Источник
Паперова книга | Код товару 255836
Yakaboo 5/5
Автор
Айн Ренд
Видавництво
Альпіна Паблішер
Мова
Російська
Рік видання
2018
Рік першого видання
1943
Перекладач
Д. Костигін
Кількість сторінок
798 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій

Усе про книжку Источник

Цитата:

"В абсолютному значенні егоїст аж ніяк не людина, яка жертвує іншими. Це людина, яка стоїть вище необхідності використовувати інших. Вона обходиться без них. Вона не має до них відношення ні в своїх цілях, ні в мотивах дій, ні в мисленні, ні в бажаннях, ні в витоках своєї енергії. Її немає для інших людей, і вона не просить, щоб інші були для неї. Це єдино можлива між людьми форма братерства і взаємоповаги"
Говард Рорк - головний герой книги "Джерело"

Про що книга:

Головні герої роману - архітектор Говард Рорк і журналістка Домінік Франконія - відстоюють свободу творчої особистості в боротьбі з суспільством, де цінують "рівні можливості" для всіх. Разом і поодинці, один з одним і один проти одного, але завжди - наперекір засадам натовпу. Вони - індивідуалісти, їхня місія - творити і перетворювати світ. Через перипетії доль героїв і захопливий сюжет авторка проводить головну ідею книги - ЕГО є джерелом прогресу людства.

Чому книга гідна прочитання:

• Протягом кількох десятиліть цей філософський роман залишається в списку бестселерів світу і для мільйонів читачів став класикою.
• Сюжет цікавий і непередбачуваний, а філософські ідеї подані чітко і просто.
• Прочитання "Джерела" допоможе в подальшому по-справжньому зрозуміти ідеї роману "Атлант розправив плечі", а також філософсько-публіцистичних книг Айн Ренд.

Хто автор:

Айн Ренд (1905-1982) - культова американська письменниця. Авторка чотирьох романів-бестселерів і численних статей. Творець філософської концепції, в основі якої лежить принцип свободи волі, верховенство раціональності і "моральність розумного егоїзму".

Ключові поняття:

