Small Run Books - книги про мистецтво і культуру (комплект із 5 книг)
Паперова книга | Код товару 964293
Автор
Джордж Бейкер, Джон Карлін, Арт Шпігельман
Подивитися всі
Видавництво
IST Publishing
Серія книг
Small Run Books
Мова
Українська
Рік видання
2019
Перекладач
Ярослава Стріха, Роксоляна Свято, Тетяна Родіонова
Кількість сторінок
608
Ілюстрації
Чорно-білі, Кольорові вклейки

Усе про книжку Small Run Books - книги про мистецтво і культуру (комплект із 5 книг)

Книга 1. Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя

«Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя» Паскаля Ґілена є збіркою статей у серії книжок Small Run Books.

Місто, спільнота та музей — головні теми, з якими працює провідний соціолог культури нашої сучасності Паскаль Ґілен у трьох текстах цієї збірки.

Автор визначає головні принципи існування у спільному міському просторі та ставить питання: чи можливе спільне місто сьогодні і якщо так, то які шляхи його створення?

До інших ключових питань книжки також належать: сучасне становище культурних інституцій у світі, майбутня роль музеїв, художніх академій та виклики, на які доводиться відповідати інституціям у спільному місті.

«Місто завжди перебуває в русі, й будь-яка типологія, що намагається його зафіксувати, не бере до уваги складнощів реального життя», — пише Ґілен, наголошуючи на співучасті та співіснуванні в безладі міського життя.

Книга 2. Розширене поле фотографії

«Розширене поле фотографії» - книжка із серії Small Run Books, що представляє три тексти американського мистецтвознавця Джорджа Бейкера, присвячені сучасній теорії та історії фотографії.

У них автор розглядає стани фотографічного медіуму — рухому й нерухому картинки, аналізує період «нової речевості» на прикладі доробку її головного представника — Авґуста Зандера, ставить питання про долю фотографії й кіномистецтва в сучасному культурному виробництві, автономію фотографії та її нових форм.

Джордж Бейкер — історик мистецтва, арт-критик, професор Каліфорнійського університету (UCLA). Здобув освіту в Єлі, а опісля — докторську ступінь в Колумбійському університеті, де його наставниками були Розалінд Краусс і Бенджамін Бухло. З 1990 року Бейкер регулярно пише для журналу Artforum, є одним із редакторів журналу October та видавництва October Books. Автор книги «Витвір, спійманий за хвіст. Франсіс Пікабіа й Дада в Парижі» (The Artwork Caught by the Tail. Francis Picabia and Dada in Paris, 2007).

Книга 3. Культура в підмурках громадянського суспільства

«Культура в підмурках громадянського суспільства» — книга серії Small Run Books із соціології мистецтва, що об’єднала дві статті, написані Паскалем Ґіленом і Тайсом Ляйстером у співавторстві.

Чи можлива сучасна Європа без культури? Що тримає суспільство в гармонійному співіснуванні, коли в ньому існує велика кількість самостійних культурних гравців? Як досвід сучасного мистецтва впливає на громадську дію? Ці та інші питання порушують автори збірки.

Паскаль Ґілен — соціолог мистецтва, професор соціології культури в Дослідницькому інституті мистецтв в Антверпені (ARIA), керівник дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві» Університету Ґронінґена (Нідерланди).

У 2016 році Паскаль Ґілен створив міждисциплінарне відділення Culture Commons Quest Office, де досліджує умови художньої роботи в різних міських контекстах. Саме в цьому відділенні Ґілен співпрацює з Тайсом Ляйстером — доцентом кафедри мистецтв, культури та медіа-досліджень в Університеті Ґронінґена.

Книга 4. Художники й куратори-конкуренти, співавтори чи колеги?

«Художники й куратори — конкуренти, співавтори чи колеги?» — книга з серії Small Run Books, присвячена питанням сучасної кураторської практики та її теоретичного осмислення. У виданні зібрано три тексти Доротеї Ріхтер — дослідниці кураторства, професорки Університету Редінга (Великобританія) та керівниці аспірантської програми в Цюрихському університеті мистецтв (ZHdK).

Нині за редакцією Доротеї вийшло 33 числа незалежного міжнародного журналу ONCURATING, який вона заснувала в електронному та друкованому форматах. Також дослідниця разом із молодими кураторами втілила програму Curate Your Context, відзняла стрічку Flux Us Now! Fluxus explored with a camera та зібрала архів із понад п’ятдесяти відеоінтерв’ю з сучасними кураторами, серед яких Петер Вебель, Ганс-Ульріх Обріст, Стелла Роліг та інші.

Книга 5. Комікс у музеї сучасного мистецтва

«Для коміксу Ліхтенштейн зробив не більше, ніж Воргол для супу», — казав Арт Шпіґельман, автор графічного роману «Маус» і редактор журналу RAW, повертаючись до питання взаємин коміксу та мистецтва.

Виставка «Високе й низьке: сучасне мистецтво [і] популярна культура» (Музей сучасного мистецтва Нью-Йорка, 1990), що представляла американські комікси поруч із роботами Хуана Міро, Енді Воргола, Роя Ліхтенштейна, Філіпа Гастона тощо, обурила спільноту незалежних коміксистів. Шпіґельман надрукував комікс проти виставки в журналі Artforum, а п’ятнадцять років потому за його консультації було створено виставку «Майстри американського коміксу» (Музей сучасного мистецтва Лос-Анджелеса, 2005) — без творів сучасних художників узагалі.

  • Чи можлива історія сучасного мистецтва без коміксу?
  • Що розділяє поп-арт і андеграунд комікс?
  • Яким бачать власний канон американські коміксисти?

Відповіді на ці питання пропонують куратори, арт-критики, комікс-критики й автори коміксів — у книзі серії Small Run Books.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Джордж Бейкер, Джон Карлін, Арт Шпігельман
Подивитися всі
Видавництво
IST Publishing
Серія книг
Small Run Books
Мова
Українська
Рік видання
2019
Перекладач
Ярослава Стріха, Роксоляна Свято, Тетяна Родіонова
Кількість сторінок
608
Ілюстрації
Чорно-білі, Кольорові вклейки
Купити - Small Run Books - книги про мистецтво і культуру (комплект із 5 книг)
Small Run Books - книги про мистецтво і культуру (комплект із 5 книг)
1 431 грн
Немає в наявності
 
Характеристики Small Run Books - книги про мистецтво і культуру (комплект із 5 книг)
Автор
Джордж Бейкер, Джон Карлін, Арт Шпігельман, Ханс Ульріх Обріст, Паскаль Гілен, Доротея Ріхтер, Тайс Ляйстер, Роберт Крамб
Видавництво
IST Publishing
Серія книг
Small Run Books
Мова
Українська
Рік видання
2019
Перекладач
Ярослава Стріха, Роксоляна Свято, Тетяна Родіонова
Кількість сторінок
608
Ілюстрації
Чорно-білі, Кольорові вклейки
Формат
130х180 мм
Палітурка
М'яка
Папір
Офсетний
ISBN
978-966-97657-9-6, 978-966-97657-4-1, 978-966-97657-3-4, 978-966-97657-2-7, 978-966-97657-5-8
Подарункові видання та комплекти
Комплекти
Тип
Паперова