Мислення швидке й повільне
Паперова книга | Код товару 756431
Yakaboo 4.5/5
Автор
Деніел Канеман
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Максим Яковлєв
Кількість сторінок
480
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
155х235 мм

Усе про книжку Мислення швидке й повільне

Книжка «Мислення швидке й повільне» психолога й економіста Деніела Канемана стала бестселером New York Times та Amazon. Її також визнано книжкою року за версією New York Times Book Review, The Economist, The Wall Street Journal і Globe and Mail (2011) та переможцем National Academy of Sciences Best Book Award (2012).

Тематика

Психологія, поведінкова економіка, нейроекономіка, маркетинг, соціологія, самоосвіта, особистісний розвиток.

Про книжку

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

Для кого книжка

Для найширшого кола читачів; для тих, хто прагне зрозуміти поведінку мозку у процесі прийняття рішень і навчитися розпізнавати власні помилки й упередження; для тих, кого цікавить маркетинг і поведінкова економіка.

Чому ця книжка

Книжка навчить вас ухвалювати правильні рішення. На основі цікавих досліджень вона пояснює, чому ми діємо нераціонально і що впливає на наш вибір. Це корисне й цінне джерело для самовдосконалення.

Про автора

Деніел Канеман — ізраїльсько-американський психолог, економіст, соціолог. У 2002 році здобув Нобелівську премію з економіки. Нагороджений однією з найбільших відзнак США — Президентською медаллю Свободи. У 2011 і 2012 роках входив до числа 50 найвпливовіших людей фінансового світу за версією журналу Bloomberg Markets.

Відгуки про книжку

«Було багато змістовних книжок про людську раціональність та ірраціональність, але шедевр — один, і це «Мислення швидке й повільне» Деніела Канемана. Це одна з найвизначніших і найцікавіших книжок про людський розум, які я коли-небудь читав».

— Вільям Істерлі, Financial Times

«Деніел Канеман — один із найоригінальніших і найцікавіших мислителів нашого часу. Жодна інша людина на планеті не розуміє краще за Канемана, як ми робимо вибір і чому наш вибір саме такий. Ця просто дивовижна книжка наповнена цінною життєвою мудрістю, поданою легко й доступно, але, попри це, дуже глибоко. «Мислення швидке й повільне» має прочитати кожна допитлива людина».

— Стівен Левітт, співавтор книжок «Фрікономіка» та «Думай як фрік»

«Ми маємо бути вдячні Канеману за те, що він дав нам у цій книжці радісне розуміння практичного боку наших особистостей».

— Фрімен Дайсон, The New York Review of Books

«Робота Канемана торкається широких сфер: вона поширюється на освіту, бізнес, маркетинг, політику. . . і навіть дослідження щастя. Називайте його дослідницьке поле «психономія», приховане обґрунтування нашого вибору. «Мислення швидке й повільне» важливо прочитати всім мислячим людям».

— Кайл Сміт, The New York Post

Цитати

Про абсолютну впевненість

Розумно сприймати всерйоз будь-які зізнання в невпевненості, натомість заяви про абсолютну впевненість свідчать, що людина вибудувала у своїй уяві узгоджену історію, яка необов’язково відповідає дійсності.

Про засоби впливу

Часті повторення — надійний спосіб змусити людей повірити неправді, бо розмежувати істину та відчуття чогось знайомого не так легко. Авторитарним режимам і маркетологам це давно відомо…

Про упередження за результатом

Ми схильні звинувачувати когось через доцільне рішення з поганим наслідком, а якщо все виходить добре, не вважаємо за потрібне за це дякувати. Це приклад упередження за результатом.

Про таємне мислення

…Свідомість помічає лише деякі активовані ідеї; основна частина роботи асоціативного мислення відбувається приховано, ніби потай від нашого свідомого «я». Думку про обмежений доступ до власного розуму, звичайно, прийняти важко, адже вона не відповідає нашим відчуттям. Однак це правда: ми знаємо про себе набагато менше, ніж нам здається.

Про самоконтроль

Якщо занадто перейматися тим, як ви виконуєте завдання, результати його виконання будуть гірші, ніж коли ви цим не перейматиметеся, адже ваша короткострокова пам’ять буде зайнята зайвими тривожними думками. Висновок очевидний: самоконтроль потребує і уваги, і зусиль.

