Рецензії «Чарлі і шоколадна фабрика»

Середня оцінка
Найкращі рецензії
  • Чарлі і шоколадна фабрика
    Руслан , 2 квітня 2017 р.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - повість британського письменника Роальда Даля про пригоди Чарлі на шоколадній фабриці. Нею володіє дивакуватий кондитер містер Віллі Вонка. У нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи безкінечні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення. Та що там казати, й усім любителям шоколаду також! У нього власний світ, добрий та шоколадний. Головний герой книги - хлопчик на ім'я Чарлі Бакет, який живе дуже бідно та в убогій сім'ї. Він маленька людина, але яка щедра та чиста. А хто з дітей не любить поїсти шоколаду? Але в міру бідності він отримує його лише один раз на рік! За волею фортуни ці дві добрі людські долі мають перетнутися, тісно переплестися! За сюжетом містер Вонка організовує екскурсію по своїй фабриці п'ятьом дітям щасливцям, які знайшли білети під обгортками шоколаду. Кожен з них отримає пожиттєвий запас шоколаду, а один - щось особливе. Ним і стає наш герой Чарлі.
    Роман читається дуже легко, часто викликає посмішку на обличчі. Письменнику вдалося створити неповторну атмосферу, адже це казкова розповідь, де, як і годиться, є і мораль. Присутній у творі також і міцний гумор та відверта сатира. Мимовільно занурюєшся в цю неповторну, казкову атмосферу, в яку повністю переносишся. Відірватися від книги просто неможливо! Вона і екранізована, де роль містера Вонка зіграв неповторний Джонні Депп.
  • Чарівна історія для діток
    Олександр Шкурей, 23 січня 2018 р.
    Свого часу, ця книга мене настільки захопила, що я набрався хоробрості і наглості придумати коротеньке продовження до цієї оповіді. Ця книга - чарівна, по-справжньому дитяча й надзвичайно солодка. Так, в ній оповідається, про хлопчика, який був вихідцем із бідної сім'ї, але в серці його було чимало чеснот - ласкавість, доброта, любов, сором'язливість, слухняність тощо. Він надто мріяв дістати золотого білета із шоколадки, щоб потрапити на шоколадну фабрику. А далі - його підхоплюють незабутні пригоди. Книга надзвичайно цікава - текст легенький, є пісеньки умпа-лумпів. Книга вчить, що внутрішні чесноти згодом можуть нагородити свого господаря неабиякими дарами!

Ця книга невеличка, ні за об'ємом, ні за будь-якими іншими параметрами. Вас порадує її легкість і відносна мініатюрність. В такому разі, ви її точно зможете взяти із собою у подорож, при цьому, не потрібно буде переживати, що книга додасть ваги валізі чи займатиме в ній чимало місця. Проте, мені не дуже сподобалось те, що у книзі є сторінки газетного типу. Це суттєво здешевлює книгу і робить її більш незахищеною до вологості. Але, як-то кажуть на колір і смак, товариш не всяк. Для когось це не буде мінусом взагалі. Я в цілому, рекомендую цю книгу придбати вашій малечі, яка захопливо читатиме її, щоб дізнатись про події, які охоплюють головного героя!
  • Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя!
    Юлія , 24 лютого 2017 р.
    В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
    Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки читайте Дала і старайтесь, що ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не стидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в такі недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток... хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент. Книга дуже хороша, дає багато емоцій, раджу прочитати!

P. S. Багато хто, напевно, дивився чудову екранізацію з Джонні Деппом! Ні? Біжіть дивитися!!!
  • А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка?
    Юлія , 3 лютого 2017 р.
    А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка? Це величезна фабрика шоколаду! Саме в ній роблять найнеймовірніші солодощі, які ви навіть уявити не зможете, про які ви навіть не мріяли!

Мене щось потягнуло на світле і легке. Це чудова, захоплююча, яскрава казка. Нудьгувати тут точно не доведеться! Що за диво, ця маленька тонка книжечка! У ній немає пригод, від яких паморочиться голова. Немає любовної лінії, за якою завжди стежиш з хвилюванням і трепетом. Немає поганих або злочинців, які вносять свою гостроту і привабливість в сюжет... Чудовий, неймовірно смачний твір! З фірмовим чорним гумором і відвертою сатирою. Читається дуже легко, викликає посмішку, а місцями і сміх.

Невидимі шоколадки для їжі на уроці, телешоколад, вибухаючі льодяники для ваших ворогів, гаряче морозиво - багата фантазія у автора!

