Рецензії «Любов та бюджет»

Середня оцінка
Найкращі рецензії
  • Хороша література, яка варта того, щоб її читали.
    Ірина Іванова1967, 1 червня 2017 р.
    Як я написала у назві рецензії на книгу "Любов та бюджет" - я задоволена. Вважаю, що цю книгу варто читати.
    По-перше, я не чекала настільки цікаву книгу.
    По-друге, я не думала, що змогу стільки взяти від неї. Я насправді багато чому навчилась поки її читала. Змогла втілити всі корисні і якісні поради у своє життя.
    Це чудова книга про фінанси. Розміренність слів автора змушують задуматись про те, що він пише і що хоче сказати читачеві.
    Насправді, у більшому ступені це книга про живі фінанси і трошки про любов) Але любов тут розглядається скоріше як факт, який супроводжує наші життя.
    Цікавою була думка про розділення понять, які мають стосунок до любові. Ну от яскравий приклад (питання від автора): як ви розрізняєте любов, кохання, пристрасть, захоплення, часткову любов. Не подумала б, що зможу для себе встановити нові і цікаві рамки для цих понять. Книга є справді деталізованим і дуже відвертим описом власного досвіду автора. Книгу хочеться перечитати і радити її всім. Вона збагачує внутрішній світ людини.
  • “Quick Start Guide” по Домашним Финансам
    Maxim Tereschenko, 7 червня 2017 р.
    Книгу я приобрел в числе первых, еще до ее выхода. Я купил пакет за 525 гривен, который кроме книги включает в себя много бонусов, а именно: электронную версию, закрытые видео-уроки и так далее. Доступ к бонусам я пока что не получил, а вот книга пришла совсем недавно по почте с двумя подарочными магнитиками. Уверен, что и доступ к бонусам не заставит себя долго ждать.

Теперь подробнее про книгу. Сразу скажу, что все вышесказанное - это мое личное субъективное мнение. Книга читается очень легко и свободно, можно прочитать за один-два дня. Она просто прекрасно оформлена, имеет стильный и современный дизайн с качественной полиграфией.

Теперь ближе к содержанию. Если вы покупаете какой-то современный девайс, то в нем обычно есть две инструкции: “Quick Start Guide” и полный мануал. Так вот я бы отнес книгу именно к “Quick Start Guide”, она не претендует на глобальный труд, а скорее является неким введением в тему домашних финансов для украинцев. Эта тема у нас с одной стороны очень актуальна, а с другой стороны в таком плачевном состоянии, что любое усилие в данном направлении должно быть воспринято с благодарностью. Несмотря на эту самую благодарность, я ожидал более глобального и детального подхода. Здесь же для меня было очень многое знакомо, потому что я это уже умею или читал раньше в блоге Любомира. Но с другой стороны, я узнал и много нового, так что о приобретении нисколько не жалею. Кроме того, книга может быть таким себе настольным справочником.

Мне очень понравилось, как проработана тема обсуждения финансов для семейной пары. Огромный процент разводов приходится как раз на неумение обсудить в семье эту тему, а, особенно, прийти к общему знаменателю. Приводится список вопросов, которые нужно проговорить вместе, а также разные модели ведения семейного бюджета с плюсами и минусами. Представляю сколько в нас, родившихся еще в СССР, глюков на эту тему. И сколько нужно работать, чтобы от этих глюков избавиться.

Хорошо также проработана тема ведения бюджета, семейной экономии и контроля затрат. Приводятся конкретные рекомендации с помощью каких программных продуктов и подходов вести бюджет и контролировать расходы. А так же, как сэкономить по каждой из существенных статей бюджета. Все рекомендации приближены к нашим реалиям, и продиктованы конкретным жизненным опытом.

А вот от раздела “Инвестиции” я, скажу честно, ожидал большего. В книге он покрыт очень поверхностно, и чувствуется, что многие инвестиционные механизмы знакомы Любомиру чисто теоретически. Многие разделы, например, “Зарубежные Акции” очень оторван по уровню терминологии от книги в целом. Например, если употребляется термин “хедж-фонд” было бы неплохо его заявить для начала, а потом уже использовать. Тем более, если книга позиционируется для финансово неподготовленных людей. Или, например, тема криптовалют. Мне кажется, крайне нелогично уделить этой буквально “горящей” сейчас теме всего один абзац. Но для того, чтобы понять куда “копать” в этом направлении, в книге достаточно информации.

