Рецензії «Джерело»

Джерело
170 грн
Середня оцінка
6
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Найкращі рецензії
Написати свою рецензію
 • Гімн індивідуалізму і безкомпромісності
  Віра Хім'як, 28 грудня 2016 р.
  Рецензія корисна?
  Перефразую відому цитату: в житті достатньо прочитати 10 книг, але треба знайти їх) Своєї десятки я ще не прочитала, але точно знаю, що "Джерело" одна з неї. Я рідко почуваюсь паралізованою після читання, але ось уже котрий день не здатна видавити з себе слів, окрім неперевершено та божественно... мені вперше не хочеться читати нічого нового, бо боюсь, що більшість книг лише марні спроби створити щось схоже на роман. Це найшедевральніше з часу прочитання "Цитаделі" Кроніна.

  Багато з написаного мені дуже близьке. В той же час виникло багато питань, на які мені ще доведеться шукати відповіді. Звивини мої зарухались у шаленому темпі). Це книга, яка не може залишити байдужим, вона спонукає до самоаналізу. Вона чесна. Це гімн індивідуалізму і безкомпромісності. Це гімн егоїзму, бо він не є вадою чи тим, чого варто соромитись, РОЗУМНИЙ егоїзм чи не найкраща риса характеру, основна рушійна сила прогресу.

  До слова, незважаючи на час, коли писалася книга, вона аполітична.

  Якщо ж би у мене запитали чому і за що я люблю цю книгу, я б не змогла її оцінити за одним конкретним критерієм, це просто відчуття, на молекулярному рівні) це стан коли крім насолоди не існує нічого, є відчуття довершеності, духовного збагачення та, навіть, гордості за приналежність до homo sapiens).

  Так хочеться надовго зберегти смак після книги, не відпускати пережитих відчуттів. Бо це було блаженство. Я не знаю чи інші книги Айн Ренд справлять на мене таке ж враження, але якщо б знала на 100 %, що відчуття будуть близькими, то б відклала його на довгі роки і мене б гріла думка про те, що в майбутньому мене чекає винагорода...
 • Для всіх, хто не хоче прожити життя "другого плану"!
  Іван Морчин, 28 листопада 2016 р.
  Рецензія корисна?
  Неймовірно захоплююча, сильна, МОНУМЕНТАЛЬНА історія! Сказати подібними словами - не сказати майже нічого. Ренд ще раз доводить свою високу профпридатність. Є декілька факторів вважати книгу шедевром:
  - по-перше, це багатопланова історія декількох людей, життя яких сплітаються в химерний клубок. На сторінках існують безліч персонажів, прекрасно прописаних, самобутніх, яскравих, майже живих. За ними цікаво стежити, їх історії хочеться дізнатися, до їх суті цікаво докопатися. До того ж вони живуть в цікавий час в цікавому місці - Америці перших десятиліть минулого століття. Перед очима так і встають кадри з голлівудських чорно-білих фільмів;
  - друге. За досить поверхневим сюжетом криється своєрідна філософія автора, безліч роздумів про природу людини і суспільства. Досить цікаві та глибокі думки. З чимось погоджуєшся, з чимось хочеться посперечатись, однак в будь якому разі вони не залишають байдужим. Яскраві неординарні персонажі не просто діють, проживають свої життя на сторінках - вони підпорядковують свої життя якимось ідеям, керуються своїми, може і спірними, але важливими і визначальними для себе принципами;
  - окремим пунктом, виділеним «по-третє», для мене став головний герой та його життєва позиція - не зраджувати собі ні на хвилину, щоб там не було. Такий собі зразок, еталон творця, недосяжний ідеал професіонала. Людина з практично надлюдськими якостями.
  Так, можливо, в книзі любовні взаємини занадто перебільшені, часті суперечності та незгоди надумані та перебільшені. Однак, і в цьому вони не схожі ні на які інші. З інших романів та повістей.
  По суті справи, «Джерело» - справжня класика. Одна з тих книжок, яку треба проходити ще в школі. Це філософія, ціла система поглядів з різних сторін. Посібник з психології, класифікація типів особистості. Захоплююча подорож в початок минулого століття. Історія становлення особистості. Історія деградації особистості. Це наочний посібник з пошуку себе та свого щастя. Правда про те, як живе капіталістичний світ. Це справжнє нутро бізнесу. Книжка, про яку можна говорити нескінченно довго.
 • Прогресс, Развитие, Индивидуальность
  Ирина, 24 листопада 2016 р.
  Рецензія корисна?
  Для меня всегда было удивительным то, насколько внезапно Айн Рэнд ворвалась на наш рынок. Сначала с «Атлантом», потом с «Источником» и другими проивзедениями, которые захватили книжны полуки и умы читателей. Большинство, конечно, сломалось, читая эти книги — кто-то из-за сухого стиля и языка, кому-то герои показались недостаточно полными, кому-то сюжет абсурдным. Самое интересное, что если покопаться и придраться к тексту, то да, все недостатки можно разложить по полочкам и сосчитать. Но я была как никогда снисходительна к Рэнд, потому что для меня она — прежде всего философ и идеолог, и в какую бы обертку не заворачивать её Идею, она одинаково будет хороша. Если, конечно, вы не фанат жевать фольгу...

