Рецензії «Матильда»

90 грн
Середня оцінка
Найкращі рецензії
  • Доросла дитяча книга
    Анна Денисенко, 26 липня 2017 р.
    «Матильду» прочитала в уже досить дорослому, як для дитячої літератури, віці – в 23. Але ця історія зворушила мене та змусила пожалкувати, що свого часу я не мала змоги читати такі книги.
    Ця книга Роальда Дала про маленьку дівчинку із надзвичайним розумом являє собою, на мою думку, яскравий зразок терапевтичної казки. Вона вчить тому, що не потрібно боятися бути не таким як всі, не таким, яким хочуть бачити тебе батьки чи вчителі (дорослі також часто помиляються і ще частіше навіть не усвідомлюють своїх помилок), що слід плекати в собі чесність та ерудованість. Є в цій історії і щось від славнозвісної «Поліанни» - непереборний позитив і оптимізм дівчинки навіть в тих ситуаціях, які для когось могли б здатися катастрофою.
    Так, твори Роальда Дала не відрізняються особливою лагідністю та наївністю, як для казок, вони надто реалістичні і мабуть саме за таку незвичність його обожнюють у всьому світі. Автор не показує нам життя через рожеві окуляри, все по-чесному, але в той же час він вселяє в маленьку людину віру в те, що добро та знання здатні все змінити на краще, варто тільки набратися мужності та слухати своє серце.
    Видання надзвичайно приємно тримати в руках – книга легка, у неї яскрава художня обкладинка, комфортний для дітей шрифт та якісний папір.
    Це гарний подарунок, який сподобається і хлопчикам, і дівчаткам будь-якого віку :-) Пам`ятаєте написи на книгах від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»: «Для малят від двох до ста двох»? Це саме про цю книгу! Бажаю приємного читання!
  • Матильда
    Oksana , 17 березня 2017 р.
    Многие говорят, что сейчас детская литература совсем недетская. И они правы. Повесть "Матильда", насколько я понимаю, стояла где-то у истоков этой тенденции. Эта классика, которой подражают многие. Я не утверждаю, что современная детская литература стала глубже и мудрее, она просто почти не закрывает глаза на жестокость, насилие, наркоманию, социальное неравенство и т.д. Меньше волшебства и добрых чародеев, а больше "будь готов к тому, что мир зол, а тебе надо будет защищаться". Наверное? именно в таком подходе и есть потребность. Наверное...
    Матильда - ребенок-вундеркинд, а вот родители у нее "не удались", образцово-показательные отморозки в квадрате. Директриса в школе - отморозок в кубе. Тут есть все - шварканье детей об пол, вырывание им волос, разбивание у них на голове подносов. Преувеличение? Да нет. Бывает. Как бороться? Даль предлагает отвечать насилием на насилие. Плохо? Кто знает... Но мне никогда не нравился принцип "если тебя ударили по одной щеке, подставь другую". Малютка Матильда, от горшка два вершка, справляется с тем, что преподносит ей окружающий мир. И не только справляется, а находит друзей, любовь и поддержку.
    Вряд ли книга не понравится "запойному" читателю, коих здесь большинство. Даль так вкусно (да, убейте меня за этот эпитет!) описывает погружение Матильды в мир книг, что сам начинаешь усиленно кивать и поддакивать "Да-да-да! Я тоже так в детстве читал(а)!" Ну как здесь не растаять - "Просто читай, и пусть слова ласкают твой слух, словно музыка"? Ну как? Одним словом, Матильда - хороший пример для подражания. Когда она вырастет, она станет успешной и сильной женщиной, которая в то же время не забудет о том, как это жить без любви...
    Книгу можно читать вместе с детьми младшего школьного возраста. Ведь именно в этом возрасте они впервые сталкиваются c проблемами, такими как отношения в коллективе, отношения с учителем. Моя дочь (7 лет, 2-ой класс) в восторге от книги, да и я тоже! Я не читала это произведение раньше. "Проглотили" мы эту книгу за 2 вечера.
    Теперь о книге: небольшого размера, удобно брать с собой в поездку, качественная твёрдая обложка, хорошая бумага, классические черно-белые иллюстрации.
  • Матильда
    anastasi77777 , 27 грудня 2016 р.
    "Матильда" - это книга Роальд Даль.
