Егоїстичний ген
Бумажная книга | Код товара 737064
Yakaboo 5/5 25 5 5 рецензий
Другие издания (1)
Автор
Ричард Докинз
Издательство
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Язык
Украинский
Год издания
2017
Год первого издания
1976
Переводчик
Я. Лебеденко
Количество страниц
540
Иллюстрации
Нет иллюстраций

Все о книге  Егоїстичний ген

Предлагаем вашему вниманию книгу Ричарда Докинза «Егоїстичний ген» на украинском языке от издательства «Клуб Сімейного Дозвілля»!

О книге:

«В чём смысл жизни?» Этим вопросом задаются многие учёные. Ричард Докинз не дает однозначного ответа на него, но зато объясняет как устроена наша жизнь и какое место человечество занимает в этом мире.

В своей книге «Егоїстичний ген» он раскрывает саму суть эволюции, которой совсем не противоречат наши философские убеждения и акты альтруизма. Всё это предусмотрено хитрыми генами.

Благодаря книге «Егоїстичний ген» вы узнаете:

 • что такое «мемы» и «культурные мутации»
 • как генетика влияет на наше поведение
 • существует ли на самом деле понятие альтруизма в знакомом нам смысле
 • почему теория эволюционного отбора работает

… и многое другое!

Почему стоит купить книгу «Егоїстичний ген» Ричарда Докинза?

«Егоїстичний ген» — международный бестселлер среди научно-популярных книг от знаменитого британского учёного, который не теряет популярности более тридцати лет.

Книга Ричарда Докинза придется по душе всем, кто интересуется биологией, антропологией и теориями эволюции.

Отзывы о книге «Егоїстичний ген»:

«Первая книга Докинза, «Эгоистичный ген», стала хитом... Докинз прекрасно изложил свою биологическую теорию на удивление просто и понятно. На мой взгляд, это лучшая научно-популярная книга».

New York Review of Books

«Эгоистичный ген» — классика своего жанра».

Робин МакКи, The Observer

«Настоящее культурное достояние нашего времени».

The Independent

«Прочитав эту научно-популярную книгу, можно почувствовать себя настоящим гением».

New York Times

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Ричард Докинз
Издательство
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Язык
Украинский
Год издания
2017
Год первого издания
1976
Переводчик
Я. Лебеденко
Количество страниц
540
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Рецензии
 • Тарас Трембач
  24 апреля 2017 г.
  Непроста книга повна цікавих ідей. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Соціологічні опитування показують, що в США, Великобританії та інших провідних країнах, понад 40% громадян не вірять в теорію еволюції, а натомість, є прихильниками креаціонізму, себто вірять, що життя на планеті було створене відповідно до розумного задуму вищих сил. І це незважаючи на те, що серед наукової спільноти існує повний консенсус: теорія еволюції Чарльза Дарвіна - єдиновірна теорія, що пояснює походження всього живого і людини зокрема. Звідки таке невігластво? Не думаю, що справа в релігійних переконаннях, адже ще 100 років назад Ватикан проголосив, що теорія еволюції абсолютно не суперечить Святому Письму! Мені невідомо чи проводились подібні соціологічні опитування в Україні, однак припускаю, що результати були б ще гірші! Думаю, що одна з причин несприйняття українцями теорії еволюції полягає в тому, що саме ця теорія активно пропагувалась в СССР, а оскільки більшовицькі вчення себе повністю дискредитували, то і теорія Дарвіна сприймається як комуністична облуда, на кшталт марксистсько-ленінської діалектики. Зважаючи на все вищевикладене, я декілька років тому вирішив розібратись у теорії еволюції і придбав декілька книжок, зокрема: Річарда Докінза "Самое грандиозное шоу на Земле. Доказательства эволюции" та Джеррі Койн "Чому еволюція правдива". На жаль, книга Річарда Докінза виявилась трішки заскладною для мене, а от "Чому еволюція правдива" справила дуже хороше враження. І от нещодавно видавницто КСД видало першу та найвідомішу книгу Річарда Доккіза "Егоїстичний ген". Незважаючи на не надто вдалий досвід читання Докінза, вирішив придбати цю книгу. Все-таки, українською такі книги видають не так часто, книга за сорок років витримала декілька видань в десятках країн і навіть сьогодні зберігає свою актуальність. Відразу слід зазначити, що дана книга не є детальним підручником з теорії еволюції, тут немає схем геологічних епох, дерев походження видів, фото скелетів різних видів. Не є ця книга і підручником з генетики, власне і інформації про гени та ДНК в книзі небагато, що і не дивно, все-таки книга вперше вийшла в далекому 1976, до розкодування геному людини залишалось цілих 25 років.