Про роль назви 

Акції з біржовими скороченнями, які легше вимовити (приміром, KAR або LUNMOO) мають кращі показники, ніж акції з незручними абревіатурами (наприклад, PXG або RDO), і, схоже, вони деякий час зберігають невелику перевагу. …Інвестори очікують вищих доходів від акцій компаній із назвами, які легше вимовити, ніж від акцій компаній, які мають надто складні назви.

Про ризики

Емоційні, когнітивні та соціальні фактори, що підтримують надмірний оптимізм, сукупно утворюють вибухову суміш, яка часом змушує людей іти на ризик, якого вони могли б уникнути, якби знали про свої шанси. Напевне невідомо, що любителі ризиків у галузі економіки азартніші, — просто вони, на відміну від людей обачних, не помічають ризиків.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Деніел Канеман
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Максим Яковлєв
Кількість сторінок
480
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
155х235 мм
Цитата
Часті повторення — надійний спосіб змусити людей повірити неправді, бо розмежувати істину та відчуття чогось знайомого не так легко. Авторитарним режимам і маркетологам це давно відомо...
Деніел Канеман
Рецензії
 •  
  Дуже корисна книга 75% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга Деніела Канемана «Мислення швидке і повільне» - одна з найкорисніших нон-фікшн книг коли-небудь виданих. Автор дуже багато часу приділив тому, щоби з наукової точки зору вивчити те, як мислить людина і як стереотипне мислення впливає на наші помилкові судження та доводи. Перед читачами ґрунтовна наукова праця про те, як насправді працює та мислить людський мозок. Автор відрізняє два види мислення: швидке та повільне. Відповідно називає ці типи мислення системою один та системою два. Система два не просто повільна, а й дуже лінива і саме тому в людини найчастіше спрацьовує швидка система один. Автор виділяє багато часу на те, щоби визначити помилки, яких часто припускає наш мозок. Книга доволі об’ємна у плані змісту та матеріалу. Її потрібно читати досить довго, і варто не спішити з цим. ЇЇ потрібно переосмислити, опрацювати. Книга містить дуже багато прикладів, описів різних ситуацій та посилань на інші роботи та дослідження. Книга має дуже якісне оформлення, папір цупкий, кремового кольору, а переклад бездоганний. Книга обов’язкова для прочитання всім читачам!
 •  
  Мислення швидке й повільне 75% користувачів вважають цей відгук корисним
  Мы живем в мифе о человеке. И один из них является суждение, что мы рационально принимаем решения, обдуманно идем на риски, логически оцениваем ситуации и людей, считаем, что можем предвидеть будущее. Если обобщить все вышесказанное, то нам кажется, что мы существенно умнее, чем это является на самом деле. А если же упустить лишние слова – человек немного дурак. Причем это же полбеды, проблема в том, что он не осознает этого, а ведь так дурак не лечится.
  В школах нас учат разным дисциплинам, но никто, никогда не учил нас думать. А ведь бывают моменты в жизни, когда анализируешь свое прошлое и понимаешь, что ты не не знал чего-то, не недопонимал чего-то, а просто совершил ошибку в анализе ситуации и принятии решения. К счастью эта тема исследуется и есть такие книги как «Мислення швидке і повільне» Даниэля Канемана. Прочитав данную книгу, вы сможете понять, как правильно думать, анализировать ситуацию, принимать решения. Эта книга не есть гарантией того, что вы научитесь думать правильно. Она поможет вам разрушить иллюзии и трезво посмотреть на некоторые аспекты вашей жизни, а успешное использование полученных знаний зависит только от вас.
  Но идеальных книг не бывает. Автор использовал не проверенные материалы для написания раздела 4 «Асоціативний механізм». Данные 12 исследований, на которые ссылается Канеман, не имеют высокой доли воспроизводимости. Более того, важно, что некоторые из результатов исследований являются фальсификатом. Исследование статистической достоверности статей, процитированных Канеманом в данной главе, провел исследователь из Торонтского университета (University of Toronto) Ульрих Шиммак (Ulrich Schimmack). Критику Канеман отрицать не стал, а публично признал свои ошибки, за что ему честь и хвала.
Купити - Мислення швидке й повільне
Мислення швидке й повільне
360 грн
Немає в наявності
 
Інформація про автора
Дэниел Канеман
Дэниел Канеман

Деніел Канеман - американо-єврейський психолог, автор книг з поведінкової економічної теорії, за участь в розробці якої в 2002 році отримав Нобелівську премію з економіки. Вчений вивчає механізми того, як люди приймають рішення, перебуваючи в ситуації невизначеності. Купити книги Деніела Канемана слід тим, хто хоче краще розібратися, як людина мислить і робить вибір, що змушує її помилятися і здій...