Заканчивается книга отрывками из блога Любомира, в котором он описывал, как можно честно заработать первый миллион гривен. Это хороший пример построения экономной стратегии для среднего класса, но не инвестиционной. Ну то есть, как с IT зарплатой в долларах, экономя на всем, отложить миллион гривен за определенный срок. Я не увидел здесь интересных для себя вариантов инвестиций, но увидел пример структурного отношения к личным финансам, понимания своих целей и пошаговое руководство, как к ним дойти.

Здорово, что в самом конце книги упомянута тема благотворительности и социальных инвестиций. В этом ключе я вижу развитие Украины, как государства, и классно, что регулярно жертвовать на благотворительность становится обычным делом в нашем обществе. Кроме того, большая часть от доходов продаж книги уйдет на благотворительность.

Чего мне кажется не хватает в книге и чтобы я предложил добавить в следующей редакции? Ну прежде всего сделать книгу более глубокой и детальной, особенно, в плане конкретных предложений по инвестированию и прикладных вопросов относительно денег. Далее следуют примеры конкретных вопросов. Какие конкретные шаги должен предпринять украинец, чтобы инвестировать в ETF? Как хранить деньги в украинских реалиях? Как контролировать финансовое здоровье банка, если держишь там счет или депозит? Как правильно сформировать и контролировать валютную корзину? Было бы неплохо добавить реальные примеры людей, которые вышли из “крысиных бегов” и находятся выше среднего класса. Так же не помешал бы справочник финансовой терминологии, обязательный для обычного украинца.

В заключении, я хочу поблагодарить Любомира за то, что он героически взялся за эту непростую тему. И уверен, что эта книга, и вся его работа в данном направлении сделает более финансово грамотными тысячи, а может даже миллионы украинцев.
  • Просто необхідна книга для українських сімей з будь-яким стажем подружнього життя та бюджетування
    Наталя Косминіна, 8 червня 2017 р.
    Одного дня чоловік прислав мені відео з Любомиром та анонсом книги і запитав: "Почитаємо?". Я, не роздумуючи, погодилась. Тема хвилююча, місцями дошкульна, як не крути.
    Всі пишуть, і я напишу))): книгу дуже приємно тримати в руках та дуже легко читати.
    Щодо змісту саме написаного.
    Мені дуже імпонує бачення автора щодо відвертості у "фінансових стосунках" і я сподіваюся, що як тільки чоловік прочитає книгу, наші розмови про фінанси стануть більш осмисленими та дещо детальнішими саме з постановки цілей та акцентування активів і пасивів.
    Дуже мотивували розділи про способи ведення бюджету та заощадження. Втім, я з радістю прочитаю ваші майбутні дописи, засновані на досвіді батьківства. Адже, на мій погляд, пріоритезація та статті витрат значно змінюються. Наприклад, маючи двох доньок, я навряд чи погоджуся перебратися у передмістя, бо щоденна їзда до хорошої школи та належна позашкільна освіта з'їдять забагато часу, фінансів та виснажать морально і фізично. Однак, книга змусила мене задуматися над багатьма питаннями та статтями витрат, і за це я дуже вдячна.
    Тепер про інвестиції. До цього часу я вперто думала, що депозит - це "потолок" для застосування коштів пересічного українця. Книга змусила мене радикально переосмислити це питання. Хоча її дещо замало. І для мене це відправна точка, такий собі поштовх розібратися детальніше, користуючись вказаними векторами.
    Безкоштовний бонус - шалена мотивація взяти сімейні фінанси під контроль. Словом, всім, хто ще не дотягнув до рівня "мільйонер", книгу відверто раджу прочитати, а автору дякую.
  • Для тех, у кого есть цели
    Элланская Ирина, 28 травня 2017 р.
    Читая книгу я вспоминала о своих финансово грамотных друзьях. Кого-то такими сделал экономический факультет, кого-то тяжелые жизненные обстоятельства. Как же быть остальным? Для них написана эта книга.

Книга учит грамотному отношению к деньгам, после прочтения вам будет понятнее какие привычки стоит скорректировать. При том мне нравится любовь автора к путешествиям, автор ни в коем случае не настаивает в отказе от мелкого приятного транжирства, без которого жизнь становится серой.

Что касается отношения к деньгам в паре - это важнейший индикатор совместимости, и если в этой области у вас "фонит" - возможно ваш союз не сможет стать долговечным. Потому очень важно иметь общие цели. Книга очень аккуратно "раскладывает все по полочкам".