  Основна ідея книги: еволюція видів відбувалась не в інтересах виду чи конкретних особин, а в інтересах реплікаторів, себто генів. Автор доводить, що всі живі істоти це свого роду машини для виживання, а дії, рефлекси, повадки цих машин наперед запрограмовані генами. Докінз дуже детально розглядає поведінку різних тварин, аналізує чому певні тварини ведуть себе саме так, а не інакше. Чому газелі Томсона високо підстрибують перед хижаками, тим самим звертаючи на себе увагу? На перший погляд така поведінка просто безглузда! Автор пояснює яким чином виникли еволюційно сталі стратегії різних видів.

  Хочу відмітити, що книга досить складна, деякі фрагменти зрозуміти зовсім не просто, однак автор пропонує дуже цікаві та оригінальні ідеї; подібні теорії, особисто я, почув вперше.

  Дуже цікавий розділ про еволюційну стратегію двох статей різних видів. Чого варта лише думка автора, що причина експлуатації самок, в тому числі і нашого виду homo sapiens, - яйцеклітина самки значно більша ніж сперматозоїд самця. Цікаво?

  Досить несподівано, але один з розділів книги має бути цікавий, кому б ви думали? Програмістам. Так, так, саме програмістам. Справа в тому, що автор розглядає деякі цікаві задачі з теорії ігор, зокрема "дилему в`язня" та "повторювальну дилему в`язня". Здавалояся б, до чого тут, в книзі про еволюцію, теорія ігор? Все дуже просто - вибір еволюційно сталої стратегії виду це, фактично, підбір найбільш вдалої стратегії з теорії ігор. Програмістам мало б бути цікаво спроектувати різні стратегії та перевірити чи дійсно стратегія "око за око" найбільш виграшна.

  Також в книзі є цікавий розділ про "меми". Сьогодні досить часто можна почути слово "мем", проте не всі знають, що автором цього терміну є саме Річард Докінз, завдяки книзі "Егоїстичний ген" український читач має змогу ознайомитись з ідеєю цього терміну безпосередньо з першоджерела.

  Якщо коротко: книга розрахована на розумного читача, купуйте, думайте, читайте!
 • vasiLIT
  23 февраля 2018 г.
  Легко й доступно про еволюцію 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Мегапопулярна книга відомого британського етолога-еволюціоніста та сильного атеїста і скептика Річарда Докінза "Егоїстичний ген" в гарному популярному вигляді описує генетику всього живого на нашій планеті. Книга описує еволюцію, але зовсім не з нам вже звичної точки зору. Ми звикли вважати, що одиницею розвитку є вид та популяція. Однак, автор вважає, що все, що відбувається в еволюції повязане не з боротьбою між видами, а між меншими одиницями тіла - генами. Основне завдання генів - не зважаючи ні на які обставини, передати свою спадкову інформацію, і саме це рухає еволюцією, гени постійно воюють за право передачі інформації і постійно помічається сильна конкуренція між ними. Автор вводить декілька термінів, таких як "реплікація" чи "мем". Автор описує здебільшого популяції та приклади з тваринного всіту.
  Книга написана доступною мовою і читається вона дуже легко. Книга має гарне оформлення, палітурка стильна, папір достатньо тонкий кремового кольору, є лясе.
  Книга формує бачення кожного читача і впливає на свідомість та світогляд, навіть якщо розповідає про речі, які відбулися досить давно. Всім рекомендую!
Купить - Егоїстичний ген
Егоїстичний ген
176 грн
Нет в наличии
 
Информация об авторе
Ричард Докинз
Ричард Докинз

Выдающийся британский ученый, убежденный материалист, ярый борец с религиозной трактовкой развития мира и популяризатор идей Дарвина — личность в науке неоднозначная. Купить книги Ричарда Докинза стремятся как по?