Детальніше

Цитата Мислення швидке й повільне

Часті повторення — надійний спосіб змусити людей повірити неправді, бо розмежувати істину та відчуття чогось знайомого не так легко. Авторитарним режимам і маркетологам це давно відомо...
Деніел Канеман
 

Рецензії Мислення швидке й повільне

 •  
  Дуже корисна книга 75% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга Деніела Канемана «Мислення швидке і повільне» - одна з найкорисніших нон-фікшн книг коли-небудь виданих. Автор дуже багато часу приділив тому, щоби з наукової точки зору вивчити те, як мислить людина і як стереотипне мислення впливає на наші помилкові судження та доводи. Перед читачами ґрунтовна наукова праця про те, як насправді працює та мислить людський мозок. Автор відрізняє два види мислення: швидке та повільне. Відповідно називає ці типи мислення системою один та системою два. Система два не просто повільна, а й дуже лінива і саме тому в людини найчастіше спрацьовує швидка система один. Автор виділяє багато часу на те, щоби визначити помилки, яких часто припускає наш мозок. Книга доволі об’ємна у плані змісту та матеріалу. Її потрібно читати досить довго, і варто не спішити з цим. ЇЇ потрібно переосмислити, опрацювати. Книга містить дуже багато прикладів, описів різних ситуацій та посилань на інші роботи та дослідження. Книга має дуже якісне оформлення, папір цупкий, кремового кольору, а переклад бездоганний. Книга обов’язкова для прочитання всім читачам!
 •  
  Мислення швидке й повільне 75% користувачів вважають цей відгук корисним
  Мы живем в мифе о человеке. И один из них является суждение, что мы рационально принимаем решения, обдуманно идем на риски, логически оцениваем ситуации и людей, считаем, что можем предвидеть будущее. Если обобщить все вышесказанное, то нам кажется, что мы существенно умнее, чем это является на самом деле. А если же упустить лишние слова – человек немного дурак. Причем это же полбеды, проблема в том, что он не осознает этого, а ведь так дурак не лечится.
  В школах нас учат разным дисциплинам, но никто, никогда не учил нас думать. А ведь бывают моменты в жизни, когда анализируешь свое прошлое и понимаешь, что ты не не знал чего-то, не недопонимал чего-то, а просто совершил ошибку в анализе ситуации и принятии решения. К счастью эта тема исследуется и есть такие книги как «Мислення швидке і повільне» Даниэля Канемана. Прочитав данную книгу, вы сможете понять, как правильно думать, анализировать ситуацию, принимать решения. Эта книга не есть гарантией того, что вы научитесь думать правильно. Она поможет вам разрушить иллюзии и трезво посмотреть на некоторые аспекты вашей жизни, а успешное использование полученных знаний зависит только от вас.
  Но идеальных книг не бывает. Автор использовал не проверенные материалы для написания раздела 4 «Асоціативний механізм». Данные 12 исследований, на которые ссылается Канеман, не имеют высокой доли воспроизводимости. Более того, важно, что некоторые из результатов исследований являются фальсификатом. Исследование статистической достоверности статей, процитированных Канеманом в данной главе, провел исследователь из Торонтского университета (University of Toronto) Ульрих Шиммак (Ulrich Schimmack). Критику Канеман отрицать не стал, а публично признал свои ошибки, за что ему честь и хвала.
 •  
  Великі сподівання 75% користувачів вважають цей відгук корисним
  Прочитавши декілька перших сторінок - розчарувалася. Після книги Вільяма Зінсера- "Магія Переконливих Текстів" була готова до якісного тлумачення психології "доступною мовою". Але магії не відбулося. Автор дуже довго і величезними реченнями описує як працює наш мозок. Хочеться проскочити декілька абзаців, щоб зрозуміти, що хотів він сказати. В мене були думки :" ну ясно, зрозуміло, далі, ти вже про це згадував..." І знов після нудного пояснення про Систему 1 чи Систему 2 закрила книгу.
  Склалось враження, що автор не намагається зацікавити своєю розповіддю. Просто констатує факти. Психологія і так дуже тонка і не однозначна наука. І хотілось більше дізнатись про мислення людини, почуття, дії в тих чи інших ситуаціях більш художньо. Принаймні лаконічніше, щоб не згубити початок думки і закінчення у довгому абзаці.
  Коли читаєш хорошу книгу постійно виринають образи, спогади, які і є частково і з твого життя. Це зближує. Автор такої книги наче твій добрий знайомий, з яким ти подорожуєш. Якщо мандрівка вдалася- то книга прочитана і ти задоволений. Але з цією книгою такого не сталося.
  Через текст книги "Мислення швидке й повільне" автор демонструє насправді себе. Я відчула зверхність і "ламайте голову самі", а я далі буду розмусолювати про те, що вже з другого речення ясно. Ну не відгукнувся у мене його посил. Книга- це як вистава, театральне дійство. А сторінки книги "Мислення швидке й повільне" більше пасуватиме Вікіпедії.
 •  
  Часті повторення — надійний спосіб змусити людей повірити неправді, бо розмежувати істину та відчуття чогось знайомого не так легко. 66% користувачів вважають цей відгук корисним
