Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи
Паперова книга | Код товару 1264926
Yakaboo 5/5
Автор
Любомир Остапів
Видавництво
Yakaboo Publishing
Мова
Українська
Рік видання
2020
Кількість сторінок
288
Ілюстрації
Кольорові, Схеми
Формат
170х215 мм
Палітурка
М'яка

Усе про книжку Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи

Якщо ви мешкаєте в Україні й вирішили написати книжку, яка порушує найбільш замовчувані та незручні теми, то це буде книжка не про секс. Це буде книжка про гроші. Звісно, не про абстрактні гроші заокеанських мільярдерів або вітчизняних олігархів, а про свої, рідні.

«Любов та бюджет» не є книжкою про те, як заробити гроші. Вона про те, як керувати заробленим. Більшість підходів і практичних порад адресовано людям, які живуть разом і тому керують не тільки особистим, а й сімейним бюджетом. Любомир Остапів проходить із ними весь шлях до фінансової свободи — від перших незручних розмов до вибору інструментів для обліку та планування, прийняття рішень щодо банку, кредитів та інвестицій.

Тримаючи руку на пульсі фінансів, автор для оновленої книжки «Любов та бюджет» актуалізував усі розділи, додав новинки як із поведінкової економіки, так і з українського фінансового ринку. З’явився новий розділ «Human Capital. Захистити себе та рідних від форсмажорів», адже саме медичні витрати є найбільш недооціненими у фінансових прогнозах родин. Доданий також розділ «Ваш шлях до фінансової свободи. Кейси». Уже продано понад 10 тисяч примірників! Купівля кожного з них однозначно стала вдалою інвестицією для українських родин.

Тираж цієї книги видано із залученням коштів Гранту інституційної підтримки наданих "Українським інститутом книги".

 https://img.yakaboo.ua/media/catalog/product/l/u/lubov_ta_budjet_cover-01_1.png

Відгуки про книжку:

«"Любов і бюджет" – чудова книга про фінанси, яку мають прочитати мільйони українських сімей. Легка для читання і сповнена прикладів, вона необхідна чи не кожному представнику покоління, яке виросло на уламках Радянського Союзу і опинилося у світі, яким править ринкова економіка. Заможність України буде досягнуто через заможність і економічну незалежність кожної української сім’ї. Розібратися з власними фінансами – необхідний мінімум для кожного українця».

Ярослав Ажнюк, підприємець, співзасновник компанії Petcube

«Приємно що в нашій країні з’являються книги по фінансовому плануванню, особливо сімейному. Вона буде цікава як подружнім парам, так і тим хто тільки планує жити разом».

В'ячеслав Масленніков, перший в Україні отримав професійну інвестиційну кваліфікацію CIIA®, засновник компанії з управління приватним капіталом UWMC, партнер iPlanTM

«Книга є деталізованим відвертим описом власного досвіду Любомира. Надихає на переосмислення своїх дій та рішень у сфері сімейних фінансів. Це саме та суміш рецептів які працюють в наших українських реаліях».

Юлія Заярська, фінансовий директор Trembit LLC, співзасновниця дитячого садка "Перша дитяча академія", дружина, мати двох дітей

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Любомир Остапів
Видавництво
Yakaboo Publishing
Мова
Українська
Рік видання
2020
Кількість сторінок
288
Ілюстрації
Кольорові, Схеми
Формат
170х215 мм
Палітурка
М'яка
Цитата
Чудова книга про фінанси, яку мають прочитати мільйони українських сімей. Легка для читання і сповнена прикладів, вона необхідна чи не кожному представнику покоління, яке виросло на уламках Радянського Союзу і опинилося у світі, яким править ринкова економіка.
Ярослав Ажнюк
Рецензії
 •  
  Шлях до фінансової свободи 83% користувачів вважають цей відгук корисним
  Це неймовірна книга про фінанси, що написана доступною і зрозумілою мовою. Вона буде корисною, як і тим, хто нічого не тямить у фінансових справах, так і тим, хто вже в цьому профі. В книзі наведено безліч прикладів, що робить її зрозумілою для всіх. Особисто я читала вже багато книг про гроші та бюджет, але ця займає перше місце в моєму рейтингу.Прочитала її за день і буду перечитувати ще і ще. А деякі з порад автора, вже почала вцілювати в життя. Написана українцем для українців і в тому її велика перевага. Книга допоможе сімейним парам визначитися зі своїми фінансовими цілями, навчитися економити, відкладати, а також пояснить, як змусити гроші працювати на Вас, а не навпаки. Якщо ж Ви, поки що, самотні-не засмучуйтесь. Ця книга буде корисною і для Вас також. Отже, якщо ви прагнете: стати фінансово незалежними; навчитися правильно вести сімейний бюджет; не лише ставити фінансові цілі, а й досягати їх; відкладати гроші, а не постійно позичати; дізнатися більше про депозити та інвестиції в межах нашої країни, то однозначно Вам необхідна ця книга.
 •  
  Луч финансовой грамотности во тьме постсоветского Украинского капитализма 80% користувачів вважають цей відгук корисним
  Воспользовавшись предложением автора в конце книги хочу оценить труд Любомира Остапова, который однозначно заслуживает внимания современной украинской молодежи. Надеюсь этот отзыв cподвигнет больше людей к прочтению этой крайне полезной книги и поможет в популяризации этого недооцененного пласта литературы в нашей стране и в нашем обществе.

