Маруся
Паперова книга | Код товару 454026
Yakaboo 4.9/5
Автор
Василь Шкляр
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Серія книг
Книга року ВВС-2014
Мова
Українська
Рік видання
2014
Кількість сторінок
320 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
130х200 мм

Усе про книжку Маруся

Перед нами постає неординарна, героїчна та майже містична постать: отаманша Маруся, блакитноока красуня із сонячним волоссям. Вона мала б прожити інше життя, але не такі то були часи. Майбутнє країни завмерло на вагах долі, тому після загибелі братів, отаманів української повстанської армії, 16-річна гімназистка Саша Соколовська бере до рук зброю і стає на чолі тисячного війська.

Відтепер вона — отаман Маруся. Жінка-легенда, саме ім’я якої буде сповнювати жахом ворогів... Історія, яка так потрібна тисячам українців у ці чи не найскладніші та найдраматичніші часи нашої історії, про героїчну дочку вільної України Сашу Соколовську — Марусю, обов’язково додасть наснаги та віри у найкраще нашим громадянам.

Характеристики
Автор
Василь Шкляр
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Серія книг
Книга року ВВС-2014
Мова
Українська
Рік видання
2014
Кількість сторінок
320 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
130х200 мм
Рецензії
 •  
  Рецензия 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чудова, патріотична книга. Читається на одному диханні. Її, як і "Чорного Ворона" та "Холодний Яр", повинен прочитати кожен.
 •  
  Рецензия 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чудова книга! "Проковтнув" за 2 дні без фанатизму до читанн, сама пішла....
Купити - Маруся
Маруся
100 грн
Є в наявності
 
Інформація про автора
Василь Шкляр
Василь Шкляр

Василь Шкляр - український письменник, автор бестселера «Залишенець». Один з найбільш читаних і відомих сучасних українських письменників. Лауреат Шевченківської премії 2011 року. Народився в селі Ганжалівка Черкаської області. Поступив на філфак Київського національного університету імені Тараса Шевченка, але після випадку, який автор відобразив у своєму творі «Стороною дощик іде», Василь пере...

Детальніше

Рецензії Маруся

4.9/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Рецензия 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чудова, патріотична книга. Читається на одному диханні. Її, як і "Чорного Ворона" та "Холодний Яр", повинен прочитати кожен.
 •  
  Рецензия 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Чудова книга! "Проковтнув" за 2 дні без фанатизму до читанн, сама пішла....
 •  
  Жіноче обличчя війни 100% пользователей считают этот отзыв полезным
  Історичний роман про легендарну українку - отаманшу Марусю. І хоч у війни не жіноче обличчя, саме ця бунтарка була найсильнішим ватажком, яку наділяли надприродними силами та приписували мольфарство. 1919 рік, військо повстанців разом з Галицькою армією йдуть до Києва, щоб очистити його від більшовиків та закріпити українську владу у місті.

  Василь Шкляр у своєму романі висвітлює цікавий період боротьби за українську державність. Кривавий, жорстокий, місцями абсурдний період, і такий до болю схожий на сучасність (історія йде по колу, не інакше). Хоч головною героїнею стала історична постать, Саша Соколовьска (відома як Маруся,) проте найбільшу увагу на себе перебирає Київ, де зіткнулись різні військові сили, різні інтереси місцевого населення.

  Маруся стає ватажком повстанців після того, як по черзі вбивають її старших братів (свої же, в спину), і хоч не такої долі хотіла молода 16-річна дівчина, та як каже сама Маруся "у мене не було вибору". Перед нами постає розумна, непокірна, безкомпромісна та безжальна отаманша, до якою ставились з повагою ватажки інших повстанських загонів. Невідомо як загинула (і чи взагалі загинула). В романі представлена любовна лінія, яка, як на мене, виглядає трохи комічною (любовним сценам не віриш, занадто поетизовані). Абсолютно не сподобалась обкладинка, і сподіваюсь, коли перевидаватимуть книгу - до оформлення підійдуть відповідальніше.
 •  
  Рецензия 50% пользователей считают этот отзыв полезным
  Для таких денег нормально оформлено издание,быстрая доставка,всё удобно...не выходя из дома заказал,прочитал и получил удовольствие.
 •  
  Цікаво
  Напевне, майже кожен з нас цікавився такою історичною постаттю як Маруся Соколовська. Жінка, життя якої оповите легендами, викликає у кожного свої почуття: дехто захоплюється надзвичайною мужністю молодої дівчини, дехто просто колись трішки щось чув про неї, проте є й такі, які відкрито зневажають. Особисто я вже давно цікавилася Марусею. Проглянувши безліч телепередач, у мене виникли суперечливі емоції щодо життя і діяння отамана Марусі. Можливо, це через те, що дані фільми були відзняті раніше і в них проглядається популяризація негативу щодо образу дівчини. Проте я дуже зраділа, коли довідалася, що, один з найвідоміших сучасних письменників України дослідив життя Марусі та один з періодів становлення незалежності України зокрема.
  У романі розповідається про повстанського отамана Марусю Соколовську. Яким чином дівчина стала отаманом, до того ж таким, якого боялися вороги, детально розписано у книзі. Хочу сказати, що автор дійсно гарно описав всю ту епоху і виникло враження, яке й повинна викликати хороша книга, - це відчуття дійсності. Читач насправді може зрозуміти вчинки діячів, період, у які відбувалися дані зрушення, і зробити свої особисті висновки, які автор віддає на наш розсуд. Шкляр виконав велику роботу. Це видно з того, що він працював над романом цілих п'ять років. Використовуючи архіви і щоденники очевидців, В. Шкляр написав дійсно наближений до історичних реалій твір.
  Книга варта уваги безсумнівно. Я вважаю, що кожен, якої б національності він не був і які б не мав погляди, повинен розуміти минуле. Як своє, так і інших. Зрештою, подвиги наших національних героїв має знати кожна свідома людина. Однозначно рекомендую дану книгу.
 •  
  Патріотизм з книги лине....
  Тільки сама обкладинка цієї книжки вже щось всередині розбурхує. Насправді, вона якась така ніби й войовнича, але й ніжна, чутлива. Ілюстрацій всередині немає, є лише текст - теж патріотичний. Він вказує на те, що таки важливо знати історія - як нашій країні далась незалежність, як взагалі люди боролись за неї і чим вони жертвували. Цю книгу можна з легкістю брати собою у подорож. Вона по-перше, не займе у вас багато місця у валізі, а по-друге, вона легенька і відповідно не буде вам тягарем.

