Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам
Аудіокнига | Код товару 1247736
Автор
Малкольм Гладуелл
Видавництво
Альпіна Паблішер
Мова
Російська
Рік видання
2020
Перекладач
Миколай Мезiн
Тип
Аудіо

Все про аудіокнигу Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам

Уявіть себе на місці судді, якому потрібно вирішити, чи відпустити підозрюваного під заставу. Вам пропонують або просто ознайомитися з сухими фактами біографії підозрюваного, або зустрітися і поговорити з ним особисто, подивитися в очі і побачити реакцію. Багато з нас виберуть другий варіант - адже часто ми вважаємо інформацію, отриману при особистому контакті, незвичайно цінною. Але саме в цьому, на думку Малкольма Гладуелла, і криється причина фатальних помилок, особистих трагедій, невірних судових рішень і навіть катастроф світового масштабу.

Шпигунка, яка довгі роки працювала в управлінні Пентагону, передаючи дані кубинській розвідці. Політики, які не зуміли розпізнати подвійну гру Гітлера, що привело світ до катастрофи. Поліцейські, які стріляли в невинних людей, просто тому що їхні реакції здавалися їм підозрілими. Батьки, які не можуть розпізнати в спортивному докторі насильника. Автор аналізує всі ці історії і приходить до шокуючих висновків.

Виявляється, ми не в змозі розпізнати брехуна, навіть коли спілкуємося з ним протягом довгого часу. І всі наші звичні уявлення про підозрілу поведінку людей, їхню міміку, жести, інтонації виявляються абсолютно неправильними. Малкольм Гладуелл пропонує нам відправитися в інтелектуальну пригоду темною стороною людської натури.

Ви переконаєтеся, що наше уявлення про незнайомців майже завжди не збігається з реальністю, а неправильне сприйняття їх поведінки може мати катастрофічні наслідки.

Цитати

Ми ведемо себе не як вчені-скептики, які ретельно збирають свідчення на користь істинності чи хибності теорії, перш ніж зробити висновок. Ми вчиняємо рівно навпаки: починаємо з віри і припиняємо вірити, коли більше вже не можемо відмахнутися від своїх сумнівів і побоювань. Ну ось, скажете ви, чергова парадоксальна теорія з числа тих, що так люблять висувати соціологи і психологи. Але не поспішайте з висновками. Презумпція правдивості - це основна обставина, яка пояснює безліч особливостей людської поведінки, які інакше пояснити просто неможливо.

Проблема в тому, що наші стратегії взаємодії з незнайомцями глибоко помилкові, але при цьому соціально необхідні. Нам потрібно, щоб система кримінального правосуддя, наймання на роботу і вибір няні зберігали людське обличчя. Однак вимога людяності означає, що доводиться миритися з морем помилок. В цьому й полягає парадокс спілкування з незнайомцями. Ми часто-густо справляємося з цим завданням просто жахливо.

Ми схильні вирішувати, чи щирою є людина, дивлячись на манеру її поведінки. Впевнених людей, які чітко говорять і відрізняються міцним рукостисканням, товариських і чарівних ми вважаємо правдивими. А нервових, ухильних, невпевнених у собі, які заїкаються і дають багатослівні плутані пояснення, підозрюємо в нечесності. Кілька років тому проводилося масштабне соціологічне опитування, в якому взяли участь тисячі людей з 58 країн світу. Так ось, 63% респондентів заявили, що вважають головною ознакою обману «відведений погляд». Ми думаємо, що брехуни в реальному житті поводяться так само, як і в телесеріалах: телеграфують оточуючим про свої приховані помисли. Це, м'яко кажучи, нісенітниця.

Нагороди та рейтинги

  • Бестселер The New York Times.
  • Топ-10 бестселерів Sunday Times.
  • Виконавець: Стефан Барковський
  • Тривалість: 10 годин 57 хвилин
Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Малкольм Гладуелл
Видавництво
Альпіна Паблішер
Мова
Російська
Рік видання
2020
Перекладач
Миколай Мезiн
Тип
Аудіо
Рецензії
Купити - Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам
Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам

Звичайна ціна: 153 грн

Спеціальна ціна: 115 грн

Доступні формати для скачування:
 
Інформація про автора
Малкольм Гладуэлл
Малкольм Гладуэлл

Сучасний канадський письменник, один з 100 найвпливовіших людей Канади і США за версією журналу Time Magazine. Купити книги Малкольма Гладуелла варто всім поціновувачам захоплюючої публіцистики про сучасне суспільство. Він автор п'яти всесвітньо відомих бестселерів, тематика яких присвячена дослідженням в галузі соціальної психології і соціології. Творчістю Малкольма Гладуелла, якого вважають гені...

Детальніше

Рецензії Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам

 
Характеристики Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам
Автор
Малкольм Гладуелл
Видавництво
Альпіна Паблішер
Мова
Російська
Рік видання
2020
Перекладач
Миколай Мезiн
Тип
Аудіо
 

Про автора Разговор с незнакомцем. Почему мы ошибаемся в людях и доверяем лжецам