Егоїстичний ген
Бумажная книга | Код товара 737064
Yakaboo 4.8/5
Автор
Ричард Докинз
Издательство
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Язык
Украинский
Год издания
2017
Год первого издания
1976
Переводчик
Ярослав Лебеденко
Количество страниц
540
Иллюстрации
Нет иллюстраций

Все о книге Егоїстичний ген

Предлагаем вашему вниманию книгу Ричарда Докинза «Егоїстичний ген» на украинском языке от издательства «Клуб Сімейного Дозвілля»!

О книге:

«В чём смысл жизни?» Этим вопросом задаются многие учёные. Ричард Докинз не дает однозначного ответа на него, но зато объясняет как устроена наша жизнь и какое место человечество занимает в этом мире.

В своей книге «Егоїстичний ген» он раскрывает саму суть эволюции, которой совсем не противоречат наши философские убеждения и акты альтруизма. Всё это предусмотрено хитрыми генами.

Благодаря книге «Егоїстичний ген» вы узнаете:

 • что такое «мемы» и «культурные мутации»
 • как генетика влияет на наше поведение
 • существует ли на самом деле понятие альтруизма в знакомом нам смысле
 • почему теория эволюционного отбора работает

… и многое другое!

Почему стоит купить книгу «Егоїстичний ген» Ричарда Докинза?

«Егоїстичний ген» — международный бестселлер среди научно-популярных книг от знаменитого британского учёного, который не теряет популярности более тридцати лет.

Книга Ричарда Докинза придется по душе всем, кто интересуется биологией, антропологией и теориями эволюции.

Отзывы о книге «Егоїстичний ген»:

«Первая книга Докинза, «Эгоистичный ген», стала хитом... Докинз прекрасно изложил свою биологическую теорию на удивление просто и понятно. На мой взгляд, это лучшая научно-популярная книга».

New York Review of Books

«Эгоистичный ген» — классика своего жанра».

Робин МакКи, The Observer

«Настоящее культурное достояние нашего времени».

The Independent

«Прочитав эту научно-популярную книгу, можно почувствовать себя настоящим гением».

New York Times

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Ричард Докинз
Издательство
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Язык
Украинский
Год издания
2017
Год первого издания
1976
Переводчик
Ярослав Лебеденко
Количество страниц
540
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Рецензии
 •  
  Непроста книга повна цікавих ідей. 80% пользователей считают этот отзыв полезным
  Соціологічні опитування показують, що в США, Великобританії та інших провідних країнах, понад 40% громадян не вірять в теорію еволюції, а натомість, є прихильниками креаціонізму, себто вірять, що життя на планеті було створене відповідно до розумного задуму вищих сил. І це незважаючи на те, що серед наукової спільноти існує повний консенсус: теорія еволюції Чарльза Дарвіна - єдиновірна теорія, що пояснює походження всього живого і людини зокрема. Звідки таке невігластво? Не думаю, що справа в релігійних переконаннях, адже ще 100 років назад Ватикан проголосив, що теорія еволюції абсолютно не суперечить Святому Письму! Мені невідомо чи проводились подібні соціологічні опитування в Україні, однак припускаю, що результати були б ще гірші! Думаю, що одна з причин несприйняття українцями теорії еволюції полягає в тому, що саме ця теорія активно пропагувалась в СССР, а оскільки більшовицькі вчення себе повністю дискредитували, то і теорія Дарвіна сприймається як комуністична облуда, на кшталт марксистсько-ленінської діалектики. Зважаючи на все вищевикладене, я декілька років тому вирішив розібратись у теорії еволюції і придбав декілька книжок, зокрема: Річарда Докінза "Самое грандиозное шоу на Земле. Доказательства эволюции" та Джеррі Койн "Чому еволюція правдива". На жаль, книга Річарда Докінза виявилась трішки заскладною для мене, а от "Чому еволюція правдива" справила дуже хороше враження. І от нещодавно видавницто КСД видало першу та найвідомішу книгу Річарда Доккіза "Егоїстичний ген". Незважаючи на не надто вдалий досвід читання Докінза, вирішив придбати цю книгу. Все-таки, українською такі книги видають не так часто, книга за сорок років витримала декілька видань в десятках країн і навіть сьогодні зберігає свою актуальність. Відразу слід зазначити, що дана книга не є детальним підручником з теорії еволюції, тут немає схем геологічних епох, дерев походження видів, фото скелетів різних видів. Не є ця книга і підручником з генетики, власне і інформації про гени та ДНК в книзі небагато, що і не дивно, все-таки книга вперше вийшла в далекому 1976, до розкодування геному людини залишалось цілих 25 років.

