Рецензії «Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем»

Найкращі рецензії
Написати свою рецензію
 • Непоганий представник подібного жанру.
  Юлія , 6 серпня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Насправді, ця книга не містить будь-яких таємних істин, які не були б озвучені жодного разу.

  Але деяким (таким, як мені, наприклад) її буде корисно прочитати. Краще перечитати. Або перечитувати кожен день як настільну книгу, щоб втовкмачити собі нарешті, що кожна людина (а перш за все - ти сам) - просто людина, а не всесильне божество, і тому не потрібно намагатися контролювати все і вся, звалювати на себе непосильну ношу бути перфекціоністом завжди і в усьому - бо завзяття одного або декількох людей мало що вирішить у загальному хаосі, а нерви ця затія помотає неабияк. Не всі тебе похвалять. Не всі тебе підтримають. Сам ти не застрахований від помилок, їх потрібно робити, щоб знати, як чинити правильно - це потрібно особливо запам'ятати.

  Так що, коли наближається уявний апокаліпсис, потрібно просто видихнути і тихо сказати: "Все погано. Я зробив все, що міг. Я знаю, що потрібно міняти. І я це переживу . А чи не купити мені морозиво? "

  Написано доступно і досить бадьоро - читання мене захопило. Книга щедро приправлена цікавими прикладами з реального життя. Менсон розповість, що зробив колишній гітарист Metallica, коли його вигнали з групи, чому японський лейтенант продовжував битися з ворогом на протязі 30 років після закінчення війни, а також чому Пабло Пікассо попросив 20 тисяч доларів за серветку з начерком, яку все одно хотів викинути.

