Заради майбутнього
Паперова книга | Код товару 921831
Yakaboo 4.9/5
Автор
Макс Кідрук
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2019
Кількість сторінок
304
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
135х205 мм
Палітурка
Тверда

Усе про книжку Заради майбутнього

«Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис. «Заради майбутнього» — це збірка різних історій. Ну, тобто реально різних. Більшість написано задовго до виходу книги, найдавніші — ще 2011-го, і лише три з десяти — «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» — опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах (і щось мені підказує, що мало хто з вас читав їх усі). У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань, на мою думку, якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже буде не збірка, а… Неважливо.

Просто перегорніть першу сторінку і почніть. А я, поки ви читатимете, піду працювати над новим романом…», — Макс Кідрук

Перелік оповідань, що ввійшли до книги: 

 • Р61 
 • Знову і знову 
 • Трансфер 
 • Я полечу! 
 • Сюрприз 
 • Моя література 
 • Ельвіра 
 • Нічиї діти 
 • ДНК. Історія сьома 
 • Заради майбутнього.

Про автора:

Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор бестселера «Де немає Бога», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС-2018», романів «Не озирайся і мовчи», «Зазирни у мої сни», «Жорстоке небо», «Твердиня» і дилогії «Бот». Твори перекладено польською, російською, німецькою та чеською мовами.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Макс Кідрук
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2019
Кількість сторінок
304
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
135х205 мм
Палітурка
Тверда
Рецензії
 •  
  Рецензія 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Збірки оповідань майже завжди читаються швидше. І ця не є винятком. Однозначно - має сподобатись всім прихильникам творчості Макса Кідрука. Тут досить різнопланові оповідання. Перше - Р61 - моторошне, ще й дуже (хорор, що тут скажеш). Схожа історія - і з оповіданням "Нічиї діти", однак воно все ж менш жахає, ніж перше. "ДНК. Історія сьома" - як на мене, краще читати все ж у збірці ДНК) там логічно історія династії від багатьох письменників і саме оповідання Кідрука - фінальне. Просто навіть в оповіданні Кідрука є згадка про інших персонажів, а читач про них нічого не може знати, якщо не читав збірку ДНК. "Знову і знову" - оповідання, яке може розчулити, може нагадати про щось з реального життя... Про відчай, самопожертву, але також і підлість, і відплату - так званий "закон бумерангу" - все те, що так часто зустрічається в реальному житті. А загалом збірка - хороша книга на вечір, хороше знайомство з автором і очікування нового роману Кідрука)... Кожен знайде історію на свій смак - оповідання, яке вразить і не залишить байдужим. "Трансфер" - про спорт і не тільки. Про те, що брехати - це не завжди добре і кожен хитромудрий план може вийти з-під контролю і стати ще хитромудрішим. "Я полечу!" - оповідання з історією, в якої, я так розумію, є реальний прототип - сама історія, як то кажуть, і сміх, і гріх. Звісно, є такі оповідання, які дуже дуже нагадують книги автора, проте тим, хто любить довгі добротні романи - краще звернути увагу на "Де немає Бога", "Зазирни у мої сни", "Не озирайся і мовчи" Макса Кідрука. А хто любить читати швидко і вміє швидко перемикатися - збірка - саме те, що потрібно. Я читала оповідання одне за одним, хоча, мабуть, краще все ж робити між прочитанням оповідань паузи. Щоб осмислити та переключитися. Хочеться окремо відзначити і останнє оповідання збірки - яке й дало назву всій книзі. Воно ж, я так розумію, надихнуло і на створення обкладинки команду, яка працювала над книгою. З цього оповідання міг би бути хороший фільм. Є моменти фантастики. Але лишається і багато не дуже зрозумілого. Оповідання так і проситься, щоб його ще розписали, деталізували. І тоді б вже воно перетворилося б у повноцінний цікавий роман, який і екранізувати не гріх. Збірки мають вражати своєю неоднаковістю - пише Макс Кідрук у передмові. За таким принципом йому, безперечно, все вдалося. То ж всім, хто любить різнопланові оповідання, всім, хто любить книги, які швидко читаються, всім, хто любить хорор, всім, хто любить твори Макса Кідрука і навіть тим, хто ще його ніколи не читав, але дуже хоче познайомитися з його творчістю - збірку оповідань "Заради майбутнього" раджу почитати обов'язково! Всього 300 сторінок.
 •  
  Ідеальний варіант для першого знайомства з творчістю Макса Кідрука 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  До збірки Макса Кідрука увійшло десять коротких оповідань, а саме – «Р61», «Знову і знову», «Заради майбутнього», «Трансфер», «Я полечу!», «Сюрприз», «Моя література», «Ельвіра», «Нічиї діти», «ДНК. Історія сьома». Перші три опубліковані вперше, решта творів були вже опубліковані в різноманітних колективних збірках чи журналах.

