули і розрахунки математичних геніїв чи інтуїція Джорджа Сороса.
  Одним словом, історія такої собі фінансової алхімії, розкриття таємниці образного фінансового «філософського каменя», коли, за висловом одного з першопрохідців у цій сфері Джона Ло, «золото можна робити з паперу».
 •  
  Гроші впливають на наше життя, протягом всієї історії!
  Якщо ви щось тямите в економіці, та шукаєте відповіді на запитання: а з чого все почалось? Можете сміливо починати свою експедицію з цієї книги! Звичайно автор написав книгу не для широкої публіки, адже використовує чимало складних економічних термінів, які згодом лиш заплутують читача. Книга посвячує нас у першовитоки банківської системи, а також показує великий вплив економічних процесів на життя людей, та те як гроші керують мільйонами. Будь хто з нас може стати камінцем на дорозі, через якого з’їде колісниця нашого сьогодення за обочину, і до чого це призведе? До розквіту? Чи занепаду?
  В книзі наводяться приклади життя людей які робили революційні речі в сфері економіки, показано невдачі цілих країн. Автор закликає нас бути обізнаним в сфері економіки, та дає зрозуміти наскільки вона важлива протягом історії людства, починаючи від воєн до фінансових криз. Мені сподобалась книга, але автору варто було б менше використовувати важкі для розуміння терміни з сфери економіки, роблячи книгу доступною для кожного. Раджу для прочитання!
 •  
  Серйозно про історію
  Це дуже читабельна і приємна фінансова історія для простих читачів, які не володіють економічною термінологію та не мають дуже серйозну фінансову освіту. Як і більшість членів широкої громадськості, у мене взагалі немає інтересу до фінансової історії, вважаючи її складною, повсякденною, нудною і сухою. Проте останні події в країні все частіше наштовхують мене на подібне чтиво. Ця книга описує розвиток сучасної фінансово-банківської системи, що спостерігається від періоду Ренесансу в Італії аж до нинішньої кризи, спричиненої крахом іпотечного кредитування. Особливо цікаво було читати звіти про кризи останніх років минулого століття, оцінюючи їхню відповідність поточній ситуації. Важливо відзначити схожість всіх фінансових бульбашок в історії. Здається, бульбашки ніколи не можна запобігти. Автор дуже добре описує те, як ті чи інші історичні події були викликані змінами в роботі грошей і фінансових систем країн. В книзі дуже багато цікавих історичних фактів, багато живих прикладів з близького і далекого історичного минулого. Читати не важко, однак потребує досить інтенсивної концентрації уваги. Читання корисне, тому рекомендую!
 •  
  О деньгах - интересно
  Книга называется «Восхождение денег», но речь идет не о восхождении денег. Речь идет о пути денег с предположением, что с точки зрения исторической перспективы книги деньги были основой цивилизации. Там нет господства, потому что ему нечего конкурировать, по словам автора. На самом деле книга представляет собой прямую историю финансовых рынков, находящихся на рассмотрении, и в этом смысле она полезна и в значительной степени приятна для чтения, охватывающая переход от бартерной к монетной, от монетной к виртуальной и от виртуальной до алгоритмической. торговли.

  Автор делает замечательную работу, перепрыгивая через огромные промежутки времени, чтобы проводить сравнения (показывая, как, даже если технология меняется, человеческая природа не меняется). Он делает ужасную работу, рассказывая анекдоты, которые выглядят как своего рода нервная привычка (в основном аллитерация, каламбуры и ссылки в поп-культуре), на которые ему должен указывать близкий ему человек.

  Отсутствие внебиржевых финансовых рынков и их влияние на их существенную часть мировой экономики кажется существенной слепой точкой.
 •  
  Фінансова система світу
  Всі ми щоденно користуємось грошима як еквівалентом обміну і в більшості випадків навіть не задумуємось, що вони являють собою по-суті, звідки походять, хто їх придумав. А про похідні фінансового світу: акції, облігації, ф"ючерси і поготів. А гроші являються по своїй суті просто папірцями, цінність яким надає сама людина. У книзі Ніла Фергюсона "Еволюція грошей. Фінансова історія світу" автор проводить нас в хронологічному порядку від моменту зародження перших грошей до їх еволюції, формування банків, кредитних спілок, страхових компаній, облігацій, акцій і сучасного ринку нерухомості. Книга дає чітке усвідомлення як працює фінансова система світу, якою вона була в минулому, як змінилась та продовжує еволюціонувати. Книга буде корисною як для загального розвитку, так і для тих хто цікавиться тематикою фінансів та розуміння як вони працюють. Численні історичні приклади роблять процес читання легким і невимушеним, а вже після завершення читання хочеться ділитися зі всіма інформацією, яку вдалося почерпнути з цієї прекрасної праці!
 
Характеристики Еволюція грошей. Фінансова історія світу
Автор
Найл Фергюсон
Издательство
Наш Формат
Серия книг
Світоглядна література
Язык
Украинский
Год издания
2017
Переводчик
Екатерина Диса
Количество страниц
384
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
140x210 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
ISBN
978-617-7388-89-9
Вес
650 гр.
Тип
Бумажная