  Основна ідея книги: еволюція видів відбувалась не в інтересах виду чи конкретних особин, а в інтересах реплікаторів, себто генів. Автор доводить, що всі живі істоти це свого роду машини для виживання, а дії, рефлекси, повадки цих машин наперед запрограмовані генами. Докінз дуже детально розглядає поведінку різних тварин, аналізує чому певні тварини ведуть себе саме так, а не інакше. Чому газелі Томсона високо підстрибують перед хижаками, тим самим звертаючи на себе увагу? На перший погляд така поведінка просто безглузда! Автор пояснює яким чином виникли еволюційно сталі стратегії різних видів.

  Хочу відмітити, що книга досить складна, деякі фрагменти зрозуміти зовсім не просто, однак автор пропонує дуже цікаві та оригінальні ідеї; подібні теорії, особисто я, почув вперше.

  Дуже цікавий розділ про еволюційну стратегію двох статей різних видів. Чого варта лише думка автора, що причина експлуатації самок, в тому числі і нашого виду homo sapiens, - яйцеклітина самки значно більша ніж сперматозоїд самця. Цікаво?

  Досить несподівано, але один з розділів книги має бути цікавий, кому б ви думали? Програмістам. Так, так, саме програмістам. Справа в тому, що автор розглядає деякі цікаві задачі з теорії ігор, зокрема "дилему в`язня" та "повторювальну дилему в`язня". Здавалояся б, до чого тут, в книзі про еволюцію, теорія ігор? Все дуже просто - вибір еволюційно сталої стратегії виду це, фактично, підбір найбільш вдалої стратегії з теорії ігор. Програмістам мало б бути цікаво спроектувати різні стратегії та перевірити чи дійсно стратегія "око за око" найбільш виграшна.

  Також в книзі є цікавий розділ про "меми". Сьогодні досить часто можна почути слово "мем", проте не всі знають, що автором цього терміну є саме Річард Докінз, завдяки книзі "Егоїстичний ген" український читач має змогу ознайомитись з ідеєю цього терміну безпосередньо з першоджерела.

  Якщо коротко: книга розрахована на розумного читача, купуйте, думайте, читайте!
 •  
  Легко й доступно про еволюцію 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Мегапопулярна книга відомого британського етолога-еволюціоніста та сильного атеїста і скептика Річарда Докінза "Егоїстичний ген" в гарному популярному вигляді описує генетику всього живого на нашій планеті. Книга описує еволюцію, але зовсім не з нам вже звичної точки зору. Ми звикли вважати, що одиницею розвитку є вид та популяція. Однак, автор вважає, що все, що відбувається в еволюції повязане не з боротьбою між видами, а між меншими одиницями тіла - генами. Основне завдання генів - не зважаючи ні на які обставини, передати свою спадкову інформацію, і саме це рухає еволюцією, гени постійно воюють за право передачі інформації і постійно помічається сильна конкуренція між ними. Автор вводить декілька термінів, таких як "реплікація" чи "мем". Автор описує здебільшого популяції та приклади з тваринного всіту.
  Книга написана доступною мовою і читається вона дуже легко. Книга має гарне оформлення, палітурка стильна, папір достатньо тонкий кремового кольору, є лясе.
  Книга формує бачення кожного читача і впливає на свідомість та світогляд, навіть якщо розповідає про речі, які відбулися досить давно. Всім рекомендую!
Купить - Егоїстичний ген
Егоїстичний ген
240 грн
Есть в наличии
 
Информация об авторе
Ричард Докинз
Ричард Докинз

Выдающийся британский ученый, убежденный материалист, ярый борец с религиозной трактовкой развития мира и популяризатор идей Дарвина — личность в науке неоднозначная. Купить книги Ричарда Докинза стремятся как поклонники, так и противники его взглядов, потому что каждая новая работа становится сенсацией в научных и литературных кругах. Следует отметить, что автор чрезвычайно последователен в...