  Дана книга є ідеальним варіантом для першого знайомства з творчістю Макса Кідрука, який останнім часом завоював неабияку популярність як серед українських читачів, так і зарубіжних (твори автора були перекладені російською, польською, чеською та німецькою мовами). Письменник виступає талановитим майстром короткої різножанрової прози: у збірці представлено містичні, науково-популярні, гостросоціальні, гумористичні оповідання, а також твори в стилі горор та техно. Дійсно, як і заявлено в анотації, це збірка дуже різних за своєю суттю творів. Під час читання відчуваєш динамічну зміну відчуттів, переживань, настроїв, власних думок і оціночних суджень. Відтак, є можливість для подальшого читання обрати для себе ту частину творчості автора, яка буде більш до вподоби і близькою до серця, оскільки романи у Макса Кідрука такою характеризуються різноплановістю.

  Особливо сподобались такі оповідання: «Р61», у якому події відбуваються на трасі «Батурин – Конотоп – Суми», оповідач тримає читачів весь час у напрузі та страху, а на закінчення маємо дещо не завершену розв’язку, що дає підґрунтя для подальших власних роздумів і фантазій; автобіографічне оповідання «Моя література», в якому письменник торкається проблем змісту курсу літератури в школі і читацьких потреб та уподобань молодого покоління, суперечностей літератури як загальноосвітнього предмету і культурного явища; «Знову і знову», що викликає глибоке співчуття і переживання за головного героя Ярика, готового у стані відчаю на відчайдушні вчинки заради продовження хоч на мить життя хворої жінки, протиріччя між одобренням чи засудженням помсти головного героя своєму кривднику, і почуття суму за Ярика, який загинув від так званого закону «бумеранга» (зроблене зло обов’язково повернеться проти тебе). Оповідання «Я полечу!» і «Сюрприз» у кожного викличе легку усмішку, твір «Заради майбутнього» – схвальну оцінку, тому що популяризує прогресивну науку, а «Трансфер», бо засуджує брехню і шахрайство.

  Кожне оповідання, тепер вже майстра короткої прози, рекомендую читати з певним інтервалом часу, щоб краще осмислити вкладений автором глибокий сенс.

  Слід зазначити, що обкладинка книги досить тверда і має гарне неординарне оформлення. Раджу придбати і прочитати.
Купити - Заради майбутнього
Заради майбутнього
100 грн
Немає в наявності
 
Інформація про автора
Макс Кідрук
Макс Кідрук

Макс Кідрук - молодий український мандрівник і письменник. Народився 1 квітня в Рівному. Закінчив Рівненський університет за фахом інженер-енергетик. Працював у Києві інженером, менеджером, паралельно вивчаючи програмування, 3D-графіку та CAD-системи. Отримавши міжнародний грант, відправився в Стокгольм, де вступив до найбільшого технологічного університету Європи - Королівський технологічний інст...