Все нахваливают примеры в книге, но они там позитивные, а нагляднее, конечно, было бы увидеть негативные.

В книге вы найдете много интересных ссылок на материалы, касающийся этой темы. Мне нравится, когда автор сам рекомендует что-то к прочтению, а не пересказывает, то что уже сказано. Также там приведен анализ различных сервисов.

Стоит также отметить высокое качество бумаги, эту книгу приятно держать в руках, в ней имеются забавные иллюстрации.

Читается очень легко, всем рекомендую!
  • Відгук дружини автора)))
    ЛЮБОМИР ОСТАПИВ, 21 травня 2017 р.
    МОЙ МУЖ НАПИСАЛ КНИЖКУ!

Несмотря на тонны работы в четырех компаниях, он весь отпуск, а потом каждое утро, каждые выходные почти 10 месяцев:

- думал
    - писал
    - обсуждал обложки и иллюстрации, и в итоге Peter Bondarevsky сделал идеальную!
    - встречался с реальными семейными парами
    - работал с корректором и со специалистом по стори теллингу
    - получил фидбек сырого варианта от десятка людей
    - ездил в студию, записывал видео и звук и снялся в проморолике (пережив полное перевоплощение:):)
    - вел переговоры с издательствами
    - запустил промосайт и небольшую промокомпанию (ему очень интересно посмотреть, как работает интернет-маркетинг)
    - получил предзаказ на более 120 экземпляров
    - все это время был терпелив и заботлив, нежен и ласков,добр и участлив, с трудом, скрипя зубами, не всегда, но соглашался на оттаскивание за уши от компьютера:)
    - вчера взял в руки красивую, стильную, пахнущую свеженапечатанными страницами книжку, напечатанную тиражом 1500 экземпляров в Yakaboo Publishing
    - сегодня в 20.00 будет выступать на ее презентации в Мистецькому арсеналі на фестивале "Книжковий арсенал"
  • "Любов та б'юджет"
    Марія Терещук, 6 липня 2017 р.
    Книга Любомира Остапіва "Любов та б'юджет" - це такий собі "чарівний копняк" для марнотраників.

Судячи з підзаголовку, "Любов та б'юджет" позиціонують, насамперед, як посібник для сімейних пар, проте, гадаю, що це видання може стати нереально корисним для всіх тих індивідів, хто відверто збагнув масштаб проблем, пов'язаних з особистим триньканням грошей та щиро прагне якісних змін.

Імпонує, що книга рясніє прикладами з життя реальних людей та особисто автора - Любомира Остапіва, яскрава інфографіка притягує погляди читачів.

Автор безперечно вміє тлумачити складні речі в доступній формі для широкого загалу читачів.

Гадаю, книга матиме перевидання, проте, про всяк випадок, раджу поквапитися з прочитанням, зробити це вчасно - своєчасно, принаймні, допоки є ще актуальним перелік фінансових порад. Маю на увазі той компонент книги, де йдеться про надійність окремих наявних банківських установ, реалії щодо інвестування станом на сьогоднішній день, тощо.