  Я маю різні почуття щодо цієї книги з різних причин. Перші 200 сторінок (Частини 1 та 2) сильно зосереджені на тому, що автор намагається переконати читача, що краще мислити статистично, а не інстинктивно / інтуїтивно. Оголосивши незліченну кількість досліджень, щоб підтвердити свою посилку, автор (дуже коротко) у розділі 21 визнає, що "формули на основі статистики або здорового глузду" є одночасно хорошими формами для розробки цінних алгоритмів - чи не загальний погляд не підходить до інстинкту чи інтуїції? Пізніше в тій же главі автор визнає, що інтуїція додає цінності, але лише в тій мірі, в якій людина спирається на достатнє дослідження. Для мене, більша частина книги була написана, особливо в частинах 1 і 2, трохи над вершиною. Розділи короткі, і кожен наводить принаймні одне дослідження, яке виконав автор чи хтось інший. Він стає прикладом після прикладу після прикладу та надлишкового. Початкові розділи здаються так, ніби автор поставив групу журнальних статей разом, щоб розробити частину книги. Не зрозумійте мене неправильно, багато досліджень дійсно цікаві, і я вважаю їх дуже корисними, я просто вважаю, що це стало трохи зайвим. Проте є деякі докази, які також свідчать, що багато досліджень, на які посилаються в цій книзі, не могли бути відтворені, додавши додаткові міркування щодо доказів, що підтверджують посилку автора.
 •  
  Багато чого не є тим, чим здається 66% користувачів вважають цей відгук корисним
  Дуже корисна захоплююча книжка, яка багаточисленними прикладами доводить як часто ми помиляємося у своєму мисленні. Як часто наш високий інтелект чи ерудованість не мають нічого спільного із адекватним сприйняттям реальності чи з правильними рішеннями в житті \ бізнесі тощо. Ще простіше, як часто ми бачимо те, що нам хочеться бачити чи чути.
  Автор послуговується двома поняттями – Система мислення 1 (С1) і Система2. С1 – автоматична система, найчастіше для простих дій ми використовуємо саме її, С2 – це система зусиль, співставлення чогось з чимось. С2 відповідає за стримування, за самоконтроль. С1 не може і не вміє мати справу одночасно з кількома об’єктами.
  Не лише ми – прості читачі - помиляємося в судженнях та оцінках. Це роблять навіть психологи, які вивчали математичну статистику чи теорію ймовірності. Автор надає конкретні результати досліджень, які показують як часто при виборі на вакантне місце чи при оцінці навіть ефективності дій військових,поліції йде спотворене або лінивістю мозку, або шаблонними стереотипами нашого минулого, прийняття рішення. Дуже сподобалося як Нобелівський лауреат розбиває вщент силу-силенну праць із успішності бізнесу. Справді ж, скільки написано книг, які роблять начебто глибокий аналіз успішних корпорацій, підприємств і дають вам готовий рецепт – ось, що слід робити, ось куди слід вкладати гроші, ось як Гейтс чи Цукерман підібрав правильних людей. Як скромно інтуїтивно припускав автор цієї рецензії – дуже багато узагальнень зроблені на основі даних лише за певний період, дуже багато факторів випускається з виду і, можливо головне, недооцінено наскільки сильну роль грає збіг обставин. Тобто, перш ніж з тисяч стартапів саме цей став взірцевим, реально «вимірювано» цифровими показниками успішним, він вдало проскочив ряд етапів (типу порогів при спуску на байдарках) і опинився на висоті. Вижив. Ми ж найчастіше приписуємо таким «гуглам» чи «кока-колам» найнеймовірніші ознаки, які лишень не полінуватися б скопіювати і все буде чікі-пікі. Якщо стільки десятиліть виходить море літератури, що на блюдці подає всім нам готовий рецепт успіху (не боятися змін, бути новатором, зробити виклик, вийти із зони комфорту), то чому ж надалі ще більше і глибше море бізнесів прогорає, банкротує і т.д.?
  Нам може здаватися, що ми не такі. Ми то вже раціонально мислимо, критично (!). Автор наводить кілька задачок, прикладів, які доведуть, що ми такі ж самі. Переважно. На такі ж граблі запросто станемо як і до нас інші ставали. Так, є люди з чітко математичним сприйняттям реальності, як і автор – інтуїтивний статистик. Інакше б такої книги не вийшло. От і друг-однодумець допомагав йому розробляти свою теорію.
  Автор окремо ставить під сумнів результати численних психологічних досліджень. Ви ж читали і чули багато разів заяви типу «британські вчені виявили, що одружені живуть довше; червоне вино сприяє хорошому самопочуттю і роботі серця; флегматики на 45% ефективніше працюють на керівних посадах в конторах» і т.д. Математично можна так прискіпливо «пристібатися» до результатів таких досліджень, що висновки виявляться протилежними, неповними, застарілими, стосуються лише жителів міст і лише Ірландії чи лише Мексики тощо.
  Ще один з цікавих аспектів – прогнозування, особливо масових явищ і на тривалу перспективу…Ну хто у 19 ст. міг спрогнозувати, що саме таким чином розвиватиметься людство у 20 ст., бо мають з’явитися Ленін, Сталін та Гітлер? Хто на поч. 1980-х (ЦРУ чи Ванга) передбачали швидкий розпад СРСР? Цинічно скептично Канеман пояснює марну справу, от просто реальну цінність і актуальність фрази «прогнози – річ невдячна», таку як вгадування наперед політологами чи економістами якихось цифр, поворотів у розвитку людства т. ін. Канеман «на пальцях» пояснить читачеві чому суспільні явища не піддаються жодним аналітичним прогнозам.