Детальніше

Рецензії Заради майбутнього

 •  
  Рецензія 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Збірки оповідань майже завжди читаються швидше. І ця не є винятком. Однозначно - має сподобатись всім прихильникам творчості Макса Кідрука. Тут досить різнопланові оповідання. Перше - Р61 - моторошне, ще й дуже (хорор, що тут скажеш). Схожа історія - і з оповіданням "Нічиї діти", однак воно все ж менш жахає, ніж перше. "ДНК. Історія сьома" - як на мене, краще читати все ж у збірці ДНК) там логічно історія династії від багатьох письменників і саме оповідання Кідрука - фінальне. Просто навіть в оповіданні Кідрука є згадка про інших персонажів, а читач про них нічого не може знати, якщо не читав збірку ДНК. "Знову і знову" - оповідання, яке може розчулити, може нагадати про щось з реального життя... Про відчай, самопожертву, але також і підлість, і відплату - так званий "закон бумерангу" - все те, що так часто зустрічається в реальному житті. А загалом збірка - хороша книга на вечір, хороше знайомство з автором і очікування нового роману Кідрука)... Кожен знайде історію на свій смак - оповідання, яке вразить і не залишить байдужим. "Трансфер" - про спорт і не тільки. Про те, що брехати - це не завжди добре і кожен хитромудрий план може вийти з-під контролю і стати ще хитромудрішим. "Я полечу!" - оповідання з історією, в якої, я так розумію, є реальний прототип - сама історія, як то кажуть, і сміх, і гріх. Звісно, є такі оповідання, які дуже дуже нагадують книги автора, проте тим, хто любить довгі добротні романи - краще звернути увагу на "Де немає Бога", "Зазирни у мої сни", "Не озирайся і мовчи" Макса Кідрука. А хто любить читати швидко і вміє швидко перемикатися - збірка - саме те, що потрібно. Я читала оповідання одне за одним, хоча, мабуть, краще все ж робити між прочитанням оповідань паузи. Щоб осмислити та переключитися. Хочеться окремо відзначити і останнє оповідання збірки - яке й дало назву всій книзі. Воно ж, я так розумію, надихнуло і на створення обкладинки команду, яка працювала над книгою. З цього оповідання міг би бути хороший фільм. Є моменти фантастики. Але лишається і багато не дуже зрозумілого. Оповідання так і проситься, щоб його ще розписали, деталізували. І тоді б вже воно перетворилося б у повноцінний цікавий роман, який і екранізувати не гріх. Збірки мають вражати своєю неоднаковістю - пише Макс Кідрук у передмові. За таким принципом йому, безперечно, все вдалося. То ж всім, хто любить різнопланові оповідання, всім, хто любить книги, які швидко читаються, всім, хто любить хорор, всім, хто любить твори Макса Кідрука і навіть тим, хто ще його ніколи не читав, але дуже хоче познайомитися з його творчістю - збірку оповідань "Заради майбутнього" раджу почитати обов'язково! Всього 300 сторінок.
 •  
  Ідеальний варіант для першого знайомства з творчістю Макса Кідрука 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  До збірки Макса Кідрука увійшло десять коротких оповідань, а саме – «Р61», «Знову і знову», «Заради майбутнього», «Трансфер», «Я полечу!», «Сюрприз», «Моя література», «Ельвіра», «Нічиї діти», «ДНК. Історія сьома». Перші три опубліковані вперше, решта творів були вже опубліковані в різноманітних колективних збірках чи журналах.

  Дана книга є ідеальним варіантом для першого знайомства з творчістю Макса Кідрука, який останнім часом завоював неабияку популярність як серед українських читачів, так і зарубіжних (твори автора були перекладені російською, польською, чеською та німецькою мовами). Письменник виступає талановитим майстром короткої різножанрової прози: у збірці представлено містичні, науково-популярні, гостросоціальні, гумористичні оповідання, а також твори в стилі горор та техно. Дійсно, як і заявлено в анотації, це збірка дуже різних за своєю суттю творів. Під час читання відчуваєш динамічну зміну відчуттів, переживань, настроїв, власних думок і оціночних суджень. Відтак, є можливість для подальшого читання обрати для себе ту частину творчості автора, яка буде більш до вподоби і близькою до серця, оскільки романи у Макса Кідрука такою характеризуються різноплановістю.

  Особливо сподобались такі оповідання: «Р61», у якому події відбуваються на трасі «Батурин – Конотоп – Суми», оповідач тримає читачів весь час у напрузі та страху, а на закінчення маємо дещо не завершену розв’язку, що дає підґрунтя для подальших власних роздумів і фантазій; автобіографічне оповідання «Моя література», в якому письменник торкається проблем змісту курсу літератури в школі і читацьких потреб та уподобань молодого покоління, суперечностей літератури як загальноосвітнього предмету і культурного явища; «Знову і знову», що викликає глибоке співчуття і переживання за головного героя Ярика, готового у стані відчаю на відчайдушні вчинки заради продовження хоч на мить життя хворої жінки, протиріччя між одобренням чи засудженням помсти головного героя своєму кривднику, і почуття суму за Ярика, який загинув від так званого закону «бумеранга» (зроблене зло обов’язково повернеться проти тебе). Оповідання «Я полечу!» і «Сюрприз» у кожного викличе легку усмішку, твір «Заради майбутнього» – схвальну оцінку, тому що популяризує прогресивну науку, а «Трансфер», бо засуджує брехню і шахрайство.

  Кожне оповідання, тепер вже майстра короткої прози, рекомендую читати з певним інтервалом часу, щоб краще осмислити вкладений автором глибокий сенс.