  I) Впечатления об авторе
  Впервые о Любомире Остапове я услышал на вебинаре который он проводил для моей компании на тему финансовой и инвестиционной грамотности, и оставшись под приятным впечатлением - приобрел сразу 2 его книги - "Любов та Бюджет" и "Малюк та Бюджет". И не пожалел.

  Мне однозначно импонирует миссия социального проекта Любомира под названием "Семейный бюджет", которая помогает среднестатистическим украинцам развивать культуру сбережений, инвестиций, а так же принимать в жизни разумные финансовые решения с оглядкой на наши реалии - такого в нашей стране увы очень мало (практически нет), и я считаю что это важный вклад конкретного человека в развитии финансовой грамотности украинской нации, которую к сожалению не преподают в школах. Эта достаточно высокая миссия выгодно выделяет Любомира на фоне расплодившихся на нашем рынке пустых и "водянистых" книг многочисленных бизнес-коучей.

  II) О самой книге.
  А) Начну с Плюсов:
  1) Формат - Он удобен. Хорошее качество печати, твердый переплет, всего 288 страниц, на которых автор уместил массу полезной информации, подкрепленной графиками, таблицами и тематическими иллюстрациями (мне как визуалу это очень зашло).

  2) Слог - хочу заметить, что к бизнес литературе на украинском языке я всегда относился весьма скептически по разным причинам, однако, эта книга оказалась исключением и была мною с удовольствием прочитана от корки до корки ввиду приятного и понятного слога, красивого и современного украинского языка автора, а также откровенного и "мясного" контента, которым Любомир делиться с читателями.

  3) Контент - Контент разнообразен, от легкой теории для общего понимания вопроса, до конкретных разборов стратегий семейного бюджетирования на примере семьи Любомира, а так же других пар, которые поделились с автором информацией и размышлениями по топику. Автор делает упор на конкретику, что очень радует, приправляя ее уместными best practises от мировых имен, адаптированных под нашу реальность. Полностью и детально покрыты темы семейного финансового планирования, варианты создания пенсионной стратегии, психологии взаимодействия партнеров по достаточно щепетильным вопросам, и вкратце описаны некоторые популярные финансовые инструменты, которыми пользуется сам автор (чем и делиться с читателем).

  4) Релевантность - как и упоминалась выше, большая часть советов и практик, которые освещает Любомир, вполне применимы в наших реалиях и доступны каждому украинцу. Многие вещи описываются по состоянию на 2016-18гг., что в целом делают информацию достаточно актуальной.

  5) Откровенность - автор открыто, честно и детально делиться цифрами, расчетами, личными примерами, а так же успехами и провалами некоторых своих финансовых решений. Признание своих ошибок - это большой респект, и дополнительно выделяет автора на фоне тех, кто пишет про сплошной "успешный успех".

  Б) Теперь минусы:
  6) По неизвестным мне причинам, автор делает достаточно сильный фокус на ПриватБанке, его услугах и сервисах в течении всей книги. Мне хочется верить, что столь частое упоминание этого фин.учереждения - это не более чем элемент описания личного опыта (согласно книге - это основной банк Автора), но порой я реально ловил себя на мысли, что автор намеренно пиарит этот весьма мерзкий банк, который по состоянию на 2021 год принес украинскому народу немало проблем, а государству - конкретные убытки, что полностью обнулило заявленную "инновационность" и "передовые решения" этого фин учреждения.

  К слову, на текущий момент, многие другие банки подтянули свою IT часть и тот же Монобанк, Альфа-Банк Украина, ПУМБ и даже Ощадбанк во многом уже ничем не уступают онлайн сервисам Привата.

