Рецензії «Людина без властивостей. Книга 1»

Середня оцінка
Найкращі рецензії
  • Людина без властивостей чи властивості без людини?
    Наталія Колегіна, 10 березня 2018 р.
    Це - перша книга з трьох під назвою "Людина без властивостей". Читаючи її, ми знайомимось з головним героєм - Ульріхом, сином юриста й члена комітета з державних справ. Він стає секретарем паралельної акції - комплексу заходів, покликаних возвишити автрійського імператора та піднести рівень австрійського духу.

Навколо нього витворюється символічно-стилізований світ, де його коханка, заміжня жінка отримує ім'я Бонадеї, а його кузина - вишукана і приваблива керівничка салону, в якому збираються усі видатні уми Каканії, охрещена Ульріхом іменем Діотими. У цьому світі Ульріх - це людина без властивостей, тобто типовий представник своєї епохи, наділений стандартним набором властивостей - він розумний, розсудливий, скептик, має холодний розум і тверде серце. У салоні Діотими з'являється й Арнгайм - багатій єврейського походження, який має неабиякий авторитет у вищих колах; новий тип людини, у якого закохується Діотима холодним коханням.

Впродовж всієї книги Ульріх мислить, але не діє. У романі гострим постає конфлікт між людиною слова і людиною дії, і найприкрішим є те, що всі великі люди Ульріхової сучасності - це люди, між словами і діями котрих лежить велика прірва!