Подробнее

Рецензии Егоїстичний ген

4.8/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Непроста книга повна цікавих ідей. 80% пользователей считают этот отзыв полезным
  Соціологічні опитування показують, що в США, Великобританії та інших провідних країнах, понад 40% громадян не вірять в теорію еволюції, а натомість, є прихильниками креаціонізму, себто вірять, що життя на планеті було створене відповідно до розумного задуму вищих сил. І це незважаючи на те, що серед наукової спільноти існує повний консенсус: теорія еволюції Чарльза Дарвіна - єдиновірна теорія, що пояснює походження всього живого і людини зокрема. Звідки таке невігластво? Не думаю, що справа в релігійних переконаннях, адже ще 100 років назад Ватикан проголосив, що теорія еволюції абсолютно не суперечить Святому Письму! Мені невідомо чи проводились подібні соціологічні опитування в Україні, однак припускаю, що результати були б ще гірші! Думаю, що одна з причин несприйняття українцями теорії еволюції полягає в тому, що саме ця теорія активно пропагувалась в СССР, а оскільки більшовицькі вчення себе повністю дискредитували, то і теорія Дарвіна сприймається як комуністична облуда, на кшталт марксистсько-ленінської діалектики. Зважаючи на все вищевикладене, я декілька років тому вирішив розібратись у теорії еволюції і придбав декілька книжок, зокрема: Річарда Докінза "Самое грандиозное шоу на Земле. Доказательства эволюции" та Джеррі Койн "Чому еволюція правдива". На жаль, книга Річарда Докінза виявилась трішки заскладною для мене, а от "Чому еволюція правдива" справила дуже хороше враження. І от нещодавно видавницто КСД видало першу та найвідомішу книгу Річарда Доккіза "Егоїстичний ген". Незважаючи на не надто вдалий досвід читання Докінза, вирішив придбати цю книгу. Все-таки, українською такі книги видають не так часто, книга за сорок років витримала декілька видань в десятках країн і навіть сьогодні зберігає свою актуальність. Відразу слід зазначити, що дана книга не є детальним підручником з теорії еволюції, тут немає схем геологічних епох, дерев походження видів, фото скелетів різних видів. Не є ця книга і підручником з генетики, власне і інформації про гени та ДНК в книзі небагато, що і не дивно, все-таки книга вперше вийшла в далекому 1976, до розкодування геному людини залишалось цілих 25 років.

  Основна ідея книги: еволюція видів відбувалась не в інтересах виду чи конкретних особин, а в інтересах реплікаторів, себто генів. Автор доводить, що всі живі істоти це свого роду машини для виживання, а дії, рефлекси, повадки цих машин наперед запрограмовані генами. Докінз дуже детально розглядає поведінку різних тварин, аналізує чому певні тварини ведуть себе саме так, а не інакше. Чому газелі Томсона високо підстрибують перед хижаками, тим самим звертаючи на себе увагу? На перший погляд така поведінка просто безглузда! Автор пояснює яким чином виникли еволюційно сталі стратегії різних видів.

  Хочу відмітити, що книга досить складна, деякі фрагменти зрозуміти зовсім не просто, однак автор пропонує дуже цікаві та оригінальні ідеї; подібні теорії, особисто я, почув вперше.

  Дуже цікавий розділ про еволюційну стратегію двох статей різних видів. Чого варта лише думка автора, що причина експлуатації самок, в тому числі і нашого виду homo sapiens, - яйцеклітина самки значно більша ніж сперматозоїд самця. Цікаво?