Свобода, незалежність особистості, моральність егоїзму.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Айн Ренд
Видавництво
Альпіна Паблішер
Мова
Російська
Рік видання
2018
Рік першого видання
1943
Перекладач
Д. Костигін
Кількість сторінок
798 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Рецензії
 •  
  Джерело думок та переосмислень
  Книга Айн Ренд «Источник» - світовий бестселер, улюблений роман мільйонів читачів, класика жанру. І ось (на мою думку) чому!
  Спершу розберемось, чому така назва. Є обдарована особистість - архітектор Рорк. Він - як те чисте джерело, що не бажає вливатися в каламутний потік буденності, його дурного смаку. Він «будує чесні будинки». А «чесний будинок», як і чесна людина, має бути таким як є, в єдиному екземплярі. Це джерело життя. Але чи можна бути гідним всього цього? Набагато легше знищити те, що будуєш, аніж зберегти. Як бачимо, це дійсно страшно, коли люди всю свою енергію життя направляють в ненависть, презирство...
  Я, особисто, читаю книги без якихось очікувань, без будь-якої інтриги. Й завжди з першого погляду розумію, історія здатна поглинути з головою, чи відштовхне назавжди. З «Источником» спрацював перший варіант - я жадібно читала про молоді роки Пітера Кіттінга й Говарда Рорка, відкинувши будь які спроби аналізувати їх вчинки, приміряти думки та почуття на себе. Щодо, героїв, то підібрані й відтворені вони ідеально. Яскраві індивіди надихають. У їхньому житті всього вдосталь: радості, співчуття, неприязні та гордості. А з появою на головній обрії Домінік, у них щось взагалі ламається. Життєва рівновага втрачається безповоротно...Вже дуже таки загадковою та суперечливою задумала її Ренд.
  Ця історія безумовно заслуговує уваги українського читача. Вона така діаметрально протилежна, безкомпромісна. Все в ній - сюжет, герої, вчинки - чорно-білі. Або ти з ними, або ти проти. Ти або сприймаєш персонажа, або ненавидиш його всім серцем. У романі чітко показано добро й зло, гарне-погане, друг-ворог…. В стилі Айн Ренд, звичайно ж. Книга інтригує і змушує подумати. Вважаю, що нею Ренд хотіла показати, що головне це повага до самого себе, до своїх діянь, досягнень, власного життя, всього, чого так не вистачає сучасній раціональній людині в умовах жорсткої конкуренції, коли ти змушений пристосовуватися, залишатися на ненависній роботі допізна, а то й проводити там всі вихідні. Ще одна проблема - шлюб з розрахунку. Останньою надією Пітера була любов його молодості, від якої він відвернувся заради кар'єри. Думаю, вона допомогла б йому зберегти стимул в житті навіть при ненависній роботі, але вона змінилася, ставши жорстокою жінкою, такою ж, яким колись був він сам.
  Після «Атланта», це найбільш цікава, прекрасно написана філософська притча, яку я читав! Звісно ж, в мене є певні претензії до світу Ренд, та в кінці почуття її фірмової безвиході мене полишило. Рада, що маю змогу читати настільки чудову світову літературу. Раджу її усім, в кого є сумніви з приводу обраного шляху, не вистачає впевненості або ж віри в свої сили, а також тим, хто надає велике значення думці оточуючих, ставлячи своє Я нижче.
  p.s. Окреме дякую видавництву «Альпина Паблишер» та перекладачу - книга виконана на найвищому рівні. Від обкладинки (дещо абстрактної такої, що викликає певні роздуми) до словесних оборотів по тексту. Це справді чудова річ!
 •  
  Боротьба з стадним інстиктом
  «Протягом століть народжувалися люди, які торгували нові шляхи, озброєні лише власним баченням. Їхні цілі відрізнялися, але вони мали дещо спільне: робили перший крок, ставали на новий шлях, мали власне, незапозичене бачення та у відповідь отримували лише ненависть. Великі творці-мислителі, художники, науковці, винахідники – самотньо протистояли своїм сучасникам. Кожну видатну нову думку спершу заперечували. Кожен великий винахід засуджували. Перший двигун проголосили дурістю. Аероплан вважали неможливим. Парові верстати вважали порочними, анестезію – гріховною. Та люди, які мали власні погляди, не зупинялися. Вони боролися, страждали і розплачувалися. Але перемогли»

  Айн Ренд – американська письменниця з єврейським корінням. Засновниця філософської системи «об’єктивізму». Протистояла колективізму і всім серцем обожнювала людей, які жили виключно за рахунок своїх творчих здібностей та таланту. Саме така головна ідея її роману «Джерело».

  Говард Рорк на початку роману показується нам як безславний архітектор, який зневажає людей, які «…насолоджувалися черговим днем існування: вони волали до неба про своє звільнення від роботи і тягаря прожитих буднів; вони працювали і несли ці тягарі, щоб досягнути мети – це й була їхня мета». Його головна мета – це робити свою роботу і бути самим собою. Він не хотів від нікого залежати.

  Його особливий архітектурний стиль дуже відрізнявся від попередників, адже мав нотки сучасності, незвідану могутність та загадковість. Люди проклинали його будівлі, адже не звикли до такого волевиявлення характеру, до такого протистояння буденності. Говард не зважав на них, а лише продовжував жити та творити. Лише декілька особистостей визнавали його геніальність і хотіли зберегти його творіння від потворності людського буття.

  Для мене Говарк Рорк – це втілення ідеальної живої істоти, яка б ніколи не змогла існувати у реальному житті. Письменниця описувала його як безсмертну людину, здатну на вічну боротьбу з буденністю, байдужістю та стадним інстинктом.

  У романі були присутні й інші персонажі. Вони відрізнялися різноманітністю характерів. Кожен мав свою характерну особливість, історію та розвиток. Деяких я зненавиділа, когось намагалась більше пізнати, а до інших проявляла відверту байдужість (зазвичай це були люди з залежністю від чужої думки). І знаєте що? У деякий момент я відчула зневагу і до себе, бо побачила певні риси характеру у своїй поведінці, які просто не переношу в інших людей.