Тут є і своя мораль для дітей. Не переїдай, не зловживай жуйкою, не будь примхливим і нахабним і не витрачай весь вільний час за телевізором. А будь лагідним, добрим і уважним і тобі обов'язково за це воздасться. Ця книга ще одна казка, яка приносить тепло. Злі і жорстокі покарані, добрі і самовіддані винагороджені.

Книга виявилася захоплюючою, прочиталась швидко. Гарантую, що під час читання дуже захочеться шоколаду, так що тримайте під рукою солодощі :)
    Елена, 28 травня 2015 р.
    Книгу покупала племяннице, в результате ребенок сказал что книга ее зачаровала :-)
  • Книга мого дитинства
    Юрій Терещенко, 5 квітня 2018 р.
    Книги Роальда Дала - це дитинство. Щире і безтурботне. Солодке, як шоколад. М'яке, як солодка вата на фабриці Віллі Вонки.
    Ви не знаєте Віллі Вонку? То саме час з ним познайомитись! Це чудова людина. В нього є власна фабрика, на якій він створює такі речі, що нам з вами і не снились. А ще, він збудував для одного індійського царя цілий палац з шоколаду. Це ж просто мрія кожної дитини!
    А це Чарлі Бакет. Його родина дуже бідна, і не може дозволити собі купувати шоколад частіше, ніж раз на рік.
    І ось одного разу, Чарлі знаходить в снігу хрумкеньку купюру, і купує на неї шоколадний батончик. І хто ж знав, що в тій шоколадці буде золотий білет! Один з п'яти золотих білетів, які розігрує той самий Віллі Вонка. І тепер Чарлі та ще четверо дітей мають неймовірно цікаву можливість потрапити на фабрику містера Вонки.
    Це чудова книга, яка читається дуже легко і дуже швидко. Персонажів легко зрозуміти, і немає більшого задоволення, ніж спостерігати за їхніми пригодами.
    Та в той же час, ця книга і повчальна. В образах інших гостей фабрики автор розкриває негативні риси дітей: пихатість, жадібність та жорстокість. Тож раджу цю книгу всім, хто хоче знову поринути в чудовий світ солодкого дитинства...
  • Солодка книга, від якої «нічого не злипнеться»)))
    Ірина Гандабуряк, 3 квітня 2018 р.
    Чарлі і шоколадна фабрика – це найбільш дитяча, яскрава і просто неймовірна книжка. Я її прочитала «одним подихом». Книга, яка розповідає про родинне тепло і самотність водночас; вона мовить про різномаїття цього світу – про немічних та дужих, про старих та молодих; про бідних та багатих тощо.

З одного боку, ця книга ніби має незамислуватий сюжет про хлопця, що будучи бідним у фінансовому плані, але багатим у душі. Але в неї подекуди глибший зміст. Ця книга відмінно підійде, як дітям, так і дорослим до 99+ років. Вона як та казка – вчить добрим речам, простоті душі, всяким чеснотам. А ще вчить того, що за подібне людина обов’язково від життя отримає приємну несподіванку.

Мені дуже сподобалось, що у цій книзі є дуже багато поворотів, крутезних моментів виробництва солодощів, дещо містифікацій них та дуже фантастичних подій. Там є текст, написи, навіть пісні умпа-лумпів, що «засядуть» на певний час у вашу голову!

Ще – це герої. Вони, в більшості своїй – добрі. Дивакуваті, але все ж добрі. Вони своїми прикладами дій чітко показують, що буває за погані вчинки і як необхідно себе поводити.