  Не буду переказувати всю книжку. Це була лише «затравочка» до неї. Виділю три поняття, які часто зустрічаються в книжці і які мені видалися важливими:
  Когерентність мислення – явище, коли ми зв’язуємо у щось логічне два чи кілька начебто співвідносних поняття. Наприклад, почувши слова типу овес, сухо, врожай, ми можемо для себе з’єднати у речення «Із-за посухи поганий врожай вівса». Тісно пов’язано з «ефектом ореолу», коли на основі двох даних (ввічливий, в окулярах) ми можемо зробити поспішний поверхневий висновок (значить розумний і надійний, видно інтелігент).
  WYSIATI – What You See Is All There Is – схильність робити поспішні висновки на основі поверхневих недостатніх даних.
  Регресія до середнього – я для себе так зрозумів, що багато явищ залежать від коливання випадковостей. Якщо сьогодні спортсмен виступив погано, то завтра може виступити краще - просто із-за маленької випадковості (краще спав, більш розслабився, просто більше повезло).
 •  
  Это не ужасно, но и не хорошо. 55% користувачів вважають цей відгук корисним
  Автор действительно вложил много сил и времени чтоб написать книгу такого объема, но стоило ли оно того? Однозначно нет.
  Интересную тему понятия тех или иных решений, систем и т.д, автор настолько настолько растягивает с их описанием, разными приводами, и одними и теми же доводами.
  Нет серьезно вы будете читать одну главу 110стр, где один пример про вождение машины и концентрации будут мусолить раз 10.
  Стоит ли говорить что воды в книгу налито оооочень много, читаешь и понимаешь, что это слова которые не несут в себе информации.
  Стоит сказать есть интересные упражнения и примеры, которые не растянуты, и результаты, которых читать интересно.
  Как вывод можно сказать, что книга сильно переоценена статусом автора и получила популярность не слишком заслуженно.
  Для любителей долго и нудно читать, определённо да, а в плане получения какой-то ценной информации, тут как сказал бы сам автор нужно напрячь систему 2.
  Книгу испортил гигантский объем информации, которую просто сидеть и запоминать очень сложно. Увы.
 •  
  Cogito Ergo Sum
  Книга нобелівського лауреата Даніела Канемана "Мислення швидке і повільне" відразу привертає увагу своєю назвою, водночас насторожуючи кількістю сторінок. Але забігаючи наперед, можна сказати що води тут по-мінімуму і книга виправдовує свої об'єми. Якщо говорити про зміст то перед читачем постають напрацювання автора у сфері поведінкової психології та економіки за всю його кар'єру. Автор плавно вводить нас в наявність двох умовних систем мислення - швидкого і відповідно повільного, що використовуються мозком при певних обставинах і умовах. Після усвідомлення широкоспекторності мислиннєвого апарату, Канеман дуже розлого викладає свою теорію перспектив, за яку отримав нобелівську премію. Якщо коротко про неї, то ця теорія просто неймовірна, ніби очевидні речі, але осмислені в науковому стилі і підтверджені численними прикладами, які автор не соромиться використовувати у дуже великих об'ємах. Сама книга читається моментами легко, а моментами складно. Все залежить від типу матеріалу, коли багато теорії то приходиться вмикати режим підвищеної концентрації. Загалом книга може перевернути світогляд та розуміння багатьох речей, але широкому загалу складно її рекомендувати, тому що не зацікавлені в даній тематиці наврядчи дочитають до кінця таку об'ємну працю.
 •  
  Книга способна внести зерно сознательности и рациональности не только при принятии решений, но и в обыденных жизненных ситуациях
  Последние десятилетия, многочисленные ученые пытались опровергнуть сомнительную теорию рационального экономического поведения, которая утверждает, что люди ведут себя как вычислительные работы, принимая исключительно рациональные решения по покупке и продаже тех или иных активов. И этим ученым удалось достичь значительных успехов. Их исследования действительно подтверждают, что в большинстве жизненных ситуаций люди не проявляют признаков рациональности, зато демонстрируют непоследовательность, эмоциональность и предвзятость. Интересно то, что первыми за исследования этой сферы взялись вовсе не экономисты. Дэниел Канеман и Амос Тверской, два психолога из Израиля, обратили внимание, что люди редко принимают решения, руководствуясь исключительно рациональными соображениями. В своей книге «Мислення швидке й повільне» они продолжают развивать свою теорию, при этом уделяя значительное внимание тому, как на самом деле мыслят, реагируют и принимают решения люди. Опираясь на десятилетия исследований, Канеман выстраивает архитектуру человеческого принятия решений - своеобразную умственную карту, на которую нанесены все ловушки и ложные связи. Он приводит множество «систематических ошибок» и «нелогичных паттернов» человеческого мышления. Вот лишь некоторые из них:
  • Выборочное восприятие. Люди охотнее соглашаются на операцию, если им сказать, что процент выживания составляет 90%, чем, если сообщить, что уровень смертности достигает 10%.
  • Страх провала. Люди пытаются любыми способами избегать чувства грусти. Именно поэтому они обычно готовы продолжать инвестировать деньги и время в безнадежные проекты, только чтобы не пришлось признавать собственный провал.
