1 товар
Паперова «Русско-узбекский тематический словарь», автора Без автора– фото №1
icon Паперова
283 грн
Немає в наявності

Узбецька - відноситься до групи тюркських мов, вважається державною мовою Республіки Узбекистан. У світі нею розмовляють близько 25 млн. людей, велика частина яких - етнічні узбеки Таджикистану, Афганістану, Туркменістану, Киргизії. Їхнє наріччя сформовано у 15 столітті, на основі 3-х мовних груп: огузської, кипчакської, карлуко-чігіле-уйгурської. Мова багата на діалекти, так існують самаркандське, ташкентське, бухарське, хорезмське, ферганське наріччя, які значно відрізняються одне від одного.

Особливі риси узбецької мови - відсутність сингармонізму, а також велика кількість таджицьких і перських запозичень.

Еволюція узбецької літератури

Результат багатовікового формування писемної традиції староузбецької мови. Свого часу література, як і сама узбецька мова, потрапила під значний вплив карлуксько-хорезмійської літературної мови долини Сирдар'ї, а також літератури давніх персів.

Розквіт ж її відбувся у 16 столітті, не в останню чергу, завдяки творчості Алішера Навої - великого тюркського поета.

Вперше узбецьку мову спробував вивчити російський лінгвіст М.А.Терентьєв у 1875 році. Результатом його роботи стала праця «Граматика турецька, перська, киргизька і узбецька», опублікована в Санкт-Петербурзі. Надалі вивченням мови щільно займалися дослідники В.В. Решетов, Є.Д. Поліванов, А.М. Кононов.


Щодо алфавіту, то до революції узбеки використовували арабський, але він був недостатньо придатним для передачі звуків узбецької мови. Пізніше, внаслідок реформи письма, наріччя було перетворено, воно отримало всі риси, властиві для вимови чагатайської орфографії, і сьогодні вивчається по всьому світу.


Асортимент книг узбецькою мовою на Yakaboo.ua

У каталозі представлено художні та навчальні видання: класика, сучасна узбецька література, підручники для школярів і студентів, дитячі оповідання, повісті, казки. А також словники та розмовники для самостійного вивчення узбецької мови. Освітні матеріали авторів Азат Валєєв, Ілля Кіссен, Шавкат Рахматуллаєв, Олексій Арзамазов і ін. Добірні книги узбецькою мовою для навчання швидко, весело і неймовірно ефективно!