  В цілому "Тонке мистецтво пофігізму" - непоганий представник книг подібного жанру. Читати можна.
 • Витончене мистецтво правильно розставляти пріоритети
  Hanna Kharlan, 16 липня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Американський письменник і блогер Марк Менсон готовий навчити всіх охочих "витонченому мистецтву забивати на все". Він пропонує всім і кожному зустрітися з не надто приємним, але надзвичайно корисним супергероєм - пандою Розчарування. Цей супергерой виглядатиме як звичайнісінька панда, але матиме футболку з літерою "Р" на величезному пузі. Звичайно, він не збирається вирішувати ваші проблеми, він просто скаже вам прямо в очі неприємну правду про вас самих.
  За словами автора, кожному з нас час від часу потрібно зустрічатися віч-на-віч з пандою Розчарування, щоб повертатися "з небес на грішну землю". Оскільки із самого дитинства людям втовкмачують нереалістичні очікування, у дорослому віці вони прагнуть мати якнайбільше позитивного досвіду. Однак в реальності ніхто не має чарівної палички, яка б виконувала всі бажання та вирішувала проблеми до того, як вони виникнуть. Тому люди, обдурені несправдженими очікування, розчаровуються у власному житті й впадають у депресію. Натомість Марк Менсон вважає, що в певні моменти найрозумнішим рішенням буде визнати, що "життя - це повне лайно". Тобто, прийняття власного негативного досвіду, як би парадоксально це не звучало, позитивний досвід.
  Мені надзвичайно сподобалася іронічна, грубувата та місцями навіть провокативна манера автора. Хоча ця книга не здійснила переворот у моїй свідомості, проте вона навчила мене забивати на неважливі речі, водночас зосереджуючись на головному.
 • Чи варто забивати на все?
  Назарій Баюрчак, 23 червня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Книга з такою неординарною назвою може видатись посібником з абстрагування від реалій світу цього, але це не так. Марк Менсон не вчить нас бути байдужими до всього на світі і "плисти за течією", він вчить нас правильно розставляти пріоритети і вибирати чим перейматися, а чим ні. Фізично неможливо мати безліч пріоритетів і всім віддаватись в однаковій мірі. В книзі йдеться про те як правильно обирати що важливе, а що ні. На що варто витрачати час, а що є нісенітницею. Цінності, продуковані цією книгою, є універсальними і підійдуть будь-кому незалежно від статі і від віку. Написана дуже по-простому, з гумором (це окрема тема! книга змусить посміхатись не раз і не два!), коротко і по суті, вона навчить нас як звільнитись від продукованих сучасним суспільством оманливих цінностей, як не бути рабами різного непотребу, що виливається звідусіль, як бути щасливими тут і зараз, не відкладаючи на потім і усвідомлюючи свою власну смертність.
  Чи варто забивати на все? На все - ні. Варто обирати чим перейматись, а що відпустити. Щира подяка автору і видавництву за цей шедевр!
 • Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
  Наталия Залеток, 6 червня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Книга Марка Менсона «Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем» українською мовою з’явилася на ринку зовсім нещодавно. Я випадково побачила її в руках подруги, і мене зацікавила яскрава обкладинка і приваблива назва. А коли я її відкрила і прочитала перший абзац, то у мене виникло просто непереборне бажання прочитати її повністю, адже починається вона з історії про Чака Паланика. Як відомо, його життя не мало нічого подібного з коротенькою прямою, яка мало не з пелюшок мала б привести його до успіху і слави.
  Життя кожного з нас сповнене проблемами, і навряд чи існує людина, яку б не турбувало питання про те, як їх позбутися. Саме тому книги з саморозвитку, в основі яких лежать оптимістичні очікування, а також керівництва з позитивного мислення набули такої значної популярності у суспільстві. Проте ця книга не така, і в цьому її «фішка».
  Молодий американський письменник Марк Менсон перш за все відомий у світі як блогер. Проста й жива мова викладу, а також цікава для багатьох тематика (починав Менсон з блогу про побачення, плавно перемістившись на проблеми життєвого вибору і людських стосунків загалом) забезпечили йому значну популярність. До того ж, автор має досить насичене життя, з якого близько семи років він витратив на подорожі світом, тому поділитися йому є чим.
  За допомогою «Витонченого мистецтва…» Менсон вирішив висловити протест проти нереалістичних ідеалів, які нам нав’язують з перших років життя, і поділитися власними секретами успіху, в яких невдачі та поразки, на його думку, відіграли ключову роль. Він переконує, що біль – це частина прогресу, що «найрадикальніші глобальні зміни часто стаються з людиною тоді, коли вона щойно пережила найгірші моменти. Лише переживаючи сильний біль, ми починаємо питати себе: що за цінності ми маємо і чому вони підводять нас?». Проте не лякайтеся, книга написана не лише захопливо, але й оптимістично, і значно більше наближена до практики, ніж цукрові історії успіху, розбавлені дещицею сліз «для годиться».
  Окремо хотілося б відмітити блискучу роботу перекладача – на мій погляд, переклад вийшов дуже вдалим і сучасним, що не може не радувати.
  Отже, я б рекомендувала прочитати цю книгу всім без винятку, адже вона репрезентує свіжий погляд на життєву філософію, мотивує до дій, додає впевненості і спонукає переглянути власні життєві установки.
 • Змушує подивитися на проблеми під іншим кутом.
  Владислав Гладун, 22 серпня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Коли відкриваєш таку книгу, то сподіваєшся, що саме вона дасть тобі підказки як правильно жити і що робити, однак Марк Менсон відразу говорить, що відповіді на саме глобальне питання він не дасть. Але він дає куди важливіше - їжу для роздумів. Менсон пропонує подивитися на своє життя з іншого боку, взяти відповідальність за свої невдачі, не бути занадто самовпевненим і перестати вважати себе ким-то винятковим, в тому числі і винятковим невдахою. Згідно філософії Менсона сили потрібно направляти лише на важливі цілі, а не на другорядні (наприклад: популярність), з цим я згоден, іноді ніяких грошей не потрібно, аби поруч знаходилися ті, хто бачать в тобі людину, а не гаманець. І навіть якщо всі навколо твердять, те, що ти робиш - марно, але ця справа робить тебе по справжньому щасливим, то потрібно продовжувати.
  Дуже важливим мені здалося, що автор не ллє воду, як часто буває в подібних книгах. Він веде осмислений діалог з читачем, показуючи "на пальцях" у чому суть тонкого мистецтва забити на все.
  Особисто для мене дуже багато в книзі не було новим, якось так вийшло, що до 40% написаного в книзі я дійшов своїм розумом, решта стало для мене їжею для роздумів і невеликим сигналом до дії.
  У будь-якому випадку, читання нагадувало посиденьки з другом напідпитку в барі.
  Головний сенс, який я виніс - лайно трапляється, але не варто зациклюватися на кожній з тих неприємностей, що тебе підстерегла і переживати все як глобальну катастрофу. А так же, що з кожної неприємності можна винести позитивний досвід, який зробить тебе сильнішим.
 • Витончене мистецтво забивати на все.
  Руслан , 28 травня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  "Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем" - книга американського журналіста, письменника, блогера, підприємця Марка Менсона. Він є засновником компанії Infinity Squared Media LLC.
  В своїй книзі М.Менсон роздумує на рахунок того, що потрібно взяти в руки власне життя, не переживати через різні дрібниці, проживати у своє задоволення, повністю оволодівши собою. Адже тільки одиниці здатні переосмислити власні пріоритети і визнати свою неправоту. Не потрібно заздрити оточуючим, не боятись невдач, а пробувати ще. А за власні проблеми взяти відповідальність тільки на себе, адже вони є у всіх, починаючи від бідних і закінчуючи багатими та успішними. Просто потрібно озирнутися на своє життя і зробити правильні висновки. І вирішивши всі проблеми(адже вони переборні), аж тоді ви станете істинно щасливими. Треба вміти навчитись говорити "ні". Автор закликає розвивати в собі тільки хороші цінності та якості. М.Менсон перемішує в своїй оповіді приклади з власного життя з історіями відомих людей.
  Читати книгу цікаво. Автор не намагається повчати життю читачів, він просто розповідає, а що з цього почерпнути, чи зовсім нічого, кожен вирішує сам. В книзі достатня кількість історій з життя, прикладів, думок, дохідливих пояснень та психологічної складової. Присутній тут і гумор та практичне висвітлення деяких питань. Твір залишає приємне враження. Його буде корисно прочитати всім без винятку.
 • Витончена книга
  Анастасия , 18 липня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  "Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем".

