Рецензії «Придумано девочками. Истории о выдающихся изобретательницах»

Найкращі рецензії
  • Придумано девочками
    Ирина, 24 листопада 2016 р.
    Вдохновившись фильмом с Дженифер Лоуренс «Джой», я просто не могла пройти мимо этой книги! Она хоть и детская, но вдохновляет и наводит на правильные и умные мысли даже взрослую тетю!

Например то, как презозносят мужские изобретения и достижение в науке! Тех самых мужчин, которые, как известно, управляют миром. О них пишут в газетах, ими восхищаются, они держат руку над красной кнопкой... но по вечерам они пьют молоко и едят печенье с шоколадной крошкой. Ну, то самое, которое придумала женщина. И как знать, быть может, без этого ежевечернего печенья мир бы лишился куда большего...

Это я к тому, что большинство женских изобретений остаются в тени. Их разработки существенно упрощают и совершенствуют нашу повседневную жизнь. Без некоторых из них мы не может представить облик нашего дома, но воспринимаются они как само собой разумеющееся и их изобретательницы теряются в истории.

Книга Кэтрин Тиммеш и Мелиссы Свит «Придумано девочками. Истории о выдающихся изобретательницах» написана как раз для того, чтобы воскресить в памяти истории имена девочек, девушек и женщин, которым мы обязаны повседневной гениальности — рожком для мороженого, шелку, тарелке-непроливайке, а еще компьютерный компилятор и космический бампер.

«Придумано девочками» очень легко читается и похожа на небольшую энциклопедию. Для меня было несколько необычно то, что «Манн, Иванов и Фербер» выпустили такую серьезную, но детскую (!!!) книгу, но по прочтнению я поняла — именно так и нужно приучать наших «маленьких принцес» думать критично, креативно и не бояться высказывать свое мнению. А еще стоит полностью избавиться от этого стереотипа — быть может тогда мы наконец многого добъемся в науке и бизнесе.

Настоятельно советую эту книгу как подарок для девочек от 8 до 13-14 в противовес всяким розовым энциклопедиям по уходу за собой (никто не спорит, что они тоже важны, но они чересчур стереотипны и в большом количестве противопоказаны!). Пока что это лучшее в своем жанре, что я встречала, вот честно.

Если бы книгу Кэтрин Тиммеш и Мелиссы Свит перевели на украинский — было бы вообще супер! Как раз на волне интереса к педагогической литературе и феминизме (да-да!) она бы хорошо зашла нашим покупателям. Так что, господа издатели, имейте это ввиду!))
  • Як винаходи дівчат покращують наше життя
    Світлана , 24 листопада 2017 р.
    Дуже довго мріяла прочитати цю книжку, адже вона входить в численні списки must-read провідних американських шкіл.

Книжка яскрава, з безліччю ілюстрацій, які «оживляють» текст. Написана дуже легко та цікаво.

Нам мало відомо про винаходи та відкриття, зроблені жінками. Це відбувається не тому, що їх не було, а тому, що про це було не прийнято писати. Це найкраще характеризує цитата з книжки: «Жінки винахідниці – винаходили всупереч всьому». Завіса вкладу жінок у всесвітню історію винаходів тільки починає відкриватись завдяки таким чудовим авторкам, як Кетрін Тіммеш.

Жінки проходили і випробовування невірою в їх сили та розумові здібності, недопуском до досліджень через стать, недовіру партнерів-чоловіків та навіть тести на профорієнтацію, окремі для дівчат та хлопців, які свідчили, що найкраще для дівчинки бути не хіміком, а домогосподаркою. Але вони відстоювали раз за разом свої позиції і перемагали! Завдяки цим безстрашним та цілеспрямованим жінкам, дівчата зараз мають право обирати професію до душі нарівні з хлопцями.

У книзі зібрано дванадцять повноцінних історій про дівчат та жінок-винахідниць та перелік інших винаходів жінок, які зробили наше життя кращим та легшим. На особливу вдячність заслуговує список додаткової літератури в кінці книжки.

Вважаю, що необхідно перейняти американський досвід та внести цю книгу в списки літератури, обов’язкової для прочитання в молодших класах. Це надихає та мотивує всіх, незалежно від віку, творити та винаходити нові пристрої, які якісно змінять наше життя!
  • Дівчата теж розумниці!
    Іван Морчин, 28 листопада 2016 р.
    Хоча ця книжка і є дитячою, та мені це ніяк не завадило прочитати її від першої до останньої сторінки. І від цього я отримав непереборне задоволення! Історія дійсно дуже цікава. Завжди цікаво дізнаватися, як і завдяки кому в нашому повсякденному житті з'явилися ті чи інші блага людства. Наприклад, рюкзаки-кенгуру. Ні, як щасливий батько, я вже мав справу з такими речами, однак навіть не замислювався, хто і коли вирішив зробити той знаковий надріз на зручних, та давно перевірених в ділі, рюкзаках. Звичайно, подібне могла придумати тільки жінка, бо саме вона возиться з немовлятами 24 години на добу:) Так, звичайно, коли мова заходить про винаходи, на думку відразу спадають чоловічі імена, але якщо копнути глибше, виявиться, що навіть такі важливі речі, як автомобільні двірники або комп'ютерний компілятор, вигадали саме представники прекрасної половини людства. А космічний бампер та кевларовий матеріал для виробництва військової екіпіровки… Так-так, виявляється і це - заслуга жінок!

Крім «важливих і дорослих» винаходів, в книзі немало й милих історій. Зокрема, про епічне печиво зі шматочками шоколаду чи про тарілку-непроливайку. Такі історії, мені здається, будуть особливо цікаві дітям. Текст - написаний дуже жваво та зрозуміло. Так, є деякі терміни типу «патент», але то радше для загального розвитку (щоб дитина цікавилась, що це, та таким чином розширювала власний словниковий запас). В кінці книжки - список з іменами-прізвищами винахідниць, назвами їх винаходів, а також зазначений список додаткової літератури. Якщо дитину захопила ця тема - дуже хороший момент. До того ж, крім власне історій, в книжці мають місце прекрасні нетривіальні ілюстрації, що не можуть не сподобатись маленьким (виконані в формі колажів на кожній третій сторінці). Крім цього, майже на кожній сторінці - портрети винахідниць, інші картинки. Однак, найголовніше (як на мене) - сила книжки: вона надихає та реальними фактами доводить, що фантазія, нестандартний підхід, у поєднанні з завзятістю та вірою, творять чудеса.

Чудовий мотиваційний матеріал.