Подробнее

Рецензии  Егоїстичний ген

 • Тарас Трембач
  24 апреля 2017 г.
  Непроста книга повна цікавих ідей. 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Соціологічні опитування показують, що в США, Великобританії та інших провідних країнах, понад 40% громадян не вірять в теорію еволюції, а натомість, є прихильниками креаціонізму, себто вірять, що життя на планеті було створене відповідно до розумного задуму вищих сил. І це незважаючи на те, що серед наукової спільноти існує повний консенсус: теорія еволюції Чарльза Дарвіна - єдиновірна теорія, що пояснює походження всього живого і людини зокрема. Звідки таке невігластво? Не думаю, що справа в релігійних переконаннях, адже ще 100 років назад Ватикан проголосив, що теорія еволюції абсолютно не суперечить Святому Письму! Мені невідомо чи проводились подібні соціологічні опитування в Україні, однак припускаю, що результати були б ще гірші! Думаю, що одна з причин несприйняття українцями теорії еволюції полягає в тому, що саме ця теорія активно пропагувалась в СССР, а оскільки більшовицькі вчення себе повністю дискредитували, то і теорія Дарвіна сприймається як комуністична облуда, на кшталт марксистсько-ленінської діалектики. Зважаючи на все вищевикладене, я декілька років тому вирішив розібратись у теорії еволюції і придбав декілька книжок, зокрема: Річарда Докінза "Самое грандиозное шоу на Земле. Доказательства эволюции" та Джеррі Койн "Чому еволюція правдива". На жаль, книга Річарда Докінза виявилась трішки заскладною для мене, а от "Чому еволюція правдива" справила дуже хороше враження. І от нещодавно видавницто КСД видало першу та найвідомішу книгу Річарда Доккіза "Егоїстичний ген". Незважаючи на не надто вдалий досвід читання Докінза, вирішив придбати цю книгу. Все-таки, українською такі книги видають не так часто, книга за сорок років витримала декілька видань в десятках країн і навіть сьогодні зберігає свою актуальність. Відразу слід зазначити, що дана книга не є детальним підручником з теорії еволюції, тут немає схем геологічних епох, дерев походження видів, фото скелетів різних видів. Не є ця книга і підручником з генетики, власне і інформації про гени та ДНК в книзі небагато, що і не дивно, все-таки книга вперше вийшла в далекому 1976, до розкодування геному людини залишалось цілих 25 років.

  Основна ідея книги: еволюція видів відбувалась не в інтересах виду чи конкретних особин, а в інтересах реплікаторів, себто генів. Автор доводить, що всі живі істоти це свого роду машини для виживання, а дії, рефлекси, повадки цих машин наперед запрограмовані генами. Докінз дуже детально розглядає поведінку різних тварин, аналізує чому певні тварини ведуть себе саме так, а не інакше. Чому газелі Томсона високо підстрибують перед хижаками, тим самим звертаючи на себе увагу? На перший погляд така поведінка просто безглузда! Автор пояснює яким чином виникли еволюційно сталі стратегії різних видів.

  Хочу відмітити, що книга досить складна, деякі фрагменти зрозуміти зовсім не просто, однак автор пропонує дуже цікаві та оригінальні ідеї; подібні теорії, особисто я, почув вперше.

  Дуже цікавий розділ про еволюційну стратегію двох статей різних видів. Чого варта лише думка автора, що причина експлуатації самок, в тому числі і нашого виду homo sapiens, - яйцеклітина самки значно більша ніж сперматозоїд самця. Цікаво?

  Досить несподівано, але один з розділів книги має бути цікавий, кому б ви думали? Програмістам. Так, так, саме програмістам. Справа в тому, що автор розглядає деякі цікаві задачі з теорії ігор, зокрема "дилему в`язня" та "повторювальну дилему в`язня". Здавалояся б, до чого тут, в книзі про еволюцію, теорія ігор? Все дуже просто - вибір еволюційно сталої стратегії виду це, фактично, підбір найбільш вдалої стратегії з теорії ігор. Програмістам мало б бути цікаво спроектувати різні стратегії та перевірити чи дійсно стратегія "око за око" найбільш виграшна.