Запевняю, що ви відчутно дбайливіше ставитиметеся до власних фінансів після прочитання цієї книги. Почнете розмірковувати на чому б його заощадити, не знижуючи якості життя, шукати додаткових шляхів щодо поліпшення власного матеріального стану, визначите матеріальні цілі, на які ревно збиратимете кошти, ретельно аналізуватимете власний б'юджет за допомогою різноманітних телефонних додатків, та сахатиметеся від пропозицій стосовно надання кредитів на всілякі побутові моменти.
  • Українські реалії
    vasiLIT , 10 квітня 2018 р.
    Книга Любомира Остапіва «Любов та бюджет» допоможе трохи краще розібратися у світі фінансів та навчить розуміти особливості сімейного керування грошовими ресурсами. Автор відомий український фінансист-експериментатор, який має свій блог про ведення та примноження фінансів. Особлива цінність книги в тому, що вона характеризує українські реалії, та на відміну від американських видань подібного типу, базується на українському сьогоденні. Автор виділяє велику увагу для фінансового планування в Україні. Було дуже цікаво читати про українського фінансового гіганта «Приватбанк» та його продукти. На мій погляд, надзвичайно корисним був розділ про депозити та про банки України в які реально потрібно і можна безпечно зберігати і примножувати свої статки. Книга буде дуже цікавою та корисною для молодих сімейних пар. Вона допоможе навчитися спільно керувати грошовими ресурсами, та надасть поради щодо оптимізації бюджету. Книга надає елементарну економічно-фінансову освіту і робить це в дуже якісному та корисному форматі. Оформлення книги дуже якісне, вона повністю кольорова, папір цупкий, а мова написання легка та зрозуміла. Рекомендую всім!
  • Прекрасная книга для каждой семьи
    Sasha Galkina, 30 січня 2018 р.
    Прочитав эту книгу можно вынести для себя много всего полезного, что можно применить в вашей жизни уже сегодня. Ведь для того, чтобы извлекать пользу из такого вида литературы, лучше всего все сразу применять на практике.
    «Любовь и бюджет» книга, которая, по моему мнению, должна быть у каждой семьи, особенно интересной она будет для молодых семей.
    В книге описаны разные виды семейных бюджетов, было познавательно узнать о них и определить подходящий именно для себя.
    Отдельное спасибо автору за полезные ссылки на приложения и сайты.
    Книга действительно рассказывает больше про финансовую сторону, чем про любовь. Но если вспомнить, что именно финансы есть неотъемлемой частью любых отношений, то нельзя сказать, что про любовь в ней мало что написано.
    В конце автор пишет о своём первом миллионе, как он достиг его. Во всей книге описана не только теория о финансах, как распределять их и т.д., но и практика самого автора, как он применяет это в своей жизни, в своей семье.
    Книга достойна прочтения. Вы не потратите время зря!
  • Дуже цікава книга, написано просто, автор осягнув всі аспекти теми сімейного бюджету
    Олександр Лисенко, 1 грудня 2017 р.
    Сподобався стиль написання - все просто і зрозуміло, немає води. Цікаві дослідження і корисні поради. Повністю розписаний і реалізований кожний крок до фінансової свободи в Україні. Кожен аспект чудово і детально розписано, наведені історії про сімейний бюджет реальних людей. Книга дуже мотивує змінити загальний стиль життя сім'ї, почати заощаджувати і менше витрачати. Я завжди знав, що рано чи пізно треба інвестувати, але як це зробити, з чого починати, що для цього треба, чи можна це робити в Україні - це все суцільна пітьма для мене, автор якраз таки дає розуміння перш за все, що з цим всим можна розібратись і почати інвестувати в Україні. Вважаю це дуже цінна інформація. Думаю книжка стане в нагоді кожному, хто хоче дивитись у завтрашній день упевнено, хто задумується про пенсію, коли йому 30, а не 50. Дуже цінна думка про резервний фонд на 3-6 місяців витрат, дуже круто. Однозначно перечитаю цю книгу щє раз через півроку. Останній розділ про досягнення першого мільйона - особливо цікаво читати, оскільки, мабуть, кожен думав хоч раз про те, як його досягти і чи це реально взагалі.
  • Сімейний бюджет на практиці
    Мельниченко Ірина, 23 листопада 2017 р.
    Прочитала книгу Любомира Остапіва. На мою думку, є кілька плюсів і кілька мінусів.
    Плюси:
    1. Книга написана доступно і зрозуміло для людей, які не мають спеціальної освіти.
    2. Доступно пояснено приклади і рівні ведення бюджету. Автор чітко розмежовує кожен рівень ведення бюджету.
    3. У книзі зібрано дуже багато посилань та порад щодо інших ресурсів, книг на цю тему.
    4. Приємний папір і розмір шрифту.

Мінуси:
    1. Дуже широкі поля, мало тексту на сторінці, нечіткі ілюстрації, які мають значення для розуміння тексту.
    2. Граматика! Для чого наголошувати, що книгу вичитували декілька разів перед виданням, якщо помилок залишилося так відчутно багато?
    3. Невідповідність викладеного матеріалу для широкого кола читачів. Якщо книга написана назагал, то розділ про інвестиції, які цей "загал" не зможе використовувати, на мою думку, недоречний. Хіба в якості ознайомлення, а не конкретних дієвих порад.
    4. Обкладинка. З першого разу, коли книгу береш в руки -- на обкладинці залишаються сліди...

Висновок: з книгою "Любов та бюджет" треба працювати, як із джерелом ідей, але вичерпних відповідей у ній немає. На мою думку, ціна завищена, тому я купила її в період акції.
    Загальне враження позитивне, книга підкупає "українськими реаліями", та "реалій" із наведення середньої заробітної плати не так уже й багато.