  Можу щиро заявити, що ця книга абсолютно точно має бути прочитаною тією людино, яка прагне не банально проживати своє життя.

  Хороша література - це щастя. Особливо для мене, як для людини, які книгу з рук не випускає ніколи. Я отримала задоволення читаючи цю книгу Менсона. Одразу після завершення читання, я почала шукати інші книги автора. Бо настільки він мені сподобався, що я буквально за декілька десятків сторінок - стала кумиром і фанатом автора і самої книги.

  Тут описують не тільки історії удачі, а і історії невдачі. Чому це важливо і чому саме це вчить більше, ніж будь-що інше.
  Насправді, прочитавши якусь чергову історію успіху - розумієш, що успішна людина стає такою дуже часто через долю випадку. А от читаючи про невдах, невдалі стратегії поведінки - ти можеш корегувати свою поведінку і не попасти в халепу. Ця книга насичена подібними історіями і цінність книги, як на мене, як раз в цих живих, реальних історіях.
 • The Subtle Art of Not Giving a F*ck
  Світлана , 6 червня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Дійсно крута книжка!

  Сповнена історій з життя автора та просто історичних подій. Написана з гумором, та, чого приховувати, з матюками. Читається дуже легко, залишаючи приємний «післясмак».

  Вона не вчить буквально «забити на все», а показує як правильно вибудовувати пріоритети, що дійсно важливо. Наше життя – скупчення проблем. В кожного вони свої: в когось легші, в когось важчі, в когось приємніші, але вони є у всіх. І саме те, як ви справляєтесь з ними, розкриває вас як особистість. Ваші реакції та ваше ставлення – ось що основне.

  Особисто мені була дуже цікава думка про шкідливість позитивного мислення, адже саме воно пропагується в більшості книжок. Ніби ігноруючи проблему і кажучи, що все прекрасно, коли це зовсім не так – чарівним чином все вирішить. Менсон підтвердив мої думки про те, що це зовсім не так. Також вразила думка про нашу відповідальність за свої проблеми. Я довгий час неправильно розуміла суть цієї фрази. Відповідальність не значить провина. Відповідальність означає що ви творець свого життя, а також той, хто має вирішувати свої проблеми, навіть якщо не ви їх спричинили.

  Як на мене, найсильніший і найемоційніший саме останній розділ – він чітко дає зрозуміти, хто ми і куди йдемо.

  Дякую, Марк, ти вказав мені правильний шлях!
 • мотиватор
  Наталія Васількова, 13 липня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Щоб сказати, що це супер-пупер мотиваційна книга, то не можу. Так, дійсно, читати цікаво, "водички" майже немає, все гарно та конкретно доноситься. Книга написана з гумором та у легкій манері, зрозумілій навіть сучасному молодому поколінню, можливо саме для них вона і написана, адже від депресивного стану страждають сьогодні в основному молоді люди, підлітки. Не зрозуміло чому, правда. Та це може тільки мені не зрозуміло. Дуже ця книга перегукується із "Коротко та по суті". Хоча, тематики трохи різні, та все ж у більшості своїй схожі. Але "Коротко та по суті" мені сподобалася більше. Не знаю чому, можливо просто це був мій перший нон-фікшн, а можливо книга в чомусь дійсно перевершує значно "Витончене мистецтво..." Але якщо зберуся радити. що краще читати, то обидві - такою буде моя відповідь.
  І все ж, про що дана книга. А вона про те, як визначати пріоритети у всіх сферах свого життя (не вічного, і не унікального), і як просто звичайним усвідомленням забивати на всі дрібниці, які нам підсовує те ж саме життя та як сприймати невідворотне таким чином, щоб не втрачати сенс взагалі жити та чогось досягати.
  Позитивно, цікаво, ненапряжно!
 • Интересно, но не мое!
  Анна Шишкина , 26 червня 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Книга разве что для новичков! В том смысле, что реальной мотивации на сто-то в ней маловато. Написана легко, интересно и местами грубовато, очень современно, остро. В книге полно историй как из жизни автора, так и из жизней знаменитых людей, исторических личностей, писателей, музыкантов и т.п. Только я сомневаюсь насчет выводов из этих приведенных историй, на месте автора я не была бы так уверена, как он это преподносит в тех жизненных выводах, которые извлекли знаменитости. Местами это высосано из пальца и смущает в книге.
  Что касается основных тем, здесь их несколько, во-первых важно понять, что изысканного чего-то, о чем говорит название точно не будет! Есть много рассуждений о том, как важно правильно расставить приоритеты и не волноваться о пустяках, переключаться на важное, глобальные цели в жизни. Только как именно это делать, если "пустяки" и правда хватают за живое? Ну и у каждого ведь они свои, поэтому мы и разные. Вообщем, советую книгу скорее как забавное, легкое чтиво, я осилила ее очень быстро, но чудес ждать не стоит, это не та литература, что способна перевернуть вашу жизнь!