  Також в книзі є цікавий розділ про "меми". Сьогодні досить часто можна почути слово "мем", проте не всі знають, що автором цього терміну є саме Річард Докінз, завдяки книзі "Егоїстичний ген" український читач має змогу ознайомитись з ідеєю цього терміну безпосередньо з першоджерела.

  Якщо коротко: книга розрахована на розумного читача, купуйте, думайте, читайте!
 • vasiLIT
  23 февраля 2018 г.
  Легко й доступно про еволюцію 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Мегапопулярна книга відомого британського етолога-еволюціоніста та сильного атеїста і скептика Річарда Докінза "Егоїстичний ген" в гарному популярному вигляді описує генетику всього живого на нашій планеті. Книга описує еволюцію, але зовсім не з нам вже звичної точки зору. Ми звикли вважати, що одиницею розвитку є вид та популяція. Однак, автор вважає, що все, що відбувається в еволюції повязане не з боротьбою між видами, а між меншими одиницями тіла - генами. Основне завдання генів - не зважаючи ні на які обставини, передати свою спадкову інформацію, і саме це рухає еволюцією, гени постійно воюють за право передачі інформації і постійно помічається сильна конкуренція між ними. Автор вводить декілька термінів, таких як "реплікація" чи "мем". Автор описує здебільшого популяції та приклади з тваринного всіту.
  Книга написана доступною мовою і читається вона дуже легко. Книга має гарне оформлення, палітурка стильна, папір достатньо тонкий кремового кольору, є лясе.
  Книга формує бачення кожного читача і впливає на свідомість та світогляд, навіть якщо розповідає про речі, які відбулися досить давно. Всім рекомендую!
 • Ксенія Шевчук
  19 октября 2018 г.
  Читать всем!
  Хотя книге 30 лет, она выдержала испытание временем. Есть, конечно, несколько отрывков - в первую очередь о компьютерах, которые устарели на 30 лет, но это исключение.
  "Эгоистичный ген" совсем не похоже на большинство других книг о генетике, которые я читала в последние годы. Немного напрягло то, что Докинс не спешит объяснять некоторые вещи, в книге очень мало диаграмм - дополнительные цифры могут помочь прояснить некоторые моменты, на мой взгляд.

  Большая часть книги действительно о роли теории игр в понимании генетики.Именно в этой книге Докинс придумал знаменитый термин «мем». Мем является культурным аналогом биологического гена. Мем стремится к самоутверждению и мутации, если это помогает его самосохранению. Докинз посвящает целую увлекательную главу своей концепции мема.