  Делаю скидку на то, что львиный кусок текста книги был написан ДО провального процесса национализации, и тем не менее, на мой взгляд автору стоило бы сделать более объективное сравнение полезности сервисов разных банков для семейного бюджетирования (если конечно же не было цели PR'a конкретного банка :)

  7) Некоторые инвестиционные решения автора вызывают много вопросов, в частности инвестиции в убыточные дотационные отечественные предприятия. Тем не менее, на вкус и цвет все фломастеры разные, и хоть и автор достаточно размыто дисклеймерит о том, что он всего лишь делиться своим опытом и каждый вправе выбирать тот способ и инструмент, который он считает необходимым - я считаю что некоторые советы не должны восприниматься неопытными читателями как прямое руководство к действию, а скорее как получение хорошей пищи для размышлений.

  8) В начале книги автор достаточно поверхностно пробегается по ключевым финансовым терминам и понятиям, местами отправляя читателя к Киосаки, Канеману и др. мировым авторам для более детального изучения топика. И этому есть объяснение - формат и предполагаемый портрет читателя не подразумевает глубокое погружение в эконом.теорию. Однако, лично мне, как человеку без экономического образования, не хватало некоторой дополнительной теоретической части, особенно про активы и пассивы, диверсификации валютного портфеля, а так же более детальный экскурс в ключевые моменты поведенческой экономики, которая влияет на принятие тех или иных фин.решений.
  -------------

  В заключении, я крайне рекомендую к прочтению книги Любомира всем, кто задумывается о том, что стоит за словом "финансовая свобода", тем кто хочет построить грамотные и гармоничные финансовые отношения со своей супругой/супругом, и конечно же тем, кто понимает, что в современных реалиях для достойной жизни человек просто обязан искоренить в себе "совковую" ментальность наших предков по отношению к финансам, и научиться принимать взвешенные, рациональные и здравые решения связанные с семейным бюджетом и личным благополучием в новых реалиях. И труды этого автора могут в этом помочь.

  С уважением,
  Роман
Купити - Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи
Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи
320 грн
Є в наявності
 
Інформація про автора
Любомир Остапів
Любомир Остапів

Любомир Остапів — фінансист та письменник. Розпочав професійну кар’єру 2005 року, повернувшись в Україну після однорічної програми робочого стажування в США. Першою компанією, в якій він почав працювати, стала Deloitte&Touche, згодом були роки розвитку фінансової кар’єри. Понад 6 років працював фінансовим директором в ІТ-компанії, паралельно допомагаючи з управлінським облік...

Детальніше

Цитата Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи

Чудова книга про фінанси, яку мають прочитати мільйони українських сімей. Легка для читання і сповнена прикладів, вона необхідна чи не кожному представнику покоління, яке виросло на уламках Радянського Союзу і опинилося у світі, яким править ринкова економіка.
Ярослав Ажнюк
 

Рецензії Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Шлях до фінансової свободи 83% користувачів вважають цей відгук корисним
  Це неймовірна книга про фінанси, що написана доступною і зрозумілою мовою. Вона буде корисною, як і тим, хто нічого не тямить у фінансових справах, так і тим, хто вже в цьому профі. В книзі наведено безліч прикладів, що робить її зрозумілою для всіх. Особисто я читала вже багато книг про гроші та бюджет, але ця займає перше місце в моєму рейтингу.Прочитала її за день і буду перечитувати ще і ще. А деякі з порад автора, вже почала вцілювати в життя. Написана українцем для українців і в тому її велика перевага. Книга допоможе сімейним парам визначитися зі своїми фінансовими цілями, навчитися економити, відкладати, а також пояснить, як змусити гроші працювати на Вас, а не навпаки. Якщо ж Ви, поки що, самотні-не засмучуйтесь. Ця книга буде корисною і для Вас також. Отже, якщо ви прагнете: стати фінансово незалежними; навчитися правильно вести сімейний бюджет; не лише ставити фінансові цілі, а й досягати їх; відкладати гроші, а не постійно позичати; дізнатися більше про депозити та інвестиції в межах нашої країни, то однозначно Вам необхідна ця книга.
 •  
  Луч финансовой грамотности во тьме постсоветского Украинского капитализма 80% користувачів вважають цей відгук корисним
  Воспользовавшись предложением автора в конце книги хочу оценить труд Любомира Остапова, который однозначно заслуживает внимания современной украинской молодежи. Надеюсь этот отзыв cподвигнет больше людей к прочтению этой крайне полезной книги и поможет в популяризации этого недооцененного пласта литературы в нашей стране и в нашем обществе.

