Рецензії «Велика книга почуттів»

Середня оцінка
Найкращі рецензії
  • Підмога для батьків
    Альбина , 2 січня 2017 р.
    Я купувала цю книжку для своєї малечі, але зрозуміла, що вона, напевно, корисніша для мене. Бо мене малою мало хто вчив розуміти, що це нормально - відчувати злість, страх чи огиду, а, значить, ніхто не казав, як на них реагувати. І підготувати до складних емоцій свою дитину мені теж було непросто. Але Касдепке впорався з цим за мене. І, до речі, особисто я, користуючись порадами для дорослих у кінці кожного розділу, дізналася чимало важливого про свою доньку.
    На особливу увагу заслуговує повість про те, звідки беруться діти. Ця тема така табуйована, що важко зрозуміти, як про неї говорити і що можна сказати, щоб не викликати перестороги і непорозуміння з боку інших батьків, з якими, можливо, твоя дитина вирішить обговорити те, що дізналася. Тому довга і весела передмова перед головним і дуже просте і очевидне пояснення того, звідки таки ті діти беруться, теж стане у нагоді.
    Тож дуже рекомендую усім, у кого діти ще не підлітки і готові до слухання книжок у виконанні батьків. А сама замовила ще дві книжки автора, аби продовжити веселі і приємні вечори.
  • КНИЖКА ПРОСТО НЕЙМОВІРНА
    Юлия Дворецкая, 14 жовтня 2017 р.
    На книгу натрапила випадком, переглядаючи пропозиції Якабу. Прочитала рецензії, за що велике дякую користувачам, — придбала майже одразу. Найперше, що вразило, коли взяла в руки, — це те, що книга дуже гарна. Все у ній гармонійно — і формат, і оформлення, чудовий білий папір і дуже якісний друк. Ілюстрації експресивні й дещо важкуваті, проте є в них щось таке привабливе, що вони роблять читання тільки колоритнішим. Тож можна сміливо купувати на подарунок! І, переконана, за таку книгу скажуть велике "Дякую!", адже справжній скарб — на її сторінках.
    Я дуже рекомендую цю книгу не лише тим, у кого маленьк дітки, а й тим, хто працює з дітьми. Ми нині стоїмо на порозі великих змін у освітній системі, й з 2018 року наші першачки будуть навчатися за геть принципово інакшою системою, що базується на освоєнні компетенцій. Однією з них є "емоційний інтелект" — поняття, що для більшості дорослих, зокрема й наших учителів, "ні о чьом" (як і фінансова грамотність, яка також є в переліку). Насправді це дуже важлива компетенція, адже вона передбачає вміння людини розпізнавати, називати, приймати й конструктивно переживати свої емоції. А ще — використовувати їх собі на користь. На жаль, у нашому суспільстві традиційно емоції пригнічують. "Сердитися не можна", "Плакати не можна", "Заздрити не гарно" і ще багато інших установок формують звичку жити так, наче ти взагалі нічого не відчуваєш. Тож як дорослі мають навчити дітей управлятися з почуттями, коли вони самі часто-густо страждають на алекситемію — не здатність зрозуміти й назвати свої почуття?
    "Велика книга почуттів" може стати першим помічником для дорослого на цьому нелегкому шляху, адже спочатку треба дати раду собі! Скільки б років вам не було, та всі ми — в чомусь діти, і в дитячих книгах інколи знаходимо більше користі, ніж у фахових порадниках. На допомогу в роботі над цими нелегкими питаннями стануть спеціальні поради для батьків і запитання для діток. Є лаконічні описи емоцій. Мені навіть спало на думку, що цю книгу можна сміливо використовувати для розробки уроків!
    А ще на кожній сторінці — неймовірно добрий, чудовий і, я б сказала, високий та вишуканий гумор автора. Саме ця щирість і доброта вражає з перших слів, а динамічно закручені сюжети захоплюють тебе одразу й не дають відірватися.
    Оповідка про те, звідки беруться діти, просто збила з ніг, як і той спецназ, який увірвався в дитсадочок. Не розумієте, як спецназ пов’язаний із дітьми? Тоді читайте і насолоджуйтеся ;)
    P.S. Філософські роздуми діток про те, що дорослі займаються сексом тому, що у них просто немає іграшок, змусили задуматися...
  • Круто!!!
    Світлана , 14 вересня 2017 р.
    Це просто чудово, що є така книга!
    Інколи навіть нам, дорослим, важко розібратися зі своїми почуттями, а що вже про дітей говорити. А тут кожна історія-яскравий приклад емоцій, які переживають люди. І не просто приклад, а й вияснення причин і наслідків, пошуку шляхів зменшення негативних і збільшення позитивних почуттів.
    Книга дуже цікава, пізнавальна і проста. Зрештою, що ж може бути буденнішим дитячого садка і тих "пристрастей", які у ньому вирують. От автор і вклав усі мудрі слова у вуста пані Мілки, виховательки, яка й веде своїх активних малюків у країну емоцій. Невимушено і тактовно вона демонструє дітям, що таке радість і сум, чесність і несправедливість, любов і ненависть, образа і сміливість, сором і ревнощі. Це усе те, що кожен з нас відчував хоча б раз в житті, та не всі ми вміємо з цими почуттями справлятися, приборкувати їх чи ж змушувати розквітати з новою силою.
    Особисто для мене книга виявилася дуже корисною. Я досі не вмію пояснювати свої емоції людям, які мене оточують, що часто призводить до непорозумінь. Тож маю надію, що завдяки "Порадам для батьків" я зумію й сама стати більш зрозумілою іншим.
    А ще мене дуже потішив розділ "Звідки беруться діти?". Він виважений, толерантний і щирий. І по-дитячому безпосередній. Там стільки ідей висловила дітвора про появу дітей, що мій дорослий розум на таке не здатний!!!
    Читайте! Це-круто!
  • Весела подорож у світ людських почуттів
    Ірина Слободян, 26 березня 2018 р.
    Натрапила на цю книгу, коли шукала для сина літературу "про це", тобто про сексуальне виховання. Бачу, що прийшов час поговорити на "незручні" теми, задовільнити цікавість. І хоча "Велика книга почуттів" не висвітлює в повній мірі питання фізичних стосунків між чоловіком і жінкою, різностатевих відмінностей та нюансів зачаття, Касдепке став для нас великим відкриттям, бо місцями, читаючи, до сліз реготали разом з малим ))) До того ж, мали дорогоцінну нагоду обговорити свої власні життєві випадки та пережиті почуття, поспілкуватися, що не завжди вдається втілити в щоденному побуті. Та й момент трактування дорослих стосунків дітьми - дуже безпосередній і природній. Хороший старт-ап для подальших відвертих розмов.