    Очень кричащая история о том, как ребенок может воспитывать взрослых. Очень интересно с точки зрения психологии наблюдать за психикой ребенка в этой ситуации и, конечно, за реакциями родителей и других взрослых, которые находятся рядом и попадают под воздействие Матильды.
    Это действительно прекрасная история о талантливой, чудной, одинокой, самостоятельной и уникальной девочке, которая собирается делать то, о чем мечтают все дети -перевоспитать взрослых.
    Эту историю я читала своим детям перед сном, но (где-то) интересней было даже мне. Муж и я сидели вместе в комнате перед сном и начали обсуждать книгу, а потом решили дочитать ее без детей. Было очень интересно, а чем же все закончится. Слава Богу, дети не узнали, что мы дочитали все без них. Потому что для них она стала такой же интересной как и для двух взрослых людей, их родителей.
    Я считаю, что книга способна развеселить до слез, задуматься до глубокой ночи и оставить приятные воспоминания на всю жизнь.
    Кстати, издательство "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га" очень хорошее! Иллюстрации в книге очень хорошие! Качество книги высокое, ее приятно держать в руках.
    Советую и Вам насладиться этой прелестной книгой!
  • О шалостях, обидах и справедливости
    Світлана , 25 жовтня 2017 р.
    Еще лет 10-15 назад я начинала читать некоторые произведения Роальда Дала на английском языке («Матильда» и «Чарли и шоколадная фабрика»). Ни одна из книг не понравилась и не была дочитана до конца. Но недавно мне на глаза попалось несколько интересных рецензий на книги Р. Дала, в частности «Ведьмы» и та же «Матильда», и мне захотелось прочесть их. Начала с «Матильды».
    Матильда – пятилетняя девочка с невероятными умственными способностями. Но ее родители, особенно замешанный в мошенничестве папа, не понимают ее увлечения наукой и чтением, насмехаются над ней и даже злостно обижают. И Матильда решает «поставить их на место», делая пакости и пугая их. Но ситуация в семье меняется лишь на время.
    Когда приходит время Матильде идти в школу, они попадает в класс доброй и внимательной учительницы – мисс Гани. Но в школе властвует свирепая директриса, которая на всех детей и учителей наводит ужас. И тогда Матильда берется за дело – она хочет проучить ее и помочь мисс Гани.
    Сама книга замечательная, увлекательная, легкая в прочтении. В ней много смешных моментов. Особенно мне понравилась характеристика директрисы: «Глядя на нее, можно было представить, как она сгибает железные рейки и раздирает надвое телефонные справочники». Однако, при прочтении у меня возникло двоякое отношение к книге и к главной героине. С одной стороны, книга учит детей справедливости, что добро всегда побеждает зло. Но с другой стороны, в поведении Матильды явно чувствуется обидчивость, мстительность и злорадство (особенно это остро ощущается в начале книги, когда она легко мстит обидевшему ее папе и насмехается над ситуацией, в которую он попал – и это не детская шалость, а продуманная выходка, в которой кто-то явно пострадает). Такое поведение немного удивляет и настораживает. Хотя в конце книги эти негативные ощущения стираются, и понимаешь, что Матильда со своей стороны была права.
    В любом случае, книга забавная, а для детей, любящих пошалить, она просто находка, ведь изобретательности Матильды нет предела.
    Ольга, 16 лютого 2015 р.
    Нашла книгу случайно, обратила внимание на обложку, оформленную Е. Гапчинской. Заказала детям. Заказ выполнили четко, в срок. Книга детям очень понравилась. Читали вместе, читали сами. Дети (начальные школьники) довольны.
  • Любов до книжок
    Віолетта Петрук, 16 червня 2018 р.
    Матильда - головна героїня книги, п'ятирічна дівчинка, яка дуже любить літературу і математику. Вона сподобалася мені з найперших рядків - неймовірно мила і добра. Чого не можна сказати про її батьків: жадібний, буркотливий батько-хам і така собі блондинка-домогосподарка мати. Їм не подобається, що їх дочка вічно ходить з книжками, що її не цікавить телевізор і що вона вважає за краще їсти за столом у їдальні, ніж у вітальні з тарілкою на колінах. Вони постійно на неї кричать, їх дратує одна її присутність.