  • Страх потери. Многочисленные эксперименты показывают, что большинство людей скорее согласятся гарантированно получить $ 46, чем получить 50% шанс выиграть $100. Хотя рациональное мышление свидетельствует, что второе предложение более выгодно.
  Канеман объясняет нелогичное поведение и отсутствие рационального зерна в многочисленных человеческих решениях тем фактом, что мышление людей, по сути, разделено на две системы. Система 2 - это сознательное мышление. Оно медленное, способное к анализу, учету всех факторов, оценке, поиску причинно-следственных связей и тому подобное. Сознательное мышление требует значительных ментальных усилий. И именно в результате его деятельности возникают рациональными решениями. Но есть и обратная сторона мыслительной системы - это Система 1, которую Канеман называет протагонистом сознательного мышления. Система 1 отвечает за автоматическое мышления и мгновенные ментальные реакции, для осуществления которых нам не приходится прилагать никаких усилий. Именно Система 1 ответственна за наше умение умножать 2 на 2 и заканчивать фразу «хлеб и ...» Основной недостаток системы 1 заключается в том, что она пытается работать с информацией, которая ему доступна и принимать решения, основываясь только на этой информации. Поэтому, например, если вас спросят, хотели бы вы инвестировать несколько миллионов долларов в компанию Ford, при этом не предоставляя никаких деталей о компании, Система 1 попытается принять решение в касательной, но нерелевантной информации. Например, обосновываясь на том, нравятся ли вам автомобили Ford. Система 1 приспособлена для осуществления сложных аналитических или статистических вычислений. Вы слышите об очередной террористической атаке и пытаетесь в этот день избегать всех автобусов и поездов, хотя статистически поездка в поезде не стала более опасной. Для того чтобы пользоваться системой 2 - нужна сила воли. Канеман утверждает, что способность сознательно переключаться к Системе 2 - это признак «активного разума» и часто определяющий фактор успешности. В общем, это только некоторые доводы, присутствующие в этой книге по психологии человека. Здесь описано еще много интересных экспериментов, что делает ее чрезвычайно увлекательной и легкой для чтения. Покупайте, не пожалеете!
 •  
  Непересічна література
  Дуже важко судити, переглядати або аналізувати книгу, яка в основному оскаржує саму ідею людського «раціоналізму». Чи є люди цілком раціональними? Автор отримав Нобелівську премію з економіки за те, що довів, що не зовсім. В цілому, ця книга є таким собі вступом до поведінкової психології. Пояснюючи, як наш розум приходить до висновків і приймає рішення, Канеман пояснює, що наша інтуїція і частина прийняття рішень в мозку має дві особистості. Ці особистості, за його словами, не є двома різними або окремими системами. Дві системи називаються системою один і системою два. Система один є пильною, імпульсивною, осудливою, та дуже емоційною. Система два, з іншого боку, є цілковитою протилежністю системи один, вона дуже розумна, лінива, в основному дрімає. Ця книга - довге, всеосяжне пояснення того, чому ми приймаємо рішення так, як це робимо. Обидві системи необхідні, але обидві системи іноді впадають в помилки. Канеман пояснює багато таких помилок. Наші рішення сильно залежать від того, як ми ставимо питання власній свідомості. Просто повторне формулювання питання може легко змусити людей - навіть професіоналів, таких як лікарі - змінити рішення. Нам потрібно зрозуміти ці проблеми. Саме в цьому допоможе книга. Вона дуже цікава, тому рекомендую всім читачам!
 •  
  Не пожалкуєте!
  Останнім часом, коли доводиться замислюватися над феноменом людства в цілому, над його потенціалом, якого інколи здається, що люди зовсім не варті, стикаючись з людською легковірною тупістю... Мені не вистачало когось, хто міг би пояснити мені - як воно так стається, що деякі люди так легко вірять у цілковиту маячню, і чому я сам інколи починаю сумніватися у тому, що наче б то достовірно знаю. Я не дуже люблю нон-фікшени, саме за те, що вони, часто-густо ведуть подалі від істини, або дуже сильно "розбавлені водичкою", або схиляють до сумнівних ідеологій. На моїй пам'яті дві, чи три книжки, із популярних коло-наукових нон-фікшенів, які б викладали щось для мене, справді революційне та питоме. От ця - одна з тих кількох книжок. Я щиро радію, що Нобелівку дають за книжки, автори яких наважуються постати проти маніпулювання свідомістю і перетворення особистостей на маси, з якими можна робити що хочеш. Книга читається не супер легко, хоча це прекрасний переклад українською, проте її наповнення вартує витрачених зусиль. Раджу читати з олівцем та нотатником. Прочитавши, переосмислив себе і весь оточуючий нас світ.
 •  
  "Той факт, що ви бадьоро йдете вперед, не відміняє того факту, що ви могли помилитися із напрямком." 50% користувачів вважають цей відгук корисним
  Нелегко судити чи аналізувати книгу, яка кидає виклик самій ідеї людського «раціоналізму». Чи люди цілком раціональні? Деніел Канеман отримав Нобелівську премію з економіки як раз за те, що сказав, що це не так. І доволі багато людей обурилися таким його висновкам. Нам просто не подобається, коли кажуть, що ми не дуже раціональні і не такі розумні, як ми думаємо.