  Хочу заявити, що щиру раджу цю книгу до прочитання. Вона точно не залишить байдужим, а викличе широкий спектр різноманітних емоцій: від захоплення до повної ненависті. За це я і люблю такі романи. Лише завдяки таким книгам можна почувати себе живим і здатним до критичного мислення. Я точно повернуся до «Джерела» і буду постійно перечитувати, коли відчую, що буденність поглинає мене або я починаю бути залежною від чужої думки.

  Рекомендую. Рекомендую. Рекомендую.
Купити - Источник
Источник

Звичайна ціна: 328 грн

Спеціальна ціна: 295 грн

Є в наявності
 
Інформація про автора
Айн Ренд
Айн Ренд

Ця американська письменниця і філософ російського походження стала свого роду ідеологічної «іконою» в США. Її філософія об'єктивізму і індивідуалізму досі впливає на західні і вітчизняні ліберальні розуми. Щоб познайомитися з особливостями світогляду автора і розібратися в суті її філософських поглядів, потрібно купити книги Айн Ренд, які виходять мільйонними тиражами по всьому світу...

Детальніше

Рецензії Источник

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Джерело думок та переосмислень
  Книга Айн Ренд «Источник» - світовий бестселер, улюблений роман мільйонів читачів, класика жанру. І ось (на мою думку) чому!
  Спершу розберемось, чому така назва. Є обдарована особистість - архітектор Рорк. Він - як те чисте джерело, що не бажає вливатися в каламутний потік буденності, його дурного смаку. Він «будує чесні будинки». А «чесний будинок», як і чесна людина, має бути таким як є, в єдиному екземплярі. Це джерело життя. Але чи можна бути гідним всього цього? Набагато легше знищити те, що будуєш, аніж зберегти. Як бачимо, це дійсно страшно, коли люди всю свою енергію життя направляють в ненависть, презирство...
  Я, особисто, читаю книги без якихось очікувань, без будь-якої інтриги. Й завжди з першого погляду розумію, історія здатна поглинути з головою, чи відштовхне назавжди. З «Источником» спрацював перший варіант - я жадібно читала про молоді роки Пітера Кіттінга й Говарда Рорка, відкинувши будь які спроби аналізувати їх вчинки, приміряти думки та почуття на себе. Щодо, героїв, то підібрані й відтворені вони ідеально. Яскраві індивіди надихають. У їхньому житті всього вдосталь: радості, співчуття, неприязні та гордості. А з появою на головній обрії Домінік, у них щось взагалі ламається. Життєва рівновага втрачається безповоротно...Вже дуже таки загадковою та суперечливою задумала її Ренд.
  Ця історія безумовно заслуговує уваги українського читача. Вона така діаметрально протилежна, безкомпромісна. Все в ній - сюжет, герої, вчинки - чорно-білі. Або ти з ними, або ти проти. Ти або сприймаєш персонажа, або ненавидиш його всім серцем. У романі чітко показано добро й зло, гарне-погане, друг-ворог…. В стилі Айн Ренд, звичайно ж. Книга інтригує і змушує подумати. Вважаю, що нею Ренд хотіла показати, що головне це повага до самого себе, до своїх діянь, досягнень, власного життя, всього, чого так не вистачає сучасній раціональній людині в умовах жорсткої конкуренції, коли ти змушений пристосовуватися, залишатися на ненависній роботі допізна, а то й проводити там всі вихідні. Ще одна проблема - шлюб з розрахунку. Останньою надією Пітера була любов його молодості, від якої він відвернувся заради кар'єри. Думаю, вона допомогла б йому зберегти стимул в житті навіть при ненависній роботі, але вона змінилася, ставши жорстокою жінкою, такою ж, яким колись був він сам.
  Після «Атланта», це найбільш цікава, прекрасно написана філософська притча, яку я читав! Звісно ж, в мене є певні претензії до світу Ренд, та в кінці почуття її фірмової безвиході мене полишило. Рада, що маю змогу читати настільки чудову світову літературу. Раджу її усім, в кого є сумніви з приводу обраного шляху, не вистачає впевненості або ж віри в свої сили, а також тим, хто надає велике значення думці оточуючих, ставлячи своє Я нижче.
  p.s. Окреме дякую видавництву «Альпина Паблишер» та перекладачу - книга виконана на найвищому рівні. Від обкладинки (дещо абстрактної такої, що викликає певні роздуми) до словесних оборотів по тексту. Це справді чудова річ!
 •  
  Боротьба з стадним інстиктом
  «Протягом століть народжувалися люди, які торгували нові шляхи, озброєні лише власним баченням. Їхні цілі відрізнялися, але вони мали дещо спільне: робили перший крок, ставали на новий шлях, мали власне, незапозичене бачення та у відповідь отримували лише ненависть. Великі творці-мислителі, художники, науковці, винахідники – самотньо протистояли своїм сучасникам. Кожну видатну нову думку спершу заперечували. Кожен великий винахід засуджували. Перший двигун проголосили дурістю. Аероплан вважали неможливим. Парові верстати вважали порочними, анестезію – гріховною. Та люди, які мали власні погляди, не зупинялися. Вони боролися, страждали і розплачувалися. Але перемогли»

