Рецензії «Викрадачі вогню. Таємна революція змінених станів»

Найкращі рецензії
  • прометеївське повстання
    Hannah Kolyada, 11 січня 2018 р.
    Що є найціннішим ресурсом поміж таких понять як: час, енергія, влада та гроші? Звісно це більш філософське питання але серед цих найкоштовніших речей, що ви оберете? Гроші, владу? Найцінніше, що ми маємо - час та можливість його правильно використати. А отже і енергію, адже без неї ми нічого не зможемо зробити і нічого не встигнемо. А як щодо інтуїції, натхнення, творчості та пошуку нестандартних рішень? А як щодо змінених станів нашої свідомості?
    Згідно давньогрецьких легенд титан Прометеус, що був захисником людей від свавілля древніх богів, викрав вогонь з Олімпу та подарував людям. Навчив зберігати та користуватися і запалив іскру в Їхніх серцях. А як щодо нового вогню, того стану нашої психіки, що дає натхнення. Автори книги (Стівен Котлер та Джеймі Уіл) говорять саме про екстаз. Про ейфорійний трансцедентний стан, що характеризується знеособленістю, позачасністю, легкістю тна внутрішньою наповненістю. Про легальні та нелегальні способи цього стану досягти. А деякі з них скажімо просто недосяжні непосвяченим в це таїнство. Книга про справжніх хантерів, що полюють за цим станом адже він як вогонь, запалює серця та може приносити користь людям.
    Гадаю, що в першу чергу книга буде цікава тим, хто шукає можливості виходу "out of box",розширення свідомості та світогляду, можливостей навчання, інноваційності, креативності та інноваційності. Хочеться також відзначити чудовий переклад українською мовою Yakaboo Publishing.
    Особисто мені книга дуже сподобалась, хто ж не хоче "зазирнути за хмари"?
  • Викрадачі вогню
    Алексей Кравченко, 13 вересня 2018 р.
    Также в прошлом месяце пробрался к корпоративной библиотеке и запасся на отпуск книгой «Викрадачі вогню. Таємна революція змінених станів».

Само название сразу отправляло к прометеевскому мифу и настраивало на исследование чего-то табуированного и бунтарного. Собственно, так и оказалось, да еще и из-за очень интересной точки обзора — современных «корпоративных» (в различных профессиональных сообществах — от американских «морских котиков» до менеджмента компании «Гугл») практик достижения экстатических состояний, которые способствуют большей производительности и приводят к повышенной эффективности работы.

При этом, само состояние экстаза (в широком смысле — опыт «выхода за пределы себя»), достигнутый то ли физическими сверхнагрузками, экстремальным спортом, или часто и законодательно запрещенными средствами, как наркотики, рассматривается как ключевой (а иногда и вообще необходимый) элемент многих свершений — то ли выработка сверхчувствительности, супер-командной работы, эвристических прозрений, которые в свою очередь возникают как движущие силы общего цивилизационного прогресса (как в случае революционных технических разработок). Собственно, это и заставляет авторов поставить вопрос, не пора ли серьезно подойти к вопросу более широкого изучения (и внедрения!) таких опытов.