Наступний жахливий персонаж - директор школи, в якій навчається Матильда. Та просто всією душею ненавидить дітей і знущається над ними як тільки може: дівчаток з кісками крутить навколо себе і кидає через вікно, хлопчаків піднімає за вуха і тримає в піднесеному стані досить-таки довго. Коротше, робить все, щоб оточуючим життя медом не здавалося.

Але серед всі цих негативних героїв є світлячок - вчителька міс Хані. Така ж чуйна, добра, світла і мила, як і Матильда.

Як завжди, Дал ставить перед читачем питання виховання, віри, дружби і любові. Матильда - незвичайна дитина, а незвичайна дитина = незвичайні пригоди. І звичайно, не обійдеться без чарівництва. Але де ж шукати диво, якщо не в дитячих казках?

Відмінна дитяча література. Написана легкою мовою, але при цьому повна змісту і розумної ненав'язливої моралі.
    Дуже раджу до прочитання!
  • Доросла книга для дітей
    Крістіна , 12 червня 2018 р.
    Багато хто говорить, що зараз дитяча література зовсім недитяча. І вони мають рацію. Повість "Матильда", наскільки я розумію, стояла десь біля витоків цієї тенденції. Ця класика, якої наслідують багато. Я не стверджую, що сучасна дитяча література стала глибше і мудріше, вона просто майже не закриває очі на жорстокість, насильство, наркоманію, соціальну нерівність і т.д. Менше чарівництва і добрих чарівників, а більше "будь готовий до того, що світ зол, а тобі треба буде захищатися". Мабуть? саме в такому підході і є потреба. Мабуть...
    Матильда - дитина-вундеркінд, а ось батьки у неї "не вдалися", зразково-показові відморозки в квадраті. Директриса в школі - відморозок в кубі. Тут є все - шварканье дітей об підлогу, виривання їм волосся, розбивання у них на голові підносів. Перебільшення? Та ні. Буває. Як боротися? Даль пропонує відповідати насильством на насильство. Погано? Хто знає ... Але мені ніколи не подобався принцип "якщо тебе вдарили по одній щоці, підстав іншу". Малютка Матильда, від горшка два вершка, справляється з тим, що підносить їй навколишній світ. І не тільки справляється, а знаходить друзів, любов і підтримку.
    Навряд чи книга не сподобається "запійному" читачеві, яких тут більшість. Даль так смачно (так, убийте мене за цей епітет!) описує занурення Матильди в світ книг, що сам починаєш посилено кивати і піддакувати "Так-так-так! Я теж так в дитинстві читав (а)!" Ну як тут не розтанути - "Просто читай, і нехай слова пестять твій слух, немов музика"? Ну як? Одним словом, Матильда - хороший приклад для наслідування. Коли вона виросте, вона стане успішною і сильною жінкою, яка в той же час не забуде про те, як це жити без любові ...
    Книгу можна читати разом з дітьми молодшого шкільного віку. Адже саме в цьому віці вони вперше стикаються c проблемами, такими як відносини в колективі, відносини з учителем. Моя дочка (7 років, 2-ий клас) в захваті від книги, та й я теж! Я не читала цей твір раніше. "Проковтнули" ми цю книгу за 2 вечора.
    Тепер про книгу: невеликого розміру, зручно брати з собою в поїздку, якісна тверда обкладинка, гарний папір, класичні чорно-білі ілюстрації.
  • Невгамовна дівчинка
    Катерина , 7 червня 2018 р.
    "Матильда" - дитяча книга, яку варто прочитати кожному дорослому. "Матильда" - це історія про маленьку дівчинку - генія, якій дуже бракувало батьківської уваги. В цій історії Роальд Дал яскраво підняв проблему стосунків батьків і дітей.
    Часто батьки вважають, що чудово знають своїх дітей, їх потреби та можливості. Але дуже рідко визнають, що діти можуть бути іншими, мати інші потреби, інтереси чи цінності. Саме так сталося й з маленькою Матильдою. Вона неймовірно сильно хотіла читати, тоді, як в сім'ї брати до рук книгу вважалося дурною справою. А навчання в університеті безглуздо витраченими грішми та часом.