  Слід зазначити, що обкладинка книги досить тверда і має гарне неординарне оформлення. Раджу придбати і прочитати.
 •  
  Заради майбутнього
  В прошлом году я познакомилась с творчеством Макса Кидрука, читая его "Не озирайся i мовчи". Меня очень заинтересовал этот автор и я решила продолжить чтение его книг
  "Заради майбутнього" - это новинка от Кидрука, сборник короткой прозы. Рассказы, собранные в этой книге, абсолютно разные - хоррор, техно, юмор, научпоп... Найти что-то интересное для себя сможет любитель каждого жанра.
  Мне книга понравилась! Какие-то рассказы внушали леденящий душу страх, а другие заставляли смеяться в голос. Некоторые были сильнее, некоторые слабее. Но в целом, автор отлично раскрыл себя в жанре короткой прозы.
  Книга читается очень быстро, оторваться от неё сложно. И хотя я не всегда воспринимаю короткую прозу, эта книга зашла на ура!
  Мне нравится, что в своих книгах Макс популяризирует науку. Я считаю, что это очень круто - когда люди, читая книгу для развлечения, попутно могут почерпнуть что-то новое и заинтересоваться различными научными теориями.
  Если вы ещё не знакомы с этим автором - то обязательно почитайте его книги! Вдруг он зацепит и вас, как уже сделал с множеством украинских читателей.
 •  
  Цікава книга оповідань
  Я не знаю, як він це робить, але його книги володіють якоюсь неймовірною силою, енергетикою чи навіть магією. Бо як тільки їх береш до рук, вже немає шансів відірватися, аж поки не до читаєш до кінця.
  Не виключенням стала і нова збірка "Заради майбутнього" .
  До неї увійшли десять оповідань за різною тематикою.
  Деякі з них вже були опубліковані раніше, але мені ще не доводилося читати жодного.

  Я зовсім не шанувальниця таких жанрів, як фантастика чи фентезі. І навряд чи б я стала читати цю книгу, якщо б її автор був би не Кідрук. Бо книги Кідрука- це своєрідний знак якості.

  В книзі виносить на поверхню стільки глобальних і актуальних проблем сьогодення і показує їх відображення в реальному житті. Що змушує замислитись над багатьма важливими за питаннями.
  Це дуже цікаво і захоплююче!

  Я захоплююсь неймовірною інформованістю і освіченістю автора. Якщо він торкається якоїсь певної теми, то робить це досконало і викладає матеріал дуже детально.
  А ще у Кідрук особливий стиль оповіді!

  Всі оповідання різні за тематикою, але однаково цікаві.
  Оповідання, яке до мене відгукнулось з особливою цікавістю - це "Знову і знову".

  Якщо ви ще не знайомі з творчістю Макса Кідрука, то ця книга стане ідеальною для того, щоб розпочати знайомство.

  І, звісно, раджу!

 •  
  Сборник рассказов от Макса Кидрука
  Сборник таких разных и интереснейших рассказов от любимого украинского писателя Макса Кидрука безумно порадовал.
  В сборник входит 10 рассказов, не похожих один на другой ни по жанру, ни по тематике, ни по настроению:
  1. “Р61” : какие только происшествия не происходят в пути. Главное, помнить, что не стоит съезжать с намеченного пути, а то мало ли, кто ждет на повороте... Такой себе саспенс от Кидрука.

  2. “СНОВА И СНОВА”: иногда месть бывает очень горькой на вкус, а случай - иронично шутлив. Полезный бонус: рассказ научит, как уберечься от мошенников.
  3. “ТРАНСФЕР”: большой спорт, большие деньги, большая афера!
  Максимально позитивно - класс!

  4. “Я ПОЛЕЧУ!” : когда исполняются мечты, или почему важно не ошибиться при расчете формул.
  Да, это было опасно, но так смешно.

  5 . “СЮРПРИЗ”: минутка юмора, или как Дед Мороз в скалолазы заделался.

  6. “МОЯ ЛИТЕРАТУРА”: морской бой на уроках украинской литературы, или как зовут главного героя в “Борислав сміється”?
  Давно так не хохотала, читая книгу.

  7. “ЭЛЬВИРА”: об ужасе, которым является война. После позитивных рассказов автор как в холодную воду окунает в жестокую реальность, и это цепляет.

  8.“НИЧЕЙНЫЕ ДЕТИ”: фотографии с запахом смерти. Пара минут чтения со вкусом хоррора.

  9. “ДНК. ИСТОРИЯ СЕДЬМАЯ”: не важно, где живут люди, - на Марсе или на Земле они все равно остаются людьми.
  Фантастически реальная история о том, что заложено в человеке и чего не изменить.