  Докинс занимается дихотомией между «эгоизмом», необходимым для выживания, и «альтруизмом» поведения человека. Как объяснить альтруизм? Докинз исследует эту дилемму снова и снова, демонстрируя практически в каждом случае, как эгоизм генов может помочь объяснить кажущееся альтруистическое поведение человека. В общем, очень интересно.
 • viktoriavorobiy
  23 марта 2018 г.
  Тепер хочу почитати "Розширений фенотип")))
  Не було б часу і ще довго б збиралася прочитати, але ошалівший токсикоз подарував мені півтора тижні постільного режиму з крапельницями і цією чудовою книгою).
  Книга наповнена чудовими прикладами із тваринного і рослинного світу які всерйоз змушують задуматись пересічного читача над тим як взаємодіють в цьому світі різні істоти.
  Дуже цікаво і переконливо дивитись на все що тебе оточує з точки зору еволюції реплікнатів, що за мільйони життєвих циклів доросли до такого віртуозного і різноманітного світу форм, хоча мають таку однорідну основу.
  Автор дуже цікаво зміщує звичну точку зору з загальновживаного "людина має гени", "все живе має гени" до логічнішої послідовності "гени закладають організм", "гени(реплікатори) запрограмували організм".....це змінює сприйняття світу навколо і дуже природньо схиляє до спокійного сприйняття, що все що є навколо живого і ти сама - це досить непогані проміжні взірці,які досить непогано пристосувалися до умов середовища і що процес перетасовування активно триває і продовжується у наступних поколіннях.
  Дуже цікаво було ознайомитись із ідеєю еволюційно стабільних стратегій,які досить адекватно пояснюють різноманіття форм життя навколо, різноманіття поведінки,яка в собі містить необхідність різних можливостей для ліпшого пристосування в різних умовах.
  Дуже вражає розуміння що кара за невдале поєднання генів, неактуальне, непродуктивне і тп.....все це просто вирішується знищенням невдалого взірця збірки набору. Такі моменти вчать цинічніше спокійніше ставитись до різноманіття людей навколо....і підсилюють мою трошки "по-східному" не схильність жаліти когось чи щось. Не в плані прикрих випадковостей, а саме в плані невдалої поведінки, яка матиме свої наслідки в майбутньому і заведе людину в глухий кут.
  Дуже цікаво було дізнатись про невипадковість такої історичної стратегії поведінки як "око за око" що отримала таке широке культурне розповсюдження,як поняття. Приємно було здивуватися, що надто вигадливі і підлі стратегії поведінки не мають під собою адекватного підґрунтя і не зможуть принести стратегу бажаного зиску.
  Можливо не все одразу згадала, та книжка дуже варта вашої уваги,а ще вона дуже приємної якості, з радістю берегтиму на полиці і ділитимусь з близькими)
 • vasiLIT
  7 марта 2018 г.
  Науковий шедевр.
  Книга Річарда Докінза «Егоїстичний ген» на 180 градусів перевертає уявлення людини та порушує непохитність переконань. Вона змушує нас задуматися над найменшими частинками нашого тіла – генами. Гени, які керують всім живим на цій планеті, впливають і на нас, людей. Наприклад, потяг до розмноження, як стверджує автор, теж тільки примітивне прагнення генів реплікуватись, повторитися і розмножатися. Книга написана більше сорока років тому назад, але вона і по сьогоднішній день не втрачає своєї актуальності. Автор деталізовано описує будову генів, їх історії, їхню роботу і є фактично найбільшим шанувальником теорії Дарвіна про еволюції та природний відбір. Докінз – популяризатор науки та непохитний критик теорії креаціонізму, за що його неодноразово атакували релігійні спільноти. Книга написана у форматі суцільного злитного тексту, тому читається вона досить важко. Розповідь ведеться структуровано починаючи від рослин, комах, через тваринний світ, аж до людського виду. Книга потребує досить серйозної уваги і читати деякі її частини інколи потрібно не один, а декілька разів. Автор пише про дуже відомі нам, але на час написання інноваційні терміни: меми, репліканти і так далі. Книга написана дуже влучно, аргументовано і доказово. Оформлення книги дуже якісне, папір цупкий кремового кольору, переклад хороший. Дуже рекомендую для загального розвитку.
 

Характеристики  Егоїстичний ген

Автор
Ричард Докинз
Издательство
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Язык
Украинский
Год издания
2017
Год первого издания
1976
Переводчик
Я. Лебеденко
Количество страниц
540
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
150x220 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Тираж
8000
ISBN
978-617-12-2523-7
Вес
632 гр.
Тип
Бумажная
 
Об авторе  Егоїстичний ген
Другие издания книги  Егоїстичний ген
 
Статьи о книге  Егоїстичний ген
Для разогрева: 50 новинок марта от украинских издательств
Первый месяц весны - и все просыпается. Украинские издательства также, и не зря, совсем скоро Книжный Арсенал, время презентаций, встреч и разговоров о литературе. А пока держите для разогрева первые новинки весны. Праздник только начинается!
Smart is the new sexy: пятерка нескучных научпоп-книг
Говорить об умных и серьезных вещах давно не стыдно. Времена, когда за “занудные” беседы и разговоры о физике, химии или тонкостях экономики клеймили “ботаном” давно прошли. Более того, быть гиком нынче - в тренде, а общество информации дает кажд...
Что покупали на Книжном Арсенале в Yakaboo и Yakaboo Publishing
В этом году Книжный Арсенал поразил, как и книжную сферу, так и читателей, количеством новых изданий. Топы разрастаются и становятся более разнообразными, и это не может не радовать) Однако среди продаж у нас появился неоспоримый лидер, за которы...
10 научно-популярных книг для тех, кто хочет знать все на свете
Всех читателей можно разделить на два типа: одни больше любят литературу, поражаются поэтичностью, метафоричностью и писательским талантом автора, другие – ищут в книгах новые знания. Именно для второго типа мы и подготовили подборку самых интересных...