  Загалом, ця книга є екскурсією з поведінкової психології. Пояснюючи, як наш розум приходить до висновків і приймає рішення, Канеман пояснює, що наша інтуїція і механізм прийняття рішень у мозку має 'дві системи'. Це твердження не треба сприймати буквально, як існування окремих чітко визначених систем, а скоріше метафорично. Так, Система 1 - пильна, імпульсивна, розсудлива, легко піддається маніпулюванню, надзвичайно емоційна. Система 2, з іншого боку, є тотальною протилежністю Системі 1, вона дуже розумна, непокірна, і в основному 'дрімає' в задній частині голови, її важко переконати, бо вона вперта, і починає діяти лише тоді, коли є якась "надзвичайна ситуація". Обидві ці системи дуже сприйнятливі до ряду упереджень та стереотипів, система 1 більше, ніж система 2.

  Після загального визначення властивостей цих систем, Канеман продовжує описувати свої багаторічні дослідження, експерименти та опитування, вивчаючи кожен куточок свідомого людського розуму. Він зосереджується на різноманітному наборі евристики упереджень, які впливають на наші судження у повсякденному житті. За результатами деяких блискучих експериментів, він переконливо розробляє висновки, та показує, як ці упередження впливають на наші рішення. Також, не припиняючи висвітлювати помилки нашої свідомості, автор торкається ряду інших важливих проривів у світі психології.