  10. “РАДИ БУДУЩЕГО”: можно ли сделать будущее лучше, изменив прошлое?
  Ответить на вопрос пытается и автор, а вышло ли у него, читайте и узнаете.

  10 таких непохожих одна на другую историй, каждая из которых понравилась по-своему.
  Очень понравился сборник!
 •  
  Оповідання Кідрука
  Книга Макса Кідрука "Заради майбутнього" - це збірка оповідань різних років, деякі оповідання уже були надруковані у журналах і газетах, та 3 із них надруковані вперше( "Заради майбутнього", "P61", та "Знову і знову). У збірці є оповідання на різні жанри: жахи, містика, техно, гумор, та гостросоціальні оповідання! Читаючи цю книгу просто не встигаєш переключитись від однієї оповіді на іншу. Прочитавши містичне оповідання я знаходжусь під враженням якогось страху та тремтіння, але переходячи до наступного вже сміюсь від душі! Змішані почуття від книги!
  "P61"- містичний горор, про 4 людей , які їдучи дорогою до місця призначення чують дивні звуки у радіо, їх переповнює страх, та все ж вони звертають з дороги і намагаються відшукати місце звідки лунають ці звуки, але знаходять дещо жахливіше...
  "Знову і знову" - гостросоціальне оповідання, про різних людей, життя яких переплітають, про що вони навіть не підозрюють. Це оповідання про несправедливість життя, проблеми ,які є у кожного з нас, але ми намагаємось триматись..
  Також є гумористичне оповідання" Трансфер", про хлопців які вирішили підзаробити шахрайством, але це виявилось для них кумедною пригодою).
  А ще є інші цікаві оповідання, від яких хороші враження, і отримати різні емоції!
  Книга сподобалась!
 •  
  Отличный сборник
  Я не хотела начинать знакомство с новым автором со сборника рассказов, но наверное это была судьба. Я вообще не очень люблю короткую прозу, читаю редко, и ещё реже прочитанное мне нравится. Но это не тот случай! Просто каждый рассказ был стопроцентным попаданием. Начинаешь читать, и не можешь оторваться. И нет ощущения, что чего-то не хватает - несмотря на небольшой объем, здесь каждая буковка на своём месте.
  Собранные здесь рассказы очень разноплановые. Есть и ужасы, и комедии, и серьёзная философия, и фантастика будущего. И если это комедия, то качественный юмор и ирония, а ужасы действительно пробирает до мурашек. А в воспоминаниях автора о "любви" к уроку литературы я прям узнала себя, очень жизненно!
  В более поздних вещах так или иначе затрагивается тема войны на Донбассе. Очень интересно было прочесть в будущем "воспоминания" об этой войне и её последствиях, оригинальное видение автора развития событий.
  В некоторых историях присутствует серьёзное научное подспорье: описание ядерных частиц, бинарного кода, физические формулы. Я с физикой не дружу, но смогла понять почти все из объяснений, написанных простым доступным языком.
  В общем, каждый рассказик - это небольшой шедевр, полное погружение в историю. И стиль автора читать легко и приятно. Ещё не дочитав до середины, возникло желание прочесть все книги Кидрука. Однозначно продолжу знакомство с творчеством автора.
 •  
  Сборник
  С недавних пор полюбила творчество М. Кидрука, сборники рассказов очень люблю за то, что каждая история это самостоятельное, законченное произведение. Данный сборник содержит разные жанры, тут есть и мистика с ужасом, юмор, социально направленные и научная фантастика. Больше всего мне понравился рассказ "Знову і Знову", когда читаешь и задумываешься, что в жизни злость тянет за собой злость, а "выкопанная "кому то яма, может затянуть и тебя на дно, месть не утешит и не заберет злость, а лишь подарит минутное превосходство. Рассказ "Р61" и "Нічиї діти", мене напугали, я очень впечатлительная, поэтому атмосфера приближения опасности, беды и необъяснимого очень жутко и ужасно для меня, Кидрук-напугал). Еще очень мило и по - доброму автор рассказывает о своих школьных годах и о изучении украинской литературы в рассказе "Моя лiтература", меня искренне улыбнуло. В принципе сборник неплохой, для того чтоб познакомиться с манерой написания автора, тем более он совсем небольшой и читается быстро и легко. Но все же советую романы)
 •  
  До цієї книги я не любила оповідання
  Я, як і будь-який фанат Кідрука, завжди із нетерпінням чекаю на його нову книгу. Стало вже звичним, що свої твори письменник публікує восени, перед Форумом видавців. Та із книгою "Заради майбутнього" все не так. По-перше, її презентували навесні. По-друге, це збірка оповідань. Чомусь я не очікувала від Макса короткої прози. Але автор хотів відзначити 10-річчя своєї творчої діяльності. Тому і підготував збірку з 10 оповіданнями (7 із них вже раніше були опубліковані).