  Досить несподівано, але один з розділів книги має бути цікавий, кому б ви думали? Програмістам. Так, так, саме програмістам. Справа в тому, що автор розглядає деякі цікаві задачі з теорії ігор, зокрема "дилему в`язня" та "повторювальну дилему в`язня". Здавалояся б, до чого тут, в книзі про еволюцію, теорія ігор? Все дуже просто - вибір еволюційно сталої стратегії виду це, фактично, підбір найбільш вдалої стратегії з теорії ігор. Програмістам мало б бути цікаво спроектувати різні стратегії та перевірити чи дійсно стратегія "око за око" найбільш виграшна.

  Також в книзі є цікавий розділ про "меми". Сьогодні досить часто можна почути слово "мем", проте не всі знають, що автором цього терміну є саме Річард Докінз, завдяки книзі "Егоїстичний ген" український читач має змогу ознайомитись з ідеєю цього терміну безпосередньо з першоджерела.

  Якщо коротко: книга розрахована на розумного читача, купуйте, думайте, читайте!
 •  
  Легко й доступно про еволюцію 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Мегапопулярна книга відомого британського етолога-еволюціоніста та сильного атеїста і скептика Річарда Докінза "Егоїстичний ген" в гарному популярному вигляді описує генетику всього живого на нашій планеті. Книга описує еволюцію, але зовсім не з нам вже звичної точки зору. Ми звикли вважати, що одиницею розвитку є вид та популяція. Однак, автор вважає, що все, що відбувається в еволюції повязане не з боротьбою між видами, а між меншими одиницями тіла - генами. Основне завдання генів - не зважаючи ні на які обставини, передати свою спадкову інформацію, і саме це рухає еволюцією, гени постійно воюють за право передачі інформації і постійно помічається сильна конкуренція між ними. Автор вводить декілька термінів, таких як "реплікація" чи "мем". Автор описує здебільшого популяції та приклади з тваринного всіту.
  Книга написана доступною мовою і читається вона дуже легко. Книга має гарне оформлення, палітурка стильна, папір достатньо тонкий кремового кольору, є лясе.
  Книга формує бачення кожного читача і впливає на свідомість та світогляд, навіть якщо розповідає про речі, які відбулися досить давно. Всім рекомендую!
 •  
  Немножко эгоистичный большой кусочек хромосомы и даже еще более эгоистичный маленький кусочек хромосомы 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Ричард Докинз потрясающий ученый и популяризатор науки. Свою популярность обрёл после выхода книги «Эгоистический ген». Данная книга освещает эволюцию с позиции гена. Сама идея эгоистического гена блистательна своей «наглостью». Напрямую она Докинзу не принадлежит, но его заслуга в том, что он доразвил ее до состояния этой «наглости».
  О чем собственно речь? Чего этот ген эгоистический? Мы то обычно думаем, что единицей эволюции являются особи, которые как-то живут, выживают, размножаются, борются друг с другом и так далее… И забавно то, что мы же это как бы и наблюдаем. У нас создается впечатление, что мы являемся игроками эволюции. Что, как заявляет Докинз, полная чушь, мы слишком переоцениваем себя: «Особь — слишком крупная и слишком преходящая генетическая единица, чтобы ее можно было назвать значимой единицей естественного отбора». Ричард Докинз утверждает, что единицей естественного отбора является ген потому, что это довольно малая «порция хромосомного материала, сохраняющаяся на протяжении достаточного числа поколений». Только у гена есть свойство «бессмертности», что бы иметь возможность быть единицей естественного отбора. Миром правят репликаторы, а мы всего лишь машины для их выживания. «Мы» – это не только люди!
 •  
  Неодарвініст 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Коли я вперше взяв в руки книгу Річарда, то одразу зрозумів, що це людина, яка розуміється в науці! У нього талант від родоначальної матерії. Він пише точно, веде наукову дискусію з читачем, щоб правильно донести, ті думки, які є визначальними в антропології, еволюції, зоології, біології. Егоїстичний ген, не просто книга- це науково- художній витвір мистецтва! Автор відноситься дуже толерантно до релігії, він переводить свою працю виключно на логічні стежини свідомості, і марить тим, що ти читач, називаєш науковим натхненням! А для Докінза - це є невгамовний пошук істини. Я біолог за освітою, і ще як і Докінз, зоолог, дарвініст (неодарвініст)! Повірте він геній! Він не цурається ні свого, ні чужого! Книга сповнена посиланнями на інші визначні праці з генетики, зоології та еволюційного вчення. Вона оформлена чудово, за що дуже дякую книжковому клубу. Українською читається легко, невимушено! Ви отримаєте масу задоволення від знайомства з цим прекрасним автором- науковцем!