  I) Впечатления об авторе
  Впервые о Любомире Остапове я услышал на вебинаре который он проводил для моей компании на тему финансовой и инвестиционной грамотности, и оставшись под приятным впечатлением - приобрел сразу 2 его книги - "Любов та Бюджет" и "Малюк та Бюджет". И не пожалел.

  Мне однозначно импонирует миссия социального проекта Любомира под названием "Семейный бюджет", которая помогает среднестатистическим украинцам развивать культуру сбережений, инвестиций, а так же принимать в жизни разумные финансовые решения с оглядкой на наши реалии - такого в нашей стране увы очень мало (практически нет), и я считаю что это важный вклад конкретного человека в развитии финансовой грамотности украинской нации, которую к сожалению не преподают в школах. Эта достаточно высокая миссия выгодно выделяет Любомира на фоне расплодившихся на нашем рынке пустых и "водянистых" книг многочисленных бизнес-коучей.

  II) О самой книге.
  А) Начну с Плюсов:
  1) Формат - Он удобен. Хорошее качество печати, твердый переплет, всего 288 страниц, на которых автор уместил массу полезной информации, подкрепленной графиками, таблицами и тематическими иллюстрациями (мне как визуалу это очень зашло).

  2) Слог - хочу заметить, что к бизнес литературе на украинском языке я всегда относился весьма скептически по разным причинам, однако, эта книга оказалась исключением и была мною с удовольствием прочитана от корки до корки ввиду приятного и понятного слога, красивого и современного украинского языка автора, а также откровенного и "мясного" контента, которым Любомир делиться с читателями.

  3) Контент - Контент разнообразен, от легкой теории для общего понимания вопроса, до конкретных разборов стратегий семейного бюджетирования на примере семьи Любомира, а так же других пар, которые поделились с автором информацией и размышлениями по топику. Автор делает упор на конкретику, что очень радует, приправляя ее уместными best practises от мировых имен, адаптированных под нашу реальность. Полностью и детально покрыты темы семейного финансового планирования, варианты создания пенсионной стратегии, психологии взаимодействия партнеров по достаточно щепетильным вопросам, и вкратце описаны некоторые популярные финансовые инструменты, которыми пользуется сам автор (чем и делиться с читателем).

  4) Релевантность - как и упоминалась выше, большая часть советов и практик, которые освещает Любомир, вполне применимы в наших реалиях и доступны каждому украинцу. Многие вещи описываются по состоянию на 2016-18гг., что в целом делают информацию достаточно актуальной.

  5) Откровенность - автор открыто, честно и детально делиться цифрами, расчетами, личными примерами, а так же успехами и провалами некоторых своих финансовых решений. Признание своих ошибок - это большой респект, и дополнительно выделяет автора на фоне тех, кто пишет про сплошной "успешный успех".

  Б) Теперь минусы:
  6) По неизвестным мне причинам, автор делает достаточно сильный фокус на ПриватБанке, его услугах и сервисах в течении всей книги. Мне хочется верить, что столь частое упоминание этого фин.учереждения - это не более чем элемент описания личного опыта (согласно книге - это основной банк Автора), но порой я реально ловил себя на мысли, что автор намеренно пиарит этот весьма мерзкий банк, который по состоянию на 2021 год принес украинскому народу немало проблем, а государству - конкретные убытки, что полностью обнулило заявленную "инновационность" и "передовые решения" этого фин учреждения.

  К слову, на текущий момент, многие другие банки подтянули свою IT часть и тот же Монобанк, Альфа-Банк Украина, ПУМБ и даже Ощадбанк во многом уже ничем не уступают онлайн сервисам Привата.

  Делаю скидку на то, что львиный кусок текста книги был написан ДО провального процесса национализации, и тем не менее, на мой взгляд автору стоило бы сделать более объективное сравнение полезности сервисов разных банков для семейного бюджетирования (если конечно же не было цели PR'a конкретного банка :)

  7) Некоторые инвестиционные решения автора вызывают много вопросов, в частности инвестиции в убыточные дотационные отечественные предприятия. Тем не менее, на вкус и цвет все фломастеры разные, и хоть и автор достаточно размыто дисклеймерит о том, что он всего лишь делиться своим опытом и каждый вправе выбирать тот способ и инструмент, который он считает необходимым - я считаю что некоторые советы не должны восприниматься неопытными читателями как прямое руководство к действию, а скорее как получение хорошей пищи для размышлений.