  Книга читається доволі легко, не потрібно докладати особливих зусиль, текст можна "ковтнути" одним махом. Зрештою, ця книга й для патріотів України, щоб всі усюди знали хто був головним ворогом нашої держави. Тим паче, ця апроза не вигадка. Маруся - цілком реальна особа, а Ліза Соколовська - то її внучка. Навіть здається, що та історія знову повторюється. Сумно, але воно так от відбувається. Цілком, я раджу вам прочитати цю книгу! повністю відкриває ваші очі на історію України, осіб та москалів, які не принесли нам тоді добра!
 •  
  Безстрашна отаманша
  Якщо запитати пересічного українця, що він знає про визвольні змагання українців початку минулого століття, то виявиться що крім Грушевського, Петлюри та Махна навряд чи хтось згадає щось більше.
  Ця сторінка нашої історії поки що мало досліджена фахівцями, а про художню літературу і взагалі не йде мова. В сучасній українській літературі цю прогалину вирішив заповнити Василь Шкляр.
  «Маруся» - історія реальної отаманші Олександри (Марусі) Соколовської та її сім’ї. В книзі описуються події української історії 20-х років ХХ століття. Коли боротьба за Україну точилася між декількома арміями: Симона Петлюри, західної України, Денікіна, більшовиків.
  Це книга про героїзм у боротьбі за рідний край, від якого водночас віє безнадією: відсутність єдності, розрізненість українських сил, зрада на кожному кроці… Можливо саме так автор намагається показати сучасникам, що здобути власну державу можна лише об’єднавши спільно зусилля направлені на перемогу. Інакше – вся справа є марною.
  Книга читається легко, і по-суті є ідеологічним твором для виховання патріотизму нашої молоді.
 •  
  Дівчина-вогонь
  Ну, по-перше, ніяка вона не Маруся, а Олександра. І ніяка вона не сільська дівка (як ви, було, подумали), а справжня козацька отаманша.

  Емоції від цього твору просто неймовірні. Якщо чесно, інколи настільки нею зачитувалася, що не відповідала на телефонні виклики та навіть від кави відмовлялася. Ні, серйозно, книга дійсно дуже цікава!

  Я ніколи не сприймала книжки про українську історію. Вона завжди була або безсоромно нудна, або зовсім «пере» у наших письменників. Проте Василь Шкляр зміг стримати націоналізм і показати війну абсолютно справжньою та щирою.

  У творі описаний період 1917-1920 рр., коли галичани та повстанські війська об’єднувалися проти спільних ворогів: більшовиків (червоних), царської армії (білих), поляків та ще одного ворога, якого, на жаль, так і не змогли здолати... Тут є і кохання, і дружба, і неймовірна відвага. Здається, що так, як воювали наші козаки, не воював ніхто!

  • «Юхим Горошко, тримаючись за стремено, біг босий, але ніхто не бачив, як миготять його тверді порепані п’яти.»
  • «Втрати в боротьбі завжди будуть меншими за ті, яких ми зазнаємо в покорі...»

  Саме через помірну національність у читача виникає бажання читати й читати – бо правда. Спочатку історія здаватиметься трохи затягнутою, проте через сотню? сторінок стає дійсно цікаво, та й до історичних фактів звикаєш із часом.

  В цілому, усі сюжетні лінії дуже добре пропрацьовані, а, отже, п’ятирічна праця Шкляра точно не була марною!
 •  
  Молода кров
  Ще один твір від майстра історичного роману В. Шкляра. Книга написана приблизно в такому ж стилі, що і "Чорний Ворон" цього автора. Тільки тут основною дійовою особою виступає молода дівчина, яка після смерті своїх старших братів змогла організувати навколо себе потужний збройний загін. Маруся являє собою яскравого представника молодої крові, який може перебороти неймовірні, як на наш час, труднощі як фізичні, так і моральні. Та не просто перебороти і змиритись, а стати наперекір долі і доводити своїм ворогам, що зламати український характер неможливо. До того ж ворог не один. З трьох боків здійснюється тиск. Причому цей тиск творять не якісь бандити з великого дороги, а добре організовані армії. В тому числі і регулярні частини, що мають практично невичерпні людські та технічні ресурси. Лише одне ім'я молодої тендітної дівчини наводить жах на досвідчених ворожих воєначальників. Ну може й не жах, але змушує рахуватися з нею, зважати на неї та її загін.
  Можливо, образ Марусі уособлює молоду, але відважну і незламну державу, представником якої вона є
 
Характеристики Маруся
Автор
Василь Шкляр
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Серія книг
Книга року ВВС-2014
Мова
Українська
Рік видання
2014
Кількість сторінок
320 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
130х200 мм
Палітурка
Тверда
Тираж
18000
ISBN
978-966-14-7838-0
Вага
300 гр.
Тип
Паперова
Клас
11-й клас
Література
Українська
Література країн світу
Українська література
Література за періодами
Сучасна література
 

Про автора Маруся