  Прочитавши книгу, я залишився в повному катарсисі, від того, що не я є ковалем свого щастя і долі, це все мої гени, які прагнуть, зробити так, щоб слід мій залишився в історії роду людського! І це цікаво) І захоплююче)
 •  
  Науковий шедевр.
  Книга Річарда Докінза «Егоїстичний ген» на 180 градусів перевертає уявлення людини та порушує непохитність переконань. Вона змушує нас задуматися над найменшими частинками нашого тіла – генами. Гени, які керують всім живим на цій планеті, впливають і на нас, людей. Наприклад, потяг до розмноження, як стверджує автор, теж тільки примітивне прагнення генів реплікуватись, повторитися і розмножатися. Книга написана більше сорока років тому назад, але вона і по сьогоднішній день не втрачає своєї актуальності. Автор деталізовано описує будову генів, їх історії, їхню роботу і є фактично найбільшим шанувальником теорії Дарвіна про еволюції та природний відбір. Докінз – популяризатор науки та непохитний критик теорії креаціонізму, за що його неодноразово атакували релігійні спільноти. Книга написана у форматі суцільного злитного тексту, тому читається вона досить важко. Розповідь ведеться структуровано починаючи від рослин, комах, через тваринний світ, аж до людського виду. Книга потребує досить серйозної уваги і читати деякі її частини інколи потрібно не один, а декілька разів. Автор пише про дуже відомі нам, але на час написання інноваційні терміни: меми, репліканти і так далі. Книга написана дуже влучно, аргументовано і доказово. Оформлення книги дуже якісне, папір цупкий кремового кольору, переклад хороший. Дуже рекомендую для загального розвитку.
 •  
  Тепер хочу почитати "Розширений фенотип")))
  Не було б часу і ще довго б збиралася прочитати, але ошалівший токсикоз подарував мені півтора тижні постільного режиму з крапельницями і цією чудовою книгою).
  Книга наповнена чудовими прикладами із тваринного і рослинного світу які всерйоз змушують задуматись пересічного читача над тим як взаємодіють в цьому світі різні істоти.
  Дуже цікаво і переконливо дивитись на все що тебе оточує з точки зору еволюції реплікнатів, що за мільйони життєвих циклів доросли до такого віртуозного і різноманітного світу форм, хоча мають таку однорідну основу.
  Автор дуже цікаво зміщує звичну точку зору з загальновживаного "людина має гени", "все живе має гени" до логічнішої послідовності "гени закладають організм", "гени(реплікатори) запрограмували організм".....це змінює сприйняття світу навколо і дуже природньо схиляє до спокійного сприйняття, що все що є навколо живого і ти сама - це досить непогані проміжні взірці,які досить непогано пристосувалися до умов середовища і що процес перетасовування активно триває і продовжується у наступних поколіннях.
  Дуже цікаво було ознайомитись із ідеєю еволюційно стабільних стратегій,які досить адекватно пояснюють різноманіття форм життя навколо, різноманіття поведінки,яка в собі містить необхідність різних можливостей для ліпшого пристосування в різних умовах.
  Дуже вражає розуміння що кара за невдале поєднання генів, неактуальне, непродуктивне і тп.....все це просто вирішується знищенням невдалого взірця збірки набору. Такі моменти вчать цинічніше спокійніше ставитись до різноманіття людей навколо....і підсилюють мою трошки "по-східному" не схильність жаліти когось чи щось. Не в плані прикрих випадковостей, а саме в плані невдалої поведінки, яка матиме свої наслідки в майбутньому і заведе людину в глухий кут.
  Дуже цікаво було дізнатись про невипадковість такої історичної стратегії поведінки як "око за око" що отримала таке широке культурне розповсюдження,як поняття. Приємно було здивуватися, що надто вигадливі і підлі стратегії поведінки не мають під собою адекватного підґрунтя і не зможуть принести стратегу бажаного зиску.
  Можливо не все одразу згадала, та книжка дуже варта вашої уваги,а ще вона дуже приємної якості, з радістю берегтиму на полиці і ділитимусь з близькими)
 •  
  Читать всем!
  Хотя книге 30 лет, она выдержала испытание временем. Есть, конечно, несколько отрывков - в первую очередь о компьютерах, которые устарели на 30 лет, но это исключение.
  "Эгоистичный ген" совсем не похоже на большинство других книг о генетике, которые я читала в последние годы. Немного напрягло то, что Докинс не спешит объяснять некоторые вещи, в книге очень мало диаграмм - дополнительные цифры могут помочь прояснить некоторые моменты, на мой взгляд.

  Большая часть книги действительно о роли теории игр в понимании генетики.Именно в этой книге Докинс придумал знаменитый термин «мем». Мем является культурным аналогом биологического гена. Мем стремится к самоутверждению и мутации, если это помогает его самосохранению. Докинз посвящает целую увлекательную главу своей концепции мема.

  Докинс занимается дихотомией между «эгоизмом», необходимым для выживания, и «альтруизмом» поведения человека. Как объяснить альтруизм? Докинз исследует эту дилемму снова и снова, демонстрируя практически в каждом случае, как эгоизм генов может помочь объяснить кажущееся альтруистическое поведение человека. В общем, очень интересно.
 •  
  Егоїзм versus альтруїзм?
  Річард Докінз – британський етолог, еволюційний біолог і відомий популяризатор науки. Його «Егоїстичний ген» вийшов друком у 1976 році і здобув всесвітню популярність.

  Дослідник переконує: ген, а не особина є одиницею природного добору. Альтруїзм Річард Докінз пояснює не підсвідомим намаганням зберегти вид, а саме егоїстичністю генів: вони вдаються до найбільш вигідної стратегії, щоб залишити у вічності частинку себе. Ця книга демонструє, як фундаментальний закон – егоїстичність генів – визначає індивідуальний егоїзм та індивідуальний альтруїзм.

  Автор пише: «Ми, а також усі інші тварини, є машинами, створеними нашими генами. Подібно до успішних чиказьких гангстерів, наші гени вижили… у надзвичайно конкурентному світі».

  Важливі відмінності між генами виявляються лише в їхніх ефектах – йдеться про впливи на процеси ембріонального розвитку, на форму й поведінку організму. Успішними є ті гени, які в умовах впливу всіх інших генів у спільному ембріоні справляють корисний вплив на цей ембріон. Корисні – означає збільшення шансів ембріона розвинутися й стати успішним дорослим, здатним до розмноження та поширення цих генів майбутнім поколінням.
 •  
  Раджу!!!
  Річард Докінз "Егоїстичний ген"
  Я знайшла достойну книгу, яка вийшла в рік мого народження...
  У мене дуже поверхневі знання в галузі біології. Ні, я намагаюся їх якось поповнити і розширити, але виходить це не надто продуктивно...
  У моїх батьків на городі стоїть електричний стовп. На ньому лелеки зробили гніздо і вже кілька років щовесни справно прилітають у нього і висиджують потомство. І все йшло добре рівно до минулого року. Тоді було дуже сухо, річка стала пересихати, долини теж залишилися без води, про усілякі потічки й калабані навіть мова не йде-вони зникли. І посеред літа лелеки повбивали у гнізді лелеченят і з"їли їх. Чи шукали ми виправдання подібній жорстокості? Так. Нічого їсти самим, не було змоги прогодувати, жаб немає тощо. В той же час таки шалено дивувалися, бо в голові погано вкладалося, як це в селі не мати чим прогодувати лелеченят, он які горобці у нас ситі і пишні, та й ластівки нівроку. І як це вбити і з"їсти своїх дітей, навіть і лелекам.
  І лише читаючи цю книгу я зрозуміла їх дії. Не знаю, чи готова я була б погодитися із викладеними у ній думками, якби не минулорічна лелеча історія. Здається, таки б опиралися щосили.
  Раджу!!!
 •  
  Гени
  Як на мене книга Річарда Докінза "Егоїстичний ген" важка у сприйнятті, автор якнайповніше хоче поділитися з читачами інформацією, але ця інформація буде посильною не для кожного, однак пропонує нам цікаві ідеї і теорії. Дуже багато присутніх в книзі термінів, і наукових слів, тому мабуть це і робить її складнішою у прочитанні, але для загального розвитку не завадить отримати нові знання, в тому, що нас оточує.