Книга насправді вартісна, хоча я й боялася, що восьмирічному сину буде вже нецікавою. Несусвітня дурниця! Після мене моя колега читала її своєму чоловікові (у них ще немає діток поки). Буду позичати її також знайомим батькам - нехай мандрує хороша книжечка від читача до читача.

До речі, з цієї книги можна почерпнути сучасні методи дружнього спілкування персоналу садочка з малечею, нюанси стосунків дорослої пари, яка очікує пологів та багато інших цікавих психологічних, суспільних речей. Але в першу чергу - гарний настрій у спільному часопроведенні з дитиною. Однозначно рекомендую до прочитання кожній українській сім'ї!

П.С. Завжди раджу дорослим звертати увагу на дитячі видання, бо діти - найкращі рецензенти. Вони ніколи не читатимуть нудних книг, тому дитяча література - це якраз те, що "лікар прописав";)
  • Ми маємо право відчувати
    Анастасія Богуш, 19 лютого 2018 р.
    Днями наша домашня бібліотека поповнилась цією неперевершеною книгою!!!
    Придбати хотіла ще з осені, нарешті наважилась. І не пожалкувала.
    Купула її для семирічної донечки, яка є дуже емоційною дитиною. Переживає за все глибоко в серці. Часто я не знала, як з цим правильно справлятись.
    Хоча рекомендований вік дошкілля, молодша школа - раджу читати і дорослим, і підліткам.
    Адже всі ми переживаємо описані почуття. На жаль, не завжди ми вміємо правильно сприйняти свої переживання, тим паче, навчити цього наших дітей.
    Але відраза як і кохання мають право бути.
    Також тут описано вкрай важке дорослим і цікаве дітям питання "Звідки ж таки насправді беруться діти". Цей розділ, для нас мам і татусів, перший крок до правильного легкого діалогу.
    Дуже добре мати під рукою цю книгу і перечитувати її з дитиною чи самому в моменти пережиття того чи іншого почуття.
    Сама книга дуже якісна, гарний папір, яскраве художньє оформлення.
    Написано по суті: цікава розповідь з почуттям, поради дітям, поради батькам. Лаконічно, цікаво.
  • Истории о чувствах и важных человеческих качествах
    Світлана , 23 січня 2018 р.
    Честно скажу, от книги остались неоднозначные впечатления. С одной стороны, в ней действительно в интересной и необычной форме, на простом и понятном деткам языке рассказывается о чувствах и качествах человека (стыд, грусть, ревность, злость, отвращение, скука, обида, радость, любовь, ненависть, неуважение, страх, уныние, чувство вины, счастье, сочувствие, справедливость, уважение, настойчивость, смелость, честность) – через описание ситуаций, в которых дети одной из групп детского сада проявляют те или иные чувства и качества; также в книге рассказывается история, помогающая детям понять, откуда берутся дети. Кроме самих ситуаций и историй приведены рекомендации детям, как поступать при тех или иных чувствах, и советы родителям, как помочь ребенку справиться со своими чувствами.
    С другой стороны, ситуации и истории показались мне скучноватыми, а история о том, откуда берутся дети, явно не для детей детского сада. Да, она забавная с точки зрения взрослых, но для детей дошкольного возраста она в конце раскрывает слишком много тайн. Большинство дошкольников еще живет в мире сказок, и голая правда еще им сложна для понимания. Моей дочери почти 7 лет, и мы говорили с ней о том, как появляются дети, но не углублялись так, как представлено в книге. Думаю, эти истории больше подойдут для восприятия детей младшего школьного возраста.
  • Чудова книга
    Аліна Родненок , 22 січня 2018 р.
    Чудова книга як дітей так і для батьків. Маленька сучасна енциклопедія. Дуже доступно та цікаво описанні різні почуття і не тільки позитивні. Не всі з дорослих навіть знають звідки йдуть ті чи інші емоції - радість, сум, любов та ненависть, чесність і несправедливість, образа, сором, ревнощі. І як з ними впоратися і співіснувати. Книга не написана сухим науковим текстом. А дуже цікаво, інформативно, не повсякденно, з гумором і художнім оформленням, доступно дітям пояснюються ті чи інші емоції, звідки вони беруться, як їх передивати в середині себе. А не подавляти, як нас раніше вчили. Є окремий розділ для дітей - звідки вони беруться. Особисто я довго шукала подібну книгу. Не завжди і не кожен з батьків знає як доступно і достовірно пояснити це дітям. А пояснювати треба.
    В нагоді може стати не тільки батькам, а й вчителям та вихователям. дуже раджу книгу дітям від 8 років і вище. Купували цю книгу своїй дитині, але буде чудовим подарунком для будь-якої дитини. Дуже раджу!!!!! Не пошкодуете.