Наука сознания. Современная теория субъективного опыта
Аудіокнига | Код товару 1292233
Автор
Майкл Граціано
Видавництво
Альпіна Паблішер
Серія книг
Книги политеха
Мова
Російська
Рік видання
2021
Перекладач
Анна Петрова
Тип
Аудіо

Все про аудіокнигу Наука сознания. Современная теория субъективного опыта

Про що

У книзі професора психології та нейронауки Прінстонського університету Майкла Граціано, автора уже популярної теорії схеми уваги, представлена нова теорія свідомості. Відповідно до неї, те, що ми називаємо свідомістю, насправді є моделлю нашої власної психіки.

Граціано стверджує, що для людей природно створювати такі моделі - навіть по відношенню до неживих об'єктів.

Автор висуває гіпотезу походження свідомості в еволюційному ряду, описує поряд з реальними кілька інтелектуальних експериментів, докладно зупиняється на феномені соціальної свідомості і пропонує сценарій прижиттєвого перенесення особистості на штучні носії для посмертного існування.

Цитати

«Комахи розумніші, ніж ми думаємо. Коли ви намагаєтеся зачинити муху, а їй практично завжди вдається вислизнути - це не просто рефлекс. Швидше, у мухи є те, що ми називаємо централізованою увагою - здатність швидко зосередити ресурси обробки інформації на тому фрагменті навколишнього світу, який важливіший за все в даний момент, щоб видати скоординовану реакцію».

«Кора головного мозку чимось нагадує Національну футбольну лігу (НФЛ). Команди в НФЛ проходять ряд матчів-змагань, поки Супербоул не з'ясує остаточного переможця. У корі інформація фільтрується по ієрархічних рівнях, в постійному змаганні за принципом "переможець отримує все". Незалежно від модальності інформації - зорової, слухової, емоційної, інтелектуальної - архітектура кори створює змагальні раунди на вибування. Сигнали, що відбираються з дедалі більшою прискіпливістю проходять більш глибоку обробку і отримують більше шансів вплинути на поведінку. Нарешті, такий собі комплекс інформації перемагає в кірковому Супербоулі, і (хоча б на мить) вся обробка зосереджується на ньому».

«Прямо зараз, дивлячись на екран комп'ютера, я усвідомлюю вигини і кути букв, які набираю. Піднімаючи погляд, я бачу листя платана за вікном. Мені доступні його яскраві кольори, я розрізняю найтонші деталі і текстуру листя. Зона V1 витягує з видимого саме такі подробиці. Більше того, при пошкодженнях цієї зони люди втрачають усвідомлене зорове сприйняття. З урахуванням цих спостережень можна допустити, що свідомість зароджується не на вершині коркової ієрархії, де представлені мислення і пізнання, а в самому низу, де обробляються сирі подробиці».

Цікаві факти

  • Восьминоги навчилися відкручувати кришки скляних банок, щоб дістатися до ласощів всередині.
  • Пошкодження однієї з півкуль мозку призводить до втрати усвідомлення предметів і подій з іншого боку тіла. Якщо вколоти пацієнта шпилькою з ігнорованого боку, він скривиться і зрозуміє, що сталося щось неприємне, але не усвідомлюватиме конкретного болю.
  • Щоб зрозуміти, чи є у машини свідомість, досить з нею поговорити. Якщо ви не можете визначити, з машиною розмовляєте чи з людиною, - машина пройшла випробування.

Особливості

  • Автор розглядає свідомість як здатність, притаманну не тільки людині, а й іншим тваринам, причому утворилася вона в ході еволюції дуже і дуже давно.
  • Описано гіпотетичне посмертне існування особистості на штучному носії.
  • Розглянуто цілий ряд підходів, за допомогою яких дослідники намагаються визначити місце свідомості у мозку.

Для кого

Книга адресована широкому колу читачів, які цікавляться фізіологією мозку, нейробіологією та проблемою свідомості.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Майкл Граціано
Видавництво
Альпіна Паблішер
Серія книг
Книги политеха
Мова
Російська
Рік видання
2021
Перекладач
Анна Петрова
Тип
Аудіо
Рецензії
Купити - Наука сознания. Современная теория субъективного опыта
Наука сознания. Современная теория субъективного опыта
143 грн
Доступні формати для скачування:
 

Рецензії Наука сознания. Современная теория субъективного опыта

 
Характеристики Наука сознания. Современная теория субъективного опыта
Автор
Майкл Граціано
Видавництво
Альпіна Паблішер
Серія книг
Книги политеха
Мова
Російська
Рік видання
2021
Перекладач
Анна Петрова
Тип
Аудіо