  Всі 10 творів дуже різні. Є і містичні історії, і гостросоціальні, і гумористичні, і науково-популярні... Одним словом - різні. Я б радила не читати всю збірку за один раз, а робити перерви. Так вдасться краще відчути настрій та проникнутися кожною історією.

  З книги мені найбільше сподобалися оповідання "Р61", "Знову і знову" та "Я полечу!". "Р61" - горор. Під час читання мені було настільки страшно, що декілька разів я закривала книгу, щоб не знати, що ж там ТАКЕ. "Знову і знову" - соціалка. Дуже добре вдається Максу писати про соціальні проблеми та сучасні українські реалії. "Я полечу!" - гумор. Від сміху в мене сльозилися очі.

  "Заради майбутнього" - це прекрасна збірка. Я не надто полюбляю коротку прозу, бо вона мені здається недовершеною. Та от про дану книгу Макса Кідрука в мене не склалося таке враження.
  І зараз я можу сказати, що це моя улюблена збірка оповідань!

  Сміливо раджу "Заради майбутнього" як і відданим фанатам Кідрука, так і тим, хто із його творчістю тільки знайомиться.
 •  
  Кожен знайде, щось для себе.
  Макс Кідрук – український письменник, якого я відкрила для себе випадком.
  Перша книга, яку я прочитала зимою була «Де немає Бога». І я була під враженням.
  Продовжила знайомство із автором збіркою «Заради Майбутнього».
  В ній 10 оповідань:
  Р61*
  Зновуі знову*
  Трансфер
  Я полечу!
  Сюрприз
  Моя література
  Ельвіра
  Нічиї діти
  ДНК. Історія сьома
  Заради майбутнього*
  * опубліковано вперше
  Тому я влаштувала собі марафон по одному оповідання в день. Була звісно спокуса прочитати більше ніж одну, особливо невеличкі, але я себе зупиняла. Завдяки тому, що читала по одній оповідці, я могла добре її обдумати.
  Хочу виділити декілька з них:
  «Я полечу!» – всю оповідку сміялась безперестанку. Зняло напругу від екзаменів. Взагалі повеселило, хоча зрозуміло, що потрібно бути обережним, коли реалізовуєш ідеї;)
  «Ельвіра» - оповідка, яка залишає не байдужою і показує, що тяжко довіритись людині, але це можливо…
  «Р61» - оповідання, яке бере атмосферою, особливо пам’ятаю, що читала її, коли чекала подругу, а потім періодично читала, при можливості, але атмосфера так обволікала, особливо коли сутеніло, що бігли мурашки.
  Кожне оповідання цікаве. Але найбільше мені запам’ятались ці три.
  Наприкінці, зазначу, що книга варта прочитання, а особливо, коли хочеться чогось такого, веселого, повчального і незвичайного змісту.
 •  
  Хорошее знакомство с новым автором
  Мне не очень нравятся рассказы, больше люблю длинные, полноценные истории. А суч укр лит вообще, в последнее время, нещадно меня разочаровывает.

  Но это книга оказалась на удивление годной! Взялась читать только по настойчивому совету.

  Итак, это - сборник рассказов. 10 разных историй, действительно разных. Они не связаны по смыслу, теме, настроению, жанру, вообще НИКАК.

  Больше всего мне зашли рассказы:

  "ДНК.Історія сьома" — далекое будущее в стиле Лукьяненко, с новыми технологиями и полетами на Марс.

  "Знову і знову" — про интересные совпадения и месть.

  "Ельвира" — про войну на Донбассе.

  Меньше понравилось "шуточные" истории и "мистические".