  Что стоит еще знать, прежде чем брать в руки книги Айн Рэнд? Её биографию, хотя бы вскользь. В принципе, того, что есть на обложке вам вполне достаточно, главное держать в голове, что актуальность этого романа для запада прошла лет пятьдесят назад, в цвете капитализма, как раз в то время, когда наши широты только-только выдыхали от войны и коллективизации, но еще грели в сердце мечту о правильном коммунизме. В каком-то смысле тот факт, что люди заинтересовались книжками Рэнд (и они им понравились) — это не что иное, как отмирание той самой призрачной мечты коммунизма и готовность вступить в новую историю страны. А это уже важно и серьезно.

  Собственно, о чем «Источник». Он пронизан идеей объективизма — философией, которая пропагандирует здоровый эгоизм (это есть вкратце и попроще). Она об архитекторе, который желает создавать новые, прекрасные здания, вместо тех одинаковых, которые он видит на каждом шагу. Он за прогресс, за развитие, за индивидуальность.

  Эти идеи кочуют из книги в книгу Айн Рэнд, просто приправленные разными соусами. Если в трилогии «Атлант расправил плечи» - это социальный бунт, проблема на уровне целой страны, которая нищеет и погибает из-за неправильной политики, то в «Источнике» показана почти антиутопическая проблема личности, которой тесно в установленных рамках. Но оба эти произведения говорят об одном и том же — о прогрессе, о развитии, об индивидуализме.

  Я считаю, что книги появились хоть и внезапно, но на очень правильной волне, когда страна готова к переменам, её нужно только к ним подтолкнуть. И толкать будут как раз те, кто будет заботиться о личности и материальном достатке, о продуктивности и качестве.

  Советую не воспринимать «Источник» (да и «Атланта») венцом художественной прозы — книги Айн Рэнд просто к ним не относятся. Читайте их как философский труд, который научит вас мыслить, как того требует современность.
 • Философия разумного эгоизма
  Анастасия , 24 серпня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  Роман американской писательницы Айн Рэнд «Источник» - это философия в художественном ее воплощении. Читая эту книгу, удивляешься, почему такое прекрасное и мудрое произведение до сих пор не внесли в школьную программу, ведь роман может научить и открыть столько всего, что обычными словами не опишешь. Философия этого автора – разумный эгоизм, под которым следует понимать систему жизненных ценностей, где человек в первую очередь должен заниматься развитием своих (изначально прекрасных) идей, нести их в мир.