  Канеман стверджує, що подолати евристичні упередження вкрай важко. Хоча, використовуючи статистичні формули та навмисний контроль, ми можемо певною мірою «раціоналізувати» свої рішення. І все-таки ми за своєю суттю схильні до популістичної риторики та зухвалих фігур, ми віримо в міфи та фейки, бо саме так ми бачимо речі. Але це не 'абсолютне зло', оскільки деякі інтуїтивні здібності - це еволюційне благо, яке допомагає нам зрозуміти емоції та прийняти правильне рішення за кілька секунд. Канеман також не вважає за доцільне подолати ці упередження, а лише вміти розпізнати їх і примусити нашу систему 2 працювати, перш ніж приймати хибні вирішальні судження.

  В книзі розглянуто так багато цікавих аспектів поведінкової психології, що охопити їх тут складно, але все це насправді перевернуло моє світосприйняття, та напевно ще більше посилило мою недовіру до перших вражень та, сподіваюся, зміцнило самоконтроль в моменти прийняття рішень; і я дуже вдячна цьому далекому професору за таку неймовірну книгу!
 •  
  Про людське мислення
  Це книга для тих, хто цікавиться психологією людини, зокрема, особливостями мислення і сприйняття інформації. Книга не надто важка, немає безлічі суто наукових термінів, розрахована на широкі маси читачів, але й не можу сказати, що вона захоплива. З одного боку, автор багато розповідає про свій науковий шлях, особливості взаємодії з колегами у проведенні спільних досліджень, але це мало стосується суті проблеми і навіть трохи відволікає від основних ідей.
  Але з іншого боку, «родзинкою» книги є розкриття автором безлічі цікавих завдань і ситуацій, які свідчать про певні особливості нашого мислення. І скажу чесно, із половиною завдань я справилась неправильно. І це було дуже захопливо. До того ж, автор пояснює причини помилок у сприйнятті і мисленні звичайних людей, які не мають глибоких знань із психології, на які гачки вони потрапляють, і розкриває, як ці механізми хиб у мисленні та уяві людини використовують маркетологи, політики або навіть шахраї. З цієї точки зору навіть корисно почитати ці книгу.
 •  
  Как вы мыслите!
  Книга "Мислення швидке й повільне" - очередной бестселлер от Дениэла Канемана. В данной книге речь пойдет о таком интересном процессе, как мышление. Эта тема очень популярна в наш век информаций и современных технологий. Здесь хорошо раскрыты такие темы, как психология, поведенческая экономика, социология, маркетинг и другие.
  Каждый из нас верит, что мыслит рационально, однако во многих ситуациях мы действуем согласно нашей интуиции и в наших действиях отсутствует какая-либо логика. Но что любопытно - понять мы это можем только, когда кто-то проводит такие эксперименты, как Канеман. Автор дает здесь очень много интересных и оригинальных рекомендаций о том, как мыслить логически, как по максимуму использовать свое внимание и как принимать решения в сложных и напряженных условиях. Оригинальные истории и примеры помогут лучше воспринимать эти темы, которые затрагивает автор в своей книге.
  Книга подойдет не только тем, кто хотел бы как можно лучше пользоваться логикой, но также и специалистам в таких сферах, как экономика, социология и маркетинг.
 
Характеристики Мислення швидке й повільне
Автор
Деніел Канеман
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2017
Перекладач
Максим Яковлєв
Кількість сторінок
480
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
155х235 мм
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
ISBN
978-617-7279-18-0
Вага
800 гр.
Тип
Паперова
 

Про автора Мислення швидке й повільне