    Книга про те, яким цей світ бачать діти. Якою має бути справедливість та що буває, якщо не поважати інтереси дітей. Адже малеча не пробачає несправедливості - й шукатиме її, використовуючи всі доступні шляхи. До того ж, варто зрозуміти, що юний вік не означає нездатності зрозуміти цей світ. У своїй щирості та чесності діти приймають значно правильніші рішення ніж їх батьки. Тож ні в якому разі не можна забувати про повагу до людини, навіть, якщо їй всього 5 років.
    Я б радила читати цю книгу разом з дітьми та обговорювати кожну з ситуацій. І впевнена, ви багато дізнаєтеся про своїх дітей.
    Корисною книга буде й тим, хто хоче з іншого кута подивитися на цей світ і, можливо, навіть щось змінити у власному житті.
  • Дитяча недитяча книга
    Ілларіон Стьопочкін, 7 березня 2018 р.
    «Матильда» - не досить відома в нас книга Роальда Дала. Цей автор почав набувати в нас популярності, і це недарма. Відкриваєш першу сторінку, і не можеш відірватись від книги до самого кінця. Хоча тут немає якихось чарівних ситуацій, чи надзвичайно карколомних сюжетів – а є просто дівчинка на ім'я Матильда, дуже талановита і тонка душею, яка народилась у батьків, з якими в неї ніколи не буде взаєморозуміння.
    На мій погляд, в цій книзі мало є того, що варто читати дитині. Можливо, сам сюжет її і захопить, але паралельно із ним вона побачить велику купу пороків, притаманних дорослим: деяким шкільним учителям, татові чи мамусі.. Адже всі ми не янголи. Звичайно, Роальд Дал наводить гіперболізовані негативні риси в своїх героїв, однак, він влучає прямо в точку: вузький меркантильний світогляд; переконання, які диктуються скоріше телесеріалами, ніж елементарною мораллю; жадоба до грошей; прагнення влади над близькими людьми; байдужість до дітей і традиційні чіпси на вечерю; бажання викоренити в дитині все, що не схоже на свої уявлення про «правильне» життя – ось які вади знаходить автор у сучасних батьках і наділяє ними деяких головних героїв…
    На щастя, Матильда знаходить свій шлях у житті, і в неї в результаті все складається добре. Однак, трохи сумно, що своє щастя вона знаходить не у власній родини, а в чужої людини. Ця людина теж пройшла через неймовірні страждання завдяки недобрій родичці, однак тепер здатна зрозуміти весь жах становища Матильди і допомогти дівчинці знайти нову сім'ю.
    Особисто мені сподобались малюнки, якими оздоблена книга: вони чорно-білі, схематичні, трохи схожі на карикатури, але чимось зачіпають і привертають уяву.
    Видання у твердій палітурці, папір цупкий, друк якісний – за довговічність книжки можна не хвилюватись.
  • Книга, о которой в семье мы поспорили
    Катерина Мазуренко, 15 лютого 2018 р.
    «Матильда» - книга своеобразная. Начну с того, что наша бабушка отказывалась читать ее детям из-за «грубостей». Особых грубостей я не видела, но употребление не совсем причесанных под принципы дидактической педагогики слов и выражений - это да, сплошь и рядом :) Нас, однако, это не смутило, и мы прочли дочке (4 года) книгу за пару дней. Конечно, я бы рекомендовала ее детям чуть старшего возраста - младшая школа, наверное, самое оно. Тем не менее, нашей тоже очень понравилось. Но - Роальд Далл не может не нравится: он юморной, он настоящий, он животрепещущий, он понятен ребёнку с первых строк. Сюжет книги таков, что родителям на первый взгляд скорее не понравится: это история о девочке, очень умной девочке, которой очень не везло на главных взрослых - родителей и директрису школы. Но - все закончится хорошо :) А главное, что на языке детской психологии посыл ребёнку таков: действуй, будь собой, ты сможешь и - ты достоин любви, что бы ни приключилось с тобой в этой жизни. Единственное, что не понравилось в книге, так это качество бумаги. Она правильного слегка желтоватого цвета, но на ощупь не очень. Иллюстрации хоть и забавные, но мелкие, печать не высококачественная. Поэтому, хотя книга и подходит для самостоятельного чтения самых юных читателей (размер шрифта, тематика), но я бы рекомендовала все же тем, кто уже уверенно читает и «залпом», не требуя дополнительной эстетической мотивации.