Рецензії «Мандрівка слона»

Середня оцінка
Найкращі рецензії
  • Правда життя
    Юлия Мартынович, 18 листопада 2017 р.
    Чотири зірочки я поставила тому, що Сармаго мій улюблений автор (у якого я прочитала лише Євангеліє від Ісуса), і цей твір мене трохи розчарував. Вся суть і весь сюжет роману можна прочитати в анотації до книги.
    Король Португаліїї дарує ергерцогу Австріїї слона Соломона, разом із погоничем Субхро, і от ті кумедні, іронічні, а часом і драматичні "пригоди" на цьому шляху від Лісабона до Відня описані в книзі. Основні моменти які кидаються у вічі це те як переймається автор нерівність, що існує між людьми всі віки. А ще тема релігії, ці моменти були в історії найяскравішими. Як майстерно Сармаго висміює служителів церкви, того часу (і не ільки того), з якою іронією він піддає суму біблійні притчи про Ісуса, і ти віриш йому, бо так логічно і правдиво він це викладає, ніби один він знає правду. Але при всіх цих чеснотах "мандрівка" читалася нуднувато, місцями дратував переклад. Я розумію, що автор пише в дуже нелегкій манері, але я через кожні три сторінки, зазирала в гугл. Були цікаві слівця, які я знайшла академічному тлумачному словнику, а були й такі що соромно ставало читати: лопухнувся, тюпачать, ухоркалися та інші.
    Якщо ви любите Сармаго, і перечитали багато його книг, то цю теж раджу, якщо тільки знайомитесь з автором, не починайте з цієї, бо це найкращий його твір.