  8) В начале книги автор достаточно поверхностно пробегается по ключевым финансовым терминам и понятиям, местами отправляя читателя к Киосаки, Канеману и др. мировым авторам для более детального изучения топика. И этому есть объяснение - формат и предполагаемый портрет читателя не подразумевает глубокое погружение в эконом.теорию. Однако, лично мне, как человеку без экономического образования, не хватало некоторой дополнительной теоретической части, особенно про активы и пассивы, диверсификации валютного портфеля, а так же более детальный экскурс в ключевые моменты поведенческой экономики, которая влияет на принятие тех или иных фин.решений.
  -------------

  В заключении, я крайне рекомендую к прочтению книги Любомира всем, кто задумывается о том, что стоит за словом "финансовая свобода", тем кто хочет построить грамотные и гармоничные финансовые отношения со своей супругой/супругом, и конечно же тем, кто понимает, что в современных реалиях для достойной жизни человек просто обязан искоренить в себе "совковую" ментальность наших предков по отношению к финансам, и научиться принимать взвешенные, рациональные и здравые решения связанные с семейным бюджетом и личным благополучием в новых реалиях. И труды этого автора могут в этом помочь.

  С уважением,
  Роман
 •  
  Сімейний бюджет та фінансова свобода 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Гарна книга, варто прочитати. Доступною мовою описані принципи ведення особистого та сімейного бюджету , які дозволять ефективно заощаджувати та почати інвестувати. Описані конкретні інструменти.
  Суто по смислу, грамотно і доступно. Відносно реалій українського ринку.
  Книга мотивує почати вести бюджет :)
  Книга за зручному форматі , приємний папір, читати легко. Невелика - можна із конспектуванням здолати за тиждень. Також гарно, що по ходу текста даються конкретні назви джерел інформації, конкретні Інтернет ресурси, конкретні особистості та книги.
 •  
  Надзвичайно корисна книжка про гроші 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Як на мене, "Любов та бюджет" – це дуже корисна книжка. В ній є інформація, яка стане в нагоді будь-кому, незалежно від фінансового стану та віку, - що таке бюджет і як можна його вести, як більше заощаджувати, як взяти під контроль емоційні покупки тощо. Але справжня "родзинка" книги - це її орієнтація саме на українських читачів. Так, автор розглядає можливості для інвестування грошей для тих, хто живе в Україні, описує, як можна фінансово захистити себе та своїх рідних у майбутньому. І таких порад безліч.
  Книга містить багато корисних посилань (QR-коди, назви книжок, статей або відео тощо), завдяки яким можна більш глибоко ознайомитися з темою.
  Не дивлячись на те, що цю книжку можна прочитати на одному диханні, до неї варто періодично повертатися та більш детально пропрацьовувати окремі розділи.
  Окремо треба зауважити щодо оформлення книжки – воно чудове: цупкий білий папір, наявність таблиць, діаграм та ілюстрацій, що полегшують сприйняття інформації.
  Книга однозначно заслуговує того, щоб бути в домашній бібліотеці. Я навіть трохи жалкую, що мені не зустрілася настільки інформативна книжка раніше.
 •  
  Маст хев для кожного 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Супер цікава книжка, цікава буде і тім, хто вміє відкладати, і тім, хто тільки вчиться!

  Знайшли з чоловіком багато цікавого для себе. Хоча, за словами чоловіка, я підсвідомо робила і читала книжки, які радив автор, проте я все ж таки знову надихнулася прочитавши книгу. Вже хочеться бігти та інвестувати.

  Придбали також Малюк та бюджет. Ще не читали. Вже мали консультацію з iplan, дуже привітні співробітники таголовне безкоштовно! Порадили що зараз не на часі те що ми хочемо і дали напрямок. То супер.
 •  
  подяка 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Купила книжку у подарунок сину з невісткою, під ялинку, і не витримала, перечитала. Я пропрацювала у системі бюджетних фінансів понад 30 років, багато чого знала або догадувалась, але дістала море задоволення від книжки. Все написано легко і доступно, нам би такий підручник на старті нашого сімейного життя, було б на 90% менше непорозумінь, суперечок, сліз і проблем. Але й так, я щиро вдячна автору за його "лікбез" для широкого кола читачів. Буду читати його книги далі і рекомендувати всім знайомим молодим парам.
 
Характеристики Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи
Автор
Любомир Остапів
Видавництво
Yakaboo Publishing
Мова
Українська
Рік видання
2020
Кількість сторінок
288
Ілюстрації
Кольорові, Схеми
Формат
170х215 мм
Палітурка
М'яка
ISBN
978-617-7544-97-4
Тип
Паперова
 

Про автора Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи