Книга Архетип і позасвідоме
Анотація «Архетип і позасвідоме», Карл Густав Юнг
Збірка вибраних праць Карла Густава Юнга, одного з найвидатніших мислителів XX століття, засновника глибинної (аналітичної) психології. У цій книзі зібрано його ключові роботи, в яких сформульовано й розвинено основні ідеї, що стали фундаментом усього його вчення. Центральними у виданні є два поняття, винесені у заголовок — архетип і колективне позасвідоме. Юнг розглядає їх як універсальні й всюдисутні структури людської психіки, які лежать в основі духовної творчості, формування культурних символів та повторюваності образів у міфах, легендах і мистецьких творах різних народів та епох.
Про що книга?
Саме з описаного підходу виростає його розуміння митця — як особистості, здатної тонко відчувати й художньо втілювати архетипні образи, роблячи їх доступними для широкого кола людей. Праці, зібрані у виданні, вплинули не лише на психологію, а й на літературознавство, культурологію та мистецтвознавство. Вони допомагають по-іншому побачити природу творчості, походження символів і роль позасвідомого у формуванні культурних образів.
Книга складається з окремих текстів Юнга, зібраних у розділи за темами. Це теоретичне видання, у якому автор послідовно пояснює свої ідеї та підхід до аналітичної психології. Такий формат допомагає поступово розібратися в основних поняттях його вчення навіть під час першого знайомства з його працями.
Про автора
Карл Густав Юнг — швейцарський психіатр і засновник аналітичної психології, чиї дослідження архетипів і символіки несвідомого суттєво вплинули на розвиток психології та гуманітарних наук XX століття.
Чому варто купити книгу «Архетип і позасвідоме»?
У виданні зібрано ключові тексти Юнга в одному томі, що допомагає скласти цілісне уявлення про його підхід до аналітичної психології. Книга підійде:
- читачам, які хочуть розібратися в цій темі;
- для психологів, дослідників культури, літературознавців і студентів гуманітарних напрямів;
- тим, хто цікавиться символічним мисленням і природою творчості.
Це видання допомагає по-новому подивитися на символи культури, мистецтва та внутрішній досвід людини, щоб зрозуміти, як формуються універсальні способи мислення.