  Замечательные герои Айн Рэнд – это почти полубоги, они, не взирая на чужое мнение и критику, верно идут к своей цели, ведь они понимают, что их идеи настолько правильны, что в подтверждении со стороны нет никакой необходимости. Конечно, не всем такая система ценностей по душе, но писательница настолько убедительно преподносит эту философию в своем произведении «Источник», что невольно начинаешь задумываться: возможно, жить именно так – правильно и справедливо в первую очередь по отношению к себе?
 • Жити для себе
  уляна , 21 серпня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  «Джерело» А. Ренд для багатьох стає світоглядно новим твором. Якщо в «Атланті…» письменниця знайомить нас із концепціями своєї філософії більше в галузях економіки, політики, соціології, то тут на першому плані постає все ж герой. На відміну від попереднього трьохтомного роману, Айн Ренд в «Джерелі» набагато краще розкриває і розвиває своїх героїв, дає героям більше часу. Письменниця настільки глибоко демонструє «серцевину», суть своїх героїв, що, здається, в певний період вона заплутується. Це найбільше кидається у вічі в образі Говарда Рорка. Ренд чи не в кожному творі намагається створити образ аскетично чистої особистості (і на правду, це дуже сильно робить її твори і філософію не правдоподібними), але наприкінці цього роману, вона змушує свого головного героя вчинити злочин, вона кладе його в ті ситуації, де людина показує власний бруд, і як на мене, не зважаючи на мету, ідею вчинку, факт злочину залишається фактом.
  Не зважаючи на довгі текстові відступи, і незрозумілі і чесно дратуючі фрази, типу: «він поглянув і вона все зрозуміла» або ж навіть «вона все зрозуміла без його погляду і слів», до яких привикли читачі «Атланту…», в цьому романі НАРЕШТІ є чітко завершена і зрозуміла любовна лінія.
  В творі поєднані, здавалося б, непоєднувані персонажі, але всі вони дають письменниці розкрити головний конфлікт твору – кому служити, егоїзму чи альтруїзму? Те, що пропонує Айн Ренд, мені частково здається логічним і корисним для кожного. Адже важко не погодитись з тим, що це неприродно і не розумно жити заради блага і задоволення інших, ставлячи їх вище себе чи вимагати цього від інших заради себе.Чому людина має комусь служити? Чому повинна бути від когось залежна?Чому жити заради себе погано, а страждати з іншими, перейматись їхніми бідами і допомагати їм – це добре, це милосердно, це благородно? Усі жахіття світової історії робились в ім’я людинолюбства….
  Жити для себе – це не робити погано іншим, це просто не потребувати когось, як джерела енергії, любові, самоцінності або інструменту для досягнення цілей. Не жертвувати і не приймати жодних пожертв…
  Для сприймання не найлегша книга, вона потребує часу, роздумів, розуміння. Але вона, наче винахід письменства, ти довго ходиш захоплений нею, аж доки не звикнешся з думкою, що ти вже відкрив для себе цю книгу.
 • Дуже велично
  lesjahello , 19 червня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  Прочитала "Джерело" відразу після "Атланта", бо начиталася всюди, що це найкраща книжка Айн Ренд, а так як я була просто в захваті від "Атланта", то поспішила придбати ''Джерело'', і, звісно, не пожаліла.

  Говард Рорк - дуже талановитий архітектор, який вперто працює лише в стилі модернізму в той час, коли весь світ довкола нього все ще копіює будинки в стилі минулих епох. Ціле своє життя він протистоїть людям, в яких немає власної думки, і які просто йдуть за течією. Серед них і Пітер Кітінг, одногрупник Рорка, який практично не має таланту до архітектури чи до будь-якого мистецтва, і який, як це не парадоксально, стає президентом однієї з найбільших архітектурних фірм.

  Також мені була особливо цікавою сюжетна лінія Домінік Франкон, яка є не просто архітектурним критиком в впливовій газеті, а насамперед дуже розумною, загадковою і непередбачуваною жінкою, яка покорила серце Говарда.

  Не буду переказувати весь сюжет, скажу тільки, що всі сюжетні лінії дуже грамотно побудовані, персонажів багато, а читати неймовірно цікаво!