  Практически все рассказы стремительно заканчивались и мне не хватило именно объяснений, развернутого продолжения (я же уже говорила что люблю полноценные истории). Остается осадок, хочется узнать последствия, спустя 3 года
 •  
  «На будь-який смак!»
  Зараз під час карантину забралася нарешті викласти свої думки щодо збірки улюбленого українського письменника. Хочу коротко сказати про кожне оповідання у цій, безумовно, багатогранній збірці. Без аналізу деталей, покрокового переказу сюжету - лише те, що збереглося у пам’яті через майже рік, лише емоції та відчуття!
  1. «Р61» - відкриваєш нову книгу, думаєш: «Розслаблюся перед сном». Ага! Зараз! Злякалася! Реально злякалася! Однак цей от boo effect досягається завдяки умілому нагнітанню атмосфери, а не через банальні скримери.
  2. «Знову і знову» плакати... Життя буває такою с...! Але я, як дівчинка, вірила, що герої двох окремих сюжетних ліній вкінці зустрінуться.
  3. «Трансфер» – я не особлива прихильниця футболу, але це й не треба бути фанатом, щоб ржати з надзвичайно смішної історії!
  4. «Я полечу!» – як же я сміялася над цим оповіданням! Кідрук з притаманною йому дотошністю описує створення геліостата, дає читачеві формули, а потім відправляє героя у неймовірний політ, а ми ридаємо від сміху!
  5. «Сюрприз» - ще одна кумедна ситуація з новорічним присмаком, але якось особливо у пам’ять не врізалася.
  6. «Моя література» - о! це оповідання мені, як філологу та шкільній вчительці, ну дууже зайшло! Життєва, «трушна» розповідь про учнівські будні! Рекомендація!
  7. «Ельвіра» - після кількох гумористичних оповідань це стало просто холодним душем! Війна, яка й досі триває. Покидьки, які зраджують та вбивають. Герої, які не вмирають…
  8. «Нічиї діти» - якщо чесно, то цю страшилку я не зрозуміла… Так, вона моторошна, але в чому суть, я не розкусила.
  9. «ДНК. Історія сьома» - сюжет, який би мені особисто хотілося розширити, бо історія цікава, але якась ніби незавершена: скелет є, а м’язів немає.
  10. «Заради майбутнього» - титульне оповідання, наукова фантастика, потрібно врятувати світ, запобігти світовій катастрофі і т. д., але чомусь не вразило так щоб дуже сильно. Може настрій був не підходящий?
  Така от вийшла у Кідрука збірка – різнопланова, багатошарова, але головне – цікава!
 •  
  Цікава книга
  Почну з того, що для проміжного читання це саме те, що треба. Невеликі і цікаві оповідання дуже легкі для читання.
  Для мене особисто було важко розібрати, де вигадка, а де правда (тільки якщо не було зазначено), тож є така атмосфера легкої плутанини.
  Підійде для будь-якого читача через те, що у цих історій зовсім нема одного спільного напрямку чи стилю, вони абсолютно різні, від містики до реалізму.
  Кожна оповідь відмінно виконує свою роль - вони чи то наганяють жах, чи сльози, чи абсолютний регіт і сміх, чи захоплення. Одним словом, це все настільки різнобічне, що за читанням однієї книги відчуваєш весь можливий спектр емоцій.
  Книги Макса Кідрука захопливі, і навіть ця збірка оповідань, яка, здавалося б, не мала бути якоюсь особливою, теж багато чого в собі несе. Мені особливо сподобалося оповідання "Я полечу!" - тут справді можна і від душі посміятися, і покращити свої знання з фізики, особливої приємної нотки додає те, що історія написана на реальних подіях.)
  Я б впевнено рекомендувала цю книжку, вона була моїм першим знайомством з творчістю Кідрука і після неї я зрозуміла, що не останнім) Тому, якщо ви шукаєте якесь доволі легке чтиво, але водночас і цікаве, і емоційне, і змістовне - "Заради майбутнього" чудовий вибір!
 •  
  Більше подобаються довгі романи Макса, ніж короткі оповідання
  Цікаво було подивитися на ранню творчість Кідрука, ще й почитати щось коротеньке. Після прочитання збірки "Заради майбутнього" мені здалося, що це непогана нагода познайомитися з творчістю автора. Дуже сподобалися хоррор оповідання, але деякі книжки автора у цьому жанрі були прочитані і раніше. Що ще сподобалося - наукова фантастика. Декілька історій мали фінал у стилі "далі буде...", непогано б Максу продовжити їх. Одна історія має пасхалку до нового роману "Нові Темні Віки" (так, там проскочила ця назва). "Нічиї діти" і "Р61" - моторошне, що жуть. Автобіографічне про літературу мене не зачепило, як і гуморне про футбол. А от з історії, де пацан літав на кулі, можна вдосталь насміятися. Висновок: збірка різножанрова, є страшне, кумедне, наукове і автобіографічне. Також оповідання писалися у різні роки, деякі раніше публікувалися у журналах та збірках. Книга дає класний старт до вибору жанру наступних книжок Макса. Моя думка - не дарма Кідрук зараз зосередився на хорорі та науковій фантастиці, бо це у нього виходить чудово.
 •  
  Чудово проведений час
  Якщо по правді, то я збірки не люблю і намагаюся їх не купувати, але якщо один з улюблених авторів видає збірку своїх оповідань, то вибору немає - просто мусиш знати, що в ній.
  Кідрук мене не розчарував (як завжди) і кожне оповідання на висоті. Це напевно перша збірка за все моє життя, де я не можу виділити оповідання, яке б мені не сподобалося. Кожне з них унікальне і від кожного я отримала задоволення від прочитання. Деякі з них можна було б пустити на роман!
  Напевно найбільше мене вразило оповідання "Я полечу!", хто читав, той напевно зрозуміє про що я. Я одразу згадала, що маю справу з Максом Кідруком і щось швидко я розслабилася. То було несподівано зустріти ТАКЕ на сторінках художнього твору, після десятирічного завершення школи і не мати змоги згадати, як воно діє (хоча пояснення є!). Але від цього реалістичність описуваного просунулася просто на якийсь нереальний рівень!!!
  Напевно цим і особлива творчість Кідрука для мене - я легко поринаю у написані світи і мені подобається бути в них за рахунок динаміки та драйву, який отримую.
  Книга шикарна, одним словом, раджу всім!
 •  
  Каждый читатель найдет что-то для себя.
  О Максиме Кидруке и его книгах говорят, если не все, то многие и уже довольно продолжительное время. Однако, мое первое знакомство с этим писателем произошло только в начале этого года с этого сборника рассказов. Оглядываясь назад, я понимаю, насколько это решение было правильным.