Я неодмінно хочу порекомендувати прочитати цю книжку всім, незалежно від віку, статусу і т.д. Маючи невеликий текст і об’єм, вона заполонить вашу фантазію настільки, що зможете від неї відірватись лише після прочитання останньої сторінки.
  • Сладкий шедевр с ароматом шоколада!
    Максим Педан, 20 березня 2018 р.
    Заказав эту книгу сыну, был крайне удивлен, почему она не попала в руки раньше. От нее просто невозможно оторваться! Единственный минус - это то, что читается очень быстро, а так хотелось бы и дальше наслаждаться этим прекрасным произведением.
    Сын второклассник был в не меньшем восторге! Прочитал очень быстро и легко. Шрифт отличный. Картинки хоть и самые минимальные, в стиле карикатур, как показалось мне, сделаны в точку и очень забавные. Сын, читая эту книгу, и смеялся, улыбался, и сочувствовал, и переживал, и рассуждал, фантазировал, мечтал, обсуждали вместе каждого персонажа. Еще ни одна книга не оставляла у него столько впечатлений.
    Особого внимания заслуживают песни умпа-лумпов. Это что-то! Они одновременно и смешные, и очень даже резкие и дерзкие, но правдивые, без приукрашивания.
    Очень бы хотелось опять стать ребенком и ощутить эти же эмоции, как и мой сын. Мне кажется, что ребенком эта история воспринимается особенно волшебно. Но взрослых конечно же она не оставляет равнодушными!
    Этот шедевр обязательно должен быть в вашей домашней библиотеке, не сомневайтесь, он понравится абсолютно всем!
  • Найвідоміший твір видатного автора
    Ілларіон Стьопочкін, 7 березня 2018 р.
    «Чарлі і Шоколадна фабрика” – один із найвідоміших творів Роальда Дала (Roald Dahl). Його популяризації сприяв однойменний фільм за мотивами цієї книги під режисурою Річарда Бартона. Похмурі тони, криза відношень шоколадного магната Віллі Вонки та його батька-стоматолога, якісь трохи дурнуваті гномики- “умпа-лумпи”, які влаштовують мюзікл кожні десять хвилин – цього самого сподіваєшся й від книжки. І дуже дивуєшся, коли після прочитання книги (наче сюжет майже такий як і в фільмі) на душі залишається зовсім інший настрій, ніж після перегляду фільму – легкий та приємний, навіть паганий настрій, якщо він був, кудись зникає. Роальд Дал створив чудову історію в стилі Чарльза Діккенса – не для розумних дорослих, які полюбляють все заплутувати і розглядати проблему відношення батьків та дітей (замість того, щоб просто любити їх), а саме для дітей. Віллі Вонка тут теж таємничий, і в чомусь незрозумілий – але він трохи не такий, як герой Джонні Деппа (це якщо ви дивились фільм). В книзі містер Вонка одразу був добрим чарівником, а не ображеним егоїстом. Умпа лумпи в книзі – не зменшені дядьки з однаковим обличчям, які намагаються бути смішними, - а чудернацькі створіння, такі, як підкаже саме ваша уява. І, доречі, пісні, які вони співають – дійсно гострі на слівце і влучно написані – перекладач попрацював майстерно! В книзі більш опукло показано, за що саме на дітей, які потрапили до Віллі Вонки, чекають такі ризиковані для життя випробування, які можна назвати навіть покараннями! І тут дуже повчальна мораль не лише для дітей, а й для їхніх батьків: автор показує, на що може перетворити дитину небажання батьків нею займатись та виховувати (навіщо, краще подарувати ще одну іграшку та задовольнити зайвий каприз – саме це інколи вважається любов’ю до дитини!) Роальд Дал безжально вказує на основні пороки, притаманні сучасним дітям. Він правий, і особисто мене змусив трохи переглянути спосіб проводження вільного часу нашої родини.
    Приємним (але трохи небезпечним бонусом) книги є те, що коли читаєш всі ці описи ласощів, які виготовляються на фабриці Віллі Вонки – дуже, ну дуже кортить залізти на поличку в кухні і спустошити всі запаси солодощів. Навіть засохлі карамельки, які вже півроку лежали без уваги, нарешті знайшли свого шанувальника!
    І, врешті, слід зазначити, що видання якісне, в твердій обкладинці. Розмір шрифта – не дрібний, і не завеликий, формат книги зручний – дитині її легко покласти до рюкзака й читати на перервах у школі.
  • Книга про родинне тепло, добро і дива
    Vikulaska , 10 лютого 2018 р.
    Солодка, здебільшого добра казочка. Читала своєму шестирічному сину і разом з ним непомітненько захопилася. Багато кумедних моментів, на яких ми просто заливалися сміхом. Але, в той же час, відчувається сарказм, зла іронія автора, відсутність терпимості до чужих недоліків - і ось це мені не сподобалося... Роальд Даль показує багато людських пороків, наприклад, дурість, пихатість, зарозумілість, обжерливість, жадібність, лінощі. Але всі ці пороки змальовані саме в дітях, яким автор щоразу придумує якусь кару. Мене це все збентежило.
    До честі автора, на сторінках його книги є рядки, читаючи які, замислюєшся про цінності кожної миті в колі сім'ї, про любов до близьких, про справедливість. Мій синочок жалів Чарлі Бакетта, дуже хотів, щоб йому було тепло і ситно, щоб хлопчик не сумував і всі його мрії здійснилися. Теплі родинні відносини в сім`ї Бакеттів - то взагалі окрема тема для розмови. Незважаючи на те, що просто катастрофічно не вистачає грошей, їжі, одягу, взагалі найнеобхіднішого, а в їх напіврозваленому будинку немає ані світла, ні тепла, члени сім`ї люблять один одного, піклуються про кожного, не ремствують і не нарікають, а всі разом намагаються вистояти і вижити. Саме разом, а не поодинці.
    Книга вчить співчуттю, милосердю і толерантності (у чомусь завдяки, а в чомусь - всупереч автору).