  Основною ідеєю книги є - ген, як основна складова кожного організму не лише людини, але і тварини, який автор дослідив і максимально хоче про нього розказати нам. Тут можна знайти дуже багато різноманітних фактів про гени, їхню будову, те як вони працюють, природній відбір і тп., а також чимало прикладів, які базуються на тваринах, щоб зрозуміти спільність і відмінність з людиною. Річард Докінз пояснює значення альтруїзма у своїй книзі не як намаганням зберегти вид, а егоїстичністю генів, тобто це свого роду як конкуренція, перемагає сильніший. Докінз є великим шанувальником науки Дарвіна про еволюцію, що іноді і хочеться його назвати послідовником.
 •  
  Мы - самые эгоистичные создания.
  Очень долго собиралась приобрести эту книгу на подарок моему мужчине. Он учится на врача и его отзыв от первых же страниц книги - как же приятно читать что-то тематическое, в простом изложении и абсолютно просто теоретизированное.
  В условиях современного мира, когда люди начинают всё больше интересоваться прогрессом генной инженерии, когда мы отслеживаем своё тело, сдавая анализы ДНК, эта книга становится всё более актуальной в дебатах - стоит ли нам изменять структуру своего гена на высшем уровне, а на низшем - хотя бы узнать о себе поближе.
  Ричард Докинз, действительно, самый ярый поборник религиозных идей и популяризатор идей дарвинизма очень удачно вводит понятие что гена "эгоистичного", что гена "кооперативного". И хотя, эти два локальных термина являют собой одну сплошную противоположность, в контексте этой книги нам становятся очевидна наша личная эгоистичная кооперация и наше личное эгоистичное приспособление.
  Эта книга отлично находит себе пару с не менее популярным "Эмоциональным интеллектом" Дениэла Гоулмана и "Игры, в которые играют люди" Эрика Бёрна.
  Очень советую. На 5 из 5.
 •  
  Гены человека.
  Книга Ричард Докинза "Егоїстичний ген" вынуждает читателей задуматься о вещах которые мы не считаем важными в повседневной жизни. Автор этого романа утверждает что именно наши гены заставляют людей продолжать жить и размножаться поскольку абсолютно все гены требуют вечной жизни. Постепенно читатели узнают как, работают гены, а также как они изначально возникают на что, влияют и какую роль занимают в жизнедеятельности человека. Многие люди очень критикуют теории автора и конкретно это произведение, но также есть группа людей поддерживающих версии Ричарда Докинза. В любом случае каждый человек прочитавший это литературное произведение сможет сделать собственные выводы о том как работают гены и оказывают ли они влияние на наше существование. Не уделяйте внимание тому факту что книга написана множество десятилетий назад ведь информация, которую предоставляет автор до сих пор является актуальной. Книга большая, но если вы страстно интересуетесь этой темой то слишком большой поток информации не станет проблемой.
 
Характеристики Егоїстичний ген
Автор
Ричард Докинз
Издательство
Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Язык
Украинский
Год издания
2017
Год первого издания
1976
Переводчик
Ярослав Лебеденко
Количество страниц
540
Иллюстрации
Нет иллюстраций
Формат
150x220 мм
Переплет
Твердый
Бумага
Офсетная
Тираж
8000
ISBN
978-617-12-2523-7
Вес
632 гр.
Тип
Бумажная
 

Об авторе Егоїстичний ген