  Аннотация предупреждает, что в этом сборнике есть все, и это чистая правда. Каждый рассказ из «Заради майбутнього» относится совершенно к разным жанрам. Язык автора очень красивый, понятный для восприятия, мастерство видно с первых строк.

  Больше всего мне понравились рассказы в жанрах мистика и хоррор. Мистический «Р-61» держал меня в напряжении до последнего слова, «Знову і знову» поразил меня ужасами реального мира. А дальше вплоть до рассказа «Нічиї діти» я откровенно скучала. Реализм, остросоциальные и юмористические рассказы были написаны добротно, но ничего не трогали в моей душе. Я осталась совершенно равнодушной к ним, а по моему мнению нет ничего хуже равнодушия к произведению. Кому-то они обязательно понравятся, но я определенно не их читатель. «Нічиї діти» немного расшевелило мою заинтересованность в сборнике, но не произвело такого впечатления, как первые два рассказа. Этот рассказ показался мне больше небольшой зарисовкой, которой еще предстоит стать рассказом. «ДНК. Історія сьома» будто вырван из контекста, но интригующий на столько, что захотелось ознакомиться со всем сборником, для которого он был написан изначально. Вникнуть во все научные объяснения у меня не получилось, но это не помешало мне насладиться последним рассказом «Заради майбутнього».

  В целом, сборник получился разношерстным в хорошем плане, каждый читатель сможет найти в нём что-то для себя. Я же поняла, что в дальнейшем знакомстве с автором мне стоит обращать внимание на его книги в жанрах триллер, фантастика и мистика.

  Если Вы только собираетесь знакомиться с творчеством Максима Кидрука, то сборник «Заради майбутнього» это идеальный вариант, который показывает, как автор работает во многих жанрах.

  На счет издание, то «Клуб Сімейного Дозвілля» можно похвалить. Стилистики серии они придерживаются, обложка приятная с лакированными элементами. Бумага плотная, книгу приятно держать в руках.
 •  
  Чудово!
  Досить змістовна і хороша збірка. Кожен знайде собі щось на свій смак. Купила з дуже приємною знижкою. У збірці є багато різних жанрів: від жахів до юмористичних. Оповідання Кідрука цікаві, читається легко, прочитала за 2 вечори). Збірка ця починається з оповідання в стилі жаху, що має цікаву побудову. Кінець його ніби переміщений на початок, спочатку йде опис, що було потім. Деякі оповідання із збірки надруковані вперше. Оповідання в стилі жахів насправді моторошні, а в стилі юмористичному насправді смішні, Кідрук пише, не стримуючи себе у виразах та не стидаючись вживати ненормативну лексику, коли це доцільно, звісно.
 
Характеристики Заради майбутнього
Автор
Макс Кідрук
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2019
Кількість сторінок
304
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
135х205 мм
Палітурка
Тверда
ISBN
978-617-12-5961-4
Вага
333 гр.
Тип
Паперова
Література країн світу
Українська література
Література за періодами
Сучасна література
 

Про автора Заради майбутнього