  Айн Ренд – американська письменниця з єврейським корінням. Засновниця філософської системи «об’єктивізму». Протистояла колективізму і всім серцем обожнювала людей, які жили виключно за рахунок своїх творчих здібностей та таланту. Саме така головна ідея її роману «Джерело».

  Говард Рорк на початку роману показується нам як безславний архітектор, який зневажає людей, які «…насолоджувалися черговим днем існування: вони волали до неба про своє звільнення від роботи і тягаря прожитих буднів; вони працювали і несли ці тягарі, щоб досягнути мети – це й була їхня мета». Його головна мета – це робити свою роботу і бути самим собою. Він не хотів від нікого залежати.

  Його особливий архітектурний стиль дуже відрізнявся від попередників, адже мав нотки сучасності, незвідану могутність та загадковість. Люди проклинали його будівлі, адже не звикли до такого волевиявлення характеру, до такого протистояння буденності. Говард не зважав на них, а лише продовжував жити та творити. Лише декілька особистостей визнавали його геніальність і хотіли зберегти його творіння від потворності людського буття.

  Для мене Говарк Рорк – це втілення ідеальної живої істоти, яка б ніколи не змогла існувати у реальному житті. Письменниця описувала його як безсмертну людину, здатну на вічну боротьбу з буденністю, байдужістю та стадним інстинктом.

  У романі були присутні й інші персонажі. Вони відрізнялися різноманітністю характерів. Кожен мав свою характерну особливість, історію та розвиток. Деяких я зненавиділа, когось намагалась більше пізнати, а до інших проявляла відверту байдужість (зазвичай це були люди з залежністю від чужої думки). І знаєте що? У деякий момент я відчула зневагу і до себе, бо побачила певні риси характеру у своїй поведінці, які просто не переношу в інших людей.

  Хочу заявити, що щиру раджу цю книгу до прочитання. Вона точно не залишить байдужим, а викличе широкий спектр різноманітних емоцій: від захоплення до повної ненависті. За це я і люблю такі романи. Лише завдяки таким книгам можна почувати себе живим і здатним до критичного мислення. Я точно повернуся до «Джерела» і буду постійно перечитувати, коли відчую, що буденність поглинає мене або я починаю бути залежною від чужої думки.

