Рецензії «Години»

Години
105 грн
Середня оцінка
4
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Найкращі рецензії
Написати свою рецензію
 • Про ,,Години"
  Олеся Кізима, 14 вересня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  Майкл Каннінгем - талановитий письменник, сценарист та режисер, який якнайкраще поєднав усі свої здібності у титулованому романі ,,Години". Твір було екранізовано з прекрасним акторським складом, а нещодавнє українське видання чудово доповнює сильні враження, які неодмінно викличе як фільм, так і книжка зокрема.

  Головні героїні - три жінки, які живуть у різні часові проміжки, але їх світи об'єднуються однією книжкою - ,,Місіс Делловей". Вірджинія Вульф - письменниця, авторка вищеназваного твору. Кларисса, яку друзі називають міссіс Делловей. Та Лора - нещаслива одружена жінка, для якої та книга стає своєрідною віддушиною та допомагає знаходити відповіді на хвилюючі питання. Ще одним героєм символічно можна назвати один день з життя кожної героїні, оті години, які вони проживають по-своєму у своєму, так би мовити, паралельному світі. Якщо Вас під час читання переслідуватиме відчуття якоїсь незворотньої трагічності фіналу, то, окрім відомої біографічно смерті реальної письменниці Вірджинії Вульф, станеться ще одне самовбивство. Ні, не Лори. І не Кларисси. А ще одного персонажа, теж письменника, Річарда.

  Твір написано у цікавій манері, коли автор ніби грається сюжетом, подаючи години із життя кожної героїні впереміш. Під час читання навіть може скластися враження, що спостерігаєш за театральною постановкою. Роман спонукає до роздумів та неодмінно залишає післясмак. А який, це вже обирати кожному читачу самостійно.
 • Години все одно спливатимуть далі... одна за одною
  Катерина , 15 лютого 2018 р.
  Рецензія корисна?
  Роман, який приніс Майклу Каннінгему, надзвичайно талановитому американському письменнику, викладачу Єльського університету Пулітцерівську премію в 1999 р. Роман, екранізація якого здобула чимало нагород, зокрема, Ніколь Кідман отримала премію "Оскар" за найкращу жіночу роль. Скажу чесно, мені він дався не легко...і не тому, що він нудний, а тому що надзвичайно складний... кожна прочитана сторінка змушує задуматися над прочитаним... смакувала книжкою, як хорошим вином... В романі змальовуються три сюжетних ліній, всього лише один день із життя англійської письменниці Вірджинії Вульф, домогосподарки Лори Браун і редакторки Кларисси Вон... ці жінки такі різні, вони живуть у різні епохи, мають різні мрії і вподобання, але є дещо, що їх об'єднує... роман Вірджинії Вулф "Місіс Делловей"... мені стало надзвичайно цікаво, чому саме ця книга стала основою для трьох сюжетних ліній в романі Майкла Каннінгема, і трохи погугливши я дізналася, що письменник прочитав "Місіс Делловей" в 15 років, щоб сподобатися дівчинці, яка захоплювалася цим твором. Стиль написання і сам роман дуже вразили Каннінгема.
 • Восхитительно!
  Лариса , 31 жовтня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  В книге Пулитцеровского лауреата американского писателя Майкла Каннингема «Часы» целых три главных героини, которые живут в разных городах и в разные отрезки времени. Единственное, что объединяет этих таких разных женщин – это роман «Миссис Деллоуэй». Первая героиня живет в Нью-Йорке на рубеже двадцатого и двадцать первого столетий. Ее зовут Кларисса – так же, как и главную героиню романа Вирджинии Вульф «Миссис Деллоуэй». Именно поэтому Ричард, в прошлом ее возлюбленный, а теперь дорогой друг, всегда называл ее миссис Д.

  Вторая героиня этого потрясающего произведения – это сама Вирджиния Вульф во время написания одного из самых главных своих романов. Из-за ее нестабильного эмоционального состояния врачи посоветовали ей сменить обстановку, поэтому муж увозит ее из Лондона в тихое предместье. Здесь Вирджиния пишет свою «Миссис Деллоуэй».

  И, наконец, Лора – женщина, которая живет в Лос-Анджелесе в период после Второй Мировой войны. Несмотря на то, что со стороны ее жизнь может показаться сказкой, она понимает, что роль жены и матери – не для нее. Единственное, что спасает ее – это «Миссис Деллоуэй». «Часы» - это великолепная книга, достойная каждого часа, потраченного на ее чтение.
 • Мереживо часу і переплетення доль
  Катя Гавриш, 19 серпня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  Здавалося б, звичайнісінька історія одного дня, нічого вартого уваги. Наша сучасниця Кларисса Вон готується до вечірки, яку влаштовує для свого друга поета. У післявоєнні Америці зразкова домогосподарка Лора Браун готує торт на чоловікові іменини. А в далекому, сторічної давності Річмонді Вірджінія Вульф починає писати книгу. Звичайна буденність. Проте з кожним розділом, з кожною сторінкою усе глибше відчувається переплетення доль цих зовсім різних, на перший погляд, жінок. Їхні шляхи навдивовижу схожі, хоч між ними лежать роки й кілометри. Кожна з них здається успішною і щасливою, і в кожної є свої демони. Коли визначати, що життя є успішним? Коли зрозуміти, що ось воно — щастя? Книга не відповідей, книга запитань. Година минає за годиною, життя продовжується, повторюється колами, але щораз по-новому. Дуже атмосферне книга, глибоко задумлива і навіть філософська, повне враження від якої приходить як післясмак. Майстерно написана: Каннінгем навпрочуд м'яко і плавно перемлів реальну історію з вигадкою, справжню письменницю Вірджінію Вульф і її героїню, Клариссу Делловей, жінок і книгу, яку вони читають. Справжнє задоволення, коли автор поважає свого читача, пропонуючи йому поскладати паззли. Видання від видавництва Віват чудове: гарне оформлення, хороший переклад. Хоч переклад місцями здався дещо "західним": оплатки замість вафель, уродини замість дня народження, Айнштайн... Але в цілому читати легко й приємно.