Рецензії «Орвел і біженці. Невідома історія "Колгоспу тварин"»

Найкращі рецензії
  • Орвел і біженці
    Марія Ярмак, 27 квітня 2016 р.
    Книга «Animal Farm» – «Скотний двір» є дуже важливою в контексті нашого посттоталітарного суспільства. Андреа Чалупа, не з книжок, а з розповідей, що ґрунтувалися на особистому досвіді найближчих для неї людей, щиро ділиться з нами подробицями епопеї з виходу в світ цього безсмертного видання Орвелла.
    На сторінках видання вона також лаконічним чином проливає певне світло на особистість славнозвісного письменника. Варто віддати належне її об’єктивності, оскільки авторка не зациклюється на виключно позитивних рисах митця.

Незважаючи на куценький формат книжки, в ній можна знайти описи шокуючих сцен Голодомору на вулицях міста Єнакієве, описи катувань, яких зазнав її рідний дідусь, опинившись поміж численного загалу жертв сталінських чисток та репресій.

Читач має змогу отримати чітке уявлення щодо того, наскільки моторошною була та радянська дійсність, співпереживаючи, розуміє, чому біженці воліли радше накласти на себе руки, ніж повернутися назад.

Будучи американкою, на сторінках цієї книги, Андре Чалупа робить сміливі закиди своїй країні, аргументуючи це тим, що саме в той час коли Україна гинула від голоду, США вперше відкрито визнали СРСР та розпочали активну обопільну торгівлю та мимовільно привели до влади Гітлера, оскільки той був добряче натхненний Сталіном, розпочинаючи свій сумнозвісний політичний поступ.

Читач розуміє яким «ковтком свіжого повітря» в атмосфері тодішніх гонінь та загравань закордону зі сталінським режимом стала книга-алегорія на радянську дійсність для українського читача.