  Рекомендую. Рекомендую. Рекомендую.
 •  
  Хорошая пища для раздумий
  После «Атлантов» эту книгу считал обязательной к прочтению. Правда, ждал, что она будет не настолько захватывающей. В реале, вместо монотонной и почти философской работы, получил вполне себе занимательный сюжет.
  В романе несколько действующих лиц, вокруг которых и разворачивается вся сюжетная картина.
  Говард Рорк – человек искусства, архитектор, отличается эгоизмом, прагматичностью. У него нет авторитетов, это явно независимая, самодостаточная личность. Он творит, не опуская руки, и это вызывает уважение.
  Питер Китинг – полная противоположность Рорка. Он – бездарь, ничего сам добиться не может, потому часто обращается к Говарду за помощью. Питер – слизняк, хамелеон, который приспособиться к любой среде, среди его главных навыков – умение понравиться, втереться в доверие.
  Доминик Франкон – яркая, парадоксальная женщина, она жертвенна, порой настолько, что готова себе руку отпилить во благо идеи и красоты.
  Элсворт Тухи – еще один герой «Источника», плетет интриги и четко знает, куда двигаться.
  Гейл Винанд – человек лицемерный, пошлый, но сделал себя сам, поднялся на вершину славы из самих низов. Как по мне, он самый яркий из героев.
  Между всеми этими героями происходят различного рода взаимоотношения, контакты, нередко приправленные ноткой искусства, разговорами об обществе и прочих вещах. Во всех этих хитросплетениях чувствуется желание автора показать, что мир должен складываться с индивидуальностей. Только ярких особей ждет слава и успех, чем бы они ни занимались. В этом с автором я полностью согласен.
  Любовная линия, как по мне, у Рэнд не удалась. Отношения героев какие-то детские, они, то сходятся, то расходятся – ничего такого, чтобы взяло за сердце. Но, в целом, скажу так: в этой книге есть много моментов, над которыми стоит поразмыслить.
 •  
  Обязательно к прочтению!
  Перечень книг с тяжелой эмоциональной окраской смело могу дополнить «Источником». Прежде всего, за счет поднятой темы функционирования общества. Всегда интересно читать книги, где фигурируют социальные группы, будь-то капитан и несколько матросов на затерянном последи океана корабле, или кучка выживших после авиакатастрофы среди непроходимых джунглей Амазонки.
  Можно сказать, что «Источник» - книга про архитектуру. Но, это лишь на первый взгляд. Да, здесь много всяких тематических вещей, но главные, все же, герои – люди с разным восприятием мира, предпочтениями, интересами. У каждого – своя судьба: кто-то поднялся с низов, кому-то богатства были даны самим Богом. Но, всех и объединяет одно – индивидуальность. Именно будучи самими собой, не подпадая под влияние родителей, друзей, церкви, культуры, моды, они сделали самих себя. Успешных, знаменитых, авторитетных. Айн Рэнд акцентирует на этом особое внимание. Она утверждает, что каждый из нас свободен в своей жизни и своем выборе. Только не все это понимают, к сожалению.
  Невероятно глубокая, поучительная книга, одна из немногих, которые я рискну порекомендовать ПРОЧИТАТЬ НАСТОЯТЕЛЬНО! Уж больно много хороших вещей может зайти в голову, что-то там изменить, дабы вы пошли по другому пути, 100% более правильному и успешному.
  Хочу предупредить: «Источник» - книга для чтения сложная, но если разобраться…. Не упустите хорошую возможность почерпнуть жизненную мудрость!
 •  
  Одна з найкращих книг
  Усі книги Айн Ренд сповнені цікавістю та неймовірним сюжетом, але саме «Джерело» захопить Вас найбільше.
  Книга розповідає про архітектора - Говарда Рорка, який незважаючи на критику інших, які вважали його ідеї абсурдними стає великим. Він не зважає на гроші, адже його справа подобається йому не так з фінансової сторони, як з духовної. На своєму шляху він зустрічає багато перешкод, які майже зламують його, але він продовжує свій шлях до осягнення вершини. Він є прикладом тієї людини, яка вірить у себе, вірить у свою мрію та прямує до неї.
  Йому протиставляється інший герой - Пітер, який не настільки сильно любить свою роботу, як Говард, але займається нею лише для свого матеріального благополуччя. Він не впевнений у собі, завжди шукає поради від Говарда. Він обманює та шкодить іншим лише для власної користі. Він не має власної позиції, а підлаштовується під існуючі обставини.
  Книга показує, як відстоювати свої позиції, не зважати на критику інших та крокувати вперед до своєї мети, яка для інших може здаватися абсурдною або ж неосяжною.
 •  
  Философия
  «Источник» - книга, которая совершенно отличается от всего, что я когда-либо читал. Автором является американская писательница и философ Айн Рэнд.
  Авторские философские идеи воплощаются в повести персонажами. Раньше я не слышал об «объективизме» как системы в философии, то есть не давал ему ярлыка как такового, а Айн Рэнд является основательницей данной философской системы.
  Книга даёт вам представление о разных персонажах и их мотивах, стоящих за их действиями, и самое главное, какое влияние они оказывают на окружающих. Также то, что это было в их природе от рождения.
  Я полагаю, что большая часть художественной литературы действительно даёт вам это понимание, но эта книга делает это весьма интригующим образом. Главный герой олицетворяет философию и остаётся полностью верным себе, несмотря на все трудности и победы в конце. Сеттинг для книги - архитектура и архитекторы. Это оставило мне пищу для размышлений. Книга провокационная, поэтому вы либо полюбите ее, либо возненавидите. Не пугайтесь толщины книги: как только я начал ее читать, я настолько увлёкся книгой, что был рад, что она такая толстая. Она довольно-таки интересная.
 •  
  Борьба свободного разума, творчества и индивидуализма
  Замечательная книга. После прочтения "Атлант расправил плечи" я был уверен, что "Источник" обязательно понравится мне, поскольку мысли и задумки автора очень близки мне по духу.
  На протяжении всей книги у меня возникали очень противоречивые чувства по отношению к тому, что происходит и почему герои ведут себя таким образом, а не иначе.

  "Источник" рассказывает историю людей в Нью-Йорке 20-30-х годов. Есть 5 персонажей, о которых много написано, и это главные герои книги.

  Говард Рорк - блестящий архитектор. ГЛАВНЫЙ герой книги. Он хранит верность своим убеждениям и идеологии. Это история его борьбы с людьми и мнениями, которые противостоят этой идеологии.
  Доминик Франкон - дочь самого известного архитектора города. На протяжении всей книги она выходит замуж за трех основных героев книги.
  Гейл Винанд - один из самых влиятельных людей в городе. Владелец самой распространенной газеты в городе.
  Питер Китинг - студент-архитектор (учился вместе с Рорком), но буквально за мгновение становится известным архитектором.
  Эллсворт Тухи - репортер и организатор сообществ (у которых, как мы позже выясним, есть вполне ясная цель).

  Основная тема книги - борьба свободного разума, творчества и индивидуализма (все это символизируется в Рорке) против общего мнения, "второсортных людей", людей, которые думают только о том, что думают другие (в основном, это символизируется Китингом).

  Отдельное спасибо издательству и Yakaboo за возможность читать такие произведения и насыщаться непревзойденными, нестандартными идеями.
 •  
  Классика 0% користувачів вважають цей відгук корисним
  С чего могу начать - как по мне, цена всего лишь за одну книгу, даже не за два тома, слишком большая, пусть это даже цена за книгу иностранного производства. А так как это классика, её можно найти в достаточно многих издательствах и подешевле.
  Второе - сама книга достаточно тяжелая для осмысления или быстрого прочтения. Это не та литература, которую можно почитать вечером от нечего делать, лишь бы только не страдать ерундой.
  Главный герой книги - человек, который пытается открыть глаза людям и объяснить, что в этом мире стоит не только выживать, но еще и жить. Конечно же, у каждого свой взгляд на это, так что подобные книги вокруг себя тут же поднимают шум, который не особо утихает даже спустя года, даже спустя века, ведь такие ситуации, как описанная в книге, повторяются год за годом, в каждой семье, в каждой стране, в каждом народе. И даже внутри людей временами отношение к такой жизни меняется, так что люди могут переходить из одного лагеря в другой спустя прожитые годы своей жизни.
 
Характеристики Источник
Автор
Айн Ренд
Видавництво
Альпіна Паблішер
Мова
Російська
Рік видання
2018
Рік першого видання
1943
Перекладач
Д. Костигін
Кількість сторінок
798 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
60x90/16 (~145х220 мм)
Палітурка
М'яка
Папір
Офсетний
Папір
Офсетний
Видання
2-е
ISBN
978-5-9614-6777-2
Вага
727 гр.
Тип
Паперова
Література країн світу
Література США і Канади
Література за періодами
